MacBook Pro 15" Retina - Dovoz USA

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
PandaRhei
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2012 03:02

MacBook Pro 15" Retina - Dovoz USA

Příspěvek od PandaRhei » 29 říj 2012 03:16

Zdravím...

Nenašiel som tu podobnú tému a tak ako správny new guy zakladám novú... :oops:

Zamýšľam sa nad kúpou MacBooku, rád by som windowsu povedal pápá avšak jedna vec vyzerá dosť nepríjemne - cena. Po nakonfigurovaní všetkých parametrov na retinu sa suma vyšplhala niečo cez 3000 €. Fascinujúce je, že na konfigurátore priamo na apple.com sa rovnaká konfigurácia dostala na takmer identickú sumu avšak v USD $ čo po prepočte robí MacBook lacnejším o cca 700 €ur čo nie je celkom zanedbateľná čiastka.

Chcem sa vás opýtať, či má niekto skúsenosť z dovozom Apple na slovensko. Ak áno, či nie je problém doinštalovať jazykový paket do systému resp. či je už súčasťou systému priamo. (som študent dizajnu, jazykový balík je nutný vzhľadom na prácu s tlačovinami a pod.)

Dovoz nie je problém, viem ho sem dostať skrz známych čo žijú za mlákou. Uvažujem akurát ako riešiť problém s opravami. Apple Care sa viaže na počítač alebo sa viaže priamo na meno a osobné údaje kupujúceho ? Prípadne dá sa kúpiť na údaje niekoho, kto nie je občan USA ? Spolu s Apple Care by stála vyššia konfigurácia retiny s 16 GB RAM cca 2600 €

Ďakujem za odpovede.

Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 168
Registrován: 01 srp 2012 23:26
Bydliště: MT

Re: MacBook Pro 15" Retina - Dovoz USA

Příspěvek od dodo_mt » 29 říj 2012 06:42

Jazyk nie je nutné doinštalovávať je v základe stačí prepnúť.

Pri prevoze na SK budeš musieť oželieť krabicu ináč ti colníci budú účtovať clo a DPH.

Záruka bude 1 ročná.

dodo
Apple iPhone SE 64GB gold | iOS 9.3.5 - no JB | Orange
Apple iPad Air 2 64GB Wifi gold
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: MacBook Pro 15" Retina - Dovoz USA

Příspěvek od Barberry.pha » 29 říj 2012 07:45

Dale nebudes mit ceskou, v tvem pripade slovenskou, klavesnici a budes muset nejak vyresit i nabijecku, nevim jestli bude stacit redukce do zasuvku, ale za usetrenych 700€ bych si ji koupil tady klidne novou.
Zaruka se vaze na seriove cislo macbooku.

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: MacBook Pro 15" Retina - Dovoz USA

Příspěvek od albertan » 29 říj 2012 10:23

Staci redukce, nebo si koupit tzv. "international" sadu koncovek ... je tam EU, UK, Korea, Australie ...

AppleCare se vaze na seriove cislo pocitace a je prenosna mezi uzivateli ...

Problem by mohl byt s celniky pri vstupu do EU ...
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

PandaRhei
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2012 03:02

Re: MacBook Pro 15" Retina - Dovoz USA

Příspěvek od PandaRhei » 29 říj 2012 14:31

Toho s krabicou som si vedomý - niekedy pokiaľ mám správne informácie sa dali balíky posielať zabalené s označením, že je to darček a preto nemajú byť preclievané... pred pár rokmi sa to riešilo na gitarovom fóre

Klávesnicu oželiem, ako je to teda s nabíjačkou? ma štandardna apple nabijačka automatické trafo, ktoré sa prispôsobí a stačí vymeniť adaptér na koncovku ? alebo treba celú nabíjačku ?

Čiže ak mi známy kúpi macbook s apple care v USA a donesie mi ho sem - so zárukou problém mať nebudem u slovenských resellerov ?

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook Pro 15" Retina - Dovoz USA

Příspěvek od Alisczech » 03 lis 2012 19:34

AppleCare je 3 letá celosvětová záruka, takže s tou problém nebude. Nicméně pokud notebook neproclíte, tak se dopouštíte trestného činu nebo minimálně přestupku kvůli DPH ... Takže je dobré zvážit, zda je to dobrý nápad :shock:
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: MacBook Pro 15" Retina - Dovoz USA

Příspěvek od comatory » 03 lis 2012 23:09

PandaRhei píše:Toho s krabicou som si vedomý - niekedy pokiaľ mám správne informácie sa dali balíky posielať zabalené s označením, že je to darček a preto nemajú byť preclievané... pred pár rokmi sa to riešilo na gitarovom fóre

Klávesnicu oželiem, ako je to teda s nabíjačkou? ma štandardna apple nabijačka automatické trafo, ktoré sa prispôsobí a stačí vymeniť adaptér na koncovku ? alebo treba celú nabíjačku ?

Čiže ak mi známy kúpi macbook s apple care v USA a donesie mi ho sem - so zárukou problém mať nebudem u slovenských resellerov ?
Zaruka je u Apple globalni a je jedno zda jsi puvodni majitel nebo novy, servisy kontroluji zaruku podle databaze, ktera je v pripad ezakoupeni V US jednorocni,doporucuji zakoupit Apple Care.
Cena ktera ti vysla v online konfiguratoru neni konecna,pri nakupu bude vyssi protoze v Americe se nezapocitava do ceny vyrobku dan. Dan je ruzna podle statu v kterem nakupujes,muze to byt i 10 procent pokud se nemylim (http://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxe ... ted_States).
Myslim,ze nakonec zjistis zes prodlouzenou zarukou a dani zas tolik neusetris, ale kdo vi.

Jinak koncovky v MagSafe adapterech jsou ymenitelne,je to jedna ze skvelych veci. Adapter se sklada ze dvou casti,cast s kabelem do zasuvky je vysuvna takze staci koupit pouze koncovku a zapojit do adapteru.

Jinak ano,tento postup mimo jine neni legalni,je to kraceni na danich.

Odpovědět