Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
btln
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2017 11:40

Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od btln » 04 úno 2017 11:44

Dobrý den všem,
ráda bych do světa poslala svůj starý iPhone, tak se porozhlížím po nějakých výkupech a zaujaly mě celkem vysoké (v porovnání s jinými) výkupní ceny, které nabízí Applekup.cz. Snažila jsem se o nich něco zjistit, ale žádných pořádných informací se nemohu dopátrat. Nemá náhodou někdo z vás zkušenosti s výkupem u nich? Případně uvítám i tipy na jiné výkupy.

Děkuji za odpověď a hezký den přeji
btln
Naposledy upravil(a) btln dne 04 úno 2017 12:34, celkem upraveno 1 x.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Zkušenosti s Applekup.cz

Příspěvek od swenak » 04 úno 2017 11:50

:) A co prodat ještě lépe nekomu na inzerát? Ale to by pak asi nešlo založit takové téma.

btln
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2017 11:40

Re: Zkušenosti s Applekup.cz

Příspěvek od btln » 04 úno 2017 11:56

swenak píše::) A co prodat ještě lépe nekomu na inzerát? Ale to by pak asi nešlo založit takové téma.
Kdybych nezaložila takové téma, vy byste si nemohl rýpnout ;) Zkoušela jsem to, ale jedná se o iP 5 a tu není úplně snadné udat a když už, tak nějak nemám síly na "beru" a po x vyčerpávajících dotazech, focení každé hovadiny "no poohlédnu se jinde, díky". :)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Zkušenosti s Applekup.cz

Příspěvek od swenak » 04 úno 2017 12:27

Takže tady budete radši prudit, na to sílu máte. Tak jo.

btln
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2017 11:40

Re: Zkušenosti s Applekup.cz

Příspěvek od btln » 04 úno 2017 12:33

swenak píše:Takže tady budete radši prudit, na to sílu máte. Tak jo.
Zdá se mi, že jste to vy, kdo tu prudí, já se jenom ptám, jestli nemá někdo zkušenost s touto firmou. Věřím, že Vás by taky nebavilo mít rozjednaný několikátý obchod, ze kterého po velkém množství času věnovaného focení, odpovídání, domlouvání nakonec sejde. Dál už na Vás nebudu reagovat, vzhledem k užitečnosti Vašich postřehů zde byste měl zvážit totéž. :)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od SteveJSF » 04 úno 2017 12:47

Když si někdo založí účet na tomto fóru jen proto, aby si tu udělal reklamu, tak se nediv. Kdyby se tu k tomu aspoň objevila snaha ten iPhone prodat, tak by to nebylo tak okaté, ale tohle je fakt trapné.

btln
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2017 11:40

Re: Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od btln » 04 úno 2017 12:50

SteveJSF píše:Když si někdo založí účet na tomto fóru jen proto, aby si tu udělal reklamu, tak se nediv. Kdyby se tu k tomu aspoň objevila snaha ten iPhone prodat, tak by to nebylo tak okaté, ale tohle je fakt trapné.
Já Vám na sebe klidně můžu dát skutečné kontaktní údaje, podle kterých uvidíte, že s touhle firmou nejsem nikterak spojená. Opravdu je mým jediným zájmem zjistit, jestli se jedná o solidní firmu. :) Samozřejmě chápu, že to asi vypadá divně a ani mě tahle varianta nenapadla :)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od rony » 04 úno 2017 12:59

Ale ved najjednoduchsie je sa s nimi spojit, spytat sa kolko vam zan daju a je to. Na to nepotrebujete nic sondovat - oni vam ponuknu sumu a vy si ju bud zoberiete alebo nie.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od Honza.Mac » 04 úno 2017 13:03

1. Proč to nenabídnnete zde v sekci Bazar - chci prodat ?
2. Proč to neprodáte jinde, přes jiné bazarové servery nebo přímo v "kameném" bazaru ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

btln
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2017 11:40

Re: Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od btln » 04 úno 2017 16:48

Děkuji za první příspěvky skutečně k tématu! :)
Já jsem si u nich nechala udělat odhad a ta výkupní cena se mi zdá podivně vysoká, takže se zamýšlím nad tím, jestli to není nějaká kulišárna, proto jsem se tu chtěla zeptat na případné zkušenosti.
Telefon na bazarech inzeruji, ale nevím čím to, ale narážím na nespolehlivé zájemce, popisovala jsem moje prozatímní zkušenosti už výše. O těch kamenných provozovnách jsem věru příliš neuvažovala, poohlédnu se i zde, děkuju.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od swenak » 04 úno 2017 17:01

Možná je chyba jinde, než v zájemcích. Brečíte, že jsou všichni špatní, dávají málo, musíte jim pořád asi dělat nové a nové fotky a na to nemáte čas. Pak si údajně náhodou najdete překupníka, který dává dost a je rychlý, ale to se Vám zase nezdá, že je zo podezřelé. Takže si najdete čas, registrujete se sem a začnete sondovat, jestli ho někdo nezná. Na to čas máte a i se bráníté našim útokům, dokonce proto dáte klidně své údaje, aby bylo jasno, že s překupníkem nic nemáte (asi jako dalším 10mil obyvatel). Na to vše čas máte a nevadí Vám naše jednání.

Co s tím telefonem bude překupník dělat? Chce ho asi prodat a se ziskem. Takže by ho prodal o dost dráž, než za kolik ho údajně nemůžete prodat Vy sama.

Opravdu čekáte, že na toto někdo skočí?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od Hajnejch » 04 úno 2017 17:04

Vám jako prodávající může být jedno jestli je to podvod nebo poctivý výkup. Pokud vám dají peníze na ruku tak je to bez rizika. Pokud začnou něco s účtem a nebo zítra, uvidíme a podobně tak rychle pryč.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od swenak » 04 úno 2017 17:07

Asi má zájem, aby se dostal iPhone do dobrých rukou:)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Applekup.cz (příp. jiné výkupy)

Příspěvek od rony » 04 úno 2017 19:50

vysoka cena? tak sup, co to riesite s nami? uz ste im to mali dat a zobrat si peniaze.

miesto toho sme si my tu iba zapamatali, ze ta webka si tu urobila podivnu reklamu a treba si dat pozor. :-)

zasa si nemyslite, ze ludia su idioti a nenapadne ich moznost, ze by sa niekto rozhodol zahrat na nerozhodneho cloveka, ktory sa chce len tak mimochodom poradit nad nejakym neznamym webom ponukajucim vysoke ceny odkupu pouzitych mobilov :-)

vacsina z nas uz desiatky raz videla podobne situacie, novy clovek, prvy prispevok ako z kopirky: "poradte mi, nasiel som fantasticky web najnajnajlevnecenyiphone.cz poznate ho niekto?".

ta moznost je v hre, a dalsie indicie, ktore v ramci toho citame, len potredzuju absurdnost: ide o vykup, naco okolo toho spekulovat, je tam len jediny parameter, cena. naco by som sa siel niekam pytat? bud mi vyhovuje alebo nie. potom imformacia, ze uha ake stastie ponukaju vyssie ceny ako inde. zasa bez logiky veci, vykup je vzdy s cielom dalej predat. a kto kupi este drahsie ako vsade inde?

atd. atd.

takze sa prosim necudujte, ze sa tu javite ako trochu nepodareny marketing :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět