apple vs. xiaomi

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

apple vs. xiaomi

Příspěvek od emkei » 28 pro 2015 18:42

Tak nejak se vloudila myslenka, ze pristi telefon nemusi byt iphone.. posledni rok sleduji, co s mobilem provadim a v podstate jej nevyuzivam.
Nejcastejsi ukony odpovidaji aplikacim, ktere mam/pouzivam: fantastical, notes, photos, instagram, vsco, 1password, translate, twitter, pocket, soundhound, linkedin, flickr, icloud drive, waze, strava + mail, messages, phone, safari.
Na pokrocilejsi editaci mam ipad + mac mini + imac v kombinaci s domacim NAS.
Jen tak poocku jsem mrkl, kam bych migroval, co se mobilu tyce a zaujal mne xiaomi. Vim, ze se snazi napodovovat apple. A to je mozna to, co se me libi. Maji interni messaging, vlastni cloud (ten bych nahradil pro dropbox + NAS) a ostatni app by meli byt pro android.
Asi bych prisel o jednoduchost provazani mezi jednotlivymi zarizenimi (contacts, calendar), ale tyto veci pouzivam zejmena u gmail, takze to by asi slo resit pres nej.
Rad bych se zeptal, zda nekdo ma realne srovnani obou systemu u mobilniho zarizeni.
Hlavnim duvodem je zejmena cena (porad mam pocit, zese k iphone musim chovat o neco vice ohleduplne nez jsem delaval u predchudcu. Je pravda, ze to je nejen cenou, ale nejakym tim vnitrnim pocitem starat se o hezkou a funkcni vec.
Diky za jakykoliv postreh ci pripominku.
life sucker × air consumer

Merlin_CZ
Příspěvky: 259
Registrován: 02 srp 2012 21:21

Re: apple vs. xiaomi

Příspěvek od Merlin_CZ » 28 pro 2015 18:48

Já už odcházel od iphone několikrát (vždy když vyšla nová verze) a vždycky jsem se vrátil zpět.
Měl jsme Samsung Galaxy note2 (ještě když to byla novinka ... ne teď) , Nexus 4, LG Flex, LG Flex 2. a prostě... sice to funguje, ale jaksi to neni ono. samozřejmě je to jen můj subjektivní dojem. Prostě jsem si na android nezvykl, a i když mám k ipad Air 2 LTE i Nvidia Shield 32GB LTE - což má být nabušený tablet pro hráče atd.. - tak stejně radši dělám i hraji na ipadu ....

těžko radit, tobě to třeba bude vyhovovat... já si prostě nezvykl a vždycky jsem se vrátil zpět.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: apple vs. xiaomi

Příspěvek od mberdych » 28 pro 2015 19:40

Ja uz odesel milionkrat a nakonec jsem ze zase vratil. iPhone me mnohdy hrozne sere, ale nakonec je to nejmensi zlo. Xiaomi ci cokoli je jedno, je to android a ten se da nastavit lecjak. Pokud uz android, tak nexus. Apple like aktualizace a podpora. Vse ostatni je nastavitelne. 5x a 6p navic prinejmensim stejne kvalitne foti (mozna lepe).

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: apple vs. xiaomi

Příspěvek od tlacenka » 28 pro 2015 19:51

fantastical pro android neni.. je spousta ruznych, dle meho i lepsich aplikaci (samozrejme placenych)
xiaomi se zase tak moc nesnazi napodobovat apple, jen jejich launcher je podobny iosu, da se nahradit jakymkoliv jinym (me osobne nejvice vyhovuje nova launcher, pripadne hodne prizpusobitelny lightning launcher - opet placene aplikace)
vlastni cloud xiaomi je zatim (z meho uhlu pohledu) zlo - je to pomale, obcas vypadky, a stejne jako u applu je to nutne pouzit (a data tecou kamsi do ciny).
o provazanost neprijdete - da se nastavit skoro vse.
xiaomi nema zapnute lte na vsechny frekvence (ktere jsou u nas nutne)
posledni naprosto funkcni xiaomi bylo mi2, mi2s :)
xiaomi ma kazdy tyden aktualizace, ale z dlouhodobeho uzivatelskeho hlediska muzu rici, ze to neni dobre - funguji tak, ze ted neco rozdelaji, opravi a uz nedotahnou k puvodni funkcnosti (to je stejne jako u apple, takze pokud nemate problem na funkcnim zarizeni pouzivat beta testing, tak smele do toho :)
je to hezke, okulibe, prekvapive funkcni (o spouste veci si muze ios nechat zdat), ale ma to svoje mouchy (ma to i stable release, ale to je novinka par poslednich mesicu, a nema root)
berte to tak, ze aplikace budete muset koupit znova, nektere nejsou, nektere jsou alternativy, nektere jsou lepsi.
pokud vam jde o cenu juknete na oneplus x ... oxygenos je "skoro" cisty android...

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: apple vs. xiaomi

Příspěvek od SharkeeCZ » 28 pro 2015 20:00

Pokud máte vše u Gmail účtu, tak bych se přechodu nebál. Já jsem k iOS přešel před rokem a stále jsou věci, které má Android dlouho a iOS stále nic, ale zvykl jsem si. Osobně bych šel k Nexusu a při propojení s Gmail účtem bude vše fungovat skvěle i na iOS. Sám to tak mám.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: apple vs. xiaomi

Příspěvek od Demonicus » 28 pro 2015 20:15

Já to vidím hodně podobně, jen pravděpodobně uteču k Microsoftu. :)
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: apple vs. xiaomi

Příspěvek od SharkeeCZ » 28 pro 2015 20:21

Microsoft má nevýhodu v aplikacích. Nemálo těch co používám, jich tam stále chybí.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: apple vs. xiaomi

Příspěvek od Demonicus » 28 pro 2015 20:29

Mě stačí synology, twitter, O2TV GO a banka, zbytek je "navíc"
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Odpovědět