Malé povzdechnutí

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Faramir

Malé povzdechnutí

Příspěvek od Faramir » 01 lis 2012 14:13

Mám problém a už mě to fakt s**e. Applu jsem psal několik feedbacků, ale zatím žádná náprava.
Mám událost v kalendáři, která se mi synchronizuje na iCloud, tedy mezi iPhonem, iPadem a Macem. Na iPhonu v offline režimu změním datum té události a po připojení k internetu mi to přepíše zpět na původní datum i když změna na iPhonu byla udělána jako poslední. Věc, kterou Windows Mobile správně dělaly v roce 2003 neumí Apple v roce 2012, neuvěřitelné.
Chápu Radka Hulána, že na Apple jen nadává, v mnoha případech totiž nadává oprávněně.

Mimochodem, na technické podpoře jsem se dozvěděl, že to není chyba ale vlastnost. To Apple dělá často, že vydává chyby za vlastnosti? Čím víc totiž Apple poznávám, tím víc lituji, že jsem opustil Windows (ne stále, většinou jsem spokojený, ale když se objeví nějaký problém, což je překvapivě často). Mám takový pocit, že až nastane čas obnovy telefonu, tabletu a počítače, že nové budou Windows Phone, Windows RT a Windows x64. Na ovládání je Apple super, je jednoduchý, ale v případě OS X má stabilitu a spolehlivost jako Windows před deseti a více lety... Aby se mi počítač (OS X) za necelý rok čtyřikrát kousl (obdoba BSOD z Windows), na to opravdu nejsem z Windows zvyklý...

Představa, že bych takhle nestabilní systém měl na serveru je docela děsivá. Můj domácí server na Windows Home Server 2011 byl nainstalován loni začátkem října a od té doby prostě běží bez jediného problému. Na PC jsem přechodu na Vistu a novější neviděl jediné BSOD a OS X mi vyhodil BSOD od ledna do teď čtyřikrát. A to zdaleka nemá takový uptime jako PC, Mac je obvykle nutné restartovat do 30 dnů, protože pak se začne objevovat duhové kolečko, Windows 7 restartuji pouze když si o to řeknou a nepochybuji, že u Windows 8 to bude stejné.

Mimochodem, mám takové problémy jen já? Nebo jsem jediný, komu to vadí? Apple se mi líbí, OS X je fajn, přehledný, jednoduchý, ale jeho stabilita je docela špatná, správa paměti mizerná, práce na více monitorech mizerná a najde se tisíc dalších nedostatků, které jsem ovšem ochotný odpustit, protože se obvykle dají řešit. Ale ty první tři věci, to je prostě problém, který mi vadí. To samé třeba ten kalendář nebo doručenky SMS na iPhonu. Jailbreakovat telefon jen kvůli doručenkám, to je fakt ujeté... Ale doručenky chci, takže jailbreak být musí, nedá se svítit.

Mám takový pocit, že si sepíšu všechno co mi vadí na OS X a iOS a pošlu to do Applu, třeba nedostatky opraví.

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od iMe1980 » 01 lis 2012 16:03

To je nějakej Flame :mrgreen: ?
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od lanny » 01 lis 2012 16:13

iMe1980 píše:To je nějakej Flame :mrgreen: ?
Já myslím, že spíš hulánismus.

Majkl
Příspěvky: 86
Registrován: 30 črc 2012 16:29
Bydliště: East End
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od Majkl » 01 lis 2012 16:16

Tohle není jen "malé" povzdechnutí, nýbrž celkem obří větrný výdech. Nic proti tomu samozřejmě… :-) Osobně jsem poznal lidi, co smýšlí podobně - obvykle ale přecházejí k Applu, protože očekávají bezchybný chod systémů na 103 % - a běda jak si jablko dovolí pochybit. To mu to pak dají pěkně sežrat.

Abych tedy odpověděl na otázku: pracuju jak v OS X, tak ve Windows 7. iPhone mám, s Windows Phone jsem zatím měl jen minimální čest - bohužel, protože se mi ten systém od pohledu líbí. Osobně nemám pocit, že by jedna platforma byla lepší než druhá, co do stability, rychlosti, množství problémů apod. Jsem za to rád, protože si tak můžu snáz vybrat tu, co vyhovuje víc mým osobním preferencím.

Takže ne, za sebe říkám, že s tebou tyto problémy nesdílím.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od lulu » 01 lis 2012 16:35

to je faramirismus..
Obrázek
Nesedi to masox? Bez zpatky na widle. Krasa moznosti volby. A clovek si usetri slohova cviceni ci kolektivni terapii.

AHOSO_VIDAHO
Příspěvky: 137
Registrován: 01 říj 2012 08:40

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO » 01 lis 2012 16:41

Ani s jednou věcí nemám problém ... Vše funguje na jedničku. Dokonce i když si přidám pracovní událost, přítelkyni se hned taky v mnou sdíleném kalendáři zobrazí. Když ji smažu, nejen že se smaže i mě (iPhone, iPad, komp) ale i jí ...

Synchronizace kalendáře i trěba nákupního seznamu funguje okamžitě a bezchybně.
iPhone6s Plus,
iPad3 64gb 3G,
Apple TV,
Airport Extreme
Mac Mini i5 Late 2012,
MacBook retina

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od lanny » 01 lis 2012 16:48

AHOSO_VIDAHO píše:Ani s jednou věcí nemám problém ... Vše funguje na jedničku. Dokonce i když si přidám pracovní událost, přítelkyni se hned taky v mnou sdíleném kalendáři zobrazí. Když ji smažu, nejen že se smaže i mě (iPhone, iPad, komp) ale i jí ...

Synchronizace kalendáře i trěba nákupního seznamu funguje okamžitě a bezchybně.
Já jsem to teď schválně vyzkoušel a ano, pracuje to přesně jek popisuješ :) Ten stěžovatel v něčem chybuje,

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od Barberry.pha » 01 lis 2012 17:13

On pise ze pokud to udela na ipadu ktery neni pripojeny k netu, ze po pripojeni k siti se mu ta udalost smaze.
Jinak jak uz bylo psano, mame diky bohu moznost volby a obcas mam pocit ze lidi cekaji od applu ze bude fungovat 365 dni 24 hodin denne naprosto bez chybu a beda jak ne. Kdyz se sekl windows, holt se to stane, kdyz se sekne OSX, total fail a na vyhozeni do kose. Mi osobne se macbook sekl za dva roky asi trikrat, tak jsem ho natvrdo vypnul a zadny problem. Proboha porad to jsou jenom 1 a 0 a iphone je normalni smartphone, pokud si z toho nekdo dela modlu je to jeho problem, mi vyhovuje propojenost, ktera tady predtim takova nebyla, a proto, i s temi chybami, vyuzima OSX a iOs ke sve spokojenosti. Holt media u nas dokazi vytvorit iluzi ze mit neco od Applu je neco COOL a Must Have, a pak lidi ziji v te iluzi a kdyz je to pak neco normalniho tak ouha ... pritom jinde je stejne mit Apple jako mit Win atd

A obcas mam pocit ze urcity typ lidi hledaji ve vsem nejaky problem, mam ip5, tak musim najit co nejvice problemu abych ho mohl reklamovat. Vetsina lidi si treba daneho problemu ani nevsimne, dokud o nem nezacne nekdo nekde psat, byt takovy hnidopichc tak najdu problem u kazdeho zarizeni ktere je na trhu.

Faramir

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od Faramir » 01 lis 2012 17:35

iMe1980 píše:To je nějakej Flame :mrgreen: ?
To není žádný flame, ale prostě povzdechnutí. Jsem s Applem spokojený, líbí se mi jeho jednoduchost, ale třeba stabilita OS X je opravdu mizerná, 4x "BSOD" během deseti měsíců? To je vážně trochu moc. No a co se týče těch dalších věcí, prostě to jsou věci, které nechápu, nevyhovují mi a nejsem na to zvyklý (a ani si na to zvykat nehodlám, spíše doufám, že to Apple opraví, vzhledem k tomu, že jim píšu feedbacky).

Mimochodem, vy jste opravdu všichni dokonale spokojeni? OS X vám nikdy nespadl? Žádná funkce vám nechybí? Považujete chyby za vlastnosti? Věci běžné na jiných platformách vám opravdu nechybí? Já osobně chci Apple používat i nadále, proto píšu do Applu feedbacky, své názory i stesky, odesílám chyby (a že jich za těch 10 měsíců bylo nepočítaně) a doufám, že v Applu na názor zákazníka nekašlou.
AHOSO_VIDAHO píše:Ani s jednou věcí nemám problém ... Vše funguje na jedničku. Dokonce i když si přidám pracovní událost, přítelkyni se hned taky v mnou sdíleném kalendáři zobrazí. Když ji smažu, nejen že se smaže i mě (iPhone, iPad, komp) ale i jí ...

Synchronizace kalendáře i trěba nákupního seznamu funguje okamžitě a bezchybně.
lanny píše:
AHOSO_VIDAHO píše:Ani s jednou věcí nemám problém ... Vše funguje na jedničku. Dokonce i když si přidám pracovní událost, přítelkyni se hned taky v mnou sdíleném kalendáři zobrazí. Když ji smažu, nejen že se smaže i mě (iPhone, iPad, komp) ale i jí ...

Synchronizace kalendáře i trěba nákupního seznamu funguje okamžitě a bezchybně.
Já jsem to teď schválně vyzkoušel a ano, pracuje to přesně jek popisuješ :) Ten stěžovatel v něčem chybuje,
Tak si pánově přečtěte ještě jednou co píšu. Iphone je OFFLINE a po přepnutí do ONLINE se změny udělané během doby offline vymažou, přepíší se starými neaktuálními údaji. Pokud je iPhone online, samozřejmě se to synchronizuje. Už chápete v čem je problém?

Jinak napíšu to pro jistotu ještě jednou. Opravdu nemám Apple jako modlu, opravdu nečekám zázraky, ale proboha, když za to chtějí tolik peněz, ať opraví chyby. Nevím proč se mi OS X za 10 měsíců čtyříkrát kousl, HW to není, OS X jsem po aktualizaci na ML instaloval na čisto, takže nějaký starý balast tam také není. Jen jde o to, že na takové problémy prostě nejsem zvyklý. Počítače používám více než 20 let, začínal jsem na Amize, pak PC s DOSem a Win 3.1 a postupně až na Windows 8, loni v létě jsem si koupil iPad a zamiloval se do Applu, líbí se mi ta jednoduchost. Letos v lednu jsem si koupil Mac mini a naučil jsem se ho používat a když funguje, jsem dokonale spokojený. Jenže co se týče pádů OS X, tak to je jak Windows před deseti lety, používám dva monitory a přijde mi, že OS X s tím snad ani nepočítá, má prostě multimonitoring hodně mizerný a zabíjí to nepoužitelný fullscreen, na což je plný internet stížností, rozhodně nejsem sám. Prostě a jednoduše, nejsem ovce, která radostně zabečí že vyšla nová Apple hračka a žádná chyba není chybou. Jsem náročný uživatel, který přešel k Applu a je spokojený, jenže vidí různé více či méně závažné chyby. No a protože třeba smartphony používám více než 10 let (od prvních mobilních Windows), jsem zvyklý na určité věci, iPhone mi většinu z nich dá, ale něco mi dodnes chybí. Něco jde doplnit díky JB, něco je zřejmě v roce 2012 nemožné, zatímco v roce 2003 to bez problémů fungovalo, budiž... Měnit nebudu, jsem v zásadě spokojený. Ale kde ze svých požadavků neslevím je spolehlivost a stabilita. No a když mi Windows za 6 let hodí 0x BSOD a OS X za 10 měsíců 4x, to znamená, že je něco špatně, ne?
Barberry.pha píše:...obcas mam pocit ze lidi cekaji od applu ze bude fungovat 365 dni 24 hodin denne naprosto bez chybu a beda jak ne.
Pravda je, že přesně tohle čekám a zajímavé je, že Microsoft mi to dokáže dát. Jenže já chci mít počítač od Applu. Proč ale nemůže být OS X stejně spolehlivý jako Windows Vista/7/8? HW má přece lepší, lépe testovaný, kvalitnější a také patřičně dražší, proč Windows na tom samém HW jsou spolehlivější a obvykle rychlejší (mám potvrzeno z více zdrojů)? Nechci se vracet k Windows, chci ale spolehlivost a stabilitu na kterou jsem zvyklý.

Uživatelský avatar
jpacka
Příspěvky: 23
Registrován: 15 črc 2012 20:26

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od jpacka » 01 lis 2012 18:06

Ahoj ja jsem si poridil iMac v listopadu minuleho roku a jediny problem mi delaly dokoupene RAM hazeli mi BSOD (u mac-u je sediva) ale po jejich reklamaci jsem nemel jediny problem coz je zhruba od ledna jsem restartoval jen kvuli aktualizaci jinak bezi vse bez problemu a chyb
Fotograf zacatecnik, Apple fanda
iPhone 5
iMac 21.5 2011

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od iMe1980 » 01 lis 2012 18:52

Faramir píše:Pravda je, že přesně tohle čekám a zajímavé je, že Microsoft mi to dokáže dát. Jenže já chci mít počítač od Applu. Proč ale nemůže být OS X stejně spolehlivý jako Windows Vista/7/8? HW má přece lepší, lépe testovaný, kvalitnější a také patřičně dražší, proč Windows na tom samém HW jsou spolehlivější a obvykle rychlejší (mám potvrzeno z více zdrojů)? Nechci se vracet k Windows, chci ale spolehlivost a stabilitu na kterou jsem zvyklý.
Pravdou je, že na tohle já prostě nemám sílu nějak víc reagovat. Určitě si nemyslím, že Apple dělá jen dokonalé věci, víc můj článek například zde: http://jablecnysvet.cz/dela-apple-je-do ... i-nikoliv/

Ale tohle, co Vy tu píšete :roll: . Stejně si pořád myslím, že jde o flame :mrgreen:
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od lulu » 01 lis 2012 19:07

iMe1980 píše:
Faramir píše:Pravda je, že přesně tohle čekám a zajímavé je, že Microsoft mi to dokáže dát. Jenže já chci mít počítač od Applu. Proč ale nemůže být OS X stejně spolehlivý jako Windows Vista/7/8? HW má přece lepší, lépe testovaný, kvalitnější a také patřičně dražší, proč Windows na tom samém HW jsou spolehlivější a obvykle rychlejší (mám potvrzeno z více zdrojů)? Nechci se vracet k Windows, chci ale spolehlivost a stabilitu na kterou jsem zvyklý.
Pravdou je, že na tohle já prostě nemám sílu nějak víc reagovat. Určitě si nemyslím, že Apple dělá jen dokonalé věci, víc můj článek například zde: http://jablecnysvet.cz/dela-apple-je-do ... i-nikoliv/

Ale tohle, co Vy tu píšete :roll: . Stejně si pořád myslím, že jde o flame :mrgreen:
v klidu, to je proste Faramir. Uzvani Vas k smrti. Používá photoshop, ale zaroven si radeji kurvi systém wine, aby nemusel vyhodit ani dolar za program ma slideshow, které používá velice často. A pak o tom píše uknourany salodlouhy elaboraty, kde si mantru ju mele stále svou.
Kafemlejnek. Ztráta času

Faramir

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od Faramir » 01 lis 2012 19:10

Myslíš si špatně, o flame nejde. Jen jsem shrnul své desetiměsíční zkušenosti a postěžoval si na nedostatky. Kdybych chtěl flejmovat, asi bych dost těžko Mac používal, no ne? A k tomu iPad, iPhone a iPod. Jen prostě po poslední "BSOD" to muselo ven, protože všude čtu jak je Mac naprosto dokonalý, bezkonkurenční, jak Apple vyrábí jen špičkové věci (což je v zásadě pravda) a naprosto bezchybné (což ale samozřejmě pravda není, protože to nedokáže nikdo). Holt jsem si postěžoval a používám to dál. Že mám výhrady? To je normální, nic není bezchybné. Však také jakmile jsem zjistil, že fullscreen režim nejde použít na dvou monitorech, napsal jsem do Applu (to byl můj první feedback). A následovaly další. Nevím jestli to vůbec někdo čte a pokud ano, jestli to berou v potaz, ale mám výhrady, sdělím je výrobci a on je možná někdy opraví. A co se týče mého příspěvku sem, neříkejte mi, že opravdu všichni zde nemáte jedinou negativní zkušenost nebo jedinou připomínku k čemukoliv od Apple, tomu prostě nevěřím.

lulu: bez urážek prosím, jsme přece inteligentní dospělí lidé. Nebo se ve tvém případě mýlím? Pokud ano, omlouvám se.

Ano, Photoshop používám, mám licenci ještě z Windows a nevidím důvod, proč ho nepoužívat, když mi ji Adobe převedlo. Ovšem zrovna tak jsem z Windows zvyklý na program zdarma, který v prostředí OS X nemá plnohodnotnou alternativu a opravdu nehodlám zbytečně vyhazovat peníze na něco, co je zadarmo.

Ztráta času je spíše reagovat na ovce tvého typu (omlouvám se za ten výraz, nemám ho rád, ale na tebe opravdu sedí).

Uživatelský avatar
marekpiggy
Příspěvky: 229
Registrován: 31 črc 2012 20:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od marekpiggy » 01 lis 2012 19:19

Tohle je klasický stěžování linuxáka/windowsáka. Že se Ti sekl systém 4x za 10 měsíců? No to je strašný. Mně se sekaly widle několikrát tejdně. A lulu má bohužel pravdu....
Editor, korektor a redaktor magazínu Appliště.cz

Obrázek

Majkl
Příspěvky: 86
Registrován: 30 črc 2012 16:29
Bydliště: East End
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od Majkl » 01 lis 2012 19:29

Faramir píše:Mimochodem, vy jste opravdu všichni dokonale spokojeni? OS X vám nikdy nespadl? Žádná funkce vám nechybí? Považujete chyby za vlastnosti? Věci běžné na jiných platformách vám opravdu nechybí? Já osobně chci Apple používat i nadále, proto píšu do Applu feedbacky, své názory i stesky, odesílám chyby (a že jich za těch 10 měsíců bylo nepočítaně) a doufám, že v Applu na názor zákazníka nekašlou.
Dokonale spokojený nejsem, ani nikdy nebudu. V dokonalosti totiž není prostor pro další rozvoj - co je dokonalé, je dokonané, tedy mrtvé. OS X mi nikdy nespadl. Na applích systémech mi chybí podstatně menší množství vlastností a funkcí než na jiných platformách, proto jsem si vybral, co jsem si vybral, a proto tu ten výběr pro všechny je. Tudíž absolutně nerozumím tomu, proč ztrácíš čas s používáním problémového Applu, sepisováním feedbacků a štkavých románů na diskuzní fórum. Takový postup je naprosto iracionální. A jelikož mám sílící podezření, že kolega lulu mluví pravdu, nebudu v další diskuzi v tomhle threadu pokračovat; plýtval bych totiž časem stejně neefektivně a iracionálně.

Faramir

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od Faramir » 01 lis 2012 19:31

No nic, asi nemá smysl pokračovat. Applisté zřejmě považují padǎní OS X za normální, já na to nejsem zvyklý. Holt si asi budu muset zvyknout. Urážet se nenechám, takže od této chvíle budu hlásit chyby a problémy pouze do Applu. Svou činnost zde na fóru omezím na nezbytné minimum, tudíž vám děkuji, že díky vašemu přístupu budu mít více času :-) No a vy si hrajte na dokonalost a podobně.

Mimochodem, svůj úvodní příspěvek jsem ve stejném znění, jen přeložený do eng napsal na jedno cizí Mac fórum a nejen že mě tam nikdo neurážel, ale dokonce mi i některé věci poradili, jak některé bugy obejít a tak. Holt je rozdíl mezi čechy a zbytkem světa, zjišťuji to každou chvíli. Češi ve většině případů neumí nic jiného než závidět, nadávat a kritizovat.

Toť z mé strany vše, please lock.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od lanny » 01 lis 2012 19:37

Faramir píše:
Tak si pánově přečtěte ještě jednou co píšu. Iphone je OFFLINE a po přepnutí do ONLINE se změny udělané během doby offline vymažou, přepíší se starými neaktuálními údaji. Pokud je iPhone online, samozřejmě se to synchronizuje. Už chápete v čem je problém?
Já jsem to vyzkoušel přesně podle vaší stížnosti. Vždy se mi aktualizuje nejposlednější update. Takže spíš pochybuji o vaší chápavosti.

Tímto toto zbytečné vlákno opouštím.

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od iMe1980 » 01 lis 2012 19:39

Epické zakončení. Téměř jako v the Dark Knight Rises od Nolana.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
marekpiggy
Příspěvky: 229
Registrován: 31 črc 2012 20:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od marekpiggy » 01 lis 2012 19:39

Stačil jinej přístup. Kdybys přišel a napsal, že Ti dělá iOS tenhle a tenhle problém a že Ti zamrzá OS X, tak Ti každej rád poradí. Ale když napíšeš romám na to, že Ti iOS hází bug, 4x Ti zamrzl systém na Macu, že Apple nedělá 100% dokonalý výrobky a kvůli tomu se vrátíš k mega nestabilnímu systému, tak co Ti na to máme napsat? A v jiným topicu si stěžuješ, že Apple pro Tebe nedělá ten správnej stroj. Taky bych chtěl MBP retinuu, ale nenadávám Applu za to, že na ní nemám.
Editor, korektor a redaktor magazínu Appliště.cz

Obrázek

Uživatelský avatar
calven
Příspěvky: 280
Registrován: 30 črc 2012 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od calven » 01 lis 2012 20:07

Človek tu dva dni nezavíta a príde o takýto výtvor? To mi robíte naschvál... :D
Ale k veci - Apple nerobí dokonalé zariadenia. Je to nemožné. Tiež mám pár vecí na vylepšenie. Ale po troch rokoch používania môžem z mojho pohľadu zodpovedne povedať, že mi na moju prácu vyhovuje lepšie ako win. A za celú tú dobu mi zmrzol snáď dva krát.
Na SVK máme takú povedačku - kto chce psa byť, palicu si nájde.

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od Barberry.pha » 01 lis 2012 20:33

Napisu jenom svoji zkusenost, po roce pouzivani notebooku Vaio s Win 7, jsem myslel se poleti z okna.
Po dvou letech stejneho pouzivani Macbooka s OSX, slape vse jak hodinky a nemam duvod menit, a me opravdu nebavi po nejaka dobe instalovat system nanovo aby fungoval jak ma.

Kazdy poziva pocitac na neco jineho a OSX neni pro vsechny, tak samo jako neni Win pro vsechny. At si kazdy pouziva co chce a o jine se nestara.

A k tem feedbackum, nepsal jsi zadnou zkusenost s jinymi spolecnostmi.
Pocitam ze se tem feedbackum venuji a resi je podle toho, kolik jim prijde pripominek na konkretni problem. Ne ze nedko psole feedback a cele oddeleni se tim zacne zabyvat aby to do tydne bylo hotove.

AHOSO_VIDAHO
Příspěvky: 137
Registrován: 01 říj 2012 08:40

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO » 01 lis 2012 23:39

Faramir píše:
iMe1980 píše:To je nějakej Flame :mrgreen: ?

Tak si pánově přečtěte ještě jednou co píšu. Iphone je OFFLINE a po přepnutí do ONLINE se změny udělané během doby offline vymažou, přepíší se starými neaktuálními údaji. Pokud je iPhone online, samozřejmě se to synchronizuje. Už chápete v čem je problém?
.
Ano, zkoušel jsem to i offline a VŠE funguje jak má. Změny udělané na ipadu po dobu kterou jsem byl OFFLINE se po připojení k internetu aktualizují i na iCloudu a iPhonu.


ty barvičky se mi líbí :-)
iPhone6s Plus,
iPad3 64gb 3G,
Apple TV,
Airport Extreme
Mac Mini i5 Late 2012,
MacBook retina

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od MichalM.Mac » 02 lis 2012 17:57

29470126.jpg
29470126.jpg (76.45 KiB) Zobrazeno 11459 x

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od iMe1980 » 02 lis 2012 17:59

Tak to je moc [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od MichalM.Mac » 02 lis 2012 20:31

K věci
@Faramir
Píšeš jim to na bugreport.apple.com ? Je na to potřeba free dev účet, ale mělo by to mít větší váhu než feedback. Feedback možná někdo řeší, když se jich nahromadí solidní kupa na jedno téma.
(sice je to primárně pro reportování bugů, ale mají tam v i položku (enhancement)

Proč jsi si tak jistý, že za kernel panic nemůže HW? Tuhle jsem si do iMaca koupil Corsair RAMky (4X4GB). Systém sletěl tak jednou do měsíce. Memtest nenašel žádný problém. Všechny jsem je vyreklamoval a vše ok.

ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od ljk » 09 lis 2012 13:03

Já mám Mac od července.
Mám pocit, že nějaká synchronizace kalendáře mezi Macem a iPodem mi taky blbla. Nebo se mi nesycnhronizovala jednou cestou.

Co se týče pádů nebo nějakých záseků, tak se mi OS X sekl možná i víckrát než Win7, která mám rok. Win7 teda rozhodně nahrává ten konečně dopsanej "try-catch", že když se mi podělá grafický ovladač, tak to nehodí BSOD, ale jen na moment černou obrazovku, než se to zase obnoví. Stává se to nejvíc u youtube videí a u spouštění jedné Java hry.
Když to shrnu, na Macu jsem měl asi 4 záseky (z toho aspoň půlka když jsem zkoušel něco na Wine), co se týče Win7, tak problém černé obrazovky tak 2x za měsíc.

A ano, mac by měl jet na 103%! :P

(využití: MB Air - mobilní, internet, dokumenty, hudba, multimédia, sem tam hra; Win7 stolní pc, hry, internet, multimédia)
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od comatory » 10 lis 2012 10:40

Tak teda trochu nechápu proč jste se do Faramira tak opřeli. Dal jasné důvody proč s některými věcmi u Applu není spokojenej, civilizovaně a vy se na něj sesypete jak banda fanboyů.

Na druhou stranu budu reagovat na to co napsal: ten offlinový problém s kalendářem neznám takže nemůžu komentovat. Ale co se týče stability - já přešel po nějákých 20 letech z Pecek na Mac právě z důvodu stability. Za ty poslední dva tři roky jsem měl problémy s jabkem. Byla by hloupost tvrdit, že se jabka nerozbíjejí. Ale těch problémů s porovnáním s PC bylo o dost méně a existovalo na ně řešení. Kernel jsem zažil jednou nebo dvakrát na dvou strojích a už se to nikdy neopakovalo, na Winech se mi to stávalo o dost častěji.
Řekl bych, že v tomhle bude problém na tvé straně protože moje jabka jsou velice spolehlivá a žádné problémy mi nedělají. Takže asi tvůj komp může mít výrobní vadu, hardware defekt (RAM, disk) nebo ti něco hapruje v software. Je to počítač, může to být milion věcí. Jinak teda skláním poklonu před MS, protože stabilitou dohnali víceméně Apple - Win 7 je opravdu kvalitní OS a neměl sem s ním problémy.

Tak a teď sem hodím něco z vlastní zkušenosti a jsem zvědavej jak mi to vyvrátíte. Co ta antilogika u použití home/end (CMD+šipky), to vymyslel kdo? Třeba ve finderu by člověk čekal, že to vyskočí nahoru/dolu a ono ehjle, začne to přeskakovat po položkách v sidebaru. Na to člověk musí použít kombinaci ALT+šipky, která, co sem to teda pochopil, je běžně rezervovaná page up/page down. Je víc míst, kde to funguje zvláštně.

Majkl
Příspěvky: 86
Registrován: 30 črc 2012 16:29
Bydliště: East End
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od Majkl » 10 lis 2012 10:49

comatory píše:Tak a teď sem hodím něco z vlastní zkušenosti a jsem zvědavej jak mi to vyvrátíte. Co ta antilogika u použití home/end (CMD+šipky), to vymyslel kdo? Třeba ve finderu by člověk čekal, že to vyskočí nahoru/dolu a ono ehjle, začne to přeskakovat po položkách v sidebaru. Na to člověk musí použít kombinaci ALT+šipky, která, co sem to teda pochopil, je běžně rezervovaná page up/page down. Je víc míst, kde to funguje zvláštně.
Tohle se moc vyvracet nedá, to je věc zvyku. Mně třeba doteď nepřijdou vyhovující ani logické pozice commandu, optionu a controlu a tuze rád bych je zpřeházel v souladu s jejich windowsími ekvivalenty, kde mi jejich umístění dává větší smysl (mimochodem vím, že to zpřeházet jde, ale neudělám to). Přesto věřím, že to většina macařů většinou cítí naopak. To není bug, je to fíčura; srovnat se s tím musím sám, ne za to obviňovat Apple. Do koupě jejich produktu mě nikdo nenutil.

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od comatory » 10 lis 2012 11:09

Zvláštní mě třeba nikdy to rozložení kláves nevadilo, jedině kdy mě to mate je, že na noteboocích je Fn klávesa vlevo dole a u wired klávesnice s numblockem, kterou používám taky, je na jiném místě, tak občas se člověk přehmátne u controlu.

Já sem se možná vyjádřil trochu nepřesně: u některých aplikací home/end funguje tak jak má a u jiných se chová jako page up/down nebo nefunguje vůbec, párkrát se mi to stalo. Je to škoda, protože právě na OS X se mi líbí, že ty interfacy mají základní layout, kterého se jak Apple tak výrobci drží a člověku většinou stačí s aplikací pár chvil a hned ví (např. Preferences mají skoro vždy tu funkci,k terou člověk čeká a je na stejném místě - třeba Adobe na to zvysoka prdí).

apple_cider
Příspěvky: 201
Registrován: 11 říj 2012 11:52

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od apple_cider » 11 lis 2012 20:46

on časem člověk na mac začne nadávat, až zapoemene jaký to je peklo dělat něco na w7, proto je lepší se čas od času wrátit k sedmičkám, a pak se veškerý problémy co mě tížily na přístrojích apple stanou jen pouhými malichernostmi :D

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od comatory » 12 lis 2012 14:37

apple_cider píše:on časem člověk na mac začne nadávat, až zapoemene jaký to je peklo dělat něco na w7, proto je lepší se čas od času wrátit k sedmičkám, a pak se veškerý problémy co mě tížily na přístrojích apple stanou jen pouhými malichernostmi :D
to se mi děje každý den, když jdu do práce a dělám tam na obstarožních XPčkách :)

jasny, chce to trochu nadhled, mezi různými systémy je pro mě OS X stále jednička (kdybych nepotřeboval specifické aplikace, nebránil bych se i nějákému hezkému Linux distru).

Uživatelský avatar
marekpiggy
Příspěvky: 229
Registrován: 31 črc 2012 20:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od marekpiggy » 14 lis 2012 22:26

apple_cider píše:on časem člověk na mac začne nadávat, až zapoemene jaký to je peklo dělat něco na w7, proto je lepší se čas od času wrátit k sedmičkám, a pak se veškerý problémy co mě tížily na přístrojích apple stanou jen pouhými malichernostmi :D
Přesně můj případ! Stačí, abych musel něco udělat u přítelkyně na netbooku a mám chuť ho vyhodit z okna, to se nedá.
Editor, korektor a redaktor magazínu Appliště.cz

Obrázek

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od lipon » 15 lis 2012 09:45

ale pánové, jak píše comatory, trochu nadhledu ...

dělam primárně na OSX, párkrát denně musím pustit virtuální XPčka a občas ještě na stolním PC s WIn7 - a nemam pocit, že by Win7 a XP byly tak příšerný, jen je každý systém jiný
oboje wokna mam ve stabilizovaném stavu, nešťouram se v tom a za poslední 2 roky mi to ani jednou nespadlo, nic nezamrzlo ...

problémy mam jen v tom, že už mam v prstech naučený klávesový zkratky, který ve winech fungujou jinak nebo nefungujou, ale to je asi tak vše, použitelné je vše

Uživatelský avatar
Hawk
Příspěvky: 34
Registrován: 02 srp 2012 20:55
Bydliště: Jihlava

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od Hawk » 21 lis 2012 14:41

Jen tak do větru, co se BSOD týče. Na WIN7 za dva roky jsem viděl asi pětkrát, na MBPr za dva, nebo tři měsíce nepočítaně. Plus asi třikrát situace, kdy jsem musel restartovat (jiný řešení neznám), protože se odmítaly spustit systémový aplikace (Mail.app atd). Takhle si stroj na práci nepředstavuju, takže snad se mi to povede nějak eliminovat.

Uživatelský avatar
tom130
Příspěvky: 15
Registrován: 10 lis 2012 21:38
Bydliště: localhost

Re: Malé povzdechnutí

Příspěvek od tom130 » 21 lis 2012 23:10

Hawku, hledal bych chybu, jak píšou výše, v ramkách. Myslím si, že jak Win, tak OS X, jsou slušné systémy a neházejí BSOD pro nic za nic.

PS: To je SVéčko v tom avataru? :)
iPhone 4S 16GB
Macbook Pro 13" mid-2010, 8GB ram, 128GB SSD

Odpovědět