Problémy s flash disky pro iOS

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Problémy s flash disky pro iOS

Příspěvekod SteveJSF » 22 pro 2016 20:18

V posledních měsících jsem zaznamenal problém s flash diskem od výrobce PhotoFast (Memories Cable) - soubory a adresáře s diakritikou v názvu, které zapíšu na flashku v iOS, nejsou v Macu na té flashce vidět.

Takže pokud např. obdržím mailem dokument s názvem objednávka, potvrzení nebo žádost apod., v iPadu nebo iPhonu ho uložím na tu flashku, je to jako bych ho neměl - flashku dám do Maca a na něm ho nevidím.

Podobné zkušenosti mám i z dneška s flashkou Leef. Můžete to někdo potvrdit? Nebo znáte někdo řešení? V PC s Windows všechno vidím, ale Mac za 100k je mi v tomhle úplně na *****. Co je špatně? Co s tím? Na Apple support jsem už jednou volal a mám v plánu to udělat znovu, protože jsem fakt bezradný.

Jediné funkční řešení je teď u mě SanDisk Connect Wireless Stick - flashka s vlastní wifinou (a kupodivu i z těch tří nejlevnější). Taky má své mouchy a není to až tak praktické, ale funguje to i s diakritikou.
SteveJSF

Poděkoval: 33 x
Poděkovali mu: 62 x

Re: Problémy s flash disky pro iOS

Příspěvekod nunasjiri » 23 pro 2016 21:01

Taky jsem mel problem, bylo to s BASFkou 16 Gb, nahral jsem, v Tv pustil, zpet v Macu jako kdyz tam nic neni ale obsazeny prostor, smazano v diskove utilite na ExFat, to same dokola, nebo se prerusilo nahravani na flesku, dal jsem jinou znacku, hlavne rychlejsi a je po problemu, dodnes nevim cim to bylo.
nunasjiri

Poděkoval: 3 x
Poděkovali mu: 0 x

Zpět na Co se jinam nehodí