Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
honza.kot89
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2015 10:39

Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od honza.kot89 » 08 říj 2015 11:02

Dobrý den všem,

dostal jsem se do velmi zvláštní situaci a rád bych slyšel názor od zkušených nebo lidí, kteří už podobné zažili (nebo prostě těch, kteří se chtějí vyjádřit - víc hlav víc ví).

Před měsícem mi ukradli iPhone 6 (V Praze v metru). Telefon měl celkově hodnotu zhruba 20 000 Kč. Vše nahlášeno na policii včetně IMEI telefonu. Využil jsem find my iphone a označil telefon jako ztracený + přidal zprávu s mým telefonním číslem. Včera mi přišla SMS z ukrajinského telefonu. Volal jsem pomocí kamarádky, co umí rusky, velmi dlouho a bavili se s člověkem, který měl tento příběh... Žije v Doněcku (Ukrajina), jeho přítelkyně na ulici od někoho koupila můj telefon za 100 dolarů, přišla domů - zapnula ho - zjistila, že je kradený, neřešila to a nechala ho doma ležet. Po týdnu u ní zazvonila policie, že dostala hlášení, že má kradený telefon (už to je blbost, že) a telefon jí vzala a obvinila ji z krádeže. A teď po mně chtějí přihlašovací údaje a fotky krabice, aby dokázali, že je telefon její a zprostili ji viny. Poté by mi telefon zaslali. Heslo jim nedám (bez toho je jim telefon naštěstí k ničemu, doufejme), nabídnul jsem jim, že jim dám číslo účtu, ať mi tam pošlou kolem 700 dolarů jako kompenzaci a že jim pošlu klidně i krabičku a dám heslo na icloud. Oni, že ne, že jim tam kvůli válce nefungují ani pošty, ani banky a že je to pro ně moc peněz. Zdráhali se také, ať to řeším s policií, údajně z toho důvodu, že by měli zbytečně problémy a že jejich policie kvůli válce s tou naší nebude stejně komunikovat. .... Chlápek zněl velmi přesvědčivě, ale pojďme si říct na rovinu, tohle je nesmysl. Navíc mi potvrdil známý, co dělá na policii, že Ukrajinu často zmiňují a že se tyhle věci dějí dost podobně....

No a při rozloučení na stanici se ptám, kdy se mi cca ozvou, jestli třeba v rámci dnů? .... Protože, 1) můj telefon už se musel zapnout! Protože mi psali na moje číslo a viděli tu zprávu na display -> takže telefon by mohl jít vyhledat přes IMEI, 2) telefonoval jsems ním snad půl hodiny a ujišťoval jsem se od operátora, jeslti jde zjistit poloha toho čísla, se kterým jsem volal -> ano jde, ale jen na popud policie........ Všechno tohle není hned (kdyby bylo, máme ho hned nebo aspoň vím, odkud volal) ... ale, zdlouhoavé procesy to nedovolí (na hovno). No tak m odpověděl, že se mi ozvou spíš v rámci týdnů a že ať nepočítám stím, že se s tím něco udělá :) (haha ha).

Důležité zmínit.
- Find My Iphone mi polohu zatím neukázal (asi se nepřipojili k netu ještě ...). Napadlo mě poslat jim fake přihlašovací údaje, ať to zkusí, museli by se připojit na net -> mně by to poslalo polohu telefonu (jestli to nemají nějak ošetřený). Ale v zápětí mi hned došlo, že si icloud údaje mohou ověřit klidně přes web na PC, takže nic ...

- S tím člověkem jsem v kontaktu přes iCloud. Chce po mně stále fotky a přihlašovací údaje údajně bude potřebovat až za týden (kdy bude mluvit s tou policií). Pořád mě ujišťuje, ať si o něm nemyslím nic špatného a že všechno bude v pohodě.

- na 99,8 % jde o organizovaný gang a oni moc dobře ví, co dělají. Zatím hraju blbýho a snažím se hrát jejich hru přes Whatsapp, kde s ním komunikuji, ale moje údaje mu samozřejmě nikdy nedám. Dost možná nejsou ani na Ukrajině ale volají tady někde z Prahy, dost možná mají nějaké kontakty na Ukrajině a opravdu to řeším s někým na Ukrajině a přitom telefon je tady.

- To, že je celý příběh nesmysl mi bylo potvrzeno všude, kde jsem ho vyprávěl.

Tohle je snad celá story. Velmi by mě zajímaly vaše názory. Co dělat dál, co byste dělali a podobně ... ?

PS. Tuto zprávu šířím i na jiné fóra v domnění, že se to dostane k více lidem.

Předem mockrát děkuji!
H

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od musashi » 08 říj 2015 12:07

Muj nazor je ten, ze telefon je (bohuzel) odepsany a sance, ze se s nim jeste shledas je minimalni, nerku-li nulova.
Za danych okolnosti bych jim (presne, jak pises) v zadnem pripade nedal pristup k uctu, pze ted Ti muze byt satisfakci alespon to, ze je jim ten telefon k nicemu. Pokud jim das udaje, je jasne, ze telefon uz neuvidis tuplem.
Takze z meho pohledu jedina realna sance je to resit pres PCR a i kdyz to neni moc pravdepodobne, porad by mohla byt alespon nejaka sance, ze skrze ni by se ten telefon mohl vratit.

EDIT: Neni asi nutne zminovat, ze s prihlasovacimi udaji ziskaji plnou kontrolu nad uctem, tj. mohou zmenit heslo a uz se k nemu nikdy nedostanes (ani k doposud zakoupenym aplikacim a hudbe) a pokud ho mas sparovany s nejakou platebni metodou, budou moci libovolne nakupovat v Apple a iTunes store, dokud nezablokujes pouzitou platebni metodu.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od tlacenka » 08 říj 2015 13:53

"...Volal jsem pomocí kamarádky, co umí rusky, velmi dlouho a bavili se s člověkem, který měl tento příběh..."
"... S tím člověkem jsem v kontaktu přes iCloud. Chce po mně stále fotky a přihlašovací údaje údajně bude potřebovat až za týden (kdy bude mluvit s tou policií)...

nicmene:

teď po mně chtějí přihlašovací údaje a fotky krabice, aby dokázali, že je telefon její a zprostili ji viny

telefon není její - je Váš a jste schopen to prokázat jak IMEI, tak krabičkou, tak fakturou
s policii jste to jiz resil, nahlasene to mate, takze si myslim, ze pokud znamena "bez problemu" na jejich strane jen 700 dolaru, tak je to porad malo :)

...No a při rozloučení na stanici se ptám, kdy se mi cca ozvou, jestli třeba v rámci dnů?... tak na co kamaradka?

ještě k tomu ...Protože, 1) můj telefon už se musel zapnout! Protože mi psali na moje číslo a viděli tu zprávu na display -> takže telefon by mohl jít vyhledat přes IMEI...
to pořád neznamená, že do něj někdo dal sim kartu


takže řešení:
s telefonem jste se již stejně rozloučil.
buďto zaplatí, nebo mají krásné těžítko
férová nabídka.

Uživatelský avatar
pizuu
Příspěvky: 184
Registrován: 26 říj 2013 08:03

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od pizuu » 08 říj 2015 15:04

Suhlasim s tym, ze udaje nikomu nedávať!!! Nejde len o ten ukradnuty telefon...
iPad 11 Pro

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od rony » 08 říj 2015 15:35

este tip: netreba davat konto-heslo, telefon by malo stacit aj odregistrovat (cez web apple), tym padom pojde obnovit.
samozrejme toto plati len ak to takto chcem :)

tlacenkov navrh je skvely: chcete nieco? zaplatte tuto sumu a budete moct telefon aktivovat. Poslu to cez Western Union, tebe to pride a telefon im odblokujes. Ale to je scenar, ku ktoremu nedojde a ani by som nim nesiel.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Vojtiiisek
Příspěvky: 67
Registrován: 29 lis 2012 07:25

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od Vojtiiisek » 08 říj 2015 16:25

Pres IMEI Policie telefon hledat nebude. Osobne me bylo receno ze se to pouziva jen kdyz je telefon zapleten do zvlast zavaznych cinu, unos/ztrata ditete atd.. Takze tento zpusob je bez sance.

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od iMe1980 » 09 říj 2015 19:26

Jako takhle, pryč je tak jako tak, jestli se do toho nepustí policajti a ty se nepustí. Takže možná by stalo i za zvážení, ale je to fakt loterie. Poslat jim heslo, s tím, ze budete na Apple.com mít otevřeny svůj účet, kde byste mohl promtne opět změnit heslo za jiné ve vteřině a to vše udělat z toho důvodu, aby ho otevřeli a přihlásili se s nim na Wi-Fi, pak zjistíte tu polohu. Ale jak říkám, tohle je spis fakt tak akorát na to se i rozloučit s účtem. Na druhou stranu, pokud smažte předtím svou kartu, napíšete jiné jméno a adresu a nemáte tam hromadu placených aplikaci, možná by to za pokus stalo. Nevím no. Loterka. Jinak jsem presvedcenej, ze ten tel. je v ČR a chystají se ho prodat.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od rony » 09 říj 2015 20:51

iMe to nevyjde.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od iMe1980 » 09 říj 2015 20:52

Spis ne, no.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od Jadro » 09 říj 2015 21:01

A co nabidnout nejakou castku za vraceni? Je to proti mysli, ale teoreticky jedine, co by mohlo zafungovat

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od Hajnejch » 10 říj 2015 18:26

iMe1980 píše:Jako takhle, pryč je tak jako tak, jestli se do toho nepustí policajti a ty se nepustí. Takže možná by stalo i za zvážení, ale je to fakt loterie. Poslat jim heslo, s tím, ze budete na Apple.com mít otevřeny svůj účet, kde byste mohl promtne opět změnit heslo za jiné ve vteřině a to vše udělat z toho důvodu, aby ho otevřeli a přihlásili se s nim na Wi-Fi, pak zjistíte tu polohu. Ale jak říkám, tohle je spis fakt tak akorát na to se i rozloučit s účtem. Na druhou stranu, pokud smažte předtím svou kartu, napíšete jiné jméno a adresu a nemáte tam hromadu placených aplikaci, možná by to za pokus stalo. Nevím no. Loterka. Jinak jsem presvedcenej, ze ten tel. je v ČR a chystají se ho prodat.
To mi přijde jako že zachráním auto ale přijdu o barák. Za ten risk to dle mého názoru nestojí.

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od iMe1980 » 10 říj 2015 22:05

Jojo, je to tak. Ale když už není co ztratit?
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od rony » 10 říj 2015 22:36

vzdy je moznost stratit viac ak sa chces hrat s ludmi, ktori zjavne nemaju o moralke tie iste predstavy
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

pavlosji
Příspěvky: 4
Registrován: 14 dub 2012 16:35

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od pavlosji » 29 říj 2015 15:35

Nějak si myslím, že partíčka volá od někud z Čech. Nevěřil bych jim ani slovo.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od MICKI2701000 » 07 lis 2015 19:14

Prvni vec, jake to bylo cislo bylo to opravdu ukrajinska predvolba, pokavad neb ylo by divne volat z Ukrajiny na Ceske cislo resp. opacne , takze tim bych zacal.
Od operatoru je tohle svinarna, proste pokavad mam protokol od policie meli by to delat.
Nevim jak to funguje, ale kamos koupil IP prez aukro, je solidni, takze mu verim, po pulroce u nej zazvonila policie, ze tel je hlasen jako kradeny. Nevim proc az po pul roce, ze by se ten clovek na to podival az po pul roce, dle meho prodejce ho znamemu prodal, poslal odnekud z Ostravy a pak ho nahlasil jako kradeny, ale to je uz hodne velka hadanka.
No kazdopadne good luck.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět