Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
farnajs
Příspěvky: 2
Registrován: 04 říj 2016 17:36

Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od farnajs » 04 říj 2016 18:51

Dobrý den. Zhruba před dvěma měsíci jsem si od kamarádova známého koupil iPhone 5. V té době jsem toho o iPhonech věděl dost málo. Mobil prodával za 3000,- z toho důvodu, že byl popraskaný display. Domluvil jsem se s ním, že display nechá vyměnit u nějakého známého za 1900,-. Jakmile jsem mobil převzal, zjistil jsem, že je iCloud stále přihlášený na něj. Psal jsem mu tedy, jestli nezná heslo, abych se mohl z iCloudu odhlásit. Na heslo si ale nevzpomněl, dokonce ani na bezpečnostní otázky a heslo k emailu. Email, na který byl iCloud přihlášený byl ve tvaru r******.j*********@gmal.com. Pravděpodobně tedy zadal nesprávný tvar emailové adresy, tudíž je nemožné se do schránky emailu dostat. Co se Apple ID tyče, tam je problém podobný. Nezná email ani heslo. Nějak moc jsem to ani neřešil do doby, kdy jsem aktualizoval iOS na verzi 10 a chtělo to po mě jeho přihlašovací údaje. Hned jsem ho kontaktoval a domluvili jsme se tak, že mu mobil dám a pokusí se to nějak vyřešit se známým z mobilky. Pak mi volal, že by se to dalo nějak odblokovat pomocí záručního listu/kupní smlouvy, kterou by měl mít někde doma a je psaná přímo na něho. Sdělil mi, že pokud se to nepovede nějak odblokovat, tak mám zapomenout na to, že by mi vrátil peníze zpět. Že je to má chyba, protože jsem aktualizoval iOS. :lol: Ještě mi psal, že to bude hned řešit. Ho*no. Už třetí týden ho bombarduji otázkami, jak to s mobilem vypadá, zda-li už s tím něco dělá. Vymlouvá se, že nemá čas apod. Dneska mi dokonce napsal, že nemůže najít záruční list...

Můj dotaz zní, zda-li mám nějakou možnost se bránit. Tím myslím, kdybych zašel na polici a podal trestní oznámení. Mám možnost doložit, že jsem uhradil částku 4700,- + historii naší konverzace na facebooku. Mobil by mi měl poslat, takže bych měl i důkaz, že jsem ho opravdu koupil. Na této stránce (http://www.applekup.cz/koupil-jsem-ipho ... ny-icloud/) jsem se dočetl, že možnost podání trestného oznámení je. Jen mě zajímá, jestli by to bylo proveditelné s tím, co mám k dispozici. Samozřejmě o trestním oznámení bych ho informoval tehdy, až bych měl mobil u sebe.

Předem moc děkuji za každou radu či tip. ;-)
Roman
Naposledy upravil(a) farnajs dne 04 říj 2016 19:50, celkem upraveno 1 x.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od tlacenka » 04 říj 2016 19:03

takze jako vzdy
icloud je prihlaseny na nej a nezna heslo ? ani bezpecnostni otazky ?
https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid
vzhledem k tomu, ze vime, ze to bude kradene, usetrime si cas
nejde to odblokovat jakkoliv
co se tyka ostatnich otazek, tak
3000+1900=4900,- a ne 4700...tak ci tak to
§138 rika Hranice výše škody, prospěchu, nákladů k odstranění poškození životního prostředí a hodnoty věci
(1) Škodou nikoli nepatrnou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 5 000 Kč, škodou nikoli malou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 25 000 Kč, větší škodou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 50 000 Kč, značnou škodou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 500 000 Kč a škodou velkého rozsahu se rozumí škoda dosahující nejméně částky 5 000 000 Kč.
(2) Částek uvedených v odstavci 1 se užije obdobně pro určení výše prospěchu, nákladů k odstranění následků poškození životního prostředí a hodnoty věci .

tzn oznameni muzete podat, ale resit to policie nebude jako trestny cin, ale maximalne jako prestupek
(pokud to bude resit)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od Honza.Mac » 04 říj 2016 19:06

OT : Tak to máte dobrý težítko a hlavu zasviněnou problémem.
Trestní oznámení možná něco pořeší ale pak občansko právní soudy, odvolání, dovolání ...
Hele na konci bude mít ten telefon hodnotu tak 2000 Kč, vy prosoudíte a zaplatíte právníkům suma sumárum tak 15 000 Kč a suma sumárum jste do teď zaplatil 3000 + 15000 + soudy = nový iPhone 7 128 GB.
Myslite že když podáte TO tak tím něco vyřešíte ? On se bude vrácení částky vyhýbat, bude tvrdit že si hesla a bezp. otázky nepamatuje a vy půjdete od soudu k soudu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od Jadro » 04 říj 2016 19:11

Hlavne se mi nechce verit, ze by slo zadat jako Apple ID nefunkcni mail... To je zvlastni

farnajs
Příspěvky: 2
Registrován: 04 říj 2016 17:36

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od farnajs » 04 říj 2016 19:30

To jsem si mohl domyslet no. Díky moc všem za odpovědi. ;-) Mobil alespoň prodám na ND (počítám tak 1000,-).

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od tlacenka » 04 říj 2016 19:41

mobil nemate u sebe a uz ho budete prodavat na nahradni dily ?
a doporucuji prostudovat §89/2012
Nabytí vlastnického práva od neoprávněného

§ 1109

Vlastníkem věci se stane ten, kdo získal věc, která není zapsána ve veřejném seznamu, a byl vzhledem ke všem okolnostem v dobré víře v oprávnění druhé strany vlastnické právo převést na základě řádného titulu, pokud k nabytí došlo
c) za úplatu od někoho, komu vlastník věc svěřil,


§ 1110

Získal-li někdo v dobré víře za úplatu použitou movitou věc od podnikatele, který při své podnikatelské činnosti v rámci běžného obchodního styku obchoduje takovými věcmi, vydá ji vlastníku, který prokáže, že věc pozbyl ztrátou nebo že mu věc byla odňata svémocně a že od ztráty nebo odnětí věci uplynuly nejvýše tři roky.


takze se to trosku obraci a vy si to teoreticky musite nechat jeste 3 roky a pak to muzete (ne bez postihu) prodat na ND

:D

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem mobil se zablokovaným iCloudem. Co teď?

Příspěvek od iMe1980 » 04 říj 2016 20:33

Ja bych jen jeste dodal jednu věc závěrem. Lide bdete! Věc v ceně zhruba 3x větší, než je cena prodavajicim nabízena přeci nutí k zamyšlení. A pokud se nad tim skutečně zamyslim, dojdu k problému, který se vždy v techto případech naskytne.

Pokud kupuji s vědomím, ze věc je kradena a proto ja ji koupím levněji, pak dobre mi tak. Aspon se to bude dobre pamatovat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Odpovědět