Nalezeny IPhone

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
kackerik
Příspěvky: 2
Registrován: 02 lis 2017 22:09

Nalezeny IPhone

Příspěvek od kackerik » 02 lis 2017 22:12

Dobry den, nasla jsem asi pred tremi tydny v parku iPhone 4. Byl vybity, ale po nabiti zustava blokla sim, takze se majitel dovolat nemuze. Lepila jsem po staru plakaty, ale nikdo se neozval. Je nejaky zpusob, jak najit majitele? Diky. Katka

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezeny IPhone

Příspěvek od rony » 02 lis 2017 22:46

zverejni aspon mesto, miesto a zvysok nechajme na internety. Majitel ak na to natrafi, sa uz asi ozve.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

kackerik
Příspěvky: 2
Registrován: 02 lis 2017 22:09

Re: Nalezeny IPhone

Příspěvek od kackerik » 02 lis 2017 23:15

Slustice, Praha-Vychod. Mezi oresaky u kostela. Tak treba to vyjde.

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezeny IPhone

Příspěvek od mike-biker » 02 lis 2017 23:21

Doporučuji FB a nahlásit na PČR.
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Nalezeny IPhone

Příspěvek od Zeggjk » 03 lis 2017 14:01

Byl jsem ve stejné situaci, nalezl jsem iPhone4, totálně vybitej. Hodil jsem ho nabít. Samozřejmě zamčený, ID karta nevyplněna, i když iPhone4 tam asi ještě nebyla že. No tak jsem ho hodil do továrního nastavení, s tím, že v průvodci se budu moct připojit ke své wifi a třeba přijde message. OK provedeno, připojeno k wifi a samozřejmě skončil jsem na obrazovce pro přihlášení k AppleID.

Nechal jsem ho 3 dny připojen k wifi, ale žádná zpráva nedorazila. Napadlo mě pak vyndat SIM kartu, byla tam O2 a zavolat na operátora, jestli když mu nadiktuji výrobní číslo SIM karty, jestli mi nesdělí jaké tel. číslo na tom bylo navázáno. Po chvíli mi bylo sděleno, že to byla předplacenka a tedy tu informaci k ní nemají.

Další pokus zavolat na Apple podporu, nadiktoval jsem jim IMEI telefonu, potvrdil mi že je v režimu ztráty, ale na moji žádost, jestli by mohl na AppleID zaslat zprávu s kontaktem na mě by bylo sděleno, že toto pouze na žádost policie.

Odnesl jsem tedy iPhone na policii, zde mě vypoklonkovali, že Policie ČR ztráty a nálezy neřeší a že ho mám odevzdat na městský úřad.

OK, odevzdáno, pochybuji, že se iPhone dostane zpět k majiteli.

Takže to sesumíruji:

iPhone 4 nalezen v lese u Třebušína (okres Litoměřice) asi před měsícem.
Název telefonu - Vaculikova
Apple ID: s*****@gmail.com
K vyzvednutí: Městský úřad Děčín, Mírové náměstí

K O2: Nevěřím tomu, že informaci jaké tel.číslo bylo na jaké SIM kartě nedrží. Dle mého ze zákona toto musí nějakou dobu držet.
K Apple: Nechápu, kde je problém, aby Apple podpora zaslala na email s****@gmail.com informaci, že má kontaktovat určitý email, že byl nalezen její mobil. No, na druhou stranu, ztracený iPhone = potenciální kupec nového iPhone.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Nalezeny IPhone

Příspěvek od Mironet » 03 lis 2017 14:42

Kdyby lidi používali funkce, které mají jejich vlastní telefony, tak by to nebyl takový problém. První, co udělám v takovém případě - režim ztraceného telefonu a na displej zprávu pro poctivého nálezce. A vyplnit zdravotní ID samozřejmě také neuškodí...

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Nalezeny IPhone

Příspěvek od SteveJSF » 03 lis 2017 15:50

Ale byl by to problém. Moje dcera ztratila iPhone a než to zjistila, dala o tom vědět a já jsem ho dal do režimu ztráty se zprávou pro nálezce, tak ten nálezce ho zanesl do prodejny operátora, kde z něj vytáhli SIMku - a bylo po srandě. Neuplynulo ani půl hodiny. Telefon se tím pádem odpojil od sítě a nebyla šance se do něj dostat nebo ho k něčemu připojit. A že by operátor sdělil kontakt na uživatele telefonního čísla podle té SIMky? Ani náhodou. Poctivý nálezce s tím měl prý tolik starostí, že příště prý ten mobil radši nechá ležet.

Nakonec to mělo šťastný konec, ale cesta k němu byla šílená.

Odpovědět