Webové úložiště

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Webové úložiště

Příspěvek od Streeter » 30 říj 2012 21:38

Zdravím,
říkal jsem si, že zajdu pro radu sem, protože se zde najde spousta lidí se zkušeností.

Ve škole budu na iPhone pořizovat videa, která budou cca 40 minut dlouhá a já bych je potřeboval nějakým způsobem sdílet mezi spolužáky. Proto bych potřeboval poradit nějaký šikovný způsob, jestli vůbec existuje.

Požadavky:
1) velké soubory, partovat to je sice možné, ale moji spolužáci nejsou zrovna technicky znalí
2) aby se soubor nedal vyhledat bez odkazu. Budou to videa z anatomie (veterinární) a byl bych nerad kdyby se nějak šířili (samozřejmě tam není nic nepřípustného
3) aby soubory vydržely nahrány alespoň do léta 2O13

Pokud by se našlo nějaké řešení bych byl velmi vděčen, zatím moc nevim jak to nejlepé vyřešit, protože uloz.to mi přijde nešťastné a navíc omezuje rychlostí. Na dropbox zase není tolik prostoru a 100$ se mi nechce investovat.

Za každý nápad budu rád!

AHOSO_VIDAHO
Příspěvky: 137
Registrován: 01 říj 2012 08:40

Re: Webové úložiště

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO » 30 říj 2012 21:41

Dropbox a v něm sdílená složka?
iPhone6s Plus,
iPad3 64gb 3G,
Apple TV,
Airport Extreme
Mac Mini i5 Late 2012,
MacBook retina

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: Webové úložiště

Příspěvek od Streeter » 30 říj 2012 21:42

Jasně, ale tam nedám několik 8 GB videii nebo jak budou velké.

EDIT: I když pokud je zkonvertuji do něčeho rozumnýho tak by mohli být o hodně menší, že ano? Ale do 2,25 GB, které mám na dropboxu se stejně nevejdu.

AHOSO_VIDAHO
Příspěvky: 137
Registrován: 01 říj 2012 08:40

Re: Webové úložiště

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO » 30 říj 2012 21:47

Záleží, jakou budeš chtít kvalitu. Když tak se dají upnout na uloz.to a zaheslovat
iPhone6s Plus,
iPad3 64gb 3G,
Apple TV,
Airport Extreme
Mac Mini i5 Late 2012,
MacBook retina

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové úložiště

Příspěvek od rony » 31 říj 2012 09:31

a co ustream? mas pekne appky pre iPhone. Mozes dokonca nazivo streamovat (ty potrebujes wifi) alebo ukladat s tym, ze appka to ulozi do ustream archivu.

jednoduche aj pre menej zbehlych, staci, aby vedeli konkretnu adresu a potom to uz len pozeraju v prehliadaci.

vyskusaj, uvidis ci ti to pomoze

len neviem, ci na 40 minutove video nie je uz lepsie pouzivat kameru.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4644
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Webové úložiště

Příspěvek od ra3662 » 31 říj 2012 10:24

Veřejná IP adresa a router který podporuje USB ReadyShare? Pak již jen záleží na velikosti USB zařízení.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové úložiště

Příspěvek od Alisczech » 31 říj 2012 11:23

Pokud pujde jen o videa, tak mi prijde nejlepsi si zaplatit premiovy ucet na YouTube nebo Vimeo a udelat tam privatni kanal...
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: Webové úložiště

Příspěvek od Streeter » 31 říj 2012 14:06

rony: díky to mě ani nenapadlo, možná vyzkouším. Streamovat sice určitě nebudu, ale jako archvi by to možná nebylo špatné řešení. Jen jde o to jestli následně ty videa nejdou najít uživatelem, který nemá odkaz.
ra3662: to mě taky napadlo, dokonce mám v plánu pořizovat NAS, takže to by bylo vyřešeno, potíž je v tom, že naše připojení má upload 50 kB/s což je prostě hrůza a děs. Takže tato možnost bohužel odpadá.
Alisczech: bohužel na to nejsou zdroje a už vidím, že pokud bych to navrhl v ročníku okamžitě by mě všichni ukamenovali za to, že se chci "obohacovat"

Nicméně máme na google založen ročníkový účet. Nešlo by na youtube nahrát video, které uvidím pouze já? Respektive pouze uživatel, který to video nahrál?

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Webové úložiště

Příspěvek od lulu » 31 říj 2012 14:42

Youtube a privatni video/popripade s neverejnym linkem (vidi pouze ti, kdo ziskaji odkaz). Vse zdarma

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: Webové úložiště

Příspěvek od Streeter » 31 říj 2012 16:45

ano asi to bude nejlepší volba nahrát na youtube a dát jako privátní kanál. Jenom ještě otázečku, nevíte náhodou jak dlouhé a velké video mi youtube dovolí nauploadovat?

clerc
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2012 13:24

Re: Webové úložiště

Příspěvek od clerc » 31 říj 2012 16:49


Odpovědět