Smazání / nahrazení iTunes 12.5.1

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Kyssi
Příspěvky: 16
Registrován: 05 lis 2013 10:57

Smazání / nahrazení iTunes 12.5.1

Příspěvek od Kyssi » 05 říj 2016 07:00

Ahoj,
nové iTunes 12.5.1 jsou pro mě dalším důkazem zhovadilosti Applu a jeho pocitu, že uživatel je jen tupé hovado, které není schopné si samo říct co se mu líbí a tak je potřeba aby si neustále zvykal na nové a nové vzhledy bez možnosti vrácení se zpět.

V App storu nenajdu iTunes vůbec, bohužel...

Chtěl bych se proto zeptat, jestli nevíte o nějaké možnosti jak smazat ty iTunes 12.5.1 a nahrát verzi která byla před tím?

Napadají mě jen 3 možnosti:
1) přeinstalovat celý operační systém a pak si všechno z externího disku natahat a nainstalovat a updatovat aplikace - bez použití time machine
2) přeinstalovat celý operační systém a pak si všechno z externího disku natahat a nainstalovat aplikace - s použitím time machine a zálohou před tím osudným "updatem"
3) použít zálohu z time machine rovnou

Nejsem si ale jistý, jak použít zálohu z time machine v tom 3. případě - konkrétně jestli z ní jdou vytáhnout jenom iTunes a nebo jestli musím dát obnovit Mac celý?

Používám OS X 10.9.5

Kyssi
Příspěvky: 16
Registrován: 05 lis 2013 10:57

Re: Smazání / nahrazení iTunes 12.5.1

Příspěvek od Kyssi » 05 říj 2016 07:25

OK, zkusil jsem jít do Time Machine a obnovit iTunes. Zvolil jsem, že je chci obnovit do složky Aplikace ale nezdařilo se to.

"„iTunes“ nelze změnit ani smazat, protože položka je požadována systémem OS X."

Takže bych se chtěl zeptat, jestli netušíte někdo, co s tím?
Obnovit počítač sakum prásk z té zálohy?

A pokud ano, tak tím pádem přijdu o data, která jsem vytvořil mezi poslední zálohou (3.9.2016) a dnešním dnem, je to tak, že? Jak to ale bude s Dropboxem, do kterého ta data a soubory nahrávám a on se najednou "změní" na Dropbox ze 3.9.2016? Smaže se a nebo sesynchronizuje?

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Smazání / nahrazení iTunes 12.5.1

Příspěvek od iMe1980 » 05 říj 2016 12:23

Nemám odzkoušeno, ale mám skoro pocit, že pokud máte nový macOS, starší verze iTunes nebude kompatibilní. Tedy řešením by pak bylo přeinstalovat celý systém formou downgrade na předešlý OS X, což nedává věru smyslu, protože bezpečnost atd. Navíc, pokud používáte iOS, tam s tím také nic neuděláte v aplikaci hudba. Takže bych nabídl dvě řešení:

1. zvyknout si
2. používat cokoliv jiného vyjma iTunes na macOS i iOS
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Smazání / nahrazení iTunes 12.5.1

Příspěvek od MichalJ » 05 říj 2016 14:00

Co presne vam na tech 12.5.1 tak strasne vadi? Prijde mi ze se akorat lehce meni design ale zakladmi funkcionalita (prehrat hudbu, sesynchronizvat/zazalohovat) je plusminus porad stejna.

Odpovědět