o2 nechce vratit penize

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

o2 nechce vratit penize

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 úno 2017 08:24

Ahojte,
Rozepisi se sem o jedne kauze, ktera budis varovanim vsem u operatora o2.
15.1. jsem v Brnenske pobocce o2 reklamoval telefon Apple IP 5c. Chtel jsem odstoupit od smlouvy, bohuzel nevidim a tuto pasaz tam jaksi pracovnik nezadal, coz sem zjistil bohuzel az pozde.
15.2. jsem prisel na pobocku, nestihla se 30. denni lhuta chtel jsem penize zpet. Pracovnik mi rekl, ze tam tel dorazil 14.2. avsak v system vidi, ze je nezaskrtle, aby mi dosla sms. Jak mi to bylo lito? :-(.
Pak odesel na asi 10, 15 min dozadu a vratil se s tim, ze mi nemuze dat penize, to ze pry muze udelat reditel pobocky.
Ten mi druhy den volal, a ze udajne v nejakem system maj, ze mi sms 20.1. posilali, ale men zadna nedorazila.
Co se mohlo stat? Ted stojim predtim jestli si tel se skripajicima zubama vzit, ale vymlatit z nich nejakou sluzbu nebo trvat si na svem a byt to oni maj v system nejakem, ze mi sms dorucena udajne byla tak jitdo sporu, protoze mi zadna opravdu nedorazila?
Cetl sem ze se to uz x lidem stalo. Pomijim chybu pracovnika, ze tam nedal do protokolu pozadavek na odstup, ale tohle je tez podivne.
Co by jste delali vy?

Ahojte, Tak abych napsal jak jsem dopadl :-(.
Prisel jsem vcera do o2 Brno Vankovka, vyzadal si reditele. Pominu to, ze sem hodinu cekal byt sme byly domluveni, pan reditel typicky obchodak no kdo by nehajl zasady firmy?
Ukazal mi, ze maj nejake 2 aplikace na zasilani sms, nejaka interni vec ktera prijima a resi reklamace a pak nejaka sms brana ve ktere byla sms jako odeslana a udajne dorucena. Pry oni negarantuji, ze se sluzba dostane k zakaznikovi jinak receno negarantuji a nemuzou za to, ze mi z o2 brany na o2 cislo sms neprisla.
Chtel sem odstoupit od snmlouvy on ze jo ze na to mam pravo, ze to ale bude resit britex servis. Ze jim musi samozrejme napsat, ze oni maj sms, nevim proc by servis mel resit odstoupeni od kupni smlouvy, kdyz jestli mi sms dorucilo o2 ci ne by melo byt v kompetenci jen o2 a servis by to nemel vubec resit, pokavad bych nereklamoval vadu.
No takze sem si tel musel vzit, vsak ale nerozpoznava sim a ani nejde aktivovat, tak doufam, ze...
Kdyz jej zapnu mam tma sim ktera v jinem tel funguje tak pri aktivaci to pak vypise chybu ze nelze aktivovat ani vitunes jej nevidim abych jej obnovil, dostanu se max k vyberu wi-fi a vice nic.
Jinak na tomto odkazu:
http://www.appliste.cz/reklamace-iphonu ... is-britex/
je odkaz udajne na zjistnei jeslti tel byl nekdy aktivovan


Zjistil jsem, že svůj iPhone sice mám zaregistrovaný na svém Apple ID, ale registrace do systému provedená nebyla. Pokusil jsem se proto svůj iPhone zaregistrovat a zadal jeho sériové číslo, aby ho systém pod můj účet vůbec zařadil. Registrace se nezdařila s následujícím vysvětlením
iphoneimei.info
Nemluvi am o zaple funkci find my iphone nebo je to este neco jineho?
Přílohy
IMG_2027.JPG
screen z uvodniho nastaveni
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 úno 2017 09:01

Dle mého je smluvní partnerem O2, nikoliv Britex. Reklamaci a odstoupení od smlouvy bych rozhodně řešil s O2, tedy pokud byla O2 ta firma, kde jsi iPhone pořídil.
Pokud nefunguje jak má, pak jsi jej neměl vůbec přijmout zpět z opravy, respektive nyní reklamovat, že se iPhone vrátil neopraven a nebyla tak splněna zákonná doba 30 dní vyřízení reklamace a tím pádem máš možnost odstoupit ihned od smlouvy. Pokud se tey nejedná nyní o další jinou závadu.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 úno 2017 09:18

Oni se vymlouvaj ze odstoupeni od smlouvy musi schvlait servis dejme tomu kdyby IP byl v poradku tka by napsali ze neni povoleno resp. kdyby byly slusni napsali by, ze je to o2 problem.
Jinak neivm zkousel sem dalsi sim furt vyhledava sit a pri aktivaci pak napise logicky chybu viz muj screen.
Ten web resp. da se zjistit jestli IP uz byl nekdy pouzit?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 úno 2017 09:28

Jinak imei je:
352003070656507
stranka:
http://iphoneimei.info/?imei=352003070656507

iPhone 5C

8GB White

IMEI: 352003070656507

Find My iPhone: Off

Telephone Technical Support: Expired

Repairs & Service Coverage: Expired

Carrier: Check Carrier

Blacklisted: Check
tlacitko pak se otevre stranka:
http://phonotizer.com/checkimei/352003070656507
device not found


SIM Lock: Check SIM Lock
Unlock this iPhone
tlacitko
http://iphoneimei.info/unlock-services
a 12 zemi cr tam chyby.
Tak co to je nevim jaka je to duverihodnost, ale aspon ze ho to nejak naslo nicmene z toho nejsem moudrej.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od pavliczeck » 21 úno 2017 09:50

Je kupován telefon na firmu nebo běžnou fyzickou osobu?

20.1. vám poslali SMS, že je telefon opravený? Proč tedy dorazil na prodejnu až 14. 2. ?

Pokud je telefon na běžnou fyzickou osobu, pak lze uplatnit těch 30 dní na reklamaci, navíc, pokud jste tam šel na prodejnu 15. 2. a odešel bez vyřízené reklamace, není to až tak váš problém.

Nárok na odstoupení máte i kdyby na prodejně nebyl velký šéf světa, to je nesmysl. Minimálně vám mohl předat dobropis, který stačilo podepsat a oni by vám peníze měli poslat na účet.

Ohledně chyby pracovníka, je to chyba O2 ne vaše, vůbec bych to neřešil.

A když to tak čtu, telefon jste si vzal a nefunguje, proto doporučuji řešit znovu jako nevyřešenou reklamaci.

Osobně doporučuji dopis do sídla O2. Na prodejnách dělají lůzrové, kteří si tam hrají na manažeris. Já touto cestou našel vždy "pochopení" a bylo mi vyhověno....
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Layo » 21 úno 2017 10:32

Z tý matlanice textu jsem toho moc nepochopil, ale jenom vídím, že Apple má problém se servery a za nějakou tu hodinu telefon aktivovat půjde... :roll:

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 úno 2017 10:49

To by musel mit problem od vcera a muj Ip I apstore vse jede.
Nenajde ot sim pise furt vyhledavani resp. hledani abych byl presnej jak je vidno na screenshotu.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od SteveJSF » 21 úno 2017 10:50

Ne, to tak jen vypadá, ale nedočkal by ses.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od skyppy2000 » 21 úno 2017 11:05

Stat se toto mne, tak to resim s O2 a nenecham se odbyt nejakym prodavacem, managementem. Zabyvam se prodejem a distribuci zbozi, mam nekolik pobocek v ruznych statech a klienty z celeho sveta. Zbozi odebirame od mnoha dodavatelu a ne malo z nich to posila zakaznikovi pod nasim jmenem primo z jejich skladu. V zivote by me nenapadlo odbyt zakaznika tim, ze - reklamaci si reste se servisem, se kterym jeste ke vsemu mame MY smlouvu.

VZDY se resi reklamace pod hlavickou nasi firmy. Ja to prodal, ja mam tu zodpovednost a jsem si jisty, ze to tak plati i v CR protoze jsem u vas take podnikal. Vzdy problemove zbozi prebirala nase firma a potom jsme to nasledne resili s dodavatelem. Nenechte se odbyt, mate pravo na to odstoupit od smlouvy a zadat nahradu, pokud zavada nebyla vyresena.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 úno 2017 11:57

Steve co tak vypada a ceho bych se nedockal?
Nevim ze by server meli hlaseny vypadek zkouseno s ruznyma sim atd. Takze nee.
Co se tyce nejakyho dalsiho postupu ted uz asi jen dalsi reklamacka kdyz sem to prebral co?
Me jen zarazi ze maj v nejake pace, ze mi poslali sms 20.1. ale men nic neprislo a v podminkach maj, ze negarantuji, ze mi sms dojde do hajzlu kde to pak sme?
Dle meho je proste spatny modul na sim jinak si to nevysvetlim a bez sim jej neaktivuju.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od SteveJSF » 21 úno 2017 12:06

Micki, to byla reakce na Layovu zprávu. Taky si myslim, ze nejde o vypadek.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 úno 2017 17:14

Jak jsem psal, trvat na tom, že reklamace nebyla vyřešena a trvat na odstoupení od smlouvy, nebo novy mobil.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od MICKI2701000 » 22 úno 2017 09:18

No musim opet to dat jako dalsich 30 dnu reklamace. Pan reditel strasne mily ukazal sem jim to na prodejne I s jejich sim.
Snazil se me presvedcit ze kdyz zajdu do Istyle, ze mi to tam sprovoznej, nebetycna drzost. Sem se mu snazil vysvetlit, ze tel nejde aktivovat protoze neni prihlasen do GSM site pise tam stale hledani a proto to nejde, on ze je to jen ma domenka a ze nejsem zpusobily technik.
Doufam, ze Britex nebude zkouset nejakou levarnu jakoze to opravej ci reknou, ze sem to udelal sam, to by pak uz bylo rovnou na soud no.
Ze mu to za ty problemy stoji to fakt nechapu.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Patko44 » 05 bře 2017 21:24

Ahoj,
sepíši ti mou zkušenost, pro inspiraci, jak reagovat a nějaké rady. To co teď prožíváš jsem si prošel a nakonec i se sťastným koncem. Sice to nebylo O2, ale u konkurenčního T-Mobile, ale situace téměř jak přes kopírák.

ve zkratce
Reklamace č. 1 - Display, baterka - vyměněno
Reklamace č. 2 - samovolně se vypíná, baterka - vyřešeno
Reklamace č. 3 - samovolně se vypíná - vyřešeno
Reklamace č. 4 - Požadavek na odstoupení od smlouvy při podání reklamaci - telefon se opět samovolně vypíná - Byl jsem obeznámen, že telefon se musí stejně poslat na servis a tím nabyl dojmu, že je vše v pořádku, podepsal a odešel. Po týdnu přišla smska, že je telefon opraven. Hned mi bylo jasné, že je něco špatně. Na prodejně se mi jiný zaměstnanec vysmál, že jsem podal reklamaci a né odstoupení od smlouvy. Moje obhajoba podal jsem návrh na odstoupení a i na kamerách bylo vidět, že jsem měl všechny reklamační prokoly (opravdu hodně papírů, proč bych je tam teda tahal?!) . Přebral si mě reklamační expert a bylo vidět, že toho ví o reklamacích ještě míň než já, jelikož jsem měl vše nastudované z internetu. Nejdříve mi vysvětloval, jak ani nemohu přístroj reklamovat. Do toho mi nepochopitelně začal číst body nového občanského zákoníku, který jsem měl přečtené a přišlo mi, že on je vidí poprvé. Vše jsem mu odkýval a na závěr mu řekl, ať mi to dá písemně se svým podpisem. Začal se cukat a nechtěl mi prohlášení, že přístroj nemohu reklamovat dle jeho dedukcí z nového občanského zákoníku, vydat a podepsat. Nakonec teda polevil a poslal znovu mobil na odstoupení s odkazem na všechny ostatní reklamace. Po týdnu přišlo zamítnutí reklamace. Přešla mě chuť to dále řešit.
Po 2 měsících se telefon zase vypl a já neváhal ani vteřinu a poslal telefon na odstoupení od smlouvy. Všiml jsem si, jak se mnou opět snaží manipulovat, abych telefon "omylem" poslal na reklamaci a tím neměl právo na odstoupení. Vše jsem si pohlídal a poslal mobil na odstoupení. Asi po necelých 4 týdnech přišla smska, že je reklamace vyřešena, vada se projevila. Natěšený jdu do prodejny, Dám jim všechny protokoly a krabičku s veškerým příslušenstvím. Paní mě zarazí a přinese nový iphone se slovy, že mohu být rád, že telefon byl úplně zoxidovaný (při poslední reklamaci jsem dostal nový mobil.. nikdy nepřišel do styku s vodou a nežiju v žádném agresivním prostředí laborek s chlórem, velkou vlhkostí atd.. tedy oxidace je absolutní kravina) , že apple nevrací peníze a mám štěstí, že mi daj nový mobil. Hned jsem odmítl, ať mi dá potvrzení o vyřízení odstoupení, a že si to budu řešit jinak. Paní odešla, vrátila se asi po 10min s tím, že se spletla a dala mi peníze. Všiml jsem si i, že reklamační protokol byl také nejasně formulován, aby se dal použít jak na vydání peněz, tak na vydání telefonu.

Na závěr pár rad: Všímejte si a neustále se ptejte, jestli to je skutečně ten úkon, co chcete (odstoupení od smlouvy). Dost často uslyšítě spoustu plků.. ať pravdivých nebo nepravdivých - chtějte ty plky písemně.. Když Vám s nimi maže med kolem huby, ať to na ně můžete vytáhnout. A poslední - neupozorňujte na reklamaci. Zažil jsem i situaci, kdy bylo půl dne do konce 30. dne reklamace a furt nic. Asi ji zapomněli poslat.. a já se na prodejně připomněl. Oni vyslali vůz pro mou reklamovanou věc a já byl v čoudu. Když Vám nepříjde smska, je lepší přijít 31. den od poslání reklamace a pak máte jistotu, že jakmile telefon není na prodejně, že jiná cesta, než vyplacení peněz, není.

Hodně štěstí, vytrvalosti a pevné nervy přeji. Snad dopadnete také úspěšně.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Jirka_S » 06 bře 2017 06:13

Ano, a to vše platí jen pro fyzické osoby. Proto si dražší telefony nekupuji na IČO, kde bych si sice příští měsíc odečetl dph, ale dostal bych se do pozice zcela nerovnoprávné. Nehledě na o rok kratší záruku, byť jsou u prodejců výjímky, které poskytují 2 roky i firmám. Plus mám od ČSOB kreditku, když s ní je zaplaceno zboží, tak je půl roku pojištěno proti poškození při pádu apod. plus běžná dvouletá záruka se prodlužuje o další rok.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od pavliczeck » 06 bře 2017 20:35

Já bych se spíše vyhnul nákupem telefonu u operátorů nebo šedivek. Zkušenosti s normálním servisem jsou takové, že za pár dní (ani ne týden) máte reklamaci vyřízenou a dostanete nový (refurbished) iPhone. U telefonu za 24 tisíc je DPH cca. 4 tisíce za které si koupíte pojištění na 2 roky, takže výhoda ČSOB kreditky není argumentem.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Demonicus » 06 bře 2017 21:22

V první řadě - vždy si čtu, než něco podepíšu.
V druhé řadě - nenechám se odbít nějakým tydýtem na prodejně.

Jestli můžu poradit, tak v případě O2 dobře fugjue "postěžovat" si na jejich facebooku. Pak na to reagují a jde spousta věcí
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Jirka_S » 07 bře 2017 06:46

pavliczeck píše:U telefonu za 24 tisíc je DPH cca. 4 tisíce za které si koupíte pojištění na 2 roky, takže výhoda ČSOB kreditky není argumentem.
Tomu nerozumím, proč nemít záruku 3 roky?

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od pavliczeck » 07 bře 2017 08:18

Dobry den, Jirko,

misto pul rocniho pojisteni ziskate pojisteni na 2 roky. A to je v zasade rozdil. Ze cloveku spadne telefon a dojde k poslozeni displeje je mnohem vetsi pravdepodobnost nez ze dojde k samovolnemu poskozeni vyrobku po 2 letech, ktere lze resit reklamaci. Navic zrovna u Apple mam zkusenosti sve i jinych uzivatelu, ze ty produkty maji vadu, ktera vypluje na povrch behem par tydnu po zakoupeni nebo vubec.

Je to jen muj nazor na vec. Radeji si odectu dph a za tu cenu si zakoupim pojisteni, nez dostat zaruku na 3 roky. Navic ja dam telefon po 2 letech pryc...

Pavel
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Patko44 » 07 bře 2017 10:04

Jeste poznamka k me reklamaci - telefon byl zakoupen na firmu s 2 letou zarukou. Po reklamacich mi dali nekolikrat novy pristroj. Telefon byl zakoupen na vanoce 2013, tedy jeste podle stareho obcanskeho zanoniku a diky reklamacim a swap imei mi i oznamili, ze zaruka telefonu diky nejake vyjimce bezi az do zari 2017. Nechapal jsem proc, nepidil jsem se po tom, ale vyhodu s radosti vyuzil.

A jinak ohledne odectu dph. Takovy Electro World poskytuje 2 letou zaruku i na zakoupene zarizeni na firmu.

Edit pro Demonicuse:
Nevedl si nekdy nejaky herni server? :D

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Jirka_S » 07 bře 2017 11:22

@ pavliczeck: Nechci být OT, ale patrně si nerozumíme. Při platbě tou mou kreditkou získávám jednak pojištění proti pádu apod. na 6 měsíců, plus k tomu o rok delší záruku než poskytuje prodejce, tedy v mém případě celkem 3 roky. Obojí platí, takže já to vidím jako docela výhodu. :)

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od SharkeeCZ » 07 bře 2017 11:51

O2 i Datart dávají 2 roky záruku pro firmy rovněž.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od pavliczeck » 07 bře 2017 12:40

Jirka_S

Rozumíme si. Shrneme to:

Telefon za 24 390 Kč
Váš postup: zaplatíte ho kartou ČSOB, DPH si neodečtete, máte 3 roky záruku a 6 měsíců pojištění proti poškození nebo krádeži.
Můj postup: zaplatím jakkoli, DPH si odečtu a za cenu DPH si zakoupím pojištění na 2 roky proti poškození nebo krádeži.

Rozdíl je, že vy máte záruku o 1 rok delší a já mám a 1,5 roku delší pojištění proti poškození nebo krádeži.

Pak je otázka pro každého, co je pro něj důležitější. Prodloužená záruka nebo pojištění.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Patko44 » 07 bře 2017 13:00

Mohl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s jakýmkoli připojištěním? Koumal jsem, že drtivou většinu nadstandardních pojistek se zřizuje u BNF Paribas, pokud teda není připojištění od své banky, o čem diskutoval někdo nahoře, a to vyplácení pojistek je dost problémové. Je o tom pár videí na streamu a i já mám špatné reference, jak své, tak od známých, kteří si věc někdy připojistili.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od pavliczeck » 07 bře 2017 13:10

Téma pojištění se řešilo v jiných vláknech, ale ve stručnosti, s BNP měla smlouvu Alza, která po aférce (viz.: http://www.applik.cz/2016/09/15/pojiste ... as-podvod/) uzavřela smlouvu s někým jiným.

Já mám dobré zkušenosti s pojištěním v Datartu (mám pocit Česká pojišťovna), případně v iStyle, kde vlastně nedostaneš prachy, ale nový telefon, případně 4x nový displej.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Patko44 » 07 bře 2017 13:26

Já právě vím, že i iWant a myslím, že i CZC minimálně dříve mělo u BNP Paribas. Tak děkuju za info. Já už připojištění úplně zavrhl, když jsem myslel, že to poskytuje pouze Paribas.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od pavliczeck » 07 bře 2017 13:40

V iWantu jsem si koupil Macbook Pro a po konzultaci s prodejcem jsem zakoupil taky pojištění. Ptal jsem se na to, co mě zajímá a vlastně mi lhal. To jsem zjistil až doma, kdy jsem si v klidu přečetl smlouvu. Využil jsem lhůtu na odstoupení smlouvy a poslal je do háje. A byly to právě podmínky BNP...

V zásadě, kdykoli člověk kupuje něco dražšího, tak by si měl udělat čas a zamyslet se kde a kdy nakoupit. Jsou různé akce a jak se říká "halíře dělají talíře" :)
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Jirka_S » 07 bře 2017 13:49

@pavliczek: Teď už tomu rozumím. 😊
Nicméně, i když někteří prodejci dávají dobrovolně dvouletou záruku i firmě, stejně to postavení nebude stejné jako u fyzické osoby, patrně nebude možno se opřít o ten a ten paragraf zákona, který platí jen pro FO. Ale to už jsou spekulace nad hypotetickými případy.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od pavliczeck » 07 bře 2017 14:12

Jirka_S: to samozřejmě, při nákupu na IČ nelze odstoupit od kupní smlouvy a dožadovat vrácení peněz po 3. nebo 4. reklamaci (dle toho, co se bude dít). Ale vyřízení reklamace v běžném servise (nepočítám BRITEX) je dle zkušeností zatím bezproblémové.

Takže je jen na konečném člověku, který si musí říct co chce a podle toho se zachovat. ČSOB karta je určitě zajímavá pro běžné fyzické osoby, kteří tím získají něco navíc :) Ovšem, zakládat kvůli tomu účet v ČSOB, to už pak stojí taky za zvážení.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

o2 nechce vratit penize

Příspěvek od SteveJSF » 07 bře 2017 14:21

Počítám, že ta ČSOB karta byla jen jako příklad. Takových karet u různých bankovních ústavů je samozřejmě víc a já jí mám zrovna u RB. Není to prakticky prodloužená záruka, ale pojištění - když se věc porouchá do jednoho roku po skončení klasické dvouleté záruky, dáte si to opravit a pojišťovna by měla tu opravu uhradit.

S tím už mám svou zkušenost - jednou jsem to chtěl využít, protože jsem prošvihl záruční dobu. Bohužel jsem měl smůlu v tom, že ta věc už opravit nešla - přestalo se to prodávat (kupoval jsem jeden z posledních kusů), prodejce už pro to nemusel udělat nic a nikdo to u nás neopravoval. Takže jsem si nepomohl. A zahraniční výrobce se neozýval. Víc jsem to s pojišťovnou neřešil, protože mě to napadlo až ve chvíli, kdy jsem to vzdal a věci se prostě zbavil.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Jirka_S » 07 bře 2017 15:36

Ta ČSOB karta není zcela běžně poskytována, to jen k tomu. A dost už s Čobkou. :)

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od pavliczeck » 07 bře 2017 16:28

Zase bych z toho nedělal unikát. Kreditky s výhodami nabízí téměř každá banka. Otázkou je, zda chce mít člověk v peněžence 10 karet a řešit převody peněz.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

deestrone
Příspěvky: 7
Registrován: 13 čer 2015 13:15

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od deestrone » 15 dub 2017 14:06

jedno co nechapem je to ze co s tymi telefonmi v kuse robite,mam iPhony uz 10.rokov a kazdy telefon som kupoval u operatora,okrem iPhonu 2g ktory mam doma tiez funkcny dovezeny s USA,nikdy nereklamovany okrem vymeny baterky logicke u telefonu ktory je stary 10.rokov,ale ten tu pliest nechcem,vlastnil som skoro vsetky generacie do 6s a nikdy som problem nemal samozrejme k telefonom som sa choval s uctou,nosil vzdy v obaloch a nalepenymi foliami ci po novom sklami telefony su v stave ako ked ich prave vybalim tie telefony co som pouzival mam dodnes doma ulozene krasne v krabickach a kazdy je plne funkcny,samozrejme pokial to nosite bez obalu ci skla a denne to pada aj trikrat je jasne ze ta elektronika nevydrzi a je jedno ci to je apple,samsung ci LG proste chovajte sa k tomu ako mate a nikdy nemusite reklamovat,vy tvrdite vsetci ved mne to nepada ale ked mobil chytnem do ruky tak ma omlatene ci zdeformovane rohy a vyditelne pomackany housing,uz som to zazil ze som taky telefon drzal v ruke a tipek povedal ze to je len spotrebne zbozi ktore sa ma pouzivat a nie hyckat ako mimino ale ked mu zacal padat signal alebo mu nenacitalo karty tak na reklamacii brecel jak decko ze dal za to tolik penez,holt ked sa o to nestarate nosite to bez krytu ci skla a pada to na zem je jasne ze sa to posere tak naco by to niekto chranil je uzasne ked okolie vidi jablcko a tym naznacuje ze ma apple ze je nieco viac nez ostatni co maju LG alebo Samsung ci Xiaomi alebo Lenovo,starajte sa o to,chrante to obalmi pocas zaruky a nemusite reklamovat,ja mam iPhony 10.rokov a v zivote som ani jeden nereklamoval a vsetky mam doma v origo krabickach a nepouzitym prislusenstvom a v top stavu samozrejme 5C ci Pluska som nikdy nevlastnil mam ale iP2G,3G,3GS.4,4S,5,5S a(6s ktore pouzivam druhy rok tiez bez reklamacie a ziadny problem),vsetky krasne ulozene na polici nikdy nereklamovane v top stavu,ked to dokazem ja starat sa o to dokazete to aj vy

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od Jadro » 15 dub 2017 18:31

Boze ty jsi zase chytrak... Mas 10 ks z milionu a hned podle toho vsechny odsoudis... Bud rad, ze mas stesti na dobre kusy. Ja se o telefon staram taky peclive a s Applem uz mam za sebou i odstoupeni od smlouvy z duvodu opakovani stejne zavady (4 kusy 5S a vsechny mely stejny problem - spatne namontovany displej a vadny HB).
Neodsuzuj, nepausalizuj a bude to ok ;-)

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: o2 nechce vratit penize

Příspěvek od MICKI2701000 » 19 dub 2017 13:07

Hodne bylo receno, hodne bylo napsano. Vas zajima jak sem dopadl ze?
22. Brezna jak sem psal byl sem reklamovat ten prokalty IP. Ve smlouve bylo odstoupeni/ooprava hned sem se ptal co tam dela to /oprava pry to tak musi byt, uvedomil sem pana, ze sem si cely rozhovor nahral a v pripade potreby jej proti nim pouziju.
28 . nebo 1. Brezna sms ze vyrizeno mohu prijit pro penize.
Supitopresto. prijdu chci pozdravit pana reditele, vsak sme skoro jako pribuzni ne? Pan reditel rychle mizi dozadu. Ok protokoly vse nachystano. Ale ouuuuu. Tel byl kupovan prez HomeCredit pred 2. lety penize mi musi vyplatit HC.
Fuck it. S toim sem nepocital. Volam na HC kolem 7 vecer, "chcete-li pucit, vyckejte, chcete-li neco jineho zavolejte blablabla." Do hajzlu na puceni penez tam sou na vraceni nee.
Ok druhy den volam do HC, abych vec urychlil posilam scan odstoupeni na HC.
30. Brezna nic penize nikde. Volam na HC a je mi zdeleno, ze protoze uver byl doplacen neni zadny zavazek HC vuci mne, to zni logicky, stejne jako ligicky argument, ze o2 dostalo pred 2. lety penize tj. o2 ma o 8880 vice a musi mi to vratit jako prodejce.
Vyzadam si toto pisemne od HC a 1. Dubna sup na prodejnu.
Smula je Sobota a pan reditel tu neni, rikam, ze tam musi byt nekdo zpusobily, kdo to ma resit, ten pry ale uz odesel. Tak rikam, at zavolaj panu rediteli, vysmeje se mi, nacoz ja vytocene reknu, ze kdyz ma na okradani zakazniku a vysoky plat tak muze byt vyrusen v urgent cases, znam to, I manageri u nas je-li nezbytne nutne vyrusit mimo prac. dobu.
Pry ve stredu mam prijit do te doby neni pan reditel na pobocce. Volam na HC ukazuju panovi, ze mi to musej vyplatit oni dle HC nee dela ze me debila I na infolince pred slecnou jak se mi to snazi vysvetlit.
Ok streda tj. 5. Dubna myslim jdu na pobocku pan reditel tam neni je tam jeho zastupce. Pracovnik jde za nim ma poradu behem 5. vterin je zpet a ze o otm pan vedouci vi.
Ze na vyjimku mi bude HC vracet penize, se ptam jaka vyjimka? No ze o tom nic nevi bylo mu to takto receno, tak mu nechavam kontakt, ze chci aby me kontaktovali kdy mi penize poslou, on ma tu drzost mi rici ze si mysli, ze narok na penize nemam, ale..
10. Dubna 10. dopoledne penize nikde nasranej pisi stiznost na COI a CTU jednomu jako pro poruseni zavazku druhemu na upozorneni.
13. odpo sms hura penize sou na uctu.
A vite kdo mi je poslalo?
O2.
Z toho plyne par veci:
1. Nekupovat od o2 taky sem jim to na FB napsal, ale muj prispevek byl rychle smazan.
2. Fakt si davat pozor.
K vecem co tu bylo napsano jen kratce BS Paribas stejne jako Axa zadny lidsky pristup jen at lidi plati, my uz s nima vyjebeme.
Dekuji vsem co mi drzeli palce holt si pritelkyne ted pocka bud na muj 5s stejne by 5c uz nedostalo novy IOS a neob ji k narozkam este krome 6. denni dovolene koupim v UK IP.

PS: pardon za chyby pisu na angl. klavesnici a sem liny to ted doopravit :-(.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět