Nákup: Jaký iPhone vybrat?? Pro poloandroidí přítelkyni?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Zamčeno
Uživatelský avatar
Worda
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro 2012 18:16

Nákup: Jaký iPhone vybrat?? Pro poloandroidí přítelkyni?

Příspěvek od Worda » 19 čer 2018 14:21

Ahoj,

chtěl bych se s Vámi poradit jaký iPhone v této době s ohledem na poměr cena/výkon pořídit pro přítelkyni. Do teď měla vždy jen android střední třídy (s poločasem rozpadu menší než mé dosavadní iPhony, na dva její androidy připadl jeden můj iPhone). Apple prostředí ji není cizí, používá už pár let iPad mini 2 (spíše jako konzumní zařízení) a není zvlášť náročný uživatel. Po létech jsme si konečně ujasnili (čti jsem ji konečně přesvědčil), že další telefon už musí být iPhone (bude mezi námi větší kompatibilita, uff konečně). Úplně jsme se zažrali do vybírání modelu. Specifikace jsou jasné... Barva Rose Gold, pamět 32GB a větší, žádné plus verze (velké úhlopříčky), iPhone X NE a konečně aby to nebylo moc drahé. Koukám po nabídkách z druhé ruky s možností osobního převzetí. Já sám mám iPhone 7 a přecházel jsem z iPhone 5 a iPhone 3G. S ohledeme na blížící se podzim, je v této době vybírání modelu dle mého velmi zapeklité.

V úvahu připadají tyto modely:

iPhone SE - nejlevší možná varianta (ceny kolem 5000 Kč), malý do ruky, pořád dobře vypadající design, střeva z 6S, výdrž baterie, do budoucna už asi nebude podporovaný, na podzim možná přijde SE2

iPhone 6S - větší úhlopříčka (pro ni přirozenější a dobře známá z androidů), střední cena kolem 8000 Kč, budoucí podpora? (asi stejně jako u SE), stále dobře fungující zařízení

iPhone 7 - nechce, protože ho mám já (Ženská logika :roll: ), i přes mé doporučení, u mě pořád vyhrává v poměru cena/výkon

iPhone 8 - nejdražší varianta, "investice do budoucna", ceny kolem 12-14 tisíc a více, nikdy tak drahý mobil neměla, libí se jí (i mě), bohužel skleněné záda (hlavně kvůli spadnutí atd.), ochota utratit i takové peníze, vydrž baterie horší, nenáročný uživatel nevyužije potenciál, možná využije bezdrátové nabíjení v práci

Toto jsou takové moje prvotní myšlenky. Ani nevím zda mi budete umět pomoci.

toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Re: Nákup: Jaký iPhone vybrat?? Pro poloandroidí přítelkyni?

Příspěvek od toncek » 19 čer 2018 14:41

Šel bych do SE. Vzhledem k tomu, že letos Apple uvolní iOS12 taky pro iPhone 5S, myslím že i příští rok SE dostane nový aktuální systém.

Navíc je nejlevnější a přijde mi to ideální v poměru cena/výkon a taky jako vstup do Apple světa pokud přechází z Androidu - nebude mít pocit, že za telefon dala zbytečně více než byla zvyklá. Navíc po stránce výkonu si myslím, že jde pořád o kvalitní přístroj.

Pokud SE ne, tak bych šel do sedmičky, ale ten nechce :)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Nákup: Jaký iPhone vybrat?? Pro poloandroidí přítelkyni?

Příspěvek od Jirka_S » 19 čer 2018 14:50

Ta moje byla genau to samé. Apple je jen předražený krám pro snoby, leč jak šel čas, vystřídala hromady android krámů (a už vůbec ne levných), aby přece jen dala na mě a pořídila iP7. Od té doby říká, že to bylo její druhé nejlepší rozhodnutí v životě (první prý já).
Ať už si ta vaše pořídí co chce, bude spokojena.
Být na vašem místě, bral bych 8. Sklo vzadu nevadí, beztak si pořídí nějaký ten case (moje je happy s Apple koženým), je to nový model, vydrží dlouho.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup: Jaký iPhone vybrat?? Pro poloandroidí přítelkyni?

Příspěvek od ra3662 » 19 čer 2018 15:20

Za mne SE. Cena/výkon=jasná volba. Pokud bude brblat tak návrat k Androidu. :lol: :lol:

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Nákup: Jaký iPhone vybrat?? Pro poloandroidí přítelkyni?

Příspěvek od tlacenka » 19 čer 2018 16:18

A co si vybrat něco pro sebe a 7 udělat “putovní”?
Logiku to nenaruší (ten argument je děsně nelogický), vám to zpříjemní výběr a situaci to vyřeší taky ;)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup: Jaký iPhone vybrat?? Pro poloandroidí přítelkyni?

Příspěvek od ra3662 » 19 čer 2018 16:52

Asi nebude splňovat podmínku "Rose Gold", ale hádat se nechci. Nevím co má majitel.:lol: :lol:

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Nákup: Jaký iPhone vybrat?? Pro poloandroidí přítelkyni?

Příspěvek od mberdych » 19 čer 2018 17:33

Nejlepší poměr cena výkon dle mě 7.

Uživatelský avatar
Worda
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro 2012 18:16

Re: Nákup: Jaký iPhone vybrat?? Pro poloandroidí přítelkyni?

Příspěvek od Worda » 20 čer 2018 04:48

Děkuji, že jste mě podpořili v iPhone 7 :)

Nicméně včera se ještě objevil pěkný inzerát na iPhone SE 32GB Rose Gold za 4000,- s příslušenstvím. Vyrazili jsme a koupili jsme. Spokojenost.

Tímto můžeme toto vlákno zamknout.

Zamčeno