Pro odlehceni - jak jsem stravil Stedre odpoledne :)

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Pro odlehceni - jak jsem stravil Stedre odpoledne :)

Příspěvek od looke » 24 pro 2017 15:13

Jen pro informaci, jak jsem dnes stravil stedre odpoledne... Mam MacBooka 2008 predelaneho na model 2009 (nova deska, par lehkych uprav, aby sla ve starem sasi rozchodit)... MacBook funguje, jen nema pripojenou DVD mechaniku, jelikoz u modelu 2008 je jeste ATAPI a v modelu 2009 jiz SATA (jiny kabel i pripojovaci konektor k desce)... Pod stromecek jsem si z AliExpressu objednal spravny pripojovaci kabilek pro model 2009 (kompatibilni s deskou) a tesil se, ze dnes DVD mechaniku rozchodim...
Nakonec jsem musel MacBooka rozsroubovat do posledniho sroubku a vyndat desku, nez jsem objevil posledni schovany sroubek, ktery drzel DVD mechaniku k sasi. A co jsem nezjistil? Kabel mam sice spravny - do desky model 2009, ale nedoslo mi, ze mechanika tam zustala STARA Z ROKU 2008, TEDY ATAPI... :((((( Takze krome kabelu musim logicky sehnat jeste SATA mechaniku... No, radost mi to neudelalo, co vam budu povidat...
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Pro odlehceni - jak jsem stravil Stedre odpoledne :)

Příspěvek od Hajnejch » 24 pro 2017 15:54

To naštve, ale k čemu je vám DVD mechanika? Já jí letos v pozdním létě budu vyhazovat a dám tam druhý disk. Je to model 2012. Za tu dobu co mám mac jsem jí použil asi dvakrát.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Pro odlehceni - jak jsem stravil Stedre odpoledne :)

Příspěvek od looke » 24 pro 2017 15:56

Chci toho Maca mit komplet a obcas se hodi, mam tuny CD a DVD z dob, kdy jsem mel G3 se SCSI vypalovackou nebo na ripovani hudby ci vypalovani audio CDs (obcas zive mixuju hudbu)... Z mych 4 Macu ma DVD mechaniku jen G4, tak bych rad i jednu u Intela :)
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Pro odlehceni - jak jsem stravil Stedre odpoledne :)

Příspěvek od Hajnejch » 24 pro 2017 16:12

To bych tu současnou dal radši do boxu a ten připojil přes USB. Stejně ta kvalita vestavěných DVD mechanik stála za starou bačkoru. Jen tak náhodou, letos jsem koupil manželce komplet 14 CD s Radioservisu a jen díky počítači s Windows který má mechaniku je dostanu do sítě aby je mohla poslouchat v iPadu. Jsou to snad po 10 letech první CD a doufám že poslední.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Pro odlehceni - jak jsem stravil Stedre odpoledne :)

Příspěvek od looke » 24 pro 2017 16:18

No, ja toho Macka chci proste mit komplet i s interni mechanikou... Rozmar, nic vic :D pouzivam ho parkrat do roka, mam ho proste jako sberatelsky kousek - bily MacBook na kterem jede 10.11...
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Odpovědět