Archivace: jak a kam

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Archivace: jak a kam

Příspěvek od lulu » 07 bře 2013 22:32

pod tíhou předchozí argumentace jsem vyzkoušel Crashplan - nainstaloval na NASu jako vzdálené místo pro zálohu a následně se pokusil celej NAS zazalohovat na externi disk připojeny k Macu s Crashplanem, abych po prvni záloze mohl disk z Macu odpojit a připojit jako Carshplan lokaci v jinem meste.

Celkove tedy přes gigabit LAN! (aspon doufám) přenáším cca 1.1TB dat, Crashplan již bezi čtvrtým dnem nonstop a zazalohovano je teprve cca 110GB..

Je to normální? Běžnou přenosovou rychlost z NASu do Macka mám 32MB/sec

KaldaJ
Příspěvky: 265
Registrován: 27 led 2013 21:03

Re: Archivace: jak a kam

Příspěvek od KaldaJ » 07 bře 2013 23:22

Je to Synology, jestli jsem pochopil dobře? Vycházím z toho, že ano.

1. zkusil bych update Synology na aktuální DSM 4.2 - na svém webu uvádí, že AFP sdílení se v této verzi zrychlilo o více jak 50%

2. V jaké konfiguraci to máte? Namountované umístění a ukládání do něj, nebo máte přímo na té Synology taktéž nainstalovaný CrashPlan?

Edit - otázka 2 proto, že Synology nainstalované na NAS běží na Javě a docela hodně pak záleží na konkrétním modelu Synology a jeho HW. Např. na firmě nám novější edice DS213+ na Crashplanu zálohuje více jak 2x rychleji, oproti staršímu modelu DS212+, ačkoliv na "běžném" provozu rozdíl prakticky není poznat...

Odpovědět