Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 23 úno 2018 10:27

Prosba, dotaz: pokud někoho postihla krádež účtu hackerem a to tak, že měl přepsané uživatelské jméno, heslo a mail připojený k účtu a podařilo se mu nějak normálně kontaktovat Instagram, napište prosím zkušenost. A hlavně odkaz na ten kontakt.

Takto napadený účet je normálním způsobem nedobytný, jediné co mají u Instagramu asi uchované, je název účtu při prvním založení. Když totiž spustím Instagram z jiného účtu a dám hledat název s mým původním jménem účtu (profilu), najde to ten ukradený profil, přestože název nalezeného profilu se liší od hledaného. Ten nalezený profil je ten můj, má hackerem přepsaný název. Fotky a vše ostatní je zatím nedotčené, ale je to v tuto chvíli plně v moci hackera.

Proto se ptám na kontakt na pomoc a podporu z Instagramu, pokud to někdo měl stejně.

Prosím nepsat, že jsem měl mít dvoufázové zajištění a silné heslo. Dvojfázově zajištěné jsem to neměl, ale heslo bylo hodně silné. Divné je také to, že mi nepřišel žádný mail od Instagramu, upozorňující na napadení. Odhaduji, že to "ukradl" nějaký tvůrce aplikace, kterou jsem používal na přístup k Instagarmu. Aplikace jde napsat tak, že si do své databáze autor uloží co chce, že jo... Podotýkám, že jsem používal jen oficiální na storech dostupné aplikace. A přistupuji k Instagramu z iOS, Android, W10M a Windows 10...

Pokud někdo zná konkrétní kontakt, nejlépe mailový, prosím dejte sem. :) Kontakt na support@instagram.com obratm vrací mail s vysvětlením že tato adresa není podpora... :(

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od Hajnejch » 23 úno 2018 11:06


Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 23 úno 2018 11:24

Ten jejich help vede stále do kruhu. Není stavěn na to, že je hackerem přepsáno vše, tedy: název, heslo a přiřazený mail. Divné je, že nepřišlo žádné upozornění na útok na můj léta používaný mail. Ani na spam mailu...
Tipl bych si, že hackerem je ruský robot, protože zatím není napaden obsah stránek ani hlavička profilu. Při pokusu o reset hesla s tím, že do resetovacích stránek Instagramu napíšu to nové, hackerem přepsané jméno profilu, ten reset proběhne a dole blikne část mailu, kam se to odesílá a to má koncovku *****.ru :evil: :evil: :evil:

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od Hajnejch » 23 úno 2018 17:41

A proč tam zadáváte hacknuté jméno? Zadejte svoje původní nacionále.

A ještě tohle jste zkoušel https://www.wikihow.cz/Jak-znovu-zaktivovat-Instagram

A ještě tady http://blogr.cz/clanek/hanka---ma-blog- ... m-co-delat

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 23 úno 2018 18:09

Samozřejmě jsem pokusy o oživení začínal zadáváním svých nacionále. Na moje jméno, moje heslo, můj mail ve všech vzájemných kombinacích to neprošlo a hlásilo chyby. Proto jsem po všech pokusech zkoušel i to hacknuté jméno a ejhle - mail to poslalo do ruska... takže k profilu je přiřazená zřejmě ruská mailová adresa... ;)

Ty dva odkazy jsem také našel a zkoušel (před dvěma dny), ale oba nikam nevedou, jsou to metody, které fungovaly před rokem (a ještě dříve) , protože v helpu Instagramu tehdy byly přímé odkazy, jak jsem vyčetl.

Jinak při pročítání všech možných diskuzí jsem našel zajímavé údaje a to takové, že existují po světě různé firmy a firmičky, které za úplatu "zařídí" uschopnění takto hacknutého účtu. Takže je možné, že si hackeři a ty firmy jdou "na ruku" a vydělávají... ;)

Uživatelský avatar
jendanet
Příspěvky: 13
Registrován: 28 led 2014 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od jendanet » 23 úno 2018 20:04

S tímto mám osobní zkušenost. Špatná zpráva pro tebe, instagramový účet se mi nepodařilo znovu nabýt. Nicméně je to celé moje chyba, Instagram jsem moc nepoužíval, propojený byl se starou e-mailovou schránkou na centrum.cz

1. Narušitel ve skutečnosti prolomil e-mail na centrum.cz. Zjistil, že je propojený s Instagramem. Nechal si obnovit heslo a pak uvnitř účtu přepsal název a e-mailovou adresu (také na ...@....ru). Instagram ty zprávy pro obnovu nového hesla zaslal, dokonce i potvrzení ... leč narušitel je smazal. Proto o nich nevíš. Já jsem si nechal přes podporu centrum.cz obnovit odstraněné e-maily za 24 hodin zpátky a byly tam. Alespoň tohle na centrum.cz funguje.

2. Dostat se ke svému účtu zpátky nějakou jednoduchou cestou neexistuje. Jako by Instagram s touto variantou vůbec nepočítal.

3. Po přečtení různých článků tady na českém, německém i anglickém webu se ukázalo jako nejschůdnější svůj účet nahlásit jako falešný ... zadat zde: https://help.instagram.com/contact/6362 ... aq_content

4. Ale zároveň na tady to celé selhalo. Na té podpoře jsem 4x (slovy čtyřikrát) narazil na člověka, který ani pořádně nečetl informace, které jsem mu poslal a rovnou mne odkázal na stránky nápovědy instagramu o obnově hesla. Když jsem jim odpověděl, že to není to, co zrovna potřebuji, tak už se zpátky neozvali. Zkoušel jsem i zažádat o smazání falešného účtu (vytvořil jsem si nový propojený s fb se stejnou profilovkou), ale bez úspěchu. Ty lidi to tam moc nezajímalo.

Jestli chceš uspět, připrav se na běh na dlouho trať plný nezdarů. Držím palce. Já jsem to nakonec vzdal, moc fotek jsem tam neměl, nic soukromého. Followerům jsem to vysvětlil. Blbý je, že nový majitel mého účtu si nechal profilovku. Účet nastavil jako soukromý, nevyvíjí žádnou aktivitu, neumisťuje fotky, nenabírá followery. Bůh ví, co se uděje.

PS.: Narušitel mohl ukrást i e-mail, do kterého se dostal. Stačilo by změnit heslo. Neudělal to.
Řekl jsem si nikdy ... ale nakonec jsem změnil názor. iP5S
jendanet

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 23 úno 2018 21:16

jendanet: Moc díky za fundovanou odpověď.
1. Heslo propojeného mailu jsem změnil až dnes ráno, tedy s křížkem po funusu. Vypadá to, že ten můj případ je stejný, jak popisuješ.
2. přesně tak, ten jejich help je tak stavěný
3. zatím nechám
4. podporu jsi kontaktoval telefonicky, nebo mailem ? Nebo nějak z toho jejich helpu ? pokud mailem, měl bys adresu ?

Svůj účet jsem používal hlavně jako časosběrnou informaci pro mou a rodinou potřebu. Soukromé fotky osob jsem tam taky neměl, cca 500 sledujích mě a 1000 já sledoval. Fotek cca 350 a lajky průměrně ve stovkách. Ten ukradený účet je dostupný a obsahově nenarušený, takže jsem z něj stáhl fotky a časové údaje o nich, zálohu tedy mám. (vše mám i v originálech na více místech) :)

Kromě toho jsem si přejmenoval svůj pomocný účet na stejné jméno jako měl ten ukradený a dvoufázově ho zabezpečil, takže v případě potřeby tam ty fotky ze zálohy natlačím a do komentářů si uvedu datum původního pořízení. Důležité je, že ten nový pomocný účet se jmenuje stejně jako ten starý. Blbé je, že přijdu o sledující, komentáře a lajky, protože ti jsou vázáni na ten napadený účet. Ale to přežiju... Výpis (ve screenech) sledujících mám.

Ale zatím úsilí o nápravu nevzdávám, i kdybych měl psát Zuckerbergovi... :lol:

Uživatelský avatar
jendanet
Příspěvky: 13
Registrován: 28 led 2014 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od jendanet » 23 úno 2018 21:42

Se supportem je ta potíž, že "musí" vzniknout případ ("udání" přes webové stránky), který řeší. Je mu přiděleno ID ... např. x5y6z7.a1b2c3. A pak s tebou komunikují přes automatický systém a zprávy chodí z e-mailové adresy "info+x5y6z7.a1b2c3@support.instagram.com". Můžeš zkusit napsat jen na info, ale tady jsem se nedočkal myslím ani odpovědi.
Řekl jsem si nikdy ... ale nakonec jsem změnil názor. iP5S
jendanet

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 23 úno 2018 22:01

Díky, zase o krůček dál.

Teď jsem našel na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ZehtfsGZ_5w

Po všech těch usmívajících se bejby na youtube, vysvětlujících jak opravit účet při zapomenutém heslu atd., je to konečně něco, co by mohlo jít. Cvičně jsem to zkusil v app Instagram na tabletu a skutečně tam půjde psát, tak to zkusím. Ale hodně dobře rozmyslím, co tam napsat... :)

Samozřejmě to musím psát z toho pomocného účtu, tak uvidíme, jak se k tomu postaví...

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 27 úno 2018 07:19

Legrace musí byť: včera v 8 večer jsem "asi" odeslal reklamaci napadeného účtu. Po napsání a stisku tlačítka odeslání vyskočil dotaz, zda chci zapnout volbu "volit zatřepáním". To bylo na tabletu. To samé jsem zkusil odeslat na PC s Win a objevil se stejný dotaz. Jak se třepe PC ?
Takže v podstatě nevím, zda se něco odeslalo... ;) Zatím reakce žádná...

Psal jsem do "Nahlásit problém"
Přílohy
Screenshot_2018-02-27-07-07-21.png

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 07 bře 2018 20:24

Od 27.2.2018 zkouším různými prostředky, zatím bez pomoci dalších osob, získat zpět svůj účet. Zatím jsem neuspěl. Odesílání z aplikace Instagram jak na Androidu tak na W10 končí obrazovkou, kterou vidíte dole. Ten blaf tam musel někdo naprogramovat a provozovatel Instagramu o to musí dobře vědět. V podstatě vůbec není jisté, jestli se něco někam odešle. Protože nevím co zmáčknout. Samozřejmě jsem mnohokrát zkoušel obě možnosti. Vše bez reakce

Znovu poprosím: pokud někdo znáte jakoukoli aktuální cestu, jak se domoci vrácení účtu pod moji kontrolu, napište prosím.

Vyskakovací okno po odeslání stížnosti z aplikace Instagram:
dekujeme_zatreste.JPG
Moc díky za jakékoli případné náměty a nápady... :)

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od Kohyx » 08 bře 2018 08:06

V tomto případě doporučuji dvofázové ověření.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 08 bře 2018 08:21

Už v úvodním příspěvku jsem psal:
JirkaT píše:.........Prosím nepsat, že jsem měl mít dvoufázové zajištění a silné heslo. Dvojfázově zajištěné jsem to neměl, ale heslo bylo hodně silné.........
Ale i tak díky za vyjádření. :)

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 23 bře 2018 10:09

Problém je, zdá se, vyřešen. Ale: můj původní profil je smazaný, tudíž vše co jsem tam měl, hlavně lajky a komentáře jsou v nenávratnu... :evil:

Ale všechno zlé, je k něčemu dobré, stručně popíši:

1. z původních, i když hacknutých, stránek jsem postahoval cca před měsícem všechny fotky

2. na můj nový profil (s pár zkušebními fotkami) jsem postupně nahrál - v pořadí od nejstarší po nejnovější - všechny fotky a do komentáře k jednotlivým fotkám jsem vždy napsal datum vložení na Instagram původní fotky (to datum jsem bral samozřejmě ze souběžně otevřeného hacknutého profilu)

Časosběrnou informaci tedy u fotek mám, lajky a komentáře jsou v nenávratnu. Nový profil mám samozřejmě dvoufázově chráněný... :)

Do včerejšího večera (22.3.2018) byl ten hacknutý profil stále viditelný. Jak už jsem dříve psal, byl to kompletně můj profil, hacknutý a viditelně bylo změneno "jen" uživatelské jméno, všechny příspěvky nedotčené. Předevčírem večer tam ten hacker poprvé vložil dvě nové fotky - reklamy na mobily v RUŠTINĚ !!! No a dnes ráno (23.3.2018 v cca 7 hod) jsem zjistil, že hacknutý profil je nedostupný. :o
Pro jistotu jsem prohledal (podle mých unikátních hashtagů, abych ověřil, že hacker profil nepřejmenoval) Instagram a OPRAVDU JE PRYČ... :o

Jestli na to mělo vliv moje průběžné nahlašování hacknutí (pokud se to vůbec někam odesílalo :roll: ) se už asi nedozvím. Starý profil je pryč, ať žije nový, uživatelské jméno má stejné, jako původní. :) :)

Všechny fotky jsem tam nedal, ty které se mi moc nelíbily šly pryč. Takže - jak jsem psal v úvodu - všechno zlé je pro něco dobré.

Pokud bych zjistil něco nového, napíšu.

EDIT: hacknutý profil je odstraněn - výpis po pokusu o vstup na hacknutý profil - viz. obrázek
stranka_neni.JPG

Zazrak7
Příspěvky: 1
Registrován: 07 zář 2018 21:37

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od Zazrak7 » 07 zář 2018 21:47

Ahoj, stalo se mi to samé, dokázal jsem dostat účet zpátky a to bez podpory, ale musíte jednat rychle. Účet jsem dostal 3 dny od doby kdy mi účet vzali. Kdyžtak se mi ozvěte na e-mail a já se vam pokusím pomoct.
Ve stručnosti nemohl sem se přihlásit na instagram, někdo mi změnil e-mail, jméno a heslo na účet od Instagramu. Když jsem se koukl do e-mailu nic o změně hesla, atd jsem nenašel. Hlava mi to nebrala. Pak sem se nekde dočetl, ať zkusím správce (podporu) mé e-mailové stranky( seznam, centrum, gmail, atd...)ať je požádám o to aby mi obnovili smazanou postu, já mam centrum.cz ty byli ochotni a hned mi to následující den udělali. Tam jsem našel e-maily od instagramu kde bylo změněné heslo, e-mailová adresa. Dostal jsem myslím 4 e-maily a v jednom z nich byl odkaz jestli chci vratit krok o změně e-mailu a když sem na to kliknul olalá byl sem v nastavení profilu kde sem změnil heslo, e-mail jméno a bylo to. Přes aplikaci už jsem se normálně přihlásil a v natavení jsem si hned udělal dvoufazove ověření. snad vam to pomůže:) kdyžtak mi napiste když to tak bude fungovat na můj instagram @zazrak7
Ať se vam to podaří a přeji krásný život :)

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 08 zář 2018 06:32

Zazrak7 píše:…...Pak sem se nekde dočetl, ať zkusím správce (podporu) mé e-mailové stranky( seznam, centrum, gmail, atd...)ať je požádám o to aby mi obnovili smazanou postu......
Zřejmě jsi to četl v kvalitním příspěvku od "jendanet" v tomto vlákně.

Pokud jsi ty e-maily od Instagramu na centrum.cz nesmazal Ty, tak je smazal útočník, který prolomil tvé heslo na centrum.cz a stále tedy má tvůj e-mail pod svojí kontrolou a bylo by nanejvýš vhodné URYCHLENĚ si tam to heslo změnit. :)

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Instagram - kontakt na podporu - dotaz

Příspěvek od Kohyx » 08 zář 2018 07:42

Měla by být na účtu možnost dvoufaktoru ne, ten se víceméně nedá obejít.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Odpovědět