Iphone 8 plus vs Note 9

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
bernyjambo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 dub 2017 22:45

Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od bernyjambo » 11 srp 2018 08:09

Zdravím ,

Před 4 dnama jsem utopil svůj Iphone 8 plus a čekám jestli půjde opravit . Pak se nabízí variant exchangeu apple za doplatek 13 tis dají druhý telefon , ale zrovna vyšel nový Samsung note 9 a docela mě uchvátilo DEX a Pencil cena je naprosto stejná jako u Ip 8 + a ten telefon toho umí víc za stejné popř. míň peněz. Když je porovnám tak ip8+ je přerostlý ip SE s větším výkonem který beztak nevyužuji , protože na tom telefonu krom emailu , focení zatím nic nedokáži víc dělat nemá přidanou hodnotu.Pravdou je , že vždy nadstavbové řešení na androidu byly většinou nepoužitelné , ale toto se jevý už jako propracované a jako člověk co řeší hodně věcí přes mobil se to jevý jako zajímavé.

Pak jsem si uvědomil mám Macbook , ipad , watch , co stím vším potom ? Už bych neměl SMSky v PC ani telefony a už né vůbec použitelné hodinky . Ipad a Macbook by se dali používat dál.

Jak se Vám líbí nový note 9 ? Myslíte že Ip nabízí více než samsung ? Popř řešil někdo z vás přechod a jak to vše nakombinovat , aby to nějak jelo ?
Naposledy upravil(a) bernyjambo dne 11 srp 2018 09:50, celkem upraveno 1 x.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od Jirka_S » 11 srp 2018 08:56

1. Nelíbí.
2. Vaše čeština je fascinující.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od SteveJSF » 11 srp 2018 09:04

bernyjambo píše:Zdravím ,

Před 4 dnama jsem utopil svůj Iphone 8 plus a čekám jestli půjde opravit . Pak se nabízí variant exchangeu apple za doplatek 13 tis dají druhý telefon , ale zrovna vyšel nový Samsung note 9 a docela mě uchvátilo DEX a Pencil cena je naprosto stejná jako u Ip 8 + a ten telefon toho umí víc za stejné popř. míň peněz. Když je porovnám tak ip8+ je přerostlý ip SE s větším výkonem který beztak nevyužuji , protože na tom telefonu krom emailu , focení zatím nic nedokáži víc dělat nemá přidanou hodnotu.Pravdou je , že vždy nadstavbové řešení na androidu byly většinou nepoužitelné , ale toto se jevý už jako propracované a jako člověk co řeší hodně věcí přez mobil se to jevý jako zajímavé.

Pak jsem si uvědomil mám Macbook , ipad , watch , co stím vším potom ? Už bych neměl SMSky v PC ani telefony a už né vůbec použitelné hodinky . Ipad a Macbook by se dali používat dál.

Jak se Vám líbí nový note 9 ? Myslíte že Ip nabízí více než samsung ? Popř řešil někdo z vás přechod a jak to vše nakombinovat , aby to nějak jelo ?
iPhone 8+ rozhodně není přerostlý iPhone SE s větším výkonem, ale pokud na to používáš jen mail a foťák, tak pak je úplně jedno, jestli máš iPhone SE, 8+ nebo Note 9, protože žádný z těch přístrojů nevyužiješ ani na 10% jeho možností. Co od toho tedy čekáš? Vybíráš podle vzhledu? A pokud máš Macbook, iPad a Watch, přitom ti iPhone 8+ nedává smysl, pak jsou všechny ty věci pro tebe jako házení perel sviním.

bernyjambo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 dub 2017 22:45

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od bernyjambo » 11 srp 2018 09:38

SteveJSF píše:
bernyjambo píše:Zdravím ,

Před 4 dnama jsem utopil svůj Iphone 8 plus a čekám jestli půjde opravit . Pak se nabízí variant exchangeu apple za doplatek 13 tis dají druhý telefon , ale zrovna vyšel nový Samsung note 9 a docela mě uchvátilo DEX a Pencil cena je naprosto stejná jako u Ip 8 + a ten telefon toho umí víc za stejné popř. míň peněz. Když je porovnám tak ip8+ je přerostlý ip SE s větším výkonem který beztak nevyužuji , protože na tom telefonu krom emailu , focení zatím nic nedokáži víc dělat nemá přidanou hodnotu.Pravdou je , že vždy nadstavbové řešení na androidu byly většinou nepoužitelné , ale toto se jevý už jako propracované a jako člověk co řeší hodně věcí přez mobil se to jevý jako zajímavé.

Pak jsem si uvědomil mám Macbook , ipad , watch , co stím vším potom ? Už bych neměl SMSky v PC ani telefony a už né vůbec použitelné hodinky . Ipad a Macbook by se dali používat dál.

Jak se Vám líbí nový note 9 ? Myslíte že Ip nabízí více než samsung ? Popř řešil někdo z vás přechod a jak to vše nakombinovat , aby to nějak jelo ?
iPhone 8+ rozhodně není přerostlý iPhone SE s větším výkonem, ale pokud na to používáš jen mail a foťák, tak pak je úplně jedno, jestli máš iPhone SE, 8+ nebo Note 9, protože žádný z těch přístrojů nevyužiješ ani na 10% jeho možností. Co od toho tedy čekáš? Vybíráš podle vzhledu? A pokud máš Macbook, iPad a Watch, přitom ti iPhone 8+ nedává smysl, pak jsou všechny ty věci pro tebe jako házení perel sviním.
Řídím firmu tudíž na mobilu dělám dost , ale vše děláš v přohlížeči přes Administarci webového rozhraní , hodně maily (dřív když jsem měl android využíval jsem gmail s diskem a připojování příloh , momentálně v aplikaci mail to není možné ) ,volání a sms , tady se spíš jedná o komfort a rychlost práce(iphone je na to super) , ale samsung mě přijde že to bude ještě lepší . Budeš moct podrobněji sledovat excel , Google Ads , Analytics atd... Na iphonu je toto hodně krkolomné. Když si to zhrneš vše tohle uděláš i na SE , popř kčemu jinému bys využil iphone 8 + o proti SE ? Myslím , že většina 90 % používá jenom Volání , SMS,Safari ,foto + aplikace 3 stran (fb,linkedin,masanger atd..) Co speciálního chceš delat na ip 8+ než na SE ?
Jirka_S píše:1. Nelíbí.
2. Vaše čeština je fascinující.
:? o co jde ?

iTommy
Příspěvky: 102
Registrován: 07 srp 2014 08:36

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od iTommy » 11 srp 2018 09:58

Výhoda ekosystému Apple, spočívá v provázanosti. Máš dá se říct kompletní portfolio Apple produktů a promyslíš o samsungu... no řekneme ze by mě zajímalo tvoje využití jablecnych zařízení. Vezmu to ze svého pohledu: je mi jedno jaký mám iPhone nebo Mac, dokud 100% funguje provázanost s icloudem. Takže ikybych na chvíli přišel o iPhone 8, raději půjdu do SE s vědomím ze budu stejně produktivní. Pro mě je to pracovní nástroj jako celek, nejen telefon nebo počítač.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 iMac 27" Late 2013
 MacBook Pro 13” Mid 2009
 iPhone 8 256 GB Black
 iPhone 6 white 128 GB
 iPhone 5s 64 GB
 iPhone 4 32 GB
 TV3
 eMac G4/1.25 2 GB RAM (USB 2.0)
 PowerMac G3 Bondi Blue
 Powerbook 1400cs/133
 PowerBook 540c

bernyjambo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 dub 2017 22:45

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od bernyjambo » 11 srp 2018 10:07

iTommy píše:Výhoda ekosystému Apple, spočívá v provázanosti. Máš dá se říct kompletní portfolio Apple produktů a promyslíš o samsungu... no řekneme ze by mě zajímalo tvoje využití jablecnych zařízení. Vezmu to ze svého pohledu: je mi jedno jaký mám iPhone nebo Mac, dokud 100% funguje provázanost s icloudem. Takže ikybych na chvíli přišel o iPhone 8, raději půjdu do SE s vědomím ze budu stejně produktivní. Pro mě je to pracovní nástroj jako celek, nejen telefon nebo počítač.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Díky za odpověď , přemýšlel jsem , že bych rozdělil osobní číslo a pracovní , bohužel bych musel mít 2 telefony což už není tak komfortní , ale abych uzavřel jablečný kruh a využil ho tak ten iphone beztak potřebuji. Teď mám náhradní telefon od androidu a strašně me to omezuje teď jestli je to tím , že nejsem napojený na siri (která si brala čísla z podpisů v emailu ) a nemám své kontakty nebo jestli na telefonu nelze komfortně pracovat .(telefon za 2 tis)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od Jirka_S » 11 srp 2018 10:43

Já teda taky řídím firmu. ;)
Mám dva iPhony, jeden s firemním, druhý s privátním číslem, vše pod jedním Apple ID, funguje to bezproblémově. Naposledy mě Apple velmi potěšil synchronizací sms skrze všechna zařízení. Představa, že bych to celého toho fungujícího ekosystému (doma mám Mac) vrazil něco s Androidem, je naprosto nesmyslná, jako bych nasypal písek do skvěle fungujícího soukolí.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od tlacenka » 11 srp 2018 10:57

je uplne jedno jestli ridite firmu, nebo ne
vas prvni prispevek v tomto vlaknu svedci o tom, ze jste se stejne jiz rozhodl pro note...
skoro vsechno se da nahradit jak na jednom, tak na druhem systemu...
co se tyka note rady, tak je super, pokud ji budete vyuzivat - tzn pokud mate vyuziti pro pero
v nekterych vecech je to mnohem rychlejsi na androidu, v nekterych zase na iosu..
a zalezi na tom, co na tom iphone delate ...
na druhou stranu mate pravdu - at vyjde novy telefon od applu jakykoliv, porad to bude "stejne", coz pro nekoho je a pro nekoho neni vyhoda - to dela ios...
ten ekosystem uz take nefunguje tak, jak je to vsude glorifikovano...

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od Anndy » 12 srp 2018 07:45

No to je na diskusiu, či funguje alebo nie.

Avšak skôr sa tu myslelo to, že ak má niekto teraz všetko od Apple, tak len tak roztrhnúť previazanosť je nezmysel. Teda ak človek nepozná všetky pohnútky a zámery autora dopytu.

Atapol
Příspěvky: 53
Registrován: 11 kvě 2015 18:57

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od Atapol » 12 srp 2018 16:49

kdybych měl cokoliv z jablečného ekosystému nahradit, iPhone by to určitě nebyl. Měl jsem dva roky Note3, kupoval jsem ho tehdy pro spoustu inovativních funkcí a hlavně kvůli stylusu. Byl jsem, respektive myslel jsem si že jsem na stylus zvyklý z dob Palmu a dalších PDA. Chyba lávky, stylus jsem téměř nepoužil, inovativní funkce se fajn předváděly ale v běžném použití valný přínos (pro mě) neměly. Po dvou letech byl Note už špatně použitelný a oficialní cestou neaktualizovaný. Nyní mám dva roky iPhone 6s, líbí se mi osmička, Xko... ale nějak nemůžu najít důvod ho nahradit. Systém je aktuální, vše funguje.... Až se "konečně" rozbije, pořídím si aktualní model iPhone.
Telefony od Samsungu jsou hezké, řada Note asi nejlepší ale znovu už bych do nich nešel. Připojuji se k ostatním s podivem nad tím že tazatel s kompletním portfoliem Apple, vůbec uvažuje nad změnou telefonu, který je podle mě srdcem systému.

tatamuk
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2012 05:55

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od tatamuk » 12 srp 2018 19:15

Jak se ti podařilo telefon utopit?

Odesláno z mého SM-N950N pomocí Tapatalk
iPod Shuffle, Apple TV, iPhone 11 Pro, iPad Pro 11, MacBook Pro 13, Homepod Mini

bernyjambo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 dub 2017 22:45

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od bernyjambo » 13 srp 2018 07:07

tatamuk píše:Jak se ti podařilo telefon utopit?

Odesláno z mého SM-N950N pomocí Tapatalk
Byl jsem šnorchlovat :-) , ale voda do něj natekla , jak mi spadl na hranu kdysi tak se tam porušila asi ta IP :twisted:

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od Pavlas » 13 srp 2018 07:59

Androidů jsem měl celou řadu, včetně Notu 2 a pak ještě 4-ky. Jak píšou ostatní, je to o Vašem využití daného ekosystému. Potom, co jsem přešel na jablko, (Mac Mini, iPad, iPhone) bych už horko těžko mohl jít zpět. Zvykl jsem si na iCloud, resp. co udělám na jednom zařízení, můžu mít na druhém, celková doladěnost a "stejnorodost" prostředí je pro mne již také zažitá. Jestli ale tak moc chcete Note a využijete i třeba S-Pen, zkuste jej. Akorát Vás možná bude trápit výše popsaná problematika - abyste všechno sladil a zvykl si na "trochu" jiné ovládání.
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

bernyjambo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 dub 2017 22:45

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od bernyjambo » 13 srp 2018 09:09

Pavlas píše:Androidů jsem měl celou řadu, včetně Notu 2 a pak ještě 4-ky. Jak píšou ostatní, je to o Vašem využití daného ekosystému. Potom, co jsem přešel na jablko, (Mac Mini, iPad, iPhone) bych už horko těžko mohl jít zpět. Zvykl jsem si na iCloud, resp. co udělám na jednom zařízení, můžu mít na druhém, celková doladěnost a "stejnorodost" prostředí je pro mne již také zažitá. Jestli ale tak moc chcete Note a využijete i třeba S-Pen, zkuste jej. Akorát Vás možná bude trápit výše popsaná problematika - abyste všechno sladil a zvykl si na "trochu" jiné ovládání.
Jasné to chápu , proto operuji s myšlenkou dvou telefonů a furt by to nebylo ono , šlo by to nějak zkombinovat za předpokaldu využití aplikace MAil na androidu , ale ta mě omezuje , že nemá překlad na telefonu , možná do palikace na macu by se našel plugin . Uvidím nechám si to promyslet . Vidím , že máte ip SE jste sním spokojenej ?

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od Pavlas » 13 srp 2018 12:58

S mým SE jsem zcela spokojen, je to malý telefon a výkon má víc než slušný. Občas ho použiju i jako nouzový foťák na výletě a leze z něj docela hezký výstup. Na baterku drží taky celkem slušně, den v plném nasazení úplně bez problémů, když je klídek, tak ty dva dny nějak přežije. Horší je, paradoxně ku velikosti, že už mi trošku hůře slouží oči a možná budu nucen koupit časem větší model :D Nebo silnější dioptrie.. Každopádně si SE-čko asi nechám jako záložní telefon. Případně napište do SZ, pokud by Vás zajímalo něco konkrétního.
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

bernyjambo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 dub 2017 22:45

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od bernyjambo » 14 srp 2018 13:38

Pavlas píše:S mým SE jsem zcela spokojen, je to malý telefon a výkon má víc než slušný. Občas ho použiju i jako nouzový foťák na výletě a leze z něj docela hezký výstup. Na baterku drží taky celkem slušně, den v plném nasazení úplně bez problémů, když je klídek, tak ty dva dny nějak přežije. Horší je, paradoxně ku velikosti, že už mi trošku hůře slouží oči a možná budu nucen koupit časem větší model :D Nebo silnější dioptrie.. Každopádně si SE-čko asi nechám jako záložní telefon. Případně napište do SZ, pokud by Vás zajímalo něco konkrétního.
už jsem ho zajel koupit :-)) , je fakt malej ale aj tak mě to neomezuje , ip 8 - jsem hodil do servisu na výměnu za nový kus a ten pak vyměním za note 9 nebo nechám.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od Zeggjk » 15 srp 2018 07:02

bernyjambo píše:šlo by to nějak zkombinovat za předpokaldu využití aplikace MAil na androidu , ale ta mě omezuje , že nemá překlad na telefonu , možná do palikace na macu by se našel plugin . Uvidím nechám si to promyslet . Vidím , že máte ip SE jste sním spokojenej ?
?? Nějak nechápu, co vás trápí? V aplikaci Mail na androidu si nastavíte nějaký poštovní účet (dejme tomu gmail schránku, nebo i icloud od apple) a tu samou poštu si nastavíte i v aplikaci Mail na Macu. Nebo to myslíte úplně jinak?
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

bernyjambo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 dub 2017 22:45

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od bernyjambo » 15 srp 2018 14:05

Zeggjk píše:
bernyjambo píše:šlo by to nějak zkombinovat za předpokaldu využití aplikace MAil na androidu , ale ta mě omezuje , že nemá překlad na telefonu , možná do palikace na macu by se našel plugin . Uvidím nechám si to promyslet . Vidím , že máte ip SE jste sním spokojenej ?
?? Nějak nechápu, co vás trápí? V aplikaci Mail na androidu si nastavíte nějaký poštovní účet (dejme tomu gmail schránku, nebo i icloud od apple) a tu samou poštu si nastavíte i v aplikaci Mail na Macu. Nebo to myslíte úplně jinak?
Jo jde to tak udělat ,ale po přechodu na Mac jsem si težko zvykal na něco jiného než Gmail přímo v prohlížeči a zvykl jsem si na klasicky Mail od applu a ten na android nejede ...


scorpi
Příspěvky: 113
Registrován: 31 črc 2012 04:19

Re: Iphone 8 plus vs Note 9

Příspěvek od scorpi » 16 srp 2018 05:23

Včera jsem si hrál s Note 9 asi 20 minut. Jako pěkný, ale za ajfouna bych určitě neměnil.

AquaMail používám na pracovním founu. Vyzkoušel jsem aplikací hodně, ale tato je podle mě best. A jako jedna z mála umí i Identity.
Za mě TOP.

Odpovědět