Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od kesounam » 11 říj 2017 18:27

Prosím nemáte někdo osobní váhu
Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale
iHealth CORE HS6 WiFi bílá
Zajímala by mě zkušenost a jak spolupracuje s iphonem a s aplikací zdraví .
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od swenak » 11 říj 2017 18:31

Nokii mám teď, iHealth jsem měl před ní cca 2 roky. Co přesně potřebujete?

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od kesounam » 11 říj 2017 18:39

Sice jsem se snažil hledat ale nic moc jsem se nedozvěděl . Zajímá mě toto : poskytuje medicínsky přijaté hodnocení kardiovaskulárního zdraví díky špičkovým měřením pulsní vlny. Zajímá mě co si pod tím mám představit a co to přesně měření znamená .
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od musashi » 11 říj 2017 20:03

iHealth mám. Přijde mi celkem k prdu, znovu už bych jí nepořídil.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od swenak » 14 říj 2017 07:26

Souhlas s tím, že bych iHealth už nebral, resp. v porovnání s Withings/Nokia (mám ještě verzi Withings, byla ve slevě). Na straně druhé, to, co sejm čekal, to umělo. Po HW stránce u IHealth byl problém s umístěním na koberec, musel jsem řešit deskou pod váhu. Další problém bylo párování, to byl porod. Další problém vidím v podpoře, která, no, byla nulová a aplikaci. Ta nikdy nefungovala korektně, pořád nějaký problém, jednu dobu exitovalo více verzí a každá doporučovala automaticky tu druhou. Než jsem se jí vzdal, tak pár týdnů nebylo možné ani koukat grafy, byla tam nějaká chyba. Každopádně, váhu, o kterou mi šlo, to změřilo a dostala se do aplikace.

Withings / Nokia (ta je údajně o něco lepší) má výhodu v tom, že v balení jsou nožičky pro umístění na koberec. Taky asi barva dělá lépe robotickému vysavači, takže ji lépe zaměří a neposouvá pořád někam :-) Po HW stránce vnímám problém v tom, když na váhu stoupím více krát za sebou, přijde mi, že každý další pokus přidá hmotnost. Toto ale běžně člověk asi nedělá. Výhoda je, že ukazuje na displayi zatížení nožiček, takže upozorňuje, že stojím třeba moc na patách, nebo špičkách. Taky je fajn, že na displayi může být vidět po změření hmotnosti rozdíl proti poslednímu měření. Takže není potřeba se pro tuto informaci dívat do telefonu. Co se bude zpbrazovat při měření, resp. co se bude měřit, jde nastavit v aplikaci. Měření trvá déle, než na iHeath. Aplikace je jednodušší, než u iHeath, ale to až od doby, co to dělá Nokia (resp. app od Withings toho uměla více, než od Nokia, ale jestli to samé, co iHealth, to nevím). Dost věcí tam není, ale obecně mi to nevadí, mně jde jenom o hmotnost. Srdeční tep jsem chvilku měl zapnutý, ale zbytečně mě to zdržovalo na váze, takže jsem to vypnul.

Co se týče spolupráce se zdravím, tam nějak nevidím problém. Je to standard, prostě se zapíšou data do aplikace a hotovo. Je jedno, jaký je typ/model,/značka, třeba hmotnost se tam zapíše a pak už je vše v režii Apple Zdraví.
Naposledy upravil(a) swenak dne 14 říj 2017 07:32, celkem upraveno 1 x.

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od musashi » 14 říj 2017 07:31

Já se nechtěl moc rozepisovat, ale shrnul si to skvěle. Mně ten HW u iHealth přijde fajn, ale SW to totálně zabíjí a bohužel už to nevypadá, že by se na tom něco změnilo ...

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od swenak » 14 říj 2017 07:46

Přijde mi, že ta firma buď umírá, nebo umírala od počátku, nevím. Kupoval jsem ji před cca 2,5 lety, www nic moc, fórum mrtvé, nereagovali na fóru ani na emaily. Neprostý nezájem. Teď jsem se schválně podíval, mají nějaké nové produkty, fórum ale zrušené asi úplně (no, z obchodního hlediska to je dobře, protože tam šlo poznat, jak staré jsou problémy, které neřeší a jak na vše hází bobek).

Na straně druhé, Nokia s novou app taky šlápla vedle, uživatelé Withings app nadávají, ale Nokia alespoň dělá updaty a snad přislíbila, že bude přidávat funkce. Ale ono, pokud někdo chce používat Apple zdraví, tak to je asi jedno. Co mi snad schází v Nokia Healt Mate je export dat, ale v době, kdy jsem ho někdy použil, jsem měl ještě iHeath, tam to šlo a teď už to moc nepotřebuju. Je tam třeba fajn, že vidím stav baterie. Jestli mě app upozorní, až bude potřeba výměny, to uvidíme. U iHealth to šlo poznat jenom tak, že při postavení na váhu prostě display už nestíhal, možná to pak i psalo err, ale to si nejsem jist. U Nokie mi přijde zase horší update firmware (nevím, jestli na novou verzi upozorňuje), je nutné být u váhy a mačkat tlačítku na párování, které je vespod.

Withings/Nokia proti iHeath umí CO2 a samozřejmě ta vyšší verze tep. Teplotu mají obě.

A ještě - u iHealt se relativně často stávalo, že jsem se postavil na váhu a nic. Už si to přesně nepamatuju, ale snad se zapnula, ale nevážila, nebo možná házela err. Musel jsem sestoupit, počat a pak znovu. S tímto jsem ji i reklamoval a dostal jsem zpátky peníze, ale čím to bylo, to nevím. Toto Withings nedělá, alespoň zatím ne (mám ji asi 4 měsíce). iHealth myslím zase má nějakou zdravotní certifikaci co se týče přesnosti a i počtu měření a udává se u ní lepší přesnost, nevadilo ani více krát stoupit na váhu, hodnoty většinou +-100g.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od Hajnejch » 14 říj 2017 08:37

Aplikaci Nokia Healt používám a v porovnání s původní aplikací od Withings podle mě umí to stejné akorát je to jinde a jinak. Podle mě je verze od Nokie mnohem lepší a přehlednější. Jediné co mi vadí je neexistence aplikace pro iPad. Withings jí sice měl, ale ta byla tak blbá co do funkcí i používání že jsem jí radši nepoužíval. My máme doma váhu už čtvrtým rokem a ta naše umí změřit jen váhu, bohužel slouží dobře tak dávat 4 500 kč za novou se mi zatím nechce. Já bych jednoznačně doporučil Nokii. Podle mě nic lepšího není, jak po SW tak HW stránce.

Pro Swenka, na vybitou baterii upozorňuje jak Withings/Nokia váha tak i jejich aplikace.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od swenak » 14 říj 2017 09:04

Za baterii díky, už se těším :-) Co se týče rozdílů Withings app a Nokia app, je to možné, jak jsem psal, neviděl jsem tu starou, jenom jsem četl hodně nadávek a breků ohledně Nokia app. Je možné, že to pramenilo hlavně ze změn a ne z funkčnosti jako takové, ač něco v době, co jsem to četl, scházelo. Každopadně se mi tam líbí, že zapnu app, přes TouchID se přihlásím a vidím, co potřebuju, žádné klikání někam, jako u iHealth, nebo nutnost manuálního stažení, což svého času i iHealth fungovalo taky, ale pak nějak přestalo a bylo potřeba ručního stažení. Možná bych ocenil i notifkaci o nové hodnotě, nebo Widget, kde bych viděl cílovou hodnotu, poslední a třeba hodnotu před týdnem/měsícem. Každopádně, jsem spokojen, že jsem přešel na Withings + Nokia.app :-)

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Nokia Body Cardio Full Body Composition WiFi Scale

Příspěvek od kesounam » 21 lis 2017 19:41

Jen malá informace , na Alze je bílá váha v akci za 2 890 Kč , což už je docela přijatelné .
https://www.alza.cz/nokia-body-cardio-f ... 981698.htm
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Odpovědět