S7- uvažujete někdo o změně

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Davedroid
Příspěvky: 89
Registrován: 01 lis 2014 21:55
Bydliště: Praha

S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Davedroid » 09 dub 2016 18:58

Ahoj, zkoušel jste někdo Samsung S7? Uvažujete o z změně?
Osobně jsem zkoušel a fotky bezkonkurenční, displej krásný, ale iOS prostě šlape jak hodinky a těžko by se mi opouštěl a pak také, nevidím alternativu k AW. Takže zůstanu, i když ty fotky byly fakt krásné z S7.
iPhone 8 Plus 256GB

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Demonicus » 09 dub 2016 20:21

Nekupovat
- displej se vypálí
- jen pár aktualizací a pak konec
- ekosystém = 0
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Jadro » 09 dub 2016 20:48

Ja zkousel loni S6 edge. Vydrzel jsem tyden. HW se mi edge moc libi, ale muselo by v tom byt iOS. Fotky vydrz, S7 je konkurence iP7. Takze uvidime s cim vyleze Apple. A v porovnani The Verge vysly fotky v necem lepsi na S7 a v necem na 6S Plus. Takze jsem v klidu

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od lulu » 09 dub 2016 21:19

me se vic libi Microsofti Lumie. Strizlivej ala SONY design, na telefon idealka. Apple co se tyce designu telefonu v soucasnosti moc nema co nabidnout.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Demonicus » 09 dub 2016 21:40

Lumie jsou taky fajn. Bohužel SW je naprostá tragédie.
Doporučil jsem jednomu lékaři Lumii 950. Vyměnil 3 (!) kusy, než mu vrátili peníze. První kus - rozpojuje se BT při hovoru i hudbě. Druhý kus - stejný problém a občas padají aplikace (nespecifikoval), třetí kus - stejný problém + padá aplikace email (testoval jsem, stačilo email otevřít a po chvilce spadla).
Moc se mi líbí, ale ten SW je fakt hrůza.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Jadro » 09 dub 2016 21:51

Potvrzuju, znamy ma s Lumii 950 stejnou zkusenost. Prestoze rekl, ze Apple uz nechce a mel dlouho WP, tak po tehle zkusenosti skoncil u iP6S :-)

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od albertan » 09 dub 2016 23:58

Ja mam sluzebni Lumii 950 XL a po novem firmware a nekolika upgradech Win 10 - spokojenost. Jen chybi nejake aplikace.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od musashi » 10 dub 2016 06:34

Přešel jsem na S7 z iP6s a za mě zatím dobrý. Každý systém má svoje pozitivní i stinné stránky, ale ve výsledku jsem spokojený. Jediné, co mi vysloveně chybí je ztráta té provázanosti s ostatními produkty v rodině a spousta aplikací, které mám na iOS koupené ...

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od SharkeeCZ » 10 dub 2016 07:23

Demonicus píše:Nekupovat
- displej se vypálí
- jen pár aktualizací a pak konec
- ekosystém = 0
Měl jsem 3 Galaxy a display nebyl ani na jednom.
Aktualizace ma Apple vyreseny daleko lépe díky sve produktové politice. Otázkou je, co aktualizace přináší, neboť dnes je AOS funkcne snad i dále než iOS.
Ekosystém? Pokud někdo používá služby od Google a má PC, pak AOS není horší volbou než iOS. Pokud má někdo jen iPhone, tak se o ekosystému hovořit ano nedá, a těch je většina.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od mberdych » 10 dub 2016 09:18

Přesně tak. Ekosystém Googlu je podstatně dal. Namátkou Gmail výrazně lepší než iCloud mail (příšerný web), Google music doladenejsi, jejich "match" je na rozdíl od Applu gratis, Google photo opět dále, funkční na více platformách a pěkne funkční web aplikace (na rozdíl od iCloud photos, ten web je hrůza).

Sam mám doma s7 edge a ano, iPhone si lépe povídá s Macem (logicky), takže přejít se mě nechce, ale nemít Maca, tak už iphone dávno nemám. Nicméně Windows úplně nechci, tak se zatím držím.

Co Googlu chybí je obdoba family sharing pro apky, family účet pro Google music (už je v US, počítám že se dočkáme). Nic jiného mě asi nenapadá.

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Dali » 10 dub 2016 09:48

mberdych píše:Přesně tak. Ekosystém Googlu je podstatně dal.
Ano, to asi ano, ale co jsem zkoušel já, tak je to zatím celkově nedotažené, složité a těžkopádné.

Ale hlavně proč já nechci Android je skutečnost, že Google je prostě v první řadě vyhledávač, který shromažďuje (rozuměj čte) všechna data, která protečou v souvislostí s vaší osobou jejich servery. Na jejich obhajobu to mají přímo v podmínkách použití jakékoliv služby.

Ale k tématu. S7 je hodně povedený telefon, hardwarově vynikající. Za mě lepší než iphone. Ale hardware bez software není nic.

OT Windows Phone zabíjí nedostatek aplikací a ty které jsou neumí ani půlku toho těch pro Android nebo iOS.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Demonicus » 10 dub 2016 17:56

SharkeeCZ píše:
Demonicus píše:Nekupovat
- displej se vypálí
- jen pár aktualizací a pak konec
- ekosystém = 0
Měl jsem 3 Galaxy a display nebyl ani na jednom.
Aktualizace ma Apple vyreseny daleko lépe díky sve produktové politice. Otázkou je, co aktualizace přináší, neboť dnes je AOS funkcne snad i dále než iOS.
Ekosystém? Pokud někdo používá služby od Google a má PC, pak AOS není horší volbou než iOS. Pokud má někdo jen iPhone, tak se o ekosystému hovořit ano nedá, a těch je většina.
Jestli nevěříš, nafotím ti nějaké fotky vypálených displejů u Samsungu.
Mě přijde fajn, že i na iPhone 5 jsou stále aktualizace obsahující novinky prezentované na nejnovějších zařízeních (pokud to není v rozporu s HW). Srovnej například dostupnou aktualizaci na Samsung Galaxy S3 vs třeba iPhone 4S. I když tedy udělají v Samsungu novou funkci, tak pro její využití budeš muset pravděpodobně kupovat nový HW - tedy mnohem pravděpodobněji, než u Apple.

Pro mě ekosystém znamená, že hesla, záložky, kontakty, kalendář atd.. mám na všech zařízení. Že když se mi rozbije iPhone, přihlásím se na nový iphone svými přístupy a pokračuji kde jsem skončil - nastaví se mi vyzváněcí melodie, tapeta, SMS... všechno.

Nejsem žádný Apple boy, který se za něj bude bít. Nesnáším Apple i iPhone kvůli spoustě drobných, na nervy jdoucích kravinám, ale momentálně je to pro mě nejmenší zlo.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od mberdych » 10 dub 2016 18:35

Co se týče loginu a dalších věcí, to už Google vyřešil implementaci Google smart lock. Ano Apple je nejdal (v něčem), ale napsat 0 je trochu silné kafe.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od MichalJ » 10 dub 2016 19:42

Demonicus píše: Mě přijde fajn, že i na iPhone 5 jsou stále aktualizace obsahující novinky prezentované na nejnovějších zařízeních (pokud to není v rozporu s HW).
Tady bych nadšení trochu zkrotil, je nemálo funkcí které Apple pro starší přístroje zablokoval prostě jenom proto že může.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od sallvator » 10 dub 2016 23:39

No měl sem delší dobu S6 edge a to byla tragedie, S7 edge sem si zkoušel jen v krámu ale ty samé neduhy. Nevidím absolutně žádnej přínos zahnutého displeje, naopak o něk stale zavazuju dlaní a displej na to reaguje a zlobí.

A největší problém je prostě android. Ten systém je prostě hrozně nevyladěnej, je to nevím kolikátá generace a je to prostě hroznej pruser. Samsung na to dost doplácí. Je to promované jako telefon pro hráče, zkuste si na tom v krámu třeba Simcity Build. Android verze je osekaná a jede v 30 snímkách, a je jedno zda máte S7 nebo čínu za 4k. Vedle toho když dáte iphone kde ta hra jede v lepších detailech a v 60 fps uvidíte obrovskej rozdíl a ani za to samsung nemuže...

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od tlacenka » 11 dub 2016 02:56

ne, za to muze tvurce aplikace
kazdopadne do samsungu si principielne muzete flashnout (ne do kazdeho) custom ROM, a mit nejnovejsi os, pripadne ruzne featury, ktere normalne nedostanete do telefonu, i kdybyste se po...
to, ze se toho spousta lidi boji/neumi/nevi o tom/ nechce to je vec jina
android jako takovy je v pohode, problem delaji nadstavby vyrobcu a samozrejme dalsi bloatware, kterym jsou zasekane telefony od vyrobce.
ekosystem funguje uplne stejne - ve spouste veci je google dal, ve spouste veci zase vede ios - je to jen o potrebach uzivatelu
konkretne ve spojeni s iosem - v cem je ten tolik proklamovany prinos ekosystemu ? v nicem
(v porovnani s droidem)
respektive takhle - co umite na applu (vynechme nyni iwork), co na androidu nejde ?
co se tyka moralni pseudovolby "nechci aby mel moje data google" - tomu se stejne nevyhnete, a krome toho - je to jedno, jestli to vidi apple nebo google, nebo facebook, nebo instagram nebo....vas poskytovatel ISP - jsou to vase data a v okamziku, kdy jste pripojen jakymkoliv zpusobem k siti o jejich vlastnictvi tak jako tak prichazite, respektive o status "soukroma data"
S7 je fajn, drzel jsem ji v ruce, i verzi edge - za me spokojenost, ale nekoupim si ji - proc ? protoze mam jiny telefon, ktery jsem si poridil nedavno a ktery nahodil mou produktivitu jeste vyse... a je shodou okolnosti take ze staje samsung... (note 4)
nicmene to je individualni-kazdy vyuzije dle svych potreb.
S7 ma i sva negativa...jako vsechna zarizeni :)

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od MICKI2701000 » 11 dub 2016 07:01

1. Dost casto za to opravdu muze nastavba vyrobce, ktera Android degraduje.
2. Pro me jako neviodmeho je IOS lepsi maj proste x veci vychytane a je jedno jeslti si koupim iphone odtamtud ci odtud proste zapnu a jedu, coz dost casto u Droidu nejde.
3. Myslim ze continuity ci handoff proste na 4s nejdede, resp. jedna z tech novejsich funkci nejede stejne jako applewatch s ninma nesparujete.
4. Custom rom ano, lae jednak prichazis o zaruku, coz je dle meho svinarna, Samsung uz to ma tak podchycene, ze jakmile flashnes bootloader tak drive se ti to dalo dat zpet, ted ti to tam prepise neco a byt to das zpet tak se to da poznat.
ty Edge a ty nove tel. se mi nelibej, byt Samsung do nich dava vylepseny TB od google.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od lulu » 11 dub 2016 08:46

za sebe muzu rict:
- android je peklo, neergonomicky, nelogicky, neodladeny system, kde se stale neco musi hledat. Ma mnozstvi aplikaci, vetsina z nich ale vedle iOS verze vypada jako chudy pribuzny a slavny material design na tom moc nezmenil. Google ekosystem je sice fajn, ale takovy google photos jsou vysmechem smysluplne praci.

- Windows mobile nebo jak se ten bazmek v aktualni verzi jmenuje - trpi hlavne nedostatkem kvalitnich aplikaci

- kazdej navrat k iOS je jako navrat ze zlyho snu domu ;).

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od sallvator » 11 dub 2016 08:52

Mam to stejne jako lulu. Každej rok dlouhodobě zkoušim nakej novej android nebo WP a prostě iOS a Apple HW je dál. Kevšemu kdo má OSX už nemá moc na výběr, a kdo jednou OSX zkusil na win se nemuže vratit pokud je při smyslech = je zahačkovanej i k iOS.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Mironet » 11 dub 2016 11:11

A proč teda pořád zkoušíte přejít jinam?

Já jsem asi vážně ideální zákazník Applu, protože nesnáším možnost volby. Pamatuju si doby, když jsem se musel rozhodovat, jakej si koupím nový mobil nebo počítač, procházel si tabulky, srovnával, četl recenze, blah. Teď mám vyřešeno a až budu potřebovat nový stroj, bude to zase iPhone nebo Mac. Jediné, co se budu rozhodovat, je v podstatě velikost displeje a kapacity. Někdy si přeju, aby Apple ani nikdy nedovolil měnit v iOS tapetu. S černou plochou, to byla pohoda...

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od sallvator » 11 dub 2016 11:31

Ja take nemam rad volbu, mam rad jeden stroj který je top. Proto mě docela štve že se oběvují spekulace že iPhone 7 bude mít PRO verzi s dualním fotoaparatem. Už to že plusko ma stabilizaci ted me stve, sice mam plus ale bejt zakazník co nechce velkej displej sem nastvanej. iPhone ma bejt jen jeden a to topovej, max se lišit barvou a velikostí.

ALe k otazce proč zkoušíte jiné...ja ze zvědavosti mam rad přehled o technologickém dění a tak si občas zkusim něco jiného v práci nebo od známého co ma bazar s telefonama.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Honza.Mac » 11 dub 2016 12:05

Ja nemam vubec rad uvahy nad tim jestli prejit na jinou platformu at jiz mobilni nebo PC.
Ano, produkty Apple jsem zacal pouzivat od roku 2007, iPhone 2G, 3G a iBook a PowerBook a prvni Intel unibody MacBook Pro.
Pak jsem byl nucen v roce 2011 Apple opustit a presel na Android a desktop Linux kvuli praci no a po uplynuti zakazky v praci jsem se vratil k Apple symbioze.
Nerikam ze Linux je fuj ale Android je totalne na pitchu, rukama mi proslo HTC, Samsung S3, S4 a Sony Xperie.
Vsechny tyto "znackove" telefony s jejich nastavbami a jejich aplikacemi jsou k prdu, totalne degraduji system. To ze je Android deravej ani nezminuju to ze 90% android useru instaluje cracknute a napadene appky vypoustim, to je jejich vec.
Aby dva roky stary, vlajkovou lodi oznacovany, Samsung S4 nedostal upgrade na 6 Android a na Lollipop cekal pomalu rok je spatne.
Nikdy jsem nemel root ani jailbreak, aplikace kupuji z officialnich obchodu.
Ne neuvazuji o Ťamťungu S7, S8, S9 a ani o SX, ja uvazuji jen o stabilte a symbioze mobilni a pocitacove platformy a tou je pro me Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od Layo » 11 dub 2016 13:56

Mám 6S a posledí dobou přemýšlím o koupi S6, na moje používání stačí bohatě, ale cena se mi nelibí. Sehnat nějaký zánovní za cca 5k tak asi neváhám. S7 se mi libí, ale za 20k+ si to odpustím, stát nový 10k tak klidně, jen abych neměl ještě víc problémů než s iPhony. :cry:

jazzzman
Příspěvky: 68
Registrován: 20 říj 2014 23:07

Re: S7- uvažujete někdo o změně

Příspěvek od jazzzman » 12 dub 2016 08:15

Nejaky android telefon zkousim kazdy mesic, nekdy i nekolikrat. Ty systemy jsou naprosto srovnatelne, jen co do ergonomie vede iOS kvuli ovladani gesty. Spickove nadupane telefony jsou i rychlejsi nez iPhone. Ano, google ma lepsi aplikace, ale nic preci nikomu nebrani udelat si z iPhone pomoci prislusnych aplikaci kompletni "Googlephone".

Odpovědět