Microsoft

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Benny55
Příspěvky: 162
Registrován: 01 úno 2013 11:46

Microsoft

Příspěvek od Benny55 » 07 čer 2016 10:57

iMe1980 píše:Jen tak rychle z hlavy za poslední měsíc:

- nemožnost ani přes operátora Applu vymazat a znovu nastavit bezpečnostní otázky na dvou Apple ID, protože jim systém blbne (čti. zabugováno a sereme na to) už to bude měsíc
- stále pod českém App Store na OS X není vidět dostupná aktualizace (stále nutnou přepnout např. do USA)
- absolutně nefungující synchronizace pages/numbers v aplikaci na OS X a online rozhraním / případně app na iOS
- nemožnost vypnutí 3 měsíční zkušební doby na jednom apple ID (proto původně bod jedna, kdy jsem volal na Apple linku, abychom bug vyřešili, protože možnosti došli)
- několik výpadků Apple music na mém apple ID
- stále velmi pozdní synchronizace mezi app fotky na OS X a webovým rozhraním / případně iOS app (zase tak ale o 80% lepší než numbers/pages)
- včera a dnes zas výpadky SIRI

A to je jen za poslední dny a SW. Nic není dokonalé, ale tady jsem byl jeden čas fakt zvyklý dostávat něco, co už je dnes absolutně pasé. To je celé. Stále to je ale pro mne ta nejlepší možná volba a jsem za ní zatím vděčný. Jen z toho už nepadám na zadek a neobhajuji neobhajitelné, snažím se vidět věci v souvislostech, v širším kontextu, jak jsou. Všechno.
Čáastečně ti s tímto musím dát za pravdu. není to co bývalo, ale zkus si na týden vzít železo s win 10 a budeš za todle ještě rád. Vím o čem mluvím. U mě ve firmě, kupovali se nový stroje a kolega si vyhádal surfacebook. Řikám si, tak je to s win, ale zase je to přímo od mrkvosoftu tak to mají určitě vyladěné. - Hoši, oboum se nám chce brečet, jenom co vydají novou aktualizaci na windows. Ještě kolegyně pracuje na staršim stroji s win7 (účetní-postarší, nové věci se učit nebude) a tam je to stejné. A to podotýkám že jsme v prostředí serveru s windows. Macbooky pracujou skvěle, PC k po*rání. Třeba dnes ráno. Vydají oficiální aktualizaci office (outlook) na windows 10. Kolega nainstaluje a hop, nejdou mu otevírat odkazy z mailu. Hledáme řešení na support mrkvosoftu. Ty nás odkážou na nějaký opravný balíček. Balíčel nejde nainstalovat. Voláme na linku podpory a tam: No jo pane, to se stává. To musíte jít na jiný PC s WIN a sáhodlouze hledat nějaký registr, který musíte překopírovat na ten nemocný PC, ale bacha, může se to celý zhroutit, takže si udělejte zálohu :-D A to bych mohl pokračovat do nekonečna...
Bylo:
Macbook Air 2012,2015. Macbook Pro Retina 13,15, Macbook 12" Macbook Pro TB 13
iPad mini 2, 4, AIR 2, PRO 9.7
iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6+, iPhone 6s, iPhone 6s+, 2x iPhone 7+
Je:
iPad PRO 12.9
iPhone X
Macbook Pro TB 15 2016 16/256GB

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Nové Macbooky 2016

Příspěvek od sallvator » 07 čer 2016 13:36

Ja teda musím jen zareagovat na kritiku co se tu na apple snáší. Pracuji s top Win PC i s Macem a zaroven s iphonem 6s plus a momentálně testuji P9 od Huawei a Apple je jak u počítaču tak u Mobilu stále mílové kroky před konkurencí. Takových bugu a nedomyšlených blbostí kterýma trpí windows a hlavně android.

Ano apple je ted roztříštěnej protže se snaří o dost věcí naraz ale opravdu má jestě hodně daleko dotoho v jakých sračkách je MS nebo Android od googlu

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Macbooky 2016

Příspěvek od iMe1980 » 07 čer 2016 14:20

OT

Benny55: díky za reakci, teď jste mne docela potěšil s tím Microsoftem. Pracuji ve firmě, záměrně nebudu psát starup, která s Microsoftem spolupracuje na globální úrovni, naše spolupráce začala po rozhovoru se Stevem Balmerem, kterého jsme potkali a oslovili (tady např. článek z EURA http://www.euro.cz/archiv/protekcni-mik ... le-1131594). Naše věci ho nadchli a on nás v Mikrosoftí hierarchii posunul pak dále, to po kratším čase přineslo cenu top partnera za 2013/14 v sekci public sector/education. Microsoft znám lépe, než by Vás původně napadlo, když jste psal Váš post :), ale ...

Já jsem dnes za Microsoft rád, protože nebýt jeho, nerozvíjel by se trh dál, myslím konkurenci. Konkurenční prostředí vytváří tlak na druhé, přijít s něčím lepším, inovace a novinky jednoho, pak posunují ve vývoji další. Toto si konkuruje i doplňuje zároveň a na výstupu je to dobře pro nás, my z toho těžíme.

Nicméně, Microsoft dnes už úplně není ten "starý" Microsoft. Stále ale dělá obrovské faily jak u SW, HW, obchodu. Představené věci nejsou na druhé straně západního světa ke koupi ještě rok a půl po představení a je nutný dovoz. Věci jako Surface RT na ARM chipech s omezím instalace programu jen ze Storu atd. atd. Kde není vize, není nic (jednou jsem psal tohle - http://jablecnysvet.cz/vizionarstvi-vs-steve-ballmer/) . A dělat věci tak, že zkusíme to prodat/vyvinout a uvidíme, když tak to zase hned zařízneme je prostě celé špatně.

Na druhou stranu, kde fakt je cítit pokrok je u SW. To co říkám já je, že tam kde je MS dnes, měl být už před třemi/dvěma lety. Ale ten progres tam prostě je. Mne osobně Win 10 neuráží a nebýt Apple positivní, používal bych je.

Pravda je ale taková, že nepoužívám, miloval jsem Apple ekosystém, protože po letech googlení chyb s Windowsem se otevřel svět doposud nepoznaný, OS X, později iOS a ta doba prostě byla fajn. Pak první problémy s OS X (Lion) a to po dobách Snow Leoparda byla fakt chladná sprška. V podstatě až dnes se ten systém dal z mého pohledu zase nějak do pucu a mezitím? Mezitím dokázali pokazit systém iOS. Potřebuje to další komentář? Vydávání absolutně nefunkčních/zabugovaných aktualizací, které z iVěcí udělají těžítko? Sem jsme se dostali, vážně? Spouštění služeb, kde to pak za provozu a za peníze zákazníků ještě budeme rok ladit (ano, mluvím o Apple music), tak jestli jsme se dostali sem, tak to je moc pěkný. Vlastně, skoro bych zapomenul na všechny ty trouble s HW a to jak u Mac, tak iPhonů.

Všechno co se strká do zásuvky musí brát člověk tak nějak s nadhledem, jsou to jen věci a dnes takové, že když se něco pokazí, není se snad ani čemu divit, přitom jak jsou ty zařízení dnes komplikovaná, je spíš zázrak, že jich tolik funguje, takže ne, nejsem k Applu přísný soudce, nic není dokonalé.

Závěrem bych řekl: u Microsoftu je vidět progres za poslední dekádu. To nemluvím o brýlích Hollolens například. VR teď letí a MS brýle jsou vážně TOP. Ve firmě máme HTC Vive 2 generace (mimochodem pořádáme v Brně první evropský Hacketon začátkem příštího měsíce, kdyby se chtěl někdo účastnit za vývojáře, je zván) a Hololens jsou lepší. Otázka, že si je nekoupíme ještě ani zatři roky, je pak jiná. Ale, Microsoft prostě dělá pomalu kroky vpřed. Apple? Já nevím, dva kroky dopředu, jeden, jeden a půl dozadu?

U Apple mne mrzí ten celkový downgrade za poslední dekádu a celkového nastavení všeho, vůbec Applu jako corpu, myslím. Ryba smrdí od hlavy.

Ať si každý myslí a říká co chce, já myslím, že s Jobsem prostě odešlo možná víc, než se původně zdálo a ... just works ... to už bylo, přátelé.


btw kdyby měl někdo náladu, jednou jsem psal krátké zamyšlení nad Apple vs Microsoft, za kterým si stojím do dneška http://jablecnysvet.cz/apple-vs-microsoft/

Rovnou omluva Michalovi za OT a všem za dlouhý post, chtělo to asi ven :).

Jo. Založ si vlákno na téma Microsoft ;-) MM.M
Naposledy upravil(a) iMe1980 dne 07 čer 2016 16:21, celkem upraveno 1 x.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Benny55
Příspěvky: 162
Registrován: 01 úno 2013 11:46

Re: Nové Macbooky 2016

Příspěvek od Benny55 » 07 čer 2016 16:09

Musím ti dát více méně za pravdu. Souhlasím s tebou! Proto jsem psal, nejsem zaujatej proti windows. Kolegovi jsem koupil surfacebook za nemalé peníze! Co mi ale vadí je, že na svém vlastním HW nejsou schopni vymakat základní věci. To samé paltí i více méně někdy u jabka. Taky polovina firmy trpěla na zasekávání systému na safari a oprava přišla až teď s posledním patchem atd...Jde mi spíše o tu tečku která podle mě M chybí. Hololens je super nápad, na jejich keynote jsem to hltal a uznal, to se povedlo, ale co s tím dál? Je to těžkej koncept a zabije ho cena a nedotáhnlá technologie jako u glass? Co ten Surface? To že tu není k dostání je jedna věc, další je ale ten fakt, že je to obstojný laptop/netbook, ale mizernej tablet.
Koncept win 10 se mi líbí, ale zase co ten store? Co ty aktualizace, který jsou spíše pro zlost. S každou aktualizací se víc věcí rozbije než opraví. Sám na Macu pouštím kvůli jednomu SW WIN 10 v parralels - ale jenom v módu coherence a mám aktualizace a všechny funkce vypnuty. Když je ale pro zajímavost zapnu a chvíli s tím pracuji, tak se rád vracim k os x, kd emi všechno spolu hraje (sms, volání, vše téměř dokonale synchronizované). To mi na win chybí! A mohl bych mluvit o mobilním OS WIN 10 - nedodělané, chybí apky atd...Můj názor je ten, že mi je sympatičtější dnešní CO, než Balmer, ale to je můj úhel pohledu. Tam kam Microsoft míří se mi celkem líbí a zamlouvá, ale to jak tam putuje už moc ne. Ale samozřejmě jsem rád za konkurenci a Apple by si měl taky uvědomit že šít produkty a systémy takto horkou jehlou není úplně košér. Bohužel dnešní doba si to asi žádá, aby výrobce chrlil novinky a zaujal nové zákazníky, nehledě na to co řeknou ty stávající. Za mě je ale volba jasná. Budu u jabka a dokážu něco odpustit. Chápu tě taky v tom smyslu (koho chleba jíš, toho píseň zpívej). Dali ti (Vám) obrovzkou příležitost, což je super. Nové kanceláře od Microsoftu v Praze jsou taky moc super a musim se přiznat, že něco podobného v menší míře zkouším i u nás ve firmě.

Ještě k tém nedodělkům u Applu - nemyslím si že je to o Jobsovi, bez něj...možná trochu, ale asi se snaží oslovit více lidí, zkouší, zamotávají se do toho, mají bordej ve vlastích produktech jako třeba ipad air/pro. Macbook AIR/Macbook. Kde máme TB displeje?

Citovat superdlouhý příspěvek celý je velmi neslušné. MM.M
Bylo:
Macbook Air 2012,2015. Macbook Pro Retina 13,15, Macbook 12" Macbook Pro TB 13
iPad mini 2, 4, AIR 2, PRO 9.7
iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6+, iPhone 6s, iPhone 6s+, 2x iPhone 7+
Je:
iPad PRO 12.9
iPhone X
Macbook Pro TB 15 2016 16/256GB

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Macbooky 2016

Příspěvek od iMe1980 » 07 čer 2016 16:20

OT

Asi bychom měli vážně založit jiné vlákno. Jestli by třeba Michal poslední stránku překopíroval a přesunul?

A souhlasím s Vámi, co píšete, rozumím.
Jinak, s tím MS, nejím jejich chleba :), dneska už spolupracujeme i s Applem. To nebyl příspěvek opěvující MS, jen uznání. Bez Applu ještě stále ani ránu, ale jak říkám, je to dnes už na pováženou a radost z toho nemám.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Microsoft

Příspěvek od Bianchi » 07 čer 2016 17:00

Vše má své pro a proti. Mě každopádně mrzí, co MS udělal s Nokií, jak ji znehodnotil...

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft

Příspěvek od iMe1980 » 07 čer 2016 17:08

Nokie, to je taky příběh. Jak mas všechno a pak najednou nic.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Microsoft

Příspěvek od albertan » 07 čer 2016 18:07

2 Benny 55 - asi mam jiny Surface Book - mam ho od prvniho dne od uvedeni - prvni mesic az dva byly problemy - po updatu firmware vse OK a v testovaci verzi Win10 Fast Ring je to vyborny stroj.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Microsoft

Příspěvek od swenak » 08 čer 2016 09:22

Já bych s dovolením doplnil pouze toliko, že dle mého není otázka, jestli MS, nebo Apple, správně položená. To je myslím dle preferencí, zkušeností, potřeb. Sice někdo nadává, co má MS za bugy a nesmyslnosti (a že toho od dob Win8 předvedl hodně), ale Apple bugy a problémy se nejenom tady řeší taky neustále. Tak, jako MS uživatel bude hledět jako tele na nová vrata při prvních zkušenostech s Apple, tak to bude i naopak. To se ale vše, když se chce, dá řešit a to na obou stranách.

Já osobně mám otázku položenou jinak. Proč všichni do jednoho dělají takové sr..ky? Já si nechci vybírat menší zlo (a je jedno, co je to). Já si chci vybrat to lepší, co mi více vyhovuje. Sice by se mohlo zdát, že menší zlo je to samé, co lepší, tak já to tak nevnímám. Je to asi jako volba prezidenta. Klaus, nebo Zeman? Oba jsou to sr..či, jenom, když už to musí být, si asi většina vybere pro něj toho menšího. Ale že by se dalo říct, že je ten, koho si kdo vybral, lepší?

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft

Příspěvek od iMe1980 » 08 čer 2016 10:14

Swenak: Jj, je to tak. Dnes jsme "nuceni" volit menší zlo.

Btw další legrační video s Balmerem, otázka, kde to ma DVD mechaniku, zkratka epic Obrázek
https://youtu.be/Ar_r2kE9Ej4


Sent from my iPad using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Microsoft

Příspěvek od Honza.Mac » 08 čer 2016 15:09

Tak dneska Apple servery down (hapalainen), App Store, iT Store atd atd ...
Nám to začíná nějak Windowsovatět ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Microsoft

Příspěvek od Bianchi » 08 čer 2016 18:07

iMe1980 píše:Nokie, to je taky příběh. Jak mas všechno a pak najednou nic.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Když si vzpomenu několik (spíš řadu) let zpět, komunikátory Nokia 9210 a 9310 byly fakt raritou bez konkurence. Nokia měla fakt velkej potenciál. Symbian modely byly taky zajímavé. Bohužel pak došlo trochu k zaspání doby, nakonec z toho vyšla série Lumia, která se snažila vše napravit. Ovšem to už bylo prioritně s Windows Phone. MS po akvizici s Nokií telefony hlavně přejmenoval na svou značku a inovace prakticky žádné (leda vývoj Windows Phone systému). Je to fakt velká škoda, že s tím nic neudělali...

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: Microsoft

Příspěvek od Layo » 08 čer 2016 19:46

To jsem jediný, kdo umí zacházet s Windows a nemá problémy? Za několik let na W7 maximálně 2 bsody, 0 virů, 0 potřebných přeintalací a celkově skoro 0 problémů až na pár blbostí. W10 mám skoro od začátku a BSODy byly 4, z toho 1 mojí vinou a 2 kvůli vadnej ramce, ale funguje opět celkem bez problémů, všechno co potřebuju funkční ať už jsou to hry, VM, rendery nebo cokoliv jiného.
Přijde mi, že problémy maji z 99% lidi, co se mě ptají jak dát přílohu do emailu nebo kam dát flashku, nikdo z mojich kamarádů problémy s win nemá a to pokrývají snad každé pracovní odvětví.

Naopak s Apple věcmi mám daleko větší problémy jako třeba když se mi někdo snaží dovolat, ale moje 6S ani nezazvoní, jen se rozsvítí obrazovka se zmeškaným hovorem po tom, co to vzdá, zabugované safari (za tu lištu co vyjíždí z levé strany a nejde vypnout bych zabíjel) atd. Když jsem kupoval late 2013 15 retinu, tak to byl za ty peníze proste nejlepší co bylo, snad ani notebooky o 10k+ dražší se tomu macbooku nerovnaly, ale teď už asi můj další notebook macbook nebude.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Microsoft

Příspěvek od SharkeeCZ » 10 čer 2016 09:09

Používám Windows cca 25 let a jikdy jsem problémy s Windows neměl. Samozřejmě nějaká ta reinstlace proběhla, především u 95, 98, ale jinak bez problémů. Nyní mám cca druhý měsíc W10 a jsem zcela spokojen. Horší je to naopak, když chci delat něco na MBA. Pomalejší, složitější a něco vubec nejde udělat ve srovnání s Win. Počítač používám pro práci a zakladem jsou Officy, především Excel, pak mail, web, pristupy ke vzdalenym koncernovym pristupum atd.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Microsoft

Příspěvek od Bianchi » 10 čer 2016 12:51

SharkeeCZ píše:Používám Windows cca 25 let a jikdy jsem problémy s Windows neměl. Samozřejmě nějaká ta reinstlace proběhla, především u 95, 98, ale jinak bez problémů. Nyní mám cca druhý měsíc W10 a jsem zcela spokojen. Horší je to naopak, když chci delat něco na MBA. Pomalejší, složitější a něco vubec nejde udělat ve srovnání s Win. Počítač používám pro práci a zakladem jsou Officy, především Excel, pak mail, web, pristupy ke vzdalenym koncernovym pristupum atd.
MS Office je na Macu daleko horší oproti PC, ale Microsoft balíky Office pro Mac nikdy moc neřešil. Teď s tím už trochu něco udělali, ale furt to zdaleka není ono. Nevím jak Vy, ale užívání mailu na Macu mi právě přijde jako jedna z těch lepších věcí oproti konkurenci. Pomalejší a složitější? Mně přijde OS X naopak jednodušší a rychlejší (hlavně s SSD), ale to je asi věc zkušenosti.

MS produkuje prakticky jen software, takže hardware je od jiného výrobce. Furt je nutné aktualizovat ovladače, různé utility a ne vždy to funguje po updatu zrovna OK. U OS X tohle člověk řešit nemusí. Osobně mě na Win. nebaví furt aktualizovat ovladače grafiky apod.

Windows 10 se spouští rychleji díky jedné funkci (Zapnout rychlé spuštění) v ovládacích panelech (ani nevím, jaká data se kvůli tomu ukládají do dočasené mezipaměti, to je jedno). Problémem je, že pak PC může vykazovat po spouštění různé problémy v ovladačích od výrobce PC, či v instalovaném softwaru (antivir při spuštění po startu). Jakmile se tato funkce deaktivuje, již sice nedojde k problémům, ale rapidně se zpomalí start systému.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Microsoft

Příspěvek od swenak » 10 čer 2016 13:33

A kdo koho nutí aktualizovat ovladače? Nikdo. Pro OSX jsou taky ovladače. Nezřídka zastaralé a nefunkční. O tom startu je to taky nějaká podivnost. Je potřeba myslet na to, že jakýkoliv produkt třetí strany může dělat problémy na obou systémech. Že máte blbý antivir, nebo verzi, nic neříká.

Stejně tak mě vždy pobaví, když čtu, jak je OSX rychlý a Windows pomalý. A jak na to ten, kdo to srovnává přišel? No, jeho Macbook Pro 2015 je rychlý, ale kamarádův, nebo pracovní Windows je pomalý. Už se neřeší, kolik stojí Macbook Pro 2015 a kamarádův WIndows stroj, že v Macbooku ma rychlé SSD na rychlé zběrnici a kamarád má v notebooku za 30% ceny Macbooku pomalé HDD. Prostě Macbook jako Notebook. O tom, že Apple i za drahé peníze dává často lowendové součástky nemluvě (třeba problematický WiFi kombo karty). Tím ho nehaním, pouze konstatuju.

Podívejte se do sekce pro HW, co se tam řeší, jak uživatelé jsou odkazování do terminálu, tu reset toho, tu tamtoho, tu obnova z timemachine. A na serverech o Windows je to podobné. Nemluvě o tom, že je to taky otázka nasazení a práce. Já třeba vždy po instalaci Windows udělám prostě pár úprav, tu něco v registrech, to něco přes policy a podobně a problém nemívám. To nic nemění na tom, že Windows 10 je bazmek, kterému potrvá dlouho, než se (pro mě), stajne důstojný nástupce. Vadí mi totiž věci, co možná jiným nevadí, ale jsou tam. Nekonzistentnost ovládání, dialogů nastavování, humusné rozmazávání po klepnutí na volbu, problémy s HiDPI a mnoho dalšího. Jinému je toto ale vše šumák, protože mu doinstalovaný FireFox funguje a více nepotřebuje.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Microsoft

Příspěvek od SharkeeCZ » 10 čer 2016 18:51

@Bianchi netuším jaký měl být cíl sdělení, ale ovladače jsem s vyd nikdy v životě aktualizovat nemusel. Pokud nechci update SW, tak jen taky nedělám. Aktualizace SW jak OS tak programu je běžná na všech platformách. OS X rozhodně není jednodušší ani toho není více ve srovnání s Windows.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Microsoft

Příspěvek od Bianchi » 13 čer 2016 17:36

Jasně, že pro OS X jsou také nutné ovladače grafické karty apod. Jenže v OS X je mnohem lépe řešena integrace ovladačů do aktualizací systemu. Windows všechny ovladače nezajistí, to je logický, když Microsoft téměř žádný hardware z hlediska počítačů nevyrábí.

Správně, nelze srovnávat drahý MacBook a levný notebook. Proto je třeba srovnat stroje v obdobné cenové relaci. Když budete chtít ultrabook v hliníkovém šasi s SSD, rázem Vás PC vyjde na obdobnou cenu jako Mac.

Bohužel došlo k zdražení iMaců. Např. roku 2011 stál základní iMac s 21,5"IPS 1920x1080 displayem s LED podsvícením 28000,-. Měl 4 GB RAM, 500 GB S-ATA disk, Intel Core i5 2,5 GHz Quad core a 512 MB ATI Radeon grafiku, navíc Magic Mouse a Wireless Keyboard. Co myslíte, že v té době za obdobonu cenu šlo sehnat za PC včetně IPS a bezdrátové klávesnice s myší? Rozhodně nic hardwarově lepšího.

Ano, novější OS X systémy jsou náročnější na starší Macy, bohužel. Upgradem RAM a HDD lze ovšem docílit razantního zvýšení výkonu. To ale platí pro všechny platformy.

Honzajs
Příspěvky: 302
Registrován: 27 úno 2015 06:08
Bydliště: Praha

Re: Microsoft

Příspěvek od Honzajs » 14 čer 2016 07:13

Layo píše:.....zabugované safari (za tu lištu co vyjíždí z levé strany a nejde vypnout bych zabíjel) atd.
Ta lišta samozřejmě vypnout jde, stačí znovu stisknout tl., kterým jste ji vyvolal. Není to zrovna intuitivní, ale je to spolehlivé. 6S vlastním taky a s ničím vámi uvedeným jsem se nesetkal....
iPhone 15 Pro Max 512GB Blue
MacBook Air M2 15" Blue
AWatch Ultra2
Airpods Pro

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: Microsoft

Příspěvek od Layo » 14 čer 2016 13:15

Honzajs píše:
Layo píše:.....zabugované safari (za tu lištu co vyjíždí z levé strany a nejde vypnout bych zabíjel) atd.
Ta lišta samozřejmě vypnout jde, stačí znovu stisknout tl., kterým jste ji vyvolal. Není to zrovna intuitivní, ale je to spolehlivé. 6S vlastním taky a s ničím vámi uvedeným jsem se nesetkal....
Když je Safari ve fullscreenu, tak při najetí myší do levé strany se ta lišta vysune a co jsem hledal na internetu, v nastavení a všude, tak to prý vypnout nejde kromě mazání přes terminal či cosi

Odpovědět