Zabránění přístupu k fotografiím na externím harddisku

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
KayTea
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2017 10:02

Zabránění přístupu k fotografiím na externím harddisku

Příspěvek od KayTea » 23 bře 2017 11:10

Zdravím,

Mám takový malý problém. Asi před rokem jsem na můj externí harddisk zálohovala fotky z mého starého PC (Windows) a teď jsem je potřebovala použít do prezentace, a zapojila disk do mého nového notebooku (Macbook Air). Do složek se vpohodě dostanu a taky vidím náhled fotek, ale když se je pokusím otevřít, vyhodí mi to okénko s textem, který říká, že nemám oprávnění k otevření. Odkáže mě to do nastavení souboru, tam to ale ukazuje, že je to přístupné ke čtení i zapisování. Zkoušela jsem i fotky přesunout do notebooku, což šlo, ale při otevření se vše opakuje.

Nejsem žádný počítačový mág, popravdě tomu moc nerozumím, používám jej jen na práci a tak netuším co dělat. Proto se obracím s prosbou na vás. Nevíte náhodou někdo co dělat, a nebo jestli se dají fotky ještě nějak zachránit? Případně jestli to není problém se samotným externím hdd.

Díky moc.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabránění přístupu k fotografiím na externím harddisku

Příspěvek od casey » 23 bře 2017 11:11

Zkusil bych ten disk připojit k Windows

KayTea
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2017 10:02

Re: Zabránění přístupu k fotografiím na externím harddisku

Příspěvek od KayTea » 23 bře 2017 11:16

Zvláštní, že zrovna tohle mě při těch všech věcech co už jsem zkoušela nenapadlo :D ... Uvidím, jestli to není tímhle, díky 😉

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Zabránění přístupu k fotografiím na externím harddisku

Příspěvek od Zeggjk » 28 bře 2017 17:52

No, takto se to chová, pokud jsou soubory šifrované. Jsou vidět, jdou zkopírovat atp., ale při pokusu o otevření to "zařve" na přístup. Jestli máte stále ten původní PC a v něm váš původní účet, tak pod ním to půjde.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět