neviem si poradiť čo kúpiť

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Michalc
Příspěvky: 7
Registrován: 05 led 2016 18:51

neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od Michalc » 18 srp 2017 15:57

ak začnete toto čítať tak teoreticky z toho vyplýva, že som dement a, že neviem čo vlastne chcem chápem to ale potrebujem radu lebo sam to asi nepochopím, takže prejdime k veci mám na pláne si kúpiť nejaký iphone asi to bude 6s/6s plus a možno 7čka, potom ešte mam na výber Apple Watch series 3 čo výjdu, a ešte herný pc neviem si strašne poradiť, čo vlastne chcem tak sa chcem spýtať, čo si kúpiť aktuálne vlastním Iphone 5s 16 gb,, ale každý apple nadšenec hneď po roku používania chce nové a neviem aká to je volba, apple watch nevlastním a v tom prípade môžem vlastniť aj apple watche aj iphone 5s a vlastním nakoniec ešte počítač Asus ktorý základné staršie hry utiahne CSGO väčšinou ale chcem si zapariť aj ďalšie nové hry tak ešte herný pc ktorý nemám. neviem čo si kúpiť tak ma dajte do obrazu... díky

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od Layo » 18 srp 2017 16:52

Očividně moc peněz nemáš, takže Watch vynech, věkem tě tipnu tak na 16-17, takže iPhone na image a 5s zatím stačí a u počítače trávíš určitě hodně času, takže si kup to, prodej 5s a starej PC a kup si použitej 6s nebo na splátky jestli ho moc cheš, nějakých 500 měsíčně dáš, ne? Dobrý takhle? Nebo stačí nakupovat chytře a můžeš si koupit třeba oboje...

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od casey » 18 srp 2017 18:55

Watch nemám
Na hraní mám XBOX
Na telefonování 6s

Stačí jako inspirace? :-)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od SteveJSF » 19 srp 2017 01:35

Záleží na věku, na množství volného času, na využití, na penězích... Spousta neznámých. Každá rada tady tedy může být dobrá i špatná zároveň. Snad jen můžeme být rádi, že nehledáš herní Macbook. :-D

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od Jadro » 19 srp 2017 06:25

Polozil bych si 2 otazky:
Ktere zarizeni pouzivam nejvic?
Ktere mi udela nejvetsi radost?
Je treba spoustu lidi, kteri si koupi silene drahy auto a najedou s nim 2000 km za rok. Trochu zbytecne vynalozeny penize (pokud jim nedela radost na nej koukat v garazi).
Penize je dobry investovat do toho, cim travis nejvic casu. Ja jezdim rocne 5000 km na kole, takze si proste koupim helmu za 7000, protoze v ni stravim hodne casu, je super mit pohodlnou, ty penize vyuziju.
Radost je pomijiva, vydrzi chvilku, tak to zvaz, abys pak nelitoval

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od Layo » 19 srp 2017 07:53

Jadro píše: Je treba spoustu lidi, kteri si koupi silene drahy auto a najedou s nim 2000 km za rok. Trochu zbytecne vynalozeny penize (pokud jim nedela radost na nej koukat v garazi).
Penize je dobry investovat do toho, cim travis nejvic casu. Ja jezdim rocne 5000 km na kole, takze si proste koupim helmu za 7000, protoze v ni stravim hodne casu, je super mit pohodlnou, ty penize vyuziju.
Radost je pomijiva, vydrzi chvilku, tak to zvaz, abys pak nelitoval Obrázek
Tohle je bohužel hodně pravdivý, sám mám stolní počítač za cca 80 tisíc, ale moje využití je sem tam tvorba webu, sem tam nenáročné hry a youtube atd... To samý televize za 30, občas ji pustím film/seriál, jinak ji využívám jako kulisu na spaní s vyplým obrazem a macbook už mám skoro jen na to kupování seriálů :? Na jednu stranu je mi těch peněz občas líto, na druhou k čemu by mi byla kopice peněz na účtě a doma nic, nebo nekvalitní věci a vztekat se s nima?

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od Jadro » 19 srp 2017 08:19

Ale o tom to je... Pokud pro ty penize nemas jiny vyuziti, je to ok. Co by ne.
Je to hodne o tom si uvedomit svoje priority. Smutny je mit auto za 2mio, kterym najezdim ty 2000 km/rok a brecet, ze nemam penize na cestovani, ktery miluju.
Snazim se to samy vysvetli synovci, kterej si nasetril na PC. Chce si koupit stolni PC domu. Ja mu vysvetluju, ze kdyz travi cas na 3 mistech, ve zhruba stejnym pomeru, dava vetsi smysl si jeste trochu nasetrit a koupit NTB. Zatim to nepobral

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od piXie » 19 srp 2017 10:27

Príkloním sa tak trochu k @jadro. Choď do obchodu, kúp si bicykel, potom sa pozri doma z okna a vybehni aspoň do 1/3 toho kopca ak nejaký vidis, kľudne aj ten na roly, další deň na 2/3 a nakoniec na celý. Verím že v tom všetkom to bude najlepšia voľba. Bude to normálna námaha, ozajstný pot a nakoniec super pocit. Myslel som vážne a teraz vážne znova. Apple nadšenec nemusí po roku používania vlastniť niečo nové. Myslím že som nadšenec a AW nemám, iPad mám ten tretí (volalo sa to vtedy s Retina displejom). Záleží na tom čo na tom robíš alebo chceš robiť. Podľa popisu (sa fakt nechcem ťa dotknúť) máš iP5s, bol si na brigáde a teraz nevieš čo s peniazmi. Ak ti slúži 5s načo riešiť nový? Kvôli imidžu? Zlá voľba. Za chvíľu bude 7 out a 6 totálne. (Či ako to hovoria mladí dnes). SE je určite kompromis medzi cenou a výkonom a máš nový. Na hry, konzola. ...alebo ten bycikel, alebo tenisky na behanie a ešte ti aj ostane.
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od skyppy2000 » 19 srp 2017 23:00

Ahoj Michale c,

taktez tipuji, ze jsi ve veku, ,,kdy jsi rad za kazdou brigadu, kde te vezmou". :) Nemyslim to vubec zle. Chci ti jen pomoci usnadnit serazovani tvych priorit.
1. otazka: Na cem delas nejvice?

Co se tyce mych priorit, tak:
telefon
Telefon mam na poslednim miste. Finance neresim mam penez dost, ale nepotrebuji si kupovat kazdou novinku od Apple nebo jinych vyrobcu. Ma filosofie: Dokud to funguje, tak to pouzivam. Mel jsem jeste do brezna tohoto roku iPhone 5S. Ten se mi pote rozbil (nezvonil, nefungoval mikrofon etc..). Koupil jsem SE kvuli prakticnosti (mam rad mensi telefony). Tento telefon budu opet pouzivat tak dlouho dokud bude fungovat nebo mu neskonci podpora od vyvojaru.

Macbook a iMac:
27" iMac model 2013
Tento iMac jsem koupil na firmu s maximem Ram, 512 GB SSD a rozsirenou 3 letou zarukou Apple Care. Pouzivam ho pro praci z domova. Jsem podnikatel v oblasti ecommerce a mam nekolik internetovych obchodu ve vsech koutech sveta. Proc si kazit oci, ktere mame jen jedny malym 13" pripadne 15" macbookem? Byt s retinou.
Nicmene po case jsem zjistil, ze je ten iMac pro me potreby dost vykonny. Nevyuziji naplno jeho potencial. Proto ho mam az dodnes. Aplikace se stavaji narocnejsi a data bobtnaji, ale stale drzi krok. Muzes tam pridavat Ram, koupit si nove SSD v pripade poruchy, muzes tam pridat dalsi disk atd... Je to takova moje pracovni stanice, kdyz zrovna nejsem obchodne na cestach.

Macbook pro 13" Retina 2014 + 27" Thunderbolt Display z roku 2013
Toto je ma pracovni stanice na cesty a musi si na sebe vydelat. S 16 Gb Ram je to delo. Ale jeste nedavno (mmm rok zpet nebo uz 2 roky? ono to leti) jsem mel Macbook pro 13" Retina Late 2012. Koupil jsem novejsi jen proto, ze baterie mela 298 cyklu a polovicni vydrz (4,5 hod) a 8 GB ram obcas nestacilo.
Ten Thunderbolt Display mam opet kvuli pohodli. Mnohokrat se mi stava, ze mam na Macbooku neco rozdelaneho, neco me zdrzi (hovory se zamestnanci, obchodnimi partnery, s rodinou nebo neco jineho...) a dorazim domu, chci to dodelat, tak tam dam monitor, klavesnici a trackpad a mam z toho ,,stolni pc".

Apple Watch jsem nikdy nemel a ani jejich nakup neplanuji. Je to podle me jen zbytecna hracka jejiz potencial ja nevyuziji.

Ostatni zde zminuji kolo, tak se take pridam. :D Na kole jezdime spolecne se zenou velmi radi a hodne. Temer kazdou chvili volneho casu se snazim vypadnout do prirody a firmu uplne vypustim z hlavy a uzivam si ten pocit volnosti. A vetsinou jsou to prave kola, pomoci nichz objevujeme krasy Spanelska. I proto jsem na nich vubec nesetril. Nesetril jsem ani na poradnych pohodlnych helmach, protoze prave helma je jediny ochrany prostredek pri narazu a muze hodne ovlivnit nasledky pripadne nehody.
Kolo je opravdu vynikajici vynalez. Prospiva to zdravi a me navic ulevuje od kazdodeniho stresu a krasne se pak po te namaze spi... :) A druhy den se citis svezi, plny energie s chuti vytvaret nebo se naucit neco noveho. Navic nekde jsem cetl vyzkum, kde se psalo, ze 1 minuta stravena na kole prodlouzi zivot o 3 minuty a dokonce eliminuje pripadne riziko srdecnich a plicnich onemocneni (posiluje srdce, vetsi kapacita plic etc...).
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od Jadro » 20 srp 2017 09:18

Koukam, ze prikladem jsem tu debatu posunul jinam
Pojdme ho nenutit do neceho, co nechce. Nevime kdo to je. Muze byt totalni nesportovec (ne kazdy musi sportovat), klidne treba muze mit nejaky handicap a tohle delat nemuze (jen chci naznacit, ze neni treba neco podsouvat).
Moje myslenka byla, at si u tech tri zarizeni zvazi, ktere mu dava nejvetsi pridanou hodnotu (= nejvic ho vyuzije). Do toho pak ma smysl investovat.
P.S. OT: rad vidim, ze nas bajkeru je tu vic Helma souhlas. Jednu tuhle drahou uz jsem rozloupnul vejpul a bylo to jak do perin. Ani jsem nevedel, ze jsem hlavou narazil... Ale takhle drahou mam hlavne proto, ze na kole travim dost casu (letos mam 3700 km) a tak proste radsi dam vic, aby byla lehka a pohodlna.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od skyppy2000 » 20 srp 2017 11:48

Tak abych mohl nejak poradit, polozim ti serii otazek, na ktere kdyz odpovis, da nam to uz nejaky zaklad, na kterem budeme moci nejak stavet. Pokud jsem se tazatele tim kolem nejak dotknul tak se timto omlouvam, nechal jsem se trochu unest z poteseni, ze je nas tu vic :D. Ted ty otazky:

1. Napis vek (staci rozpeti treba 12 - 15 ; 15 - 17 ; 18 - xx etc.)
2. Napis co delas, ktere zarizeni nejvice vyuzivas? Laptop? Telefon? stolni pocitac?
3. Napis rozpocet -> opet hodne napovi ve vyberu a nedocilis tak z nasi strany navrhu zarizeni, ktere si nemuzes dovolit.

Znam lidi i tady u nas v okoli, co maji vykonne laptopy a stejne pouzivaji na vsechno jen telefon, ale ti maji zpravidla telefony s uhloprickou 5,2" + a 64 GB+ uloziste. Ja jako telefon taky hodne vyuzivam a kazdy den naplno vyuziji potencial smartphone, ale kdybych mel telefon pouzivat na vsechno tak, jako tady nekteri lide v okoli, koupim si 7 Plus. 4" iP SE jsou na vetsinu cinnosti docela malo a namahaji oci.
Pokud jsi ve veku, kdy si touzis zahrat ty nejnovejsi hry (takovi jsme byli vetsina narozenych tak od 86) a nemas na to HW, je rozhodnuto: kup si nadupany stolni pocitac a takovy se uz v dnesni dobe da koupit za lidovych 1000 euro a ma 4 jadra, tak 16 gb ram a kdyz bude mit i SSD, bude to raketa. Ale s SSD si myslim by to uz vyslo tak na 15 stovek.
Nicmene nezname tvou financni situaci, nemuzeme vice poradit.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 srp 2017 06:36

Tak ja se tez pridam, I kdyz u me je to trosku o necem jinem.
Nejdrive byl MacBook a iphone, iphone protoze dosluhovaly me stare symbiany, ktere mimochodem mam v suplikyu a z nostalgie je obcas provetram.
Android, byla hezka vec, ale proste IOS ma pro nevidome lepsi ovladani, tka bylo rozhodnuto.
Watch sem koupil loni kdy se myslim mel dobrou cenu, ano kdybych pockal mohl sem letos za stejnou cenu mit lepsi, ale to je uz holt ryziko podnikani.
IP 5s sem mel od konce 2013 az do Kvetna 2017, kdy sem potreboval lepsi vydrz, kvalitnejsi fotak, ano fotak aby pritelkyne mohla obcas udelat nejaky zaznam, byt ona dostala 7+, takze suma sumarum sem jej mel cca 3,5 roku a kdyby nezacla byt pomaly ma rozmlsanost na misto atd. tak bych u nej zustal.

Hodinky mozna by te mohli motivovat k pohybu, ja diky nim se snazim vice hybat, kdyz vim, ze toho pohybu mam malo, mam sedave zamestnani, takze pohyb potrebuju jako prase.

Taky si neuvedl jake chces hrat hry resp. na zacatku si dal nejaky vycuc, ale co sou novejsi? Novou Mafii, Fifu, NHL atd.? Na tohle sou pry lepsi konzole jednak to stoji asi mene nez stolak, jednak to zere mene a je to pry zazitek.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Michalc
Příspěvky: 7
Registrován: 05 led 2016 18:51

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od Michalc » 21 srp 2017 10:24

Pekný deň prečítal som so vaše komentáre s zisťujete nejaké informácie
Mám 16r a mám peniaze na akékoľvek zariadenie ktoré som chcel mám ich našetrené no prejdem teda k veci písali ste tu o bicykli bicykel vlastním horský takže ten je vporiadku ale práve prichádza obdobie ešte zo 3 roky keď ukončím školu je to zbytočne otom hovoriť ale pripraviť sa treba chcem ísť na policajnú školu takže šport sa mi zachvíľku zijde akurát začínam občas zabeham začal som cvičiť ale píšete tu čo najviac využívam popravde Vám poviem na telefóne som stále na počítači som stále nejak som začal vylučovať tu metódu nový iPhone (7 7plus) lebo mám 5sku po reklamácii takže ju mám znova na 2 roky nový PC neviem nemám moc dobrý a chcem si zahrať najnovšie hry lebo môj PC je slabý a preto hrám max csgo a pozerám streamy radšej PC po konzole moc Netúžim. Ale zas je pravda že keď si kúpim jednu vec neskôr našetrím a môžem mat druhu ale zas som nemal Apple watch a tie by sa asi hodili.
K konzoly radšej hrám multplayer takze by som skočil po battleground Gta h1z1 a čo bude nové tom clancys a tak
A ešte k Apple watch radšej si už počkať na tie Apple watch 3 alebo 2jky

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 srp 2017 12:00

Sakra tak bych se chtle mit tez, ket neresis peniaze, nechces mi nejake pozicat? :D.
Ne ted vazne, pockej na zari pak budes mit mozna jasneji, pokavad to neresis sel bych cestou:
Watch 3 popr. pak nejaky herni notas, na maca na hry asi zapomen.
v budoucnu nejaky novy tel, ale ver mi pokavad budes hodne sportovat, myslim ze by se ti watch mohli hodit.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: neviem si poradiť čo kúpiť

Příspěvek od Jadro » 21 srp 2017 14:54

Pokud to chces na sport, tak ne AW. Garmin Fenix lepsi volba...

Odpovědět