Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Katty
Příspěvky: 118
Registrován: 09 srp 2012 19:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od Katty » 09 srp 2012 19:07

Ahojte, chcela by som sa opýtať:
Aké máte skúsenosti s týmto TV tunerom ? Chcela by som si ho kúpiť. Takže neviete, či spustí zahraničné TV (discovery,natgeo, možno aj hbo) ? Ďakujem za odpoveď.
 iMac 27'
 iPhone 6 64GB
 iPad AIr 16GB

Uživatelský avatar
Tea
Příspěvky: 10
Registrován: 02 srp 2012 22:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od Tea » 09 srp 2012 23:19

Obecně, Elgato jsou docela slušné tunery, mám právě verzi Hybrid. Na antenku, dodavanou k tuneru, chytnu bez problemu oba multiplexy (v Pze). Trochu nerozumim otazce, zda „spustí“ i níže jmenované TV. Pokud je máte např. v kabelovce, uvidíte je na Macu také. Je to ostatně dvb-t/c, takže pro terestrický a kabelový signál (+ analog, proto je to hybrid).
iPod 5G | iPod Touch 1st gen | iPhone orig | iPad 2 | iPad Air | iPhone 4S | iPhone SE | Performa 4400 | Mac G4 | PowerBook G4 | MacBook Pro 2008 | iMac late 2011 | MBA 2011 | MBP 2015

Katty
Příspěvky: 118
Registrován: 09 srp 2012 19:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od Katty » 10 srp 2012 08:14

@Tea "Trochu nerozumim otazce, zda „spustí“ i níže jmenované TV." Myslela som tým, či okrem napr. tých TV čo mám v káblovke (markiza,stv....) či mi pôjdu aj tie zahraničné (HNO,natgeo, dicovery)
 iMac 27'
 iPhone 6 64GB
 iPad AIr 16GB

Uživatelský avatar
Tea
Příspěvky: 10
Registrován: 02 srp 2012 22:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od Tea » 10 srp 2012 08:35

Elgato zobrazi jakýkoli signál, který přivedete do konektoru tuneru (ať už kabelem nebo anténou). Zobrazí tedy vše, co máte v kabelovce nebo vše, co chytne na anténu (může být i externí, domovní, satelitní signál přes kabel...). Lze také připojit např. analog. kameru, starý videopřehrávač atd a tím si digitalizovat analogový archiv (výhoda verze Hybrid).

Pokud tedy máte přístup k signálu Discovery, HBO apod, EyeTV ho přehraje na Macu.
iPod 5G | iPod Touch 1st gen | iPhone orig | iPad 2 | iPad Air | iPhone 4S | iPhone SE | Performa 4400 | Mac G4 | PowerBook G4 | MacBook Pro 2008 | iMac late 2011 | MBA 2011 | MBP 2015

rudo.ba
Příspěvky: 138
Registrován: 10 srp 2012 12:04

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od rudo.ba » 10 srp 2012 12:23

Tea píše:Elgato zobrazi jakýkoli signál, který přivedete do konektoru tuneru (ať už kabelem nebo anténou). Zobrazí tedy vše, co máte v kabelovce nebo vše, co chytne na anténu (může být i externí, domovní, satelitní signál přes kabel...). Lze také připojit např. analog. kameru, starý videopřehrávač atd a tím si digitalizovat analogový archiv (výhoda verze Hybrid).

Pokud tedy máte přístup k signálu Discovery, HBO apod, EyeTV ho přehraje na Macu.
Teda neviem ako fungujú káblovky v ČR, ale u nás upc vysiela len za hrsť digitálnych staníc bez kódovania (STV1 a podobne, tuším zo 4 programy alebo tak nejak), rozhodne nie prémiové kanály typu HBO. Aj pre príjem väčšiny neprémiových digitálnych káblových programov (z rozšíreného balíka) je treba kartu do slotu v TV, resp. settopbox (nedostaneš ju do hybrida). Takže elgato prehrá len hŕstku digitálnych programov z káblovky. Plus analógový signál ktorý púšťa upc do kábla pre príjem analógového signálu na viacerých TV prijímačoch v domácnosti. Ale do analógu samozrejme nepúšťajú HBO (ale napríklad Discovery, Film+ a iné z rozšíreného balíka samozrejme pôjdu, ak máš ten balík objednaný).

Takže s elgatom prehráš všetky analógové programy ktoré doň káblom privedieš, ďalej veľmi úzky výber digitálnych káblových programov (tie bez kódovania a potreby karty) + čo sa ti podarí chytiť anténou (terestriálny signál DVB-T, terestriálny analóg už je myslím vypnutý).

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od Alisczech » 10 srp 2012 13:31

S elgato tunnery mam velmi dobrou zkusenost. I ted pouzivame DVB-T tunner od nich pro pozemni digitalni prijem a velika spokojenost
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Katty
Příspěvky: 118
Registrován: 09 srp 2012 19:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od Katty » 10 srp 2012 13:31

rudo.ba píše:
Tea píše:Elgato zobrazi jakýkoli signál, který přivedete do konektoru tuneru (ať už kabelem nebo anténou). Zobrazí tedy vše, co máte v kabelovce nebo vše, co chytne na anténu (může být i externí, domovní, satelitní signál přes kabel...). Lze také připojit např. analog. kameru, starý videopřehrávač atd a tím si digitalizovat analogový archiv (výhoda verze Hybrid).

Pokud tedy máte přístup k signálu Discovery, HBO apod, EyeTV ho přehraje na Macu.
Teda neviem ako fungujú káblovky v ČR, ale u nás upc vysiela len za hrsť digitálnych staníc bez kódovania (STV1 a podobne, tuším zo 4 programy alebo tak nejak), rozhodne nie prémiové kanály typu HBO. Aj pre príjem väčšiny neprémiových digitálnych káblových programov (z rozšíreného balíka) je treba kartu do slotu v TV, resp. settopbox (nedostaneš ju do hybrida). Takže elgato prehrá len hŕstku digitálnych programov z káblovky. Plus analógový signál ktorý púšťa upc do kábla pre príjem analógového signálu na viacerých TV prijímačoch v domácnosti. Ale do analógu samozrejme nepúšťajú HBO (ale napríklad Discovery, Film+ a iné z rozšíreného balíka samozrejme pôjdu, ak máš ten balík objednaný).

Takže s elgatom prehráš všetky analógové programy ktoré doň káblom privedieš, ďalej veľmi úzky výber digitálnych káblových programov (tie bez kódovania a potreby karty) + čo sa ti podarí chytiť anténou (terestriálny signál DVB-T, terestriálny analóg už je myslím vypnutý).
Ok,diki. Toto mi pomohlo rozhodnúť sa.
 iMac 27'
 iPhone 6 64GB
 iPad AIr 16GB

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od casey » 10 srp 2012 14:57

Přesně tak, Elgato je pro MAC asi to nejlepší, ale pouze na kanály, které nepotřebují dekódovací kartu. Zakódovaný signál lze taky zlomit, ale už je to o pár levelů složitější :)

Faramir

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od Faramir » 10 srp 2012 20:32

Přemýšlím, že si koupím TV tuner pro Macíka, ale jsem ochotný za něj dát maximálně 1.500 Kč za hybrid (s kompozitním a s-video vstupem) nebo do 1.000 Kč za čistý DVB-T. Mám dlouholeté výborné zkušenosti s tunery Aver (aktuálně mám AverTV Hybrid Express Nano, ale do miniho ho nemám šanci dostat). Je nějaká šance rozběhnout třeba nějaký ten Aver? Protože 3.000+ Kč za tuner opravdu nejsem ochotný dát, když je to to samé jako tuner za litr.

Třeba tento -> http://www.czc.cz/aver-tv-volar-hd-pro/72153/produkt <- je výborný, mám s ním zkušenosti, na mou radu si ho koupil kamarád a je s ním dokonale spokojený, jen netuším, jestli funguje v OS X. Poradíte?

rudo.ba
Příspěvky: 138
Registrován: 10 srp 2012 12:04

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od rudo.ba » 10 srp 2012 21:52

Zoznam mac-kompatibilných TV tunerov Aver:
http://www.avermedia.com/Product/Produc ... h&device=8
(vcelku pozitívne recenzie na ne - resp. software k nim dodávaný - vyšli na superapple.cz)

Zoznam mac-kompatibilných TV tunerov pre program Elgato:
http://www.elgato.com/elgato/int/mainme ... t3.en.html
(Elgato má asi najlepší software, ale neoplatí sa ho kupovať samostatne, len ak je pribalený k nejakému tuneru)

Zoznam mac-kompatibilných TV tunerov pre program The Tube:
http://www.equinux.com/us/products/thet ... vices.html
(software mi príde menej praktický ako od Elgata, ale v zásade funguje a plní účel, podobne ako vyššie sa oplatí len nákup bundle tuner + program)

Mal som Elgato hybrid, ale mesiac po skončení záruky sa porúčal. Bol z blbej šarže, bol toho plný web v jeho dobe. Kúpil som potom lacnejší equinux HVR-900H s The Tube - ten funguje dlhodobo, akurát softvér k pôvodnému Elgatu mi prišiel výrazne lepší. Ale ako píšem aj vyššie, účel plní. Keby som šiel nejaký ďalší teraz kupovať, skúsil by som do tretice Aver.

Uživatelský avatar
Classic
Příspěvky: 410
Registrován: 01 srp 2012 09:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Elgato EyeTV Hybrid pre Mac

Příspěvek od Classic » 17 úno 2013 16:11

casey píše:Přesně tak, Elgato je pro MAC asi to nejlepší, ale pouze na kanály, které nepotřebují dekódovací kartu.
Já bych jen upřesnil, že program Elgato EyeTV je určen i pro příjem zakódovaných programů. Záleží ale samozřejmě na obsluhovaném HW. Přes 8 let mám přes FireWire k iMacu tuner EyeTV 310 na DVB-S se šachtou na dekódovací CI modul. V průběhu let jak šel čas moduly CryptoWorks i Irdeto s kartami CzechLink, Gital, SlovakLink i SkyLink. Vše OK. Bohužel mám první verzi, která nejde ugradovat na DVB-S2 na rozdíl od posledních modelů historické 310-y.
Emulátor SPECTRE128 - http://bit.do/_mac, s Apple od roku 1988.  Think Different 

Odpovědět