Malé zamyšlení a otázka

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2014 17:35

Ahojky, předem bych chtěla říct, že v následujícím textu nejde o žádnou provokaci, snahu vyvolat flame ani nic podobného, jde jen o moje malé zamyšlení spojené s otázkou, protože by mě zajímalo, jak následující téma vnímáte vy.

Abych nejdřív uvedla svůj vztah k Apple, tak počítače Macintosh používám od OS9 (cca 1996 první), následoval první iPod, v roce 2009 první iPhone a nakonec v roce 2011 první iPad. Miluji provázanost iDevices, jednoduchost ovládání, víceméně stále stejný vzhled, klávesové zkratky a prostě to, že hlavní změny jsou spíše "pod kapotou" než na povrchu.
Jenže to poslední právě už tak trochu neplatí. iPhony jsou rok od roku větší a šestkou to dokonale zabili. Pro mě je ideální velikost iP4 a tudíž poslední přijatelný iP je 4S. Možná bych se dokázala smířit ještě s 5S, ale ten už mám problém ovládat jednou rukou. To tedy znamená, že až "na věky" zůstanu u iP 4S? To bych nerada, zatím stačí, ale dlouho to nebude.
iPad je vlastně jediný, který se nemění a uvítala jsem příchod iPadu mini, 7" je pro mě příjemnější než 9.7", do kabelky se ten menší vejde mnohem lépe. Takže tady problém (zatím) není.
Ovšem největší problém vidím u Macu. Mám Mini 2011 a zatím vyhovuje, nechala jsem si tam přidat SSD pro systém a dodaný disk zůstal na data, nechala jsem si rozšířit RAM na 8 GB. Ale šlo to postupně. Ovšem u modelu 2014 jsem četla, že prý paměť RAM rozšířit nejde a jediné, co je možné vyměnit je HDD, ovšem nedozvěděla jsem se, jestli je možné přidat druhý disk. Takže já si koupím počítač, který teď bude stačit a vím, že za dva roky vyměním operační paměti za větší a tím prodloužím jeho životnost. Jenže to už nejde a mě se to nelíbí. Co tedy mám dělat? Mám si rovnou koupit lépe vybavený model a zbytečně si připlatit? Vždyť ty paměti za dva roky budou stát polovinu a teď je nepotřebuji. Nebo si mám koupit počítač, o kterém už dopředu budu vědět, že nebude dlouho trvat a bude nevyhovující, se ztrátou ho prodám a koupím nový? Mě se tato strategie nelíbí a doufám, že v Apple dostanou rozum, jinak mi nezbude nic jiného než používat stávající vybavení a až doslouží, přejít jinam. Už teď mi nefunguje continuity a handsoff a to prý původně měly být moje iDevices podporované (iOS 8 a Yosemite). Hmm, smůla...

A tím se dostáváme k otázce. Kam jinam se dá přejít? Miluji provázanost iDevices. Gesta na Magic Mouse jsou dokonalá, jednotný vzhled OSX a všech programů je skvělá věc, protože všechno je vždycky na stejném místě. Fyzické zpracování je dokonalé, Mac mini je nádherný, malinkatý, tichý a výkonný. iPad a iPhone se svým hliníkovým tělem, tři roky stejnou výdrží baterie a spolehlivostí jsou dokonalé. Ale momentálně to zabíjí pádlovitost iPhonů a nerozšiřitelnost počítačů.
Tedy, kdybych chtěla přejít od Apple jinam, je vůbec taková možnost? Přejít k Microsoftu, koupit si Lumii a nějaké PC s Windows 8.1? A co softwarové vybavení, pohodlí Aperture na fotky (jiný SW asi nenahraditelný není, teď mě tedy žádný nenapadá), ovládání počítače gesty a krásný a jednotný vzhled OS X? Synchronizace třeba iBooks, čtu si na iPadu a následně jinde pokračuji na iPhonu, je tohle možné u MS? Synchronizace prohlížeče (hesla, záložky, oblíbené, otevřené stránky), jde to?
Nebo snad nějaké PC s nějakým Linuxem a k tomu nějaký telefon s Androidem? To je snad ještě horší možnost než Microsoft...
Mě to přijde, že jsem ve slepé uličce a ať udělám jakýkoliv krok, bude to krok zpět. Co si myslíte vy?

Děkuji předem za slušné komentáře a klidnou diskusi.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od lanny » 21 říj 2014 17:46

Na váš dlouhý post mám opravdu jen krátkou odpověď.

Toto je mac forum - těžko si dovedu představit, jak vám někdo doporučuje wokna nebo linux. Že některé inovace nefungují na starém hardwaru je zcela pochopitelné - jsou vázané na výkon a architekturu. Já mám IBM system, kteerý kdysi stál 250 tisíc a nové IBM aplikace na něm zkrátka nemohou běhat.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2014 17:51

Kdybys četl pořádně, zjistil bys, že mi nejde ani tak o funkčnost novinek na starém systému (což chápu, že chtějí vydělávat a prodávat novinky a ne donekonečna podporovat staré věci) jako o to, že nemám možnost si koupit nový. Že zkrátka pádlovitý iPhone je pro mě nepřijatelný, protože se mi nevejde ani do kabelky, o ruce nemluvě a že počítač, který můžu za dva roky vyhodit, protože nejde rozšířit mě nezajímá.

A opravdu pochybuji, že uživatelé Apple jsou ty ovce, jak s oblibou říkají "ti druzí" a že všichni přijímají novinky bez kritiky a s nadšením a otevírají peněženku vždy, když Apple zavelí. Naopak, z vlastní zkušenosti vím, že uživatelé Aple jsou obvykle spíše konzervativní a většinou dost inteligentní a že tupě nekývají na názor jiného.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Kobra23 » 21 říj 2014 17:57

Me se to taky nelibi, ale zustanu u Applu a postupne budu inovovat. Cas ukaze, ze to nove je vzdy lepsi a produktivnejsi nez to stare.

A ze to stoji vice penez? Vetsina z nas si temi iDevices prece ty penize vydelava.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od lanny » 21 říj 2014 18:00

No, na to že nechcete flame je vaše reakce opravdu pitomá.

Když na to nemáte, tak si to nekupujte. Když je pro vás pádlo velké tak si ho nekupujte. Napište Tim Cookovi, jak jste vyvedena z míry tím, že milion ovcí si kupuje iPhone 6, ale vy chcete velikost iPhone 4.. Akorát v tom nemelte o windowsech a androidu, mohli by se Vám vysmát.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2014 18:01

Nejde o peníze ale o NEROZŠIŘITELNOST. Já zkrátka nechci počítač, který můžu za dva roky vyhodit, protože mu nevyměním ani blbou operační paměť.

lanny: přesně takovéhle reakci jsem se chtěla vyhnout, ale už jsem zjistila, že ty patříš mezi lidi, kteří prostě slušně obvykle reagovat neumějí, takže prosím, buď slušně nebo vůbec, děkuji.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od lanny » 21 říj 2014 18:10

Začala jste to vaší poznámkou o mých čtecích schopnostech. S ouctou a omluvou se z tohoto vlákna poroučím.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2014 18:14

Děkuji, měj se krásně. Doufám, že dále budeme pokračovat v klidu a bez napadání, urážení, ironie atd, zkrátka věcně a na úrovni.

Mimochodem, stejný příspěvek jsem napsala na jednom zahraničním Apple fóru a nenašel se jediný člověk, který by reagoval tak jako lanny, rozběhla se tam diskuse na úrovni a spíše řešíme to, na co jsem se zeptala než jestli na to někdo má nebo nemá (což v otázce vůbec není). Ale pravda je, že tam není kromě mě jediný Čech, proto tam zřejmě může probíhat diskuse na úrovni a k tématu.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Kobra23 » 21 říj 2014 18:17

Sandra píše:Nejde o peníze ale o NEROZŠIŘITELNOST. Já zkrátka nechci počítač, který můžu za dva roky vyhodit, protože mu nevyměním ani blbou operační paměť.

lanny: přesně takovéhle reakci jsem se chtěla vyhnout, ale už jsem zjistila, že ty patříš mezi lidi, kteří prostě slušně obvykle reagovat neumějí, takže prosím, buď slušně nebo vůbec, děkuji.
Cim drazsi pocitac si koupite, tim vice moznosti budete mit a jeho moralni zastaravani bude pomalejsi.
Bohuzel mini je takovou vstupni branou do sveta pocitacu u Apple a proto to s nim je takove jako je.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2014 18:17

Kobra23 píše:A ze to stoji vice penez? Vetsina z nas si temi iDevices prece ty penize vydelava.
To bych chtěla vidět. Já osobně si vydělávám modeláží nehtů a neznám ve svém okolí jediného člověka, kterého by počítače živily, takže takhle bych to netvrdila, naopak, většina z nás ty iDevices používá, ale peníze nám nenesou, peníze nám nese zaměstnání ;-)

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2014 18:20

Kobra23 píše: Cim drazsi pocitac si koupite, tim vice moznosti budete mit a jeho moralni zastaravani bude pomalejsi.
Bohuzel mini je takovou vstupni branou do sveta pocitacu u Apple a proto to s nim je takove jako je.
Chápu, jenže na Mac Pro opravdu nemám a jeho potenciál bych ani nevyužila a iMac má pro mě jednu zbytečnou věc a to je monitor, používám totiž jako monitor televizi, Mini totiž slouží i jako multimediální centrum a na veliké televizi se filmy sledují lépe než na malém monitoru. A Bohužel iMac a televize se mi vedle sebe nevejdou. Tak jakou mám jinou možnost než Miniho? Navíc se mi líbí jak je malinký a fakt krásný :-)

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od emkei » 21 říj 2014 18:28

Sandra píše:
Kobra23 píše:A ze to stoji vice penez? Vetsina z nas si temi iDevices prece ty penize vydelava.
To bych chtěla vidět. Já osobně si vydělávám modeláží nehtů a neznám ve svém okolí jediného člověka, kterého by počítače živily, takže takhle bych to netvrdila, naopak, většina z nás ty iDevices používá, ale peníze nám nenesou, peníze nám nese zaměstnání ;-)
Snad to bude reakce k poslednimu vlaknu =)
Zacnu od konce.. ja take verim, ze hodne aktivnich clenu zde na foru si idevices vydelava. Nemusi to byt primo, ale neprimo. Osobne pouzivam, co se pracovniho procesu tyce, iphone a pak obcas imac. Ano, slo by pouzivat na cinnost s iphonem i jine zarizeni: zavolal bych, napsal bych, prohlidl bych. Ale na iphone me to jde proste lepe (mozna subjektivni pocit), rychleji, produktivneji. A tim si zaridim rychleji agendu, vyresim (vytridim) postu, domluvim schuzky, provedu obchody. A i kdybych usetril na te produktivite jen 10 % casu denne, tak za dva tydny mam pracovni den k dobru.

Dale bych vyjadril osobni nazor, ze apple nikdy nesel cestou DIY. Snad zezacatku, kdy dodavali jen desku =) Psala jste, ze si nemuzete vymenit ani ramku. A co si menite u sveho iphone, ipad? Obal? A take se nad tim nepozastavujete. Proste ted se uzavrela etapa 'ber nebo nech byt'. Me osobne to svym zpusobem vyhovuje. Je to paradox volby. Ted vim, ze mam mene volby, mene starosti s vybiranim, premyslenim apod. A hlavne. Vim, ze to bude fungovat. A ze treba jen 5 let? Super. Ve svem okoli vidim, ze nekteri updatuji vnitrnosti sveho PC kazdeho pul roku. Po peti letech tam daji tolik financi, co ja za novy mac.

Chapu vase rozhoceni, ale proste to tak je. Je to business model, ktery clovek prijme, nebo ne. Nikdo nikoho nenuti. A ze ta provazanost mezi idevices je tak vyjimecna? No proto asi ta marze. Takze bude drazsi apple s 'funkcnim' ekosystemem, nebo jina platforma, vice hledani, vice kombinaci. Ale verim, ze by to slo i tam. Bohuzel mne apple 'zlenivel' a me to asi i vyhovuje =)
Naposledy upravil(a) emkei dne 21 říj 2014 18:31, celkem upraveno 1 x.
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Kobra23 » 21 říj 2014 18:31

Sandra píše:
Kobra23 píše:A ze to stoji vice penez? Vetsina z nas si temi iDevices prece ty penize vydelava.
To bych chtěla vidět. Já osobně si vydělávám modeláží nehtů a neznám ve svém okolí jediného člověka, kterého by počítače živily, takže takhle bych to netvrdila, naopak, většina z nás ty iDevices používá, ale peníze nám nenesou, peníze nám nese zaměstnání ;-)
Vam na tu iVec nevolaji zakaznici? Vam tam nechodi emaily zakazniku, kteri vam pak zaplati za modelaz? Vy tim neplatite ucty dodavatelum pomoci bankovni aplikace? Nerikejte, ze mate iVec jen na soukrome zalezitosti - pokud ano, tak sorry - nevydelavate si pouzivanim iVeci
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Kobra23 » 21 říj 2014 18:34

Sandra píše:
Kobra23 píše: Cim drazsi pocitac si koupite, tim vice moznosti budete mit a jeho moralni zastaravani bude pomalejsi.
Bohuzel mini je takovou vstupni branou do sveta pocitacu u Apple a proto to s nim je takove jako je.
Chápu, jenže na Mac Pro opravdu nemám a jeho potenciál bych ani nevyužila a iMac má pro mě jednu zbytečnou věc a to je monitor, používám totiž jako monitor televizi, Mini totiž slouží i jako multimediální centrum a na veliké televizi se filmy sledují lépe než na malém monitoru. A Bohužel iMac a televize se mi vedle sebe nevejdou. Tak jakou mám jinou možnost než Miniho? Navíc se mi líbí jak je malinký a fakt krásný :-)
A co vam teda pri tomto pouzivani chybi u miniho 2011? Sam pouzivam miniho na to same a to mam Mid 2010 a ten v obyvaku zustane i nadale. Do prace kde mam taky Mid 2010 si koupim Late 2012 nebo 2014 abych mohl telefonovat a smskovat z pocitace a pouzivat dalsi ficury Yosemite
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od tlacenka » 21 říj 2014 18:38

Ad lanny -situci se chcete vyhnout, ale sama ji navodite...
A k lannymu jeste snad jen to, ze lanny reaguje slusne-nevim, kolik jste cetla jeho prispevku, ale vzdy reagoval slusne (dle meho).
Co se tyka vaseho nametu k diskuzi, tak pravdu ma lanny pravdu-jakou jinou diskuzi cekat na foru, ktere se vyhradne zaobira tematikou apple?
No a ted kam prejit-zamyslete se skutecne nad tim, co z te provazanosti vyuzivate. Ale skutecne vyuzivate. A co neumite nahradit jinym systemem. Dobre, yosemite prinasi nove funkce, ktere se budou nahrazovat spatne, ale vyuzijete je? Skutecne jsou pro vas nepostradatelne? Nejsou.
Vezmeme telefon... Neumite ho nahradit androidem? Ale umite. Ze to vypada jinak? Da se upravit. Jedine, co nenahradite (lhostejno zda os x nebo ios) jsou aplikace-ano, jsou jine moznosti, nektere skutecne alternativu nemaji. Vy na telefonu upravujete dokumenty? Ja ne-chci si je precist. Mam par lidi, kteri mi zasilaji v nativnim formatu iwork, to si muzu otevrit v nejhorsim na webovem prohlizeci.
98% dalsich veci umim nahradit na androidu. Mam spoustu dalsich veci, ktere nikdy nikdo na ios based zarizeni neudela. Znamena to snad, ze je android lepsi? Ne. Znamena to, ze je horsi? Ne. Je proste jiny. Nekomu to vyhovuje vice, nekomu mene. To same je s os na pocitaci. Dobrovolny vendor lock jsou aplikace.
Cim to nahradit? Zalezi na tom, co pouzivate, vyuzivate, s cim se chcete/musite/jste ochotna se naucit... Zjistete, co vam vyhovuje a tomu prizpusobte hw a sw-nedelejte to naopak. Moznosti je spousta - windows phone, android, i minoritni "telefonni" os, na pc je linux, unix, bsd, windows a dalsi -porad zalezi preci na vas.
Co se tyka provazanosti, tak pokud vam vyhovuje apple, tak proc ne hackint0sh (to zase budu popularni:)) a muzete si menit hw dle potreby -zde bych ale pockal co yosemite, protoze nenechava extra sahat do kextu (= neco jako omezuji hw uzpusobovani, tak sw omezeni -hodne zjednodusene receno).
A ted k tomu co predvadi apple -muj (tedy subjektivni) nazor:
Serou na lidi, kteri je udrzovali nazivu, kdyz jim bylo "ouvej" a zameruji se ciste na generovani zisku a sireni se mezi masy lidi - aperture vymizi (photos zadny zazrak nebude, kdyz apple sam doporucuje prechod na LR), posledni upgrade fcpxp, ktery by byl zasadne inovativni je velmi daleko. Optimalizace aplikace pro mac pro -nulova. Telefony jsou hloupejsi. Imac je vykonnejsi ve spouste aplikaci vice nez mac pro. Iwork -ano kancelar zadarmo, pouzitelnost miziva. Bentoo papa. Filemaker se posouva, upravy vesmes kosmeticke. Server... Mizi.. Nebo je na nej hw? Zivotni cyklus os se zkracuje... Inovace hw stranky veci... Spise evoluce. I evoluce ma slepe vetve.
jak rikam-muj nazor.
Jen do me:)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Hajnejch » 21 říj 2014 20:36

Vemte to z historického hlediska. Dříve šlo doma spravit nebo vyměnit (šikovnější si to i udělali) vše od pračky po auto. A dnes si už nevyměníte v autě pomalu ani žárovku. Tím pokrokem a tím jak jsou věci relativně levnější se je za prvé neoplatí spravovat a za druhé už pomalu ani nebude nikdo kdo by to uměl opravit. Doba Terminálu už pomalu končí a s tím i doba si něco měnit ladit a opravovat sama a doma. To není jen záležitost IT sféry ale všeobecný trend. Používejte pár let vyhoďte a kupte nové to co je(bude) dnes "moderní", to že vám to nevyhovuje nikoho nezajímá protože vesměs většina výrobců z daného oboru dělá podobné věci. Je třeba jít cestou vašeho nejmenšího odporu (tohle ještě zkousnu a tohle už je na mě moc) a podle toho se zařídit. Podle mě pět let by vám měl jakýkoliv počítač i telefon hravě vydržet. Pravdou je že ty možnosti a tu provázanost kterou tak velebíte dosáhnete jen na tom novějším a výkonějším. Jmenuje se to pokrok a proti tomu jde naše stárnutí které se přirozeně brání novějším věcem.
Svět přirozeně "hloupne" protože technika a dostupnost věcí nikoho nenutí být manuálně zručný. Jen ještě jeden příklad. Vezměte si vaší babičku možná prababičku, ty uměly a normálně látaly ponožky, vaše maminka možná někdy zaslechla že taková činnost jako látání ponožek někdy existovala, vy možná znáte to slovní spojení a vaše děti a vnučky už vůbec nebudou ani tušit co to bylo a co to znamená. A to stejné je i v počítačích za 20 let průměrný člověk nebude tušit co to je RAM a k čemu to slouží natož aby to uměl vyměnit. Takže být vámi tak bych se tím asi moc neznepokojoval a užíval si to co vám současný stav a pokrok dovolí.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Kobra23 » 21 říj 2014 20:46

Taky tu nemoznost vymeny ruznych HW prvku lze vnimat tak, ze Apple jde o 100% spolehlivost svych vyrobku a perfektniho odladeni SW vs. HW.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od rony » 21 říj 2014 20:50

ja som optimista, Apple ponechal v predaji 5s a aj ja som sa bal padlovitosti, no je to ok. myslim, ze Apple tymi placackami len hlada dalsich klientov, novych, nie tych doterajsich. to je ok. myslim, ze casom pride na to, ze potrebujeme mensie telefony.

neviem kam to vyusti, mozno ti ho nahradi nejake watch2, ktovie. alebo proste budu mat mensi a vacsi iphone. u mna nie je mobil tak podstatny aj ked ho na mne vidiet najviac :-) s ipadmi som spokojny, no apple s predajom asi nie je, preto asi skusa nove formaty.

mac mini ze nejde menit ramky mi nevadi, skor vadi fakt, ze po napocitani pridavkov stoji tolko co imac 21" a to je chyba. mali ho ponechat ako fakt lacny mac. teraz vlastne preto, ze nechcem lesklu obrazovku zaplatim tu istu cenu. to mi naozaj vadi.

imacy tym apdom vlastne relativne "zlacneli".

ipody su pre mna uz mrtva vec, mam to malicke bez obrazovky na dirty prostredie ale inak uz je fakt doba, kedy mame mp3 v iphonoch.

laptopy su napodiv dalsia najsilnejsia stranka apple.

a ze su nakoniec nekonfigurovatelne vsetky macy? ano, menia sa na spotrebaky, vlastne vsetky pocitace takto idu. mastodonti budu so srobovakom nad svojim skladanym pc protestovat ale biz is je v uzavretych krabickach a laptopoch.

software je stale fajn, vsetko prepojene, nic nie je pridane len aby bolo bez toho, aby to apple nepokryl sluzbou.

nevadi mi, ze vela jeho veci nechavam tak. nekupim si sestkove iphony, tak ako som si nekupil 3gs, 4s...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od MichalM.Mac » 21 říj 2014 21:23

Pokud si chcete s dobrým svědomím zanadávat, napište nejdříve sem –> https://www.apple.com/feedback ;-)
Nový mini mě též velmi zklamal.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 22 říj 2014 11:08

Věřím tomu, že zjistí, že udělali chybu, ono totiž je hodně lidí, kterým tato nerozšiřitelnost vadí. A zrovna tak je hodně lidí, kteří zůstanou u starého 4S, protože prostě nechtějí obrovský telefon. Sice má Apple obrovské úspěchy s iP6, ale zajímalo by mě, kolik lidí přechází ze starších iP a kolik konvertuje z Androidu, kde tyto pádla jsou již hodně let.
Nu, vidím to tak, že do svého tři roky starého miniho nechám dát 16 GB RAM a snad než doslouží dostane Apple rozum. To samé s telefonem, prostě zůstanu u iP4S nebo přinejhorším přejdu na 5S, ale větší fakt ne.

Mimochodem,rony, co se týče iPodu, mám dva, Shuffle na sport a do nebezpečných podmínek (kde hrozí, že by mohl spadnout, kde je prach atd) a Classic, kde mám celou svou knihovnu stejně jako v Macu, těch 160 GB zatím stačí. iPhone sice hraje stejně, ale výdrž baterie je dost tristní a zjistit najednou, že kvůli poslouchání hudby si nemůžu zavolat by mě nepotěšilo, proto mám stále i iPod a používám ho denně. Nicméně chápu, proč je tolik lidí zavrhlo a používají jen iPhone i na hudbu a rozhodně netvrdím, že je to špatně.

Jinak měla jsem už v ruce iP6 a ani při té největší snaze ho prostě jednou rukou ovládat nedokážu, chybí mi několik cm abych dosáhla do nejvzdálenějšího rohu a celkově se mi držel hodně nepohodlně, dá se říct až nepříjemně. Když tedy vyrábějí momentálně tři velikosti, tak nevím, proč by nemohli vyrábět čtyři, 3.5", 4" a pak ty pádla, měli by zákazníky ze všech sfér a nikdo by nebyl nespokojený.

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od emkei » 22 říj 2014 11:25

Muj osobni nazor na posledni vetu: nemohli by vyrabet 4 velikosti (4 ruzne vyrobni linky, vyvojari 4 ruzne rozliseni atd.) a hlavne nemaji duvod. Porad je tech nespokojenych cca 1:100, i kdyby 1:10, tak cisla prodanych ip 6 a ip6+ hovori jasne. Lidi to kupuji. Az nebudou, zacnou resit, ze udelali chybu. Kterou ted urcite neudelali. Jen vy jste prestala byt jejich cilovou skupinou, nebo lepe receno skupinou, ktera 'vyuzije' vetsi displej. Je to proste vyvoj. Moznosti, jak to resit je hodne, spousta lidi zde vam to nabidla. Proste smirit se s tim, ptz pokud nenapisete feedback, a nebude vas/nas veeeeelmi mnoho, tak proste jen narikate(me) a to apple neboli.
Naposledy upravil(a) emkei dne 22 říj 2014 11:47, celkem upraveno 1 x.
life sucker × air consumer

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 22 říj 2014 11:33

Jak víš, že jsem feedback nenapsala? Samozřejmě jsem jim napsala, to bylo první, co jsem udělala a napsala jsem ji svůj názor na všechno, co se mi nelíbí, píšu to hned, jak se dozvím nové informace a ověřím si, že jsou pravdivé. Nicméně předpokládala jsem, že když je zde diskusní fórum o Apple, že se zde může diskutovat o Apple, ale jak vidím, není tomu tak. Stačí, abych měla jiný názor než ostatní a hned se najdou jedinci, kteří by mě za to nejradši ukamenovali. Naštěstí není jen jedno fórum a naštěstí na zahraničních jsou lidé kritičtější a hlavně vychovanější a umí diskutovat aniž by někoho napadali.
Mimochodem, opravdu je zajímavé, že názory na zahraničním fóru spíše korespondují s mými zatímco Češi prostě přijímají, co je jim předhozeno.

A jinak ano, mohli by vyrábět čtyři velikosti, nebyl by to problém. Když to dokáží jiní výrobci, dokáže to i Apple. Nicméně to jsme v teoretické rovině a ani ty ani já to nerozhodneme, to rozhodne jen a pouze Apple a je možné, že příští rok to ty čtyři velikosti budou. Ale jak říkám, ani já ani ty do toho nevidíme, nejsme ani akcionáři ani zaměstnanci, kteří by o tom mohli rozhodovat, takže to jsou jen jalové řeči.

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od emkei » 22 říj 2014 11:42

Sandra píše:Jak víš, že jsem feedback nenapsala? Samozřejmě jsem jim napsala, to bylo první, co jsem udělala a napsala jsem ji svůj názor na všechno, co se mi nelíbí, píšu to hned, jak se dozvím nové informace a ověřím si, že jsou pravdivé. Nicméně předpokládala jsem, že když je zde diskusní fórum o Apple, že se zde může diskutovat o Apple, ale jak vidím, není tomu tak. Stačí, abych měla jiný názor než ostatní a hned se najdou jedinci, kteří by mě za to nejradši ukamenovali. Naštěstí není jen jedno fórum a naštěstí na zahraničních jsou lidé kritičtější a hlavně vychovanější a umí diskutovat aniž by někoho napadali.
Mimochodem, opravdu je zajímavé, že názory na zahraničním fóru spíše korespondují s mými zatímco Češi prostě přijímají, co je jim předhozeno.

A jinak ano, mohli by vyrábět čtyři velikosti, nebyl by to problém. Když to dokáží jiní výrobci, dokáže to i Apple. Nicméně to jsme v teoretické rovině a ani ty ani já to nerozhodneme, to rozhodne jen a pouze Apple a je možné, že příští rok to ty čtyři velikosti budou. Ale jak říkám, ani já ani ty do toho nevidíme, nejsme ani akcionáři ani zaměstnanci, kteří by o tom mohli rozhodovat, takže to jsou jen jalové řeči.
Nevsiml jsem si, ze by vas nekdo kamenoval. Jen vam ostatni lide sdeluji zase jejich nazor. Je to tu anonymni, tak vztahovacnost neni na miste. Vnimame vasi nespokojenost. A podavame vam na ni nase nazory a pohledy.

Docela zajimave je mne zjisteni, ze cesi prijimaji, co je jim predhozeno. Mel jsem za to, ze jsme narod rypalu a porad nespokojenych brbralu. Dobre vedet, ze to tam neni. Jen mne napada, zda jste procitala nektera jina temata. Tam je flame na apple docela hromada. To, ze si nepostezuji lide ve vasem vlakne, neznamena, ze vse prijimame.

Osobne jsem take s nekterymi kroky nespokonen. Muzu napsat feedback. A tim to konci. Nebo pak si postezovat na forech a hledat spriznenou dusi, ktera me podpori (mozna se pletu, ale zatim tak ne mne pusobite). Ted budete zase psat, ze na vas utocim apod.
Ale nemyslim si. Proste jsem napsal to, jak to vidim ja. Vas nazor, muj nazor, nazor ostatnich. Kazdy jiny, kazdy osobni.

Ad 4 mobily. Ukazte me prosim vyrobce, ktery dela 4 velikosti displeju a stejne kvalitnich telefonu. Moc konkurenci nesleduji, tak se rad vzdelam.
life sucker × air consumer

skreci
Příspěvky: 94
Registrován: 31 črc 2012 15:15
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od skreci » 22 říj 2014 11:56

Po přečtení zdejšího vlákna nemám pocit, že by se Vás někdo snažil ukamenovat či napadal. Váš názor Vám nikdo nebere! Ale ruku na srdce, co zaséváte to taky sklízíte!

Úctu vůči druhé osobě projevíte tim, že respektujete jeho názor (zkušenost) i když není shodná s vašim názorem či zkušeností.
 Macbook Pro  iPhone  iPad Pro  Watch

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 22 říj 2014 12:12

emkei píše:Nevsiml jsem si, ze by vas nekdo kamenoval. Jen vam ostatni lide sdeluji zase jejich nazor. Je to tu anonymni, tak vztahovacnost neni na miste. Vnimame vasi nespokojenost. A podavame vam na ni nase nazory a pohledy.

Docela zajimave je mne zjisteni, ze cesi prijimaji, co je jim predhozeno. Mel jsem za to, ze jsme narod rypalu a porad nespokojenych brbralu. Dobre vedet, ze to tam neni. Jen mne napada, zda jste procitala nektera jina temata. Tam je flame na apple docela hromada. To, ze si nepostezuji lide ve vasem vlakne, neznamena, ze vse prijimame.

Osobne jsem take s nekterymi kroky nespokonen. Muzu napsat feedback. A tim to konci. Nebo pak si postezovat na forech a hledat spriznenou dusi, ktera me podpori (mozna se pletu, ale zatim tak ne mne pusobite). Ted budete zase psat, ze na vas utocim apod.
Ale nemyslim si. Proste jsem napsal to, jak to vidim ja. Vas nazor, muj nazor, nazor ostatnich. Kazdy jiny, kazdy osobni.

Ad 4 mobily. Ukazte me prosim vyrobce, ktery dela 4 velikosti displeju a stejne kvalitnich telefonu. Moc konkurenci nesleduji, tak se rad vzdelam.
Diskusní fórum je od slova diskuse nebo diskutovat, význam ti snad vysvětlovat nemusím. Nenapsala jsem, že na mě útočíš přímo ty, vlastně jediný, kdo tu útočil byl lanny a ten už tu není. Jen mi zkrátka i podle reakcí tady přijde, že většina prostě přijala fakt a jsou spokojení se vším, co se jim předloží. Pokud to tak není a třeba ty a další jste také nespokojení, jsem ráda, že se mýlím. Nicméně reakce v tomto fóru mě spíše přesvědčují o tom, že mám pravdu.
Co se týče mobilů, co třeba takový Copyšunt, Sony, LG, Nokia, HTC a další? Dá se vybrat široké portfolio mobilů různých velikostí a když se zaměřím na kvalitativně srovnatelné, tak každý z nich má minimálně ty čtyři velikosti stejného výkonu a kvality, samozřejmě odstupňované cenově.
skreci píše:Po přečtení zdejšího vlákna nemám pocit, že by se Vás někdo snažil ukamenovat či napadal. Váš názor Vám nikdo nebere! Ale ruku na srdce, co zaséváte to taky sklízíte!

Úctu vůči druhé osobě projevíte tim, že respektujete jeho názor (zkušenost) i když není shodná s vašim názorem či zkušeností.
Nezlob se na mě, ale co podle tebe konkrétně zasévám a sklízím? Napsala jsem věcný náhled na současnou situaci a jediné, čeho jsem se tady dočkala, jsou reakce jak se mýlím. To podle tebe znamená, že mi nikdo můj názor nebere? V tom se asi rozcházíme. Párkrát se zde objevila nesmělá připomínka ve smyslu "také jsem nespokojený", ale jen jednou zde bylo napsáno v čem konkrétně. Ovšem ohledně mé poslední otázky nikdo, tedy ani ty, nereagoval. Tedy, jednou ano, že jsem na macfóru a tudíž se to zde neřeší. Já si myslím opak.

Jestli sis nevšiml, já cizí názory respektuji, nicméně to samé očekávám vůči sobě a toho se zde nějak nemůžu dočkat. Jediné trochu ostřejší reakce jsem se dopustila na již zmíněného lannyho a šlo o to, aby si můj příspěvek přečetl ještě jednou, protože reagoval úplně mimo téma. A ve skutečnosti to ani ostřejší reakce nebyla, jak si koneckonců můžeš sám přečíst. Tak nevím v čem je problém. Snad v tom, že se mi nelíbí, jak Apple vlastně omezuje své uživatele a tlačí je na tu "jedinou správnou cestu"? Že jim jde jen o zisk a nikoliv o spokojeného uživatele? Nezlob se na mě, ale takhle to prostě vnímám.

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Ladis » 22 říj 2014 13:35

Sandro, já to mám stejné. Po Iphone 5 jsem si koupil 5s, šestka mě nevyhovuje velikostí a dizajnem. MBP 2011 jsem vyměnil za MBPR 2013 a volil jsem vyšší RAM i SSD disk, raděj bych volil základ a pak upgradnul. Jediné co mě vyhovuje a nakonec i rodině jsou iPady. Co se týká OS, já si v Yosemitu libuji, syn už ne a vrátí se zpět. Napsal jsem jim také, snad nás bude víc a náš názor se zohlední. S diskuze si nic nedělejte, někdy, skoro vždy, se to obrátí proti autorovi.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od MichalM.Mac » 22 říj 2014 13:59

Kód: Vybrat vše

Jak víš, že jsem feedback nenapsala?
To nebylo myšleno vyložené na tebe, ale pro všechny v tomto vlákně. Je to jen připomenutí, že něco jako apple feedback existuje. Pokud někdo napíše mnoho odstavců kritiky na fóru a "zapomene" poslat tři řádky Applu... :-)

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 22 říj 2014 14:38

Ladis píše:Sandro, já to mám stejné. Po Iphone 5 jsem si koupil 5s, šestka mě nevyhovuje velikostí a dizajnem. MBP 2011 jsem vyměnil za MBPR 2013 a volil jsem vyšší RAM i SSD disk, raděj bych volil základ a pak upgradnul. Jediné co mě vyhovuje a nakonec i rodině jsou iPady. Co se týká OS, já si v Yosemitu libuji, syn už ne a vrátí se zpět. Napsal jsem jim také, snad nás bude víc a náš názor se zohlední. S diskuze si nic nedělejte, někdy, skoro vždy, se to obrátí proti autorovi.
Jsem ráda, že nejsem sama, děkuji. Jinak přesně s těmi iPady, ty jediné jsou beze změny a plně vyhovující.
MichalM.Mac píše:

Kód: Vybrat vše

Jak víš, že jsem feedback nenapsala?
To nebylo myšleno vyložené na tebe, ale pro všechny v tomto vlákně. Je to jen připomenutí, že něco jako apple feedback existuje. Pokud někdo napíše mnoho odstavců kritiky na fóru a "zapomene" poslat tři řádky Applu... :-)
Dobře. Pravdou je, že tu zkušenost mám taky, že lidé zapomínají napsat přímo výrobci. Je to i s review na aplikace, něco nefunguje a často je jediná možnost napsat autorovi a lidé to neudělají. No, doufám každopádně, že budou reflektovat názor uživatelů a nevykašlou se na nás, spokojení by měli být všichni.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od rony » 22 říj 2014 17:34

sandra: len nezamienaj seba za hodne lidi. hovor hlavne za seba, hodne lidi sa seklo tym, ze povazovalo svoje okolie za hodne lidi az sa ukazalo, ze to bola len socialna bublina. naposledy som nou utrpel ja, ked som tvrdil, ze ipad mini si nemoze nikto pricetny kupit. a svet sa div, predava sa.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od albertan » 22 říj 2014 17:47

2 Sandra - nejvic se mi libi jak delate presne to co kritizujete u druhych. Vetsina diskutujicich tady ma jiny nazor nez vy a to vam vadi - hned se urazite ... :shock:

BTW jsem na mnoha zahranicxnich forech - Kanada a USA + dalsi - a to co tvrdite je minimalne nepravda (spise lez). Neni pravdou, ze vetsina lidi nadava na nove iPhony ci novy iPad Air 2 nebo iMac - OK par nespokojencu se sem tam ozve (podobne jako vy) - ale vetsina jich opravdu neni. Novy Mac Mini a iPad Mini Retina 2 jsou jine pripady - na ty nadavaj snad vsichni ...
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Hajnejch » 22 říj 2014 19:50

Sandra tady píše toto + vaše odpověď na Ladis. Diskusní fórum je od slova diskuse nebo diskutovat, význam ti snad vysvětlovat nemusím. Nenapsala jsem, že na mě útočíš přímo ty, vlastně jediný, kdo tu útočil byl lanny a ten už tu není. Jen mi zkrátka i podle reakcí tady přijde, že většina prostě přijala fakt a jsou spokojení se vším, co se jim předloží. Pokud to tak není a třeba ty a další jste také nespokojení, jsem ráda, že se mýlím. Nicméně reakce v tomto fóru mě spíše přesvědčují o tom, že mám pravdu.

Mě tato odpověď příjde jako ne slovo do diskuse ale že chcete aby vám ostatní potvrdili váš názor a ten který vám vyhovuje je v pohodě a ten kdo si dovolil nesouhlasit je minimálně nějak podezřelý že je spokojený. Vy v úvodním pojednání píšete že produkty Apple používáte již okolo 20 let. Tak jste do jisté míry zhýčkaná Applem a nemáte ASI moc reálných zkušeností s jinými OS. Pokud by jste měla stejně dlouhou dobu zkušenost s Win kde třeba Microsoft vydal telefon a za rok lidem řekli že to byl jen pokus a že to byla slepá ulička a podobné vychytávky a příjemnosti (vím i Apple má máslo na hlavě za tu dobu co existuje) tak by jste si víc uvědomovala tu praktičnost a snadnost při používání Apple věcí. Zkuste si to až vám vaše současné zařízení doslouží tak přejděte na druhý břeh a vsadím se že do roka budete zase zpátky. Už si kolikrát ani neuvědomujete(me) co používáte(me) a jak jste(me) díky tomu zpohodlněli. Já přešel soukromě z Win na Mac a iOS během posledních 4 let, stejnou dobu co vy jste používala Mac tak já Win. Mám pár výhrad k HW Apple ale SW a ten zážitek a radost z používání to bohatě přebije. Věřte mi že lepší asi nenajdete.


To že si tady v Česku spousta lidí nemůže Apple výrobky dovolit koupit nebo obměňovat častěji není vinou firmy ale místních, kteří si neumí vydobýt lepší postavení a radši se spokojí s málem než aby si vykřičeli víc s rizikem že ztratí momentálně ale v budoucnu získají. Pokud si běžný evropan vydělává mezi 1500 až 3000 Eur tak si snadněji koupí Mac za 500 Euro nebo notebook za 900 euro než našinec který má pětinový příjem.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od MICKI2701000 » 23 říj 2014 11:06

Ahojte,
No kazdy mate pravdu. Je fakt, ze jeslti nebudou dleat mensi IP az mi muj odejde, budu nucen prejit jinam, proste mi velikosti nevyhovuji. Nevyhovuje mi, ze si u tak draheho produktu nemuzu rozsirit pamet, ze baterka resp. i vymena je draze placena, ale tento trend maj i ostatni vyrobci. U apple asi fakt jde o vyssi marze protoze jinak kdyz si vemete naklady a prodej a taky obcas mi prijde, ze na lidi pecou, ale jak rikam, neni to jen u nich.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od Sandra » 23 říj 2014 11:09

rony píše:sandra: len nezamienaj seba za hodne lidi. hovor hlavne za seba, hodne lidi sa seklo tym, ze povazovalo svoje okolie za hodne lidi az sa ukazalo, ze to bola len socialna bublina. naposledy som nou utrpel ja, ked som tvrdil, ze ipad mini si nemoze nikto pricetny kupit. a svet sa div, predava sa.
Mluvím POUZE za sebe, vše, co napíšu nebo řeknu, je POUZE MŮJ názor a jestli se někomu nelíbí, s tím nic nenadělám.
albertan píše:2 Sandra - nejvic se mi libi jak delate presne to co kritizujete u druhych. Vetsina diskutujicich tady ma jiny nazor nez vy a to vam vadi - hned se urazite ... :shock:

BTW jsem na mnoha zahranicxnich forech - Kanada a USA + dalsi - a to co tvrdite je minimalne nepravda (spise lez). Neni pravdou, ze vetsina lidi nadava na nove iPhony ci novy iPad Air 2 nebo iMac - OK par nespokojencu se sem tam ozve (podobne jako vy) - ale vetsina jich opravdu neni. Novy Mac Mini a iPad Mini Retina 2 jsou jine pripady - na ty nadavaj snad vsichni ...
Nevím jak jsi přišel na to, že jsem se urazila, musím tě nicméně vyvést z omylu, urazit mě může pouze inteligent ;-) (tomu se říká vtip, aby to někdo náhodou nevztáhl na sebe :-) ).

Nechápu, proč mě osočuješ ze lži, když mluvím HLAVNĚ o Mac mini. iPhone mě tolik netrápí, prostě zůstanu u 4S dokud Apple nedostane rozum, telefon nepotřebuji mít ten nejvýkonnější, důležité je, aby fungoval. Ostatně počítač taky nemusí být výkřik techniky, jen jsem měla v plánu si letos koupit nový Mini a Apple mi to vlastně zakázal (operační paměť jsem chtěla použít ze stávajícího a když nejde vyměnit, je to k ničemu).
Famtex píše:Sandra tady píše toto + vaše odpověď na Ladis. Diskusní fórum je od slova diskuse nebo diskutovat, význam ti snad vysvětlovat nemusím. Nenapsala jsem, že na mě útočíš přímo ty, vlastně jediný, kdo tu útočil byl lanny a ten už tu není. Jen mi zkrátka i podle reakcí tady přijde, že většina prostě přijala fakt a jsou spokojení se vším, co se jim předloží. Pokud to tak není a třeba ty a další jste také nespokojení, jsem ráda, že se mýlím. Nicméně reakce v tomto fóru mě spíše přesvědčují o tom, že mám pravdu.

Mě tato odpověď příjde jako ne slovo do diskuse ale že chcete aby vám ostatní potvrdili váš názor a ten který vám vyhovuje je v pohodě a ten kdo si dovolil nesouhlasit je minimálně nějak podezřelý že je spokojený. Vy v úvodním pojednání píšete že produkty Apple používáte již okolo 20 let. Tak jste do jisté míry zhýčkaná Applem a nemáte ASI moc reálných zkušeností s jinými OS. Pokud by jste měla stejně dlouhou dobu zkušenost s Win kde třeba Microsoft vydal telefon a za rok lidem řekli že to byl jen pokus a že to byla slepá ulička a podobné vychytávky a příjemnosti (vím i Apple má máslo na hlavě za tu dobu co existuje) tak by jste si víc uvědomovala tu praktičnost a snadnost při používání Apple věcí. Zkuste si to až vám vaše současné zařízení doslouží tak přejděte na druhý břeh a vsadím se že do roka budete zase zpátky. Už si kolikrát ani neuvědomujete(me) co používáte(me) a jak jste(me) díky tomu zpohodlněli. Já přešel soukromě z Win na Mac a iOS během posledních 4 let, stejnou dobu co vy jste používala Mac tak já Win. Mám pár výhrad k HW Apple ale SW a ten zážitek a radost z používání to bohatě přebije. Věřte mi že lepší asi nenajdete.


To že si tady v Česku spousta lidí nemůže Apple výrobky dovolit koupit nebo obměňovat častěji není vinou firmy ale místních, kteří si neumí vydobýt lepší postavení a radši se spokojí s málem než aby si vykřičeli víc s rizikem že ztratí momentálně ale v budoucnu získají. Pokud si běžný evropan vydělává mezi 1500 až 3000 Eur tak si snadněji koupí Mac za 500 Euro nebo notebook za 900 euro než našinec který má pětinový příjem.
Podívej, mysli si co chceš. Máš pravdu v tom, že s jinými OS nemám zkušenosti. Mám v BootCamp Windows 8 kvůli jedné hře a je to děs a hrůza, nedá se to ovládat. Proto jsem také napsala ten první příspěvek, kde je jasná otázka, co vlastně dělat, když si nemůžu koupit nové zařízení a staré doslouží, že vlastně není kam přejít. Snadnost a praktičnost používání Apple věcí si samozřejmě uvědomuji, opět viz první příspěvek (ono by stačilo si ho jen přečíst celý a možná se trochu zamyslet).

Ale vidím, že to nemá cenu. Ostatně zapojit se do prakticky jakéhokoliv diskusního fóra, kde jsou jen chlapi (a zvláště v Česku, kde půlka lidí jsou ti nejchytřejší na světě a druhá půlka je ještě chytřejší), vede k rychlému zamotání do off topic. Takže se omlouvám, jestli jsem se dotkla něčího ega, to jsem opravdu neměla v úmyslu. Napsala jsem to v dobré víře, že mi někdo poradí, což se nestalo, no, mám poučení pro příště, že Čechů nemá smysl se ptát.

Uživatelský avatar
kamooo
Příspěvky: 98
Registrován: 31 kvě 2013 08:41
Bydliště: SLOVENSKO, Banská Bystrica

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od kamooo » 23 říj 2014 11:31

Z "malého zamyslenia" to vyzerá na rozsiahlu debatu o ničom. Názov vlákna akoby z oka vypadol tomuto vláknu:
http://macforum.cz/viewtopic.php?f=40&t=8277
A zdá sa, že Sandra musí mať vždy posledné slovo...
;)
Apple veci....rôzne

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé zamyšlení a otázka

Příspěvek od lanny » 23 říj 2014 13:20

Tento post je adresován všem kromě sandry, té jsem slibil, že na ni nebudu reagovat (protože mi po první reakci bylo jasné, o co go).

Posty tohoto druhu , které navíc začínají
Ahojky, předem bych chtěla říct, že v následujícím textu nejde o žádnou provokaci, snahu vyvolat flame
a hned na první odpověď reagují
Kdybys četl pořádně ...
a obsahují perly jako
Navíc se mi líbí jak je malinký a fakt krásný
a navážejí se do snaživých diskutérů jako "čechů" a "mužskejch", posty které zmiňují a citují zahraniční fora bez referencí obvykle takto dopadnou. Proč asi?

Odpovědět