Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

apolo-chance
Příspěvky: 5
Registrován: 01 bře 2016 20:18

Re: Sleva nebo podvod ??

Příspěvek od apolo-chance » 08 bře 2016 08:42

Včera přišel mail, že zásilka je odeslaná a že do 11.3. do pátku dorazí.
Jenže balík do ruky chodí do druhého dne a ne až za týden.
Psal jsem si o dobírku, takže když nedorazí, tak se nic neděje. Jsou lidi, kteří si to zaplatili a ty nedostanou ani korunu zpět.
Ty se mohou rozloučit s penězi i když půjdou na policii. Jen budou běhat po policii a nic nezískají.

weissik23
Příspěvky: 5
Registrován: 08 bře 2016 08:24

Re: Sleva nebo podvod ??

Příspěvek od weissik23 » 08 bře 2016 08:45

Zdravím, takže i já patřím nejspíše mezi ty naivní a důvěřivé lidi. Objednával jsem v sobotu TV, takže jsem si říkal, že se stejně nikomu nedovolám a vzhledem k tomu, že akce končila v neděli, neváhal jsem to koupit. Přišel mi mail, že mám zaplatit nejpozději do tří dnů 9 tisíc, takže jsem hned vše uhradil. Je nějaká šance to ještě stornovat nebo pokud od nich nebudu mít žádnou zpětnou vazbu, jít rovnou na policii ČR? díky za veškeré rady

apolo-chance
Příspěvky: 5
Registrován: 01 bře 2016 20:18

Re: Sleva nebo podvod ??

Příspěvek od apolo-chance » 08 bře 2016 08:50

Možná bych šel osobně do spořitelny a nahlásil jim že se jedná o podvod a aby se zablokoval učet na který se posílaly platby.
A jasně i na policii , aby to zarazila a účet hned zablokovala.

weissik23
Příspěvky: 5
Registrován: 08 bře 2016 08:24

Re: Sleva nebo podvod ??

Příspěvek od weissik23 » 08 bře 2016 09:31

záleží, jestli s tím policie bude schopna tak rychle něco dělat. Paradox je, že se některým zákazníkům ozvali, mi na mail nereagují a telefon mi nezvedají už druhý den.

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Sleva nebo podvod ??

Příspěvek od Schumi » 08 bře 2016 09:40

weissik23 píše:Zdravím, takže i já patřím nejspíše mezi ty naivní a důvěřivé lidi. Objednával jsem v sobotu TV, takže jsem si říkal, že se stejně nikomu nedovolám a vzhledem k tomu, že akce končila v neděli, neváhal jsem to koupit. Přišel mi mail, že mám zaplatit nejpozději do tří dnů 9 tisíc, takže jsem hned vše uhradil. Je nějaká šance to ještě stornovat nebo pokud od nich nebudu mít žádnou zpětnou vazbu, jít rovnou na policii ČR? díky za veškeré rady
Hned bych do Spořky zašel, nebo zavolal přímo bankéři poku máš on-line bankovnictví, šance na storno možná ještě bude.

Helena
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2016 09:43

Re: Sleva nebo podvod ??

Příspěvek od Helena » 08 bře 2016 09:53

Bohužel jsem jim nalítla. Hledám ty co dopadli stejně pro podání hromadné žaloby. Prosím kontaktujte mne na email sata@post.cz

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Schumi » 08 bře 2016 12:02

Stránky už mají nedostupné ...

Helena
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2016 09:43

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Helena » 08 bře 2016 12:33

A emaily už také nejsou funkční.

weissik23
Příspěvky: 5
Registrován: 08 bře 2016 08:24

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od weissik23 » 08 bře 2016 13:51

Dopoledne jsem už podal trestní oznámení, ale chtělo by to více lidí, at s tím něco začnou dělat.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Hajnejch » 08 bře 2016 14:26

O pár postů výše uvádí Helena mail tak proč jí nekontaktujete? Nebo už jste to udělal? Pokud ano tak se omlouvám za nevhodný dotaz. Taky je možnost kontaktovat lidi z tohoto fóra přes SZ a domluvit se s více lidmi.

weissik23
Příspěvky: 5
Registrován: 08 bře 2016 08:24

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od weissik23 » 08 bře 2016 14:40

Famtex píše:O pár postů výše uvádí Helena mail tak proč jí nekontaktujete? Nebo už jste to udělal? Pokud ano tak se omlouvám za nevhodný dotaz. Taky je možnost kontaktovat lidi z tohoto fóra přes SZ a domluvit se s více lidmi.
Paní/slečně Heleně jsem již mail zaslal, zatím bez reakce. Příspěvek jsem zde napsal pro ostatní.

Helena
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2016 09:43

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Helena » 08 bře 2016 15:28

Zatím jsme tři včetně mě co se ozvali. Já jsem na tyhle věci absolutní negramot a v rychlosti v práci jsem neměla dnes čas řešit jak tu zprovoznit nějaou hromadnou diskuzi přes forum, ani nevím co je to SZ. Čím víc nás bude tím asi lépe.

fidorek
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2016 16:10

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od fidorek » 08 bře 2016 16:17

Helena píše:Zatím jsme tři včetně mě co se ozvali. Já jsem na tyhle věci absolutní negramot a v rychlosti v práci jsem neměla dnes čas řešit jak tu zprovoznit nějaou hromadnou diskuzi přes forum, ani nevím co je to SZ. Čím víc nás bude tím asi lépe.
ahoj taky jsem asi naletel tem smejdum,asi zitra pujdu podat trestni oznameni.

fidorek
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2016 16:10

Re: Sleva nebo podvod ??

Příspěvek od fidorek » 08 bře 2016 16:24

weissik23 píše:Zdravím, takže i já patřím nejspíše mezi ty naivní a důvěřivé lidi. Objednával jsem v sobotu TV, takže jsem si říkal, že se stejně nikomu nedovolám a vzhledem k tomu, že akce končila v neděli, neváhal jsem to koupit. Přišel mi mail, že mám zaplatit nejpozději do tří dnů 9 tisíc, takže jsem hned vše uhradil. Je nějaká šance to ještě stornovat nebo pokud od nich nebudu mít žádnou zpětnou vazbu, jít rovnou na policii ČR? díky za veškeré rady
ahoj tak to jsme na tom stejne.tento tyden pujdu na policii podat oznameni tak su zvedavej jak dopadnu?

apolo-chance
Příspěvky: 5
Registrován: 01 bře 2016 20:18

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od apolo-chance » 08 bře 2016 16:34

Nemá cenu se přihlašovat na policii, jelikož poškozený nejsem. Chtěl jsem to poslat dobírkou.
Ale bude Vás hodně na to oznámení. :evil:

fidorek
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2016 16:10

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od fidorek » 08 bře 2016 16:42

apolo-chance píše:Nemá cenu se přihlašovat na policii, jelikož poškozený nejsem. Chtěl jsem to poslat dobírkou.
Ale bude Vás hodně na to oznámení. :evil:
cau su starej vul taky sem to mel asi udelat na dobirku? uz se neda nic delat love fuc!

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od casesik » 08 bře 2016 18:33

Hlavně se divím všem co se tu ozvali že naletěli. Copak tu toho bylo napsáno málo k podvodům? A stejně se najdou nevěřící Tomášové kteří vidí úsporu X tisíc a vůbec se neptají samy sebe proč někdo dává takovou slevu v době kdy vám nikdy nikdo nic zadarmo nedá! Vždy je to nějakej výjeb.

vkalina
Příspěvky: 8
Registrován: 01 bře 2016 09:12

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od vkalina » 09 bře 2016 08:15

Tak už je to tady, stránka je nedostupná. :mrgreen:

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od ra3662 » 09 bře 2016 08:33

vkalina píše:Tak už je to tady, stránka je nedostupná. :mrgreen:
To už je dlouho.
vkalina píše:Pokud budu chtít mít jistotu, půjdu do kamenného obchodu a nechám si vymluvit dír...
Takžu už nic jiného než kamené obchody s vykecanou dírou do hlavy. :lol: :lol: :lol:
vkalina píše:V každém online nákupu je jistá míra rizika.
Pokud by byl on-line nákup s určitou mírou rizika samozřejmostí, tak jsme asi ještě hodně pozadu.
Vždy se najdou sv ině, které parazitují. Bohužel podporujete je, nebýt takových zdechli by hladem.

Svasta
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2013 08:54

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Svasta » 09 bře 2016 08:35

Tak stranka je nedostupna. Mate nekdo konkretni informace o firme? Kontakt, email, telefon atd... Bohuzel jsem zareagoval pozde

vkalina
Příspěvky: 8
Registrován: 01 bře 2016 09:12

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od vkalina » 09 bře 2016 09:12

Více méně jsem s tím počítal, tak se nic neděje. Jenom nechápu, že je někdo ochotnej platit dopředu. Jestli z těch objednávek, co jsem tam viděl zaplatilio 50%, tak si vykuk přišel během 3 týdnů na dobrý 3 mega. To už stojí za to zaplatit babu, která bude odpovídat na emaily a slibovat dobírku :P . Evidentně mu zdržovací taktika vyšla. Vsadím se, že účet u ČS je na nějakýho chudáka, který ani netuší, jak moc byl chvíli bohatý. :roll: Nevjeřím že by se toho vyčůránka podařilo naší policii najít.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Jadro » 09 bře 2016 09:20

Najit? Dovedu si tipnout, ze udela nove stranky a pojede stejny model znovu ;-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od rony » 09 bře 2016 09:55

Pockat, vy si myslite, ze...

idem zalozit podvodnicku stranku na tahanie penazi a dam na nu okrem slubov lacnych macbookov aj realne kontakty aby som ulahcil ludom, ktorym konecne docvaklo ako naleteli? :-)

A na policii ste uz aspon boli? alebo stale dufate, ze takto od pocitaca sa vam to cele nejako vyriesi? :-) (nie, nevyrieri ani tak, no udanie na policii je poistka pre vas, ak by ho neskor lapli - neprestane, raz ho mozu chytit), ze mu nalozia aj za tieto veci.

Peniaze o ktore ste prisli (a uz ich fakt nedostanete), je poucka, co tu mnohi pripominaju: preboha PREMYSLAJTE predtym, nez niekam poslete peniaze, premyslajte AKE mate vobec zaruky a premyslajte, ze pismenka na webe znesu vsetko.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleva nebo podvod ??

Příspěvek od iMe1980 » 09 bře 2016 10:06

swenak píše:Hlavně, že máte volební právo a občanku, chjo. Stát vás ale jistě před zlem ochrání.
Palce moc nedávám, ale tohle je naprosto přesné. A s takovými žijeme v jednom státě, na jedné zemi. Pak to tu nemá vypadat, jak vypadá.

Na jedné straně zloději, což je svoloč největšího rázu a na straně druhé tupci všech tupců, skoro nevím, co je horší.
Ono by možná stačilo používat hlavu a selský rozum, není to nutně jen na čepici a taky to není žádná raketová věda. Všechny věci mají nějakou hodnotu, Apple zvlášť ajnštajni, proč by je měl někdo prodávat, kvůli "někomu" o 30% nebo 50% měně? To prostě hlava nebere.

Nemám rád zloděje, stejně tak nemám rád tupce a taky nemá rád lidi, co si myslí, že přijdou levně k něčemu, co prostě něco stojí, i například koupě kradených věcí atd. Všechno je to koloběh věcí, života. Když nebudu nakupovat na takových webech, nebudou existovat. Když lidé nebudou svině a nebudou kupovat kradené věci, druzí pak nebudou mít důvod krást a tak dále a tak dále, škoda slov.

Tento názor přispívá do vlákna čím?
MichalM.Mac
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

weissik23
Příspěvky: 5
Registrován: 08 bře 2016 08:24

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od weissik23 » 09 bře 2016 10:15

Svasta píše:Tak stranka je nedostupna. Mate nekdo konkretni informace o firme? Kontakt, email, telefon atd... Bohuzel jsem zareagoval pozde
email už není, telefon nezvedají od pondělí a kdo ví, jestli kontaktní údaje na firmu jsou pravé nebo použili cizí IČO. Kdo byl podveden a chtěl by více info, ozvěte se na mail weisspetr@seznam.cz. Stihl jsem posbírat ještě nějaké info a podklady, které jsem už předložil policii včera. Záleží ovšem, jak rychle s tím budou něco dělat.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od majkom » 09 bře 2016 10:26

mne sa ani nechce verit, ze je realne toto vlakno.. ako fakt niekto zaplati predom niekomu ako ten web? fakt nechapem... kazdopadne je to kandidat na sticker, toto vlakno, pre buduce naivky

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Honza.Mac » 09 bře 2016 10:55

Já bych toto vlákno vytopoval a ještě bych ho dal hned na první stranu a tučně.
Jak říkával můj dějepisář : "Blbost lidí nemá mezí".
Jak v této době, může průměrně inteligentní člověk takto naletět ???
Jen si dovolím odhadovat jak to skončí, slečna na níž byl web a firma založena pochází ze sociálně slabých, web a účet už neexistuje jelikož ho podvodník zrušil. Na té slečně, žijící na sociálních dávkách, si nic nevezmete. A podvodník už láká další BLBCE na novém webu a shopu.
Mým odhadem ho tak za 5 - 8 let chytí ale to už díky vám, bude mít na kontech pár miliónů. Jelikož ty účty nepatří jemu ale jeho máti, ženě atd. nic nemá, odsedí si svých 5 let, za 2,5 roku je venku a zase bude "podnikat" ....
Já fakt nevím, lidi bděte a neblbněte.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

kozulu
Příspěvky: 3
Registrován: 09 bře 2016 14:26

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od kozulu » 09 bře 2016 14:33

Zdravím všechny.

Pravděpodobně jsem taky naletěl na slevolom.cz. Jaký je tedy postup, jestliže platba byla odeslána, potvrzení o platbě jsem dostal a zboží asi evidentně neuvidím?
Bohužel je to moje první špatná zkušenost s platbou předem v e shopu.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od rony » 09 bře 2016 16:24

Nemam slov, to vazne su tak uspesni a nedoslo vam to v momente poziadavky poslat peiaze PREVODOM NA UCET? :-) Vazne ste si ani len neprelustrovali ten web pred prvym nakupom? Vazne vas az natolko zaslepuje nizka cena?
K veci: podobnost domenoveho nazvu zrejme napomohla: je tu aj web slevolam.cz, co je ale bezny zlavovy portal, cize tiez lapak na ludi aj ked tam aspon ten tovar nakupuju standardnejsimi procesmi :-)
Ludia, vy oklamani: PREMYSLAJTE, ako dlho by vam trvalo namalovat par webstranok, hodit na internet? Co by vam branilo u atraktivneho tovaru dat tretinovu cenu? Co by vam branilo na tlacitko Kupit dat stranku s poziadavkou A sem mi poslite peniaze, ja vam poslem, co ste si kupili? Mizermne malo casu, namahy a mam podvodnicky web. Chapete, preco mate a musite premyslat a neverit, ze akurat vy ste lucky lebo ste nasli superveci za megavelke zlavy?

Ak to neviete rozoznavat, preco si nedate zasadu nekupovat z neznamych eshopov? Radsej mat peniaze a nemat tovar, ako nemat ani tovar ani peniaze, nie?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Vebecko
Příspěvky: 108
Registrován: 22 zář 2013 22:25

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Vebecko » 09 bře 2016 17:24

Co k tomu říct? Snad jen: "Ať žije český sen!"
https://youtu.be/KSAonjhJs_o
Macbook Pro 15 | iPhone 6s

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Jadro » 09 bře 2016 17:46

Jezis proc ja jeste pracuju? Staci si zalozit par stranek na prodej Apple hracek za 1/2 ceny a pozadat o platbu predem...

stryjda
Příspěvky: 1
Registrován: 09 bře 2016 09:01

Re: Sleva nebo podvod ??

Příspěvek od stryjda » 09 bře 2016 18:06

MichalJ píše:LANHETOS GROUP, s.r.o.
Předmět podnikání:
Pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor

společníkem je s.r.o jehož společníkem je jiné s.r.o jehož společníkem......
Ve vypisu ob.rejstriku je jen jedine sro,a žadne společnici,a taki meno a adresa jednatele,tak za nim zajedeme a zeptamese na podvod jeji menem, :ugeek:

Crasule
Příspěvky: 38
Registrován: 26 čer 2013 14:50

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od Crasule » 09 bře 2016 19:43

Hezký večer všem, vůbec mě nenapadlo, že svým dotazem rozpoutám takovou debatu. Jsem na tomto fóru zaregistrovaná již dlouho a využívam k radám a tipům. A taky doporučuji ostatním začínající jablíčkářům.

Odkaz na zboží jsem přidala právě proto, aby si ostatní dali pozor. Již po několika dnech byla nabídka prodeje Macu ukončena. Ale myslím si, že s takovými lidmi, co se snaží podvodem vylákat peníze na důvěřivých osobách, by se mělo zatočit. Štve mě to.

Snad byla diskuse přínosem.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od swenak » 09 bře 2016 20:13


Smazáno Porušení pravidel fóra číslo 1 a 2.
Doufám, že se to nebude opakovat.

MichalM.Mac

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Sleva nebo podvod ?? ( Slevolom.cz )

Příspěvek od albertan » 09 bře 2016 20:47

Možná bych šel osobně do spořitelny a nahlásil jim že se jedná o podvod a aby se zablokoval učet na který se posílaly platby.
A jasně i na policii , aby to zarazila a účet hned zablokovala.
U vas nejde zavolat na fraud oddeleni banky ci credit card a nahlasit to jako podvod - v Kanade to jde, vrati vam penize a seberou je z uctu podvodnika.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Odpovědět