App store - peníze

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
bilito14
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2012 23:55

App store - peníze

Příspěvek od bilito14 » 22 pro 2012 00:00

Dobrý den,
už po několikáté se mi stalo, že mi Apple zablokoval €1,78, přitom za tuto cenu jsem nikdy nic nekoupil. Chtěl bych se zeptat, jestli je to normální a jestli mi to vrátí, vím, že to není dost, ale už je to po několikáté a nevybavuju si, jestli se mi to v předchozích případech "odblokovalo". Předem děkuji za odpovědi.

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: App store - peníze

Příspěvek od Barberry.pha » 22 pro 2012 00:09

Nemenis nejak casto platebni kartu? Pridavas, odebiras, je to blokace pro overeni hotovosti na ucte pri zmene platebnich podminek. Bude vracena/odblokovana

bilito14
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2012 23:55

Re: App store - peníze

Příspěvek od bilito14 » 22 pro 2012 00:28

Právě, že mám pořád jednu a tu samou kartu, vůbec to neměním. Každopádně díky za odpověď, jsem rád, že je to takhle. :)

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: App store - peníze

Příspěvek od Barberry.pha » 22 pro 2012 08:32

Tedka uz to asi nevyresis, ale zavolej si v pracovni dny na tu bezplatnou cz infolinku applu a tam se zkus informovat. Pokud ti to dela ikdyz nemenis informace u uctu/platebni info, tak je to nejake divne.

Melo by to byt max u zmene na uctu.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: App store - peníze

Příspěvek od rony » 22 pro 2012 09:28

Mohlo by to este robit ak mal pokusy nieco kupit a nemal na ucte dost penazi. Kazdopadne ta blokovana ciastka sa urobi vzdy pri nejakej ZMENE v platobnom systeme, ktoru nejako sprostredkovane iniciujes, nemusi to byt vedome alebo to nemusis pokladat za podstatne. Poznal som aj takych, co ten udaj o platobnej karte po kazdom nakupe v Apple ID zmazali a potom znovu nahadzovali. Rovnako sa cudovali :-) ale tvrdis, ze to nerobis, takzee moj tip je malo penazi na ucte (resp. dosiahnuty limit) ak je to debetka alebo dosiahnuty limit uveru na kreditke.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: App store - peníze

Příspěvek od Schumi » 22 pro 2012 10:10

Jakou máš banku ?
Mě to totiž dělá taky to samé a mám pocit, že se ta částka zablokuje vždy, když chce po mě App Store ověření bezpečnostního kodu z kreditní karty. Děje se to občas když chci nějakou aplikaci zakoupit, musím napřed znovu tento bezpečnostní kód zadat.
Já mám mBank, nic jsem nikde neměnil a peněz tam mám taky dostatek ...

Odpovědět