Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od skyppy2000 » 21 črc 2017 14:55

Zdravim zdejsi velmi aktivni a pocetnou komunitu,

hah mam tu uvahu a otazku do pranice: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu? K cemu jim je teda ten vykon, co si muzeme dnes koupit - xx jader procesoru xx gb RAM a kdyz si priplatite, tak klidne i 512 GB uloziste.

Jsem z pocitace docela zvykly na streaming hudby na internetu. Nemam hudbu v pocitaci a podobne je to i s televizi, kterou uz dokonce ani nemam - vse co me zajima najdu, byt za poplatek na internetu a co je nejlepsi - bez reklam zkracujicich Vas zivot! :)

Reknete si zatracene vzdyt prece ma na iPhone Apple Music proc zada multitasking? Ano, Apple Music sice k dispozici je a mam ho dokonce zaplaceny, ale neni to uplne 100% reseni, ktere hledam a ktere by uplne vyresilo muj problem. Bohuzel to ma obdobi kdy to funguje brilantne a pak obdobi kdy to stoji za prd a nektere oblasti jeste ani nejsou uplne 100 procentne dodelane.

Ale jde mi o to proc si treba na iOS/Android - ono je to vlastne jedno maji to nastejno - nemuzu zapnout Youtube kde mam vytvorene seznamy hudby a pokracovat v praci treba v administraci na ,,druhem tabu" jako to muzu delat na laptopu/desktopu. Proc?
K cemu mi je teda tech u iPhone 2 jadra u androidu klidne i 12 - 16 jader procesoru kdyz mi to soucasna technologie neumoznuje ani tento vykon vyuzit? Na jednu cinnost Vam postaci bohate 1 jadro a max. 2 GB ram...
Je smutne ze to vlastne v roce 2017, kdy 80% populace pripojena k internetu dela pres mobil/tablet vetsinu veci - od nakupu, pres komunikaci s prateli, vyrizovani mailu/objednavek etc. etc. nelze delat totez co na laptopu

Muze mi nekdo vysvetlit proc to tyto systemy (iOS i Android) neumoznuji?
A posledni otazka navazujice na predchozi - Proc se to tedy pak jmenuje ,,Chytry telefon" kdyz to vlastne neni tak uplne chytry? Jsem vazne tak moc narocny uzivatel? :D
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od casey » 21 črc 2017 15:27

Tak zrovna hudba přece funguje, ne?
Já si běžně pustím Spotify nebo Audioteku na pozadí a dělám v Safari...

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od skyppy2000 » 21 črc 2017 16:04

To casey Jo hudba zrovna funguje, ale co treba kdyz budu potrebovat mit pri nejakem problemu otevrene 2 aplikace soucasne nejlepe vedle sebe - na Macu to lze. Napriklad zpravy nebo mailovy klient a safari. Jestli to jde na iPhonu tak asi zatim nevim jak to pouzit nebo delam neco spatne...
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od casey » 21 črc 2017 16:08

To bude o velikosti displeje. iOS, jako takový, to podporuje. Ale zatím jenom na iPadu.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od swenak » 21 črc 2017 16:47

Zrovna youtube snad i šel na pozadí jako app, alespoň chvilku. Ale jsou důležitější operace, kde to vadí. Např. v google maps nestáhnu offline mapy na pozadí, vždy na pár obnov. Zo samé snad i Here. Stejně tak např. stažení dat z cyklocompu přes BT, app musí být v popředí a pokud stažení trvá 5min, nebo i déle, tak... . O tom, že musím ťukat na display, aby se mi iPhone nezamknul nemluvě. A třeba poslat/stáhnout pár GB dat přes nějaký File Explorer je nemožné jednak proto, že multitasking a jednak proto, že mám sice mega rychlou wifi, ale data tečou z/na iPhone pomaleji, než přes 10 let starý notebook. Takže je to operace na hodinu a déle a to je potřeba se na to připravit.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od swenak » 21 črc 2017 17:20

Jo a k čemu je výkon? No na animace, efektíky a další ..... . A žel, pořád je to trhané. Že to zpomaluje práci nemluvě a to o když jsou vypnuté, pořád na něco čekám:)

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od lipon » 21 črc 2017 18:09

Protože to sežere baterku coby dup a lidi si budou hromadně stěžovat, že to nic nevydrží?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od SteveJSF » 21 črc 2017 22:19

Téma mi přijde trochu něšťastné a jeho název naprosto nesmyslný - podsouvá něco, co není pravda, a přitom se obouvá všeobecně do všech smartphonů. Šlo to vymyslet mnohem inteligentněji.

Vzhledem k tomu, že na tomhle fóru nemá smysl řešit jiné smartphony než iPhone, pak se tedy pojďme bavit o iPhonu. A kdy že byl na něm představený multitasking? To jen abychom přeskočili možnost, že by vůbec neexistoval, ale tady se připouští, že existuje, pouze údajně nefunguje. Proč by nefungoval? Podle mě normálně funguje. Nemám problém poslouchat na iPhonu hudbu a u toho dělat něco jiného. Samozřejmě pokud se to vzájemně netluče. A že někomu zhasíná displej a musí neustále udržovat iPhone naživu? Hmmm, čím to asi bude? Že by to ta aplikace neuměla? Chyba vývojáře? Jsou aplikace, které normálně běží nonstop. U některých se to dá dokonce zapnout či vypnout v jejich nastavení. No dobře, takže někde multitasking nedělá to, co by uživatel chtěl. Znamená to, že nefunguje? Ne, znamená to, že funguje jinak. A proč? Protože je to tak udělané. Nevím z čí vůle a proč, do toho se pouštět nebudu, ale ve finále je mi to jedno, protože po telefonu nechci to samé, co po počítači.

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od Layo » 21 črc 2017 22:42

Youtube nehraje na pozadí, protože to Youtube přímo tak chce a upravili tak appku, šlo to a možná ještě jde obejít.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od majkom » 21 črc 2017 22:46

len technicka, k comu je dobry youtube na pozadi:) video snad chem vidiet nie? a
ak niekto pocuva hudbu z youtube, mno, nevynil by som ios😂

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od rony » 21 črc 2017 22:57

v skutocnosti majitel Youtube nechce, aby to slo tak ako popisujes. Se s tim smir :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od swenak » 21 črc 2017 23:14

SteveJFS: Mám za to, že chyba není v aplikacích, resp. často ne. Je to o tom, že Apple má pravidla i pro to, co a jak může fungovat na pozadí.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od rony » 21 črc 2017 23:54

no a u youtube je to o majitelovi, ktoreho prijmy su z reklamy. tu na pozadi neuvidis. tradaaa.

u API Apple jedno z pravidiel umoznujes prehrat zvuk na pozadi.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od swenak » 22 črc 2017 05:24

Já o youtube nepsal, že mi to v něm vadí, mimo to, třeba přes Dolphin to pouštět jde i na pozadí. Youtube chápu, ač reklama se dá i poslouchat, ale mně vadí právě ty jiné funkce a app, které to neumí, protože Apple. Třeba teď nemám staženy data ze Sigma Rox, protože na to nemám náladu čekat:)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od SteveJSF » 22 črc 2017 15:09

Já tě chápu a neznám všechna omezení ze strany Applu, ale rozhodně jsou i takové aplikace, které na pozadí neumírají (ne hned) a nebo u nich displej nezhasíná - jedou nonstop. Nejsem vývojář, tak nevím, jak toho lze dosáhnout a za jakých podmínek, nicméně jde to.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od rony » 22 črc 2017 18:52

swenak píše:Já o youtube nepsal, že mi to v něm vadi...
ja reagujem na autora:
Ale jde mi o to proc si treba na iOS/Android - ono je to vlastne jedno maji to nastejno - nemuzu zapnout Youtube kde mam vytvorene seznamy hudby a pokracovat v praci treba v administraci na ,,druhem tabu" jako to muzu delat na laptopu/desktopu. Proc?
mimo to, vela z veci, "lebo Apple" moze autor appky spravit ale nespravi ich "lebo programator appky".

no a nakoniec, mnoho z toho poplakavania "lebo Apple" ma druhu. stranu veci, ktora zabezpecuje spokojnost s inymi faktormi. Ale to je rovina, ktoru oblubuje flejm diskuteri. :-)))
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od Radvset » 22 črc 2017 19:32

Chápu že Youtube na pozadí je supr. Třeba si pustím dokument a stačí poslouchat jen slova.
Přešel jsem na Android a tam to jde. Klidně i kdyz vypnu display.
Multitasking taky funguje rozdělím obrazovku na dve kdy v jedno mam třeba internet v druhé email a mužů i při zobrazené klávesnici opisovat z internetu.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od rony » 22 črc 2017 20:11

Tak som teraz presiel na Android. Spustil som appku Youtube, pustil som video. Stlacil som Home a vies, co sa stalo? Presne tak. Prestalo to hrat. Chces to natocit, aby sme sa nenatahovali na dve stranky diskusie?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od Radvset » 22 črc 2017 23:32

Použij aplikaci Ezcast

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od rony » 23 črc 2017 08:42

Takze ziadny rozdiel nie je vsak? Google nechce povolit Youtube na pozadi aj na Androide a ty si musis najst nieco ine, co to dokaze. Takze to nema nic spolocne so schopnostou multitaskingu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od Radvset » 23 črc 2017 09:34

O co ti jde? Aplikace youtube má zakázány chod na pozadí.
Použiješ jinou aplikaci a vše funguje. Takže problém není v tom že to neumí mobil. Ano IOS to nedovoluje zas ma jiné výhody. Tazatel se ptal proč nejde multitaskin v 21 stol. Takže jde. Zkus pustit Youtube na IOS pres jinou aplikaci na pozadi. Nepochodiš. Stejně jako nahrávání hovoru a pod. ..Pritom IOS multitaskin umí. Jen to apple zakázal. Toť vše.
Pardon zakázal aplikace co to umí.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od rony » 23 črc 2017 19:16

Len to, ze v pripade Youtube je Google tym, co to zakazal (je to jeho pravo, on to vlastni). Povedal som to tretikrat. Drzim sa vyhradne Youtube, nie cohokolvek ineho.

Ja chapem ako to stve ludi, co potrebuju pocuvat hudbu z videoserveru a nechcu pocuvat hudbu z hudobnych serverov. Predpokladam, ze rovnako stve Google, ze nemozes vidiet na obrazovke reklamy.

Toto vsetko nema s modernym 21. storocim nic spolocne. Je to len marketing firmy Google (a urcite aj Apple, aj ked si myslim, ze v pripade Youtube je najdolezitejsie rozhodovanie sa v Google).

Urcite je nam vsetkym jasne, ze technologie umoznuju viac ako je realne poskytovane. Dovody su casto objektivne, casto subjektivne ale vzdy tam hra rolu sef nad tym vsetkym.

Svojho casu Youtube appku programoval samotny Apple. Potom si to vzal Google a jedneho pekneho dna sa teda rozhodol, ze nevyuzije funkcie pre beh hudby na pozadi vo svojej aplikacii. A urobil tak aj na platforme Android aj na platforme iOS. A ty povies, ze ho zakazal Apple :)) O co ti ide? :9
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od Radvset » 23 črc 2017 21:37

Fajn takže slovickareni vejce slepice.Aplle nepustí aplikaci co to povoluje android ANO stačí takhle?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od rony » 23 črc 2017 22:04

YTB Player - Background Music Player For Youtube by paul white
https://appsto.re/sk/IAgabb.i

nevies a vymyslas si.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od Radvset » 24 črc 2017 00:43

Nechme toho tento přehrává hudbu ne videa na pozadí.
Iphone jsem donedávna měl 7+ a nenašel jsem přehrávání youtube když jsem vypnul display.
Ještě mi zůstal Ipad takže občas zkouším něco najít ale marně.
Tato aplikace přehraje hodinový film z Youtube když se vypne display?
Mám dojem ze strilis od pasu leda ty. Dej neco funkcniho odborniku zatím jen placáš co jsi tady zveřejnil najdeš všude na internetu dej neco ze sve praxe.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od Honza.Mac » 24 črc 2017 03:44

Já to nějak nechápu a vymyká se to mému selskému rozumu ...
Chcete aplikaci která přehraje film, video na pozadí či při zamčené obrazovce ?
To znamená, že se na to video/film nekoukáte okem ?
Vy jste nevidomý ? To je jako jít na film do kina a mít slepecké brýle ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od swenak » 24 črc 2017 06:31

No, ač ne s yt, ale i já toto někdy dělám. V noci si pustím film, seriál. Když ale už usínám a bolí oči, přesunu iphone za záda a film jde dál a nezřídka i vypnu display, protože mi stačí tím pádem zvuk a nechci vymlátit baterku. Ale to jde o Infuse Pro. A u něj je třeba vidět taky ten podivný multitasking. Film na pozadí přehraje, u vypnutého displaye taky, ale když chcete na pozadí stáhnout film z NASu, tak ee, po chvilce je stahování zastaveno. Chvilkou jsou třeba 3% z 1GB souboru.

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Proc v 21. stoleti nefunguje multitasking na smartphonu?

Příspěvek od Radvset » 24 črc 2017 23:44

Musíš povolit stahování dat na pozadí v aplikaci. Youtube pri zamčené obrazovce používám i v autě pri poslechu dokumentu nebo večer mám nastavený že když začnu usínat vypne se obraz ale zvuk ještě chvilku jde.
Jde o šetření baterie a display neruší okolí.

Odpovědět