Co se ukládá na SIM kartu z iphonu?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
aimee26smith
Příspěvky: 2
Registrován: 12 dub 2017 10:07

Co se ukládá na SIM kartu z iphonu?

Příspěvek od aimee26smith » 12 dub 2017 10:17

Zdravím všechny :)

mám takový stupidní dotaz - moje znalosti o telefonech se zasekly někde zhruba okolo roku 2000. Momentálně vlastním již nějakou dobu iphone 5 a zajímalo by mě: CO VŠECHNO SE UKLÁDÁ z iphonu na SIM KARTU? Ukládá si na ně iphone i sms? Vím, že se tomu tak dělo u starých telefonů ale jak je to teď nevím. Předpokládám že ne, ale raději bych se zeptala zde, vás, kdo tomu rozumíte:)

Jde o to, že jsem zaměstnavateli vrátila sim kartu a trošku se bojím, co za citlivé informace by mohl ze simkarty zjistit. Máme tam jednoho takového šťouru, který si hraje na agenta, strká nos do věcí do kterých mu nic není a já si nejsem jistá, co všechno se ze sim karty dá zjistit a následně nějak otočit proti mě.Když jsem sim kartu vracela (měla jsem na to cca 4 minuty), dost neohrabaně jsem si smazala všechny kontakty. :lol:

Děkuji za Vaše rady :)

Brigadnik
Příspěvky: 99
Registrován: 03 led 2015 15:06

Re: Co se ukládá na SIM kartu z iphonu?

Příspěvek od Brigadnik » 12 dub 2017 10:47

iPhone neukládá hovory, kontakty ani sms na simkartu.
iPhone 11 Max (iOS 14.3) | MacBook Air (Big Sur 11.0.1) | MacBook Pro M1 (Big Sur 11.0.1) | iPad Pro (iOS 14.2) | Apple Watch 3 (watchOS 6) | Apple Pencil | AirPods Pro | Apple Mouse | Apple Keyboard

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Co se ukládá na SIM kartu z iphonu?

Příspěvek od Honza.Mac » 12 dub 2017 11:30

Takže hovory, sms, kontakty se na sim neukládají ale co se ukládá jsou bankovní šifrované zprávy.
Pokud má zaměstnavatel v ruce BPUK, nedílná součást dokladů od SIM karty, tak se do těchto bankovních sms dostane.
No a pokud byla SIM firemní může požádat operátora či administrátora podnikové privátní sítě o výpis a pokud bude chtít tak i o detailní výpis služeb kde hovory a sms uvidí, resp. telefonní čísla kam bylo voláno/posílaná sms.
Je tedy bezpředmětné "čistit" jakékoli zařízení.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Co se ukládá na SIM kartu z iphonu?

Příspěvek od lipon » 12 dub 2017 13:55

jen doplním Honza.Mac - bankovní zprávy se tam ukládají za předpokladu, že daná osoba telefon používala se svou bankou (ne bankovní aplikace v telefonu, ale GSM banking, SIMka musela mít SIM toolkit a propojenou SIM kartu s bankou)

aimee26smith
Příspěvky: 2
Registrován: 12 dub 2017 10:07

Re: Co se ukládá na SIM kartu z iphonu?

Příspěvek od aimee26smith » 12 dub 2017 15:39

Děkuji všem :)

Odpovědět