Přehlídka deformovaných Maců, proč?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
picusek
Příspěvky: 16
Registrován: 06 dub 2017 13:20

Přehlídka deformovaných Maců, proč?

Příspěvek od picusek » 11 dub 2017 22:33

Zdravím přítomné..

poslední dobou, kdekoliv jsem brouzdal bazary, aukce a jiné prodejní portály použitých macbooků a všímám si, že každý druhý macbook má ťuklý roh, promáčklý display, v horším případě je ohlý v půlce.. Čím to je? To je vážně tak jednoduché běžným používáním zvlnit dvoukilový, kovový notebook, nebo se to stává jenom při pádech a podobně? Jak jste ke svým bolístkám došli vy? Díky

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Přehlídka deformovaných Maců, proč?

Příspěvek od SteveJSF » 12 dub 2017 00:26

Ještě jsem se nesetkal s macbookem s promáčklým displayem a ani jsme neslyšel o žádném, který by byl ohnutý v půlce. Jestli má někdo ťuknutý roh, holt může se to stát. Že by to byl každý druhý, o tom dost pochybuju. Pokud je jich i tak povícero, pak holt jsou to stroje, které přežily pád. Spousta jiných značek se takhle neprodává, protože ten pád nepřežily. :-)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přehlídka deformovaných Maců, proč?

Příspěvek od tlacenka » 12 dub 2017 03:09

protoze jdete po cene a koukate na nejlevnejsi, tak narazite na kusy, ktere vidite...
pocitac neni auto aby se to vyklepalo a zakydlo kytem a kolemjdouci nic nepoznal...

picusek
Příspěvky: 16
Registrován: 06 dub 2017 13:20

Re: Přehlídka deformovaných Maců, proč?

Příspěvek od picusek » 12 dub 2017 07:40

Za prvé já po ničem nejdu, mám svoji MBP Retinu se kterou jsem naprosto spokojený, mě jen zajímá co bych s tím musel dělat, aby dopadl v takovém stavu, v jakém se leckdy ty MB v bazarech nabízejí... I kdyby kdy kdo po ceně šel, bude to každý bazarník, jinak by si každý koupil rovnou nový a nikdo by o použitý ani nezavadil.

narazil jsem na pár Pro 15" v cenové relaci 25-30 tisíc, u kterých uvádejí stav 8-9/10 a přitom má zboku jamku jak od golfového míčku - a to fakt nepochopíte jak k tomu došel. I když je fakt, že často se jedná o US dovoz, tam se s těma macama tolik nepářou.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Přehlídka deformovaných Maců, proč?

Příspěvek od Honza.Mac » 12 dub 2017 09:30

K deformacím dochází když je MacBook nošen v nevyhovujícím batohu/tašce která nemá ochranné nárazové zóny.
Leckdy se majitel "nového" macbooku finačně "vydá" že koupí levně batoh/tašku protože nebude přeci dávat 4000 a více za kvalitní batoh/tašku ...
No a pak mu batoh spadne (autobus, vlak, židle ...) a je to.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Přehlídka deformovaných Maců, proč?

Příspěvek od swenak » 12 dub 2017 12:11

Divný dotaz, to je jako ptát se, co lidi dělají, že nají pomačkaný plech na autě. Prostě něco. Macbook není nerozbitný, pokud ho člověk používá, stát se může cokoliv a jestli má, nebo nemá ochranu je myslím jedno. Neťuknu ho díky ochraně při přenosu do kanceláře, ale tam ho ťuknu, když ho nesu do zasedačky.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odpovědět