Vaše začátky s Apple

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Vaše začátky s Apple

Příspěvek od Hallfdann » 16 srp 2012 23:41

Ja osobně jsem se značkou apple setkal zhruba před 5-6 lety. Kdy mě muj otec vzal ke známému do grafické firmy.
Všechny počítače měli, pro mě tenkrát neznámé, od Applu. Byly to starší kusy ale fungovaly perfektně jak známý říkal.

Pro mě to byla velká neznámá ale i tak jsem vůči značce Apple měl takovou malou nenávist (jako dnešní nonApple lidi, neví proč ale prostě je to blbá značka). Snažil se mě přesvedčit, že to je lepší než můj Windows a ukázal mi pár hlavních odlišných věcí mezi Win a Mac. I tak sem to bral na lehkou váhu a v duchu si říkal to je k ničemu.

Nevzpomenu si jak dlouho poté nás přijel navštívit a přinesl s sebou ukázat první iPhone dovezený z USA.
Pro mě jako kluka, který měl nespočet PDAček od 8 let a už ho nebavily ty naprosto nesmyslný "fatal errory", hard resety, znova a znova přeinstalovávání, to byl první krůček, který naseknul tu nenávistnou bariéru vůči Applu.
Tehdá neměl o iPhone nikdo ani tušení a já pomalu taky nevěděl co to je.
Ale už ten první model, který byl prakticky nepoužitelný tak na mě udělal Steve-Jobs efekt = TO jsem chtěl, a to jsem musel mít!

Ale u nás nebyl k dostání a nemluvim o penězích, které jsem taky neměl.
Poté jsem nadobro opustil svět klasických PDA (poslední model co jsem měl byl iPaQ 2210), nebavilo mě to už. A tak jsem si koupil mobil. Klasický Sony Ericsson k750i - nuda.

Ericssona jsem měl až do doby kdy za mnou přišla moje tetička z Avonu a povídala mi jestli nechci telefon, prý nějaký "ajfoun" jak jsem o něm onehdá mluvil. Koupil jsem tedy iPhone 3G za 5000,- což byla hodně dobrá cena tenkrát.
Že ho zkusím, stejně jsem chtěl jinej telefon.

Dotykový telefon byl pro mě hodně velká novinka.

Ale co vám budu povídat
- zvyknul jsem si asi za 10 minut
- zařídil kartu, a nezřízeně koupil hafo her
- nenávistná bariéra, snad jako by nikdy nebyla
- moje sestra co si týden před tím koupila novou Nokii tak jí ještě ten den šla prodat
- táta si začal shánět peníze na iPhona

A tak to postupně šlo. Začal jsem množit Apple v mém malém rodném městečku.
Můj bejvalý iPhone 3G jsem prodal kámošovo bráchovi, a koupil jsem si iPhone 4. Nemluvě o tom, že probělo pak více obchodů s jeho rodinou a dnes mají skoro všichni iPhony a iPady.

A a já jsem se v mojí rodině jako nejmladší člen taky činil. Nakoupil jsem si MacBooka Pro, pár ipodů a pak začal zbytek závidět a dnes to vypadá asi takto:

Máma - iPhone, iPod
Táta - iPhone, iPad
Dcera - iPhone, iPod
Já - iPhone,2x iPod, MacBook


Viz naše domácí Jablka v županu:

Obrázek
Awww maaan!

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od ric_smd » 18 srp 2012 22:22

tak u me to bylo podobne. klasické mobily a pak čtu na netu" novy revoluční iPhone od apple". psal se myslim rok 2007. takže hledání a nakonec koupě přes aukro od někoho z USA. doma byl asi za 3 týdny. vybalit, zapnout(později jsem dodatecne zjistil, ze byl JB), a šlo se ukazovat všem v okolí...pak šel do světa, chvíli nic a pak od O2 iPhone 3G, pro zenu taky, pak hned po vydáni 3GS, žene taky, pak iPhone 4 , iPad 1, pak iPhone 4S pro me(zena to nechtěla, stačí 4ka), iPad 2 a macbook air 11...a uz se nemůžu dočkat, az bude new iPhone...new iPad zatím nechci, neni to velky rozdíl od 2ky...a okolí uz take zjistilo, ze na tom jablku něco je a většina kupuje, komunikace mezi iphony a iPady je neskutečně výborná a šetří peníze...a každy, kdo vyzkouší, vetsinou uznává a koupi...díky Steve:-)no bral bych ještě novy macbook pro 15" s retinou, ale to uz mi rozpočet nedovolí....:-(
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

Faramir

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od Faramir » 19 srp 2012 03:42

Já jsem se k Apple hračkám dostal vlastně náhodou. Počítače používám docela dlouho, začínal jsem s Amigou, potom PC s DOSem a Windows 3.1 a postupně jsem aktualizoval až na Windows 7. Občas jsem si zkusil Linux a po zjištění, že je stále nepoužitelný, jsem se vždy vrátil k Windows. O Applu jsem věděl, že existuje, ale vlastně mě nezajímal, považoval jsem ho za předraženou výstřednost tak maximálně pro grafiky. Telefony jsem měl cca od roku 2000 pouze s mobilními Windows až do HTC 7 Trophy s Windows Phone 7 (občas jsem vyzkoušel Symbian, Android, WebOS, Badu, Blackberry a podobně, ale držel jsem se Windows Mobile/Windows Phone) a když se objevil první iPhone, smál jsem se, že to nic neumí, protože moje Windows Mobile uměly všechno a byl jsem s nimi spokojený. Nicméně loni na jaře začala moje "přeměna". Rozhodl jsem se totiž, že by se mi líbil tablet a začal jsem vybírat. Nejdříve jsem vyzkoušel několik tabletů s Windows 7 a zjistil jsem, že Sedmičky, ač jinak výborný systém, jsou na tablet s dotykovým ovládáním absolutně nevhodné, navíc díky x86 architektuře mají tyto tablety tragickou výdrž a ještě k tomu aktivní chlazení. Takže k ničemu (kdyby ovšem tenkrát byl tablet s Windows 8 pro ARM, vůbec bych se k Applu nedostal). Potom jsem vyzkoušel cca desítku androidů od levných čínských šmejdů po drahé šmejdy typu Copyšunt Galaxy Tab 10.1 a zjistil jsem, že android je také stále nepoužitelný. A nakonec jsem se náhodou stavil v iWorld Na Příkopech (v pátek), podíval jsem se na iPad 2, hodinku si popovídal s prodavačem, zjistil jsem, že iPad umí všechno, co požaduji, pohrál jsem si s ním a zjistil jsem, že se ovládá perfektně, je rychlý, nelaguje (narozdíl od jakéhokoliv androidu i s mnohem silnějším HW) a v pondělí jsem si zajel pro svůj krásný bílý iPad 2 3G 64 GB. Už jeho rozbalení jsem si užíval, je vidět, že v Applu jsou opravdu precizní, protože i balení je přesné, účelné a všechno má své místo. To bylo loni v červenci. Užíval jsem si perfektní displej, dlouhou výdrž, kvalitní zvuk, perfektní zpracování a občas se vztekal nad iTunes ve Windows. A postupně ve mě rostlo napětí a rozhodnutí, zkusit OS X. Takže v listopadu jsem začal googlit a zjistil jsem, že je možné OS X nainstalovat i na běžné PC. A protože mé PC je shodou okolností 100% kompatibilní s OS X, nainstaloval jsem si hackintosh. Sice to trvalo pár hodin a nepovedlo se mi tenkrát zprovoznit spánek (PC usnul, ale už se neprobudil), ale jinak to fungovalo bezvadně, líbilo se mi to a rostlo ve mě rozhodnutí, koupit si Mac. Takže 2. ledna jsem si zajel pro svůj krásný Mac mini, do kterého jsem si hned nechal dát 8 GB RAM (bylo to v akci za 249 Kč, takže jasná volba). Opět jsem si užíval rozbalování, zapojení a zprovoznění. Ovšem hned druhý den přišla další investice, protože ke stříbrnému Macíkovi se mi nehodila černá klávesnice s myší Microsoft, i když samozřejmě fungovaly bez problémů. Takže jsem si koupil drátovou Apple klávesnici (drátovou proto, že má numerický blok) a Magic Mouse a k tomu ještě redukci z TB na DVI (používám totiž dva monitory). Během krátké chvíle jsem se rozhodl, že si do Macíka dám SSD pro OS a začal jsem řešit, kde koupit flex kabel pro připojení druhého disku, což se mi povedlo vyřešit během cca dvou měsíců, sehnal ho totiž známý, pro sebe i pro mě. Takže hned jak jsem měl kabel doma, dal jsem původní HDD (který je hrozně pomalý) do druhé pozice a na místo HDD jsem dal SSD OCZ Agility 3 (mizerný disk, ale za 900 Kč jsem neodolal a funguje, i když samozřejmě jsou mnohem lepší disky, původně jsem chtěl jít do Crucial M4, který je podle mě aktuálně nejlepší za výborné peníze, ale cena OCZ rozhodla a zatím nemám důvod litovat :-) ). Instalace OS X Lion na nové prázdné SSD proběhla bez jediného problému. Mám to nastavené tak, že na SSD je systém a programy, na HDD jsou data a přesunul jsem si tam svůj profil. A opět jsem žasnul nad precizností Applu. Mac mini je opravdu malinkatý a je neuvěřitelné, že se do něj všechno vejde. Ale každý milimetr v něm má svůj účel, místo je využité beze zbytku a přitom není problém se dovnitř dostat.
Neobešlo se to ovšem bez problémů, protože jak jsem říkal, spoustu let používám Windows a telefon jsem měl s Windows Phone, který sice má podporu i v OS X, ale WP Connector je docela mizerný kus softwaru (to i iTunes ve Windows funguje lépe) a nakonec jsem využil možnosti Trophy reklamovat a nechal jsem si vrátit peníze. To už jsem byl rozhodnutý, že si koupím iPhone. Ale protože jsem byl finančně docela "vycucnutý", rozhodl jsem se nakonec pro krásný bílý iPhone 3GS 32 GB, který sice není nejvýkonnější, ale protože nejnáročnější aplikace, kterou používám, je Dynavix, stačí mi. Akorát jsem ho narozdíl od iPadu musel jailbreaknout, protože má z mě nepochopitelného důvodu některé nedostatky, které nejsem ochoten akceptovat. Například chybí doručenky pro SMS a v App Store není žádná aplikace pro blokování nevyžádaných hovorů. Takže jak doručenky tak blokování hovorů mám z Cydie. Ještě mi na něm chybí nahrávání hovorů, které jsem používal na Windows Mobile, ale to je zřejmě pro iPhone nepřekonatelný problém. Takže i když jsem s iPhonem také spokojený, tak ne tolik jako s iPadem a Macem, prostě co se týče telefonů, jsem zvyklý na lepší. Nicméně kvůli ekosystému a dokonalé provázanosti jsem ochoten udělat pár ústupků, byť za cenu jailbreaku. Naštěstí je s ním iPhone stejně spolehlivý a má stejnou výdrž jako bez něj.
No a zatím poslední přírůstek do Apple hraček je modrý iPod Nano 16 GB, protože používat iPad jako hudební přehrávač je poněkud nepraktické a iPhone nevydrží hrát třeba 12 hodin s bluetooth sluchátky.
Mám ale v plánu ještě pár věcí, chci si koupit Magic Trackpad, uvažuji o Time Capsuli (i když je silně předražená) a možná vyměním svůj 24" monitor za 27" Thunderbolt, vedle 40" 400 Hz telky se bude hezky vyjímat. Ale to je otázka budoucnosti :-)

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od Kenika » 19 srp 2012 11:15

U mě nastal přechod ještě před iPhonem a jsem na to trošičku hrdý, že jsem se stal fanouškem ještě před iPhone manií. Začalo to v roce 2007, kdy jsem si pořídil iPad Nano, hledal jsem nový MP3 přehrávač a holt iPad se mi strašně líbil a tak nahradil můj Sony. Na začátku jsem byl trošku zklamaný, protože neměl dálkové ovládání a tlačítka na Sony byla rozeznatelná v kapse a mohl jsem jej ovládat bez nutnosti vytahovat zařízení z kapsy, ale ten design a ovládání menu.. krása.... vydrželo mi to rok, párkrát mi kamarád ukázal jeho MacBook Pro 17 palců, jak je to úžasná mašina, pokukoval jsem asi rok a v roce 2008 na jaře jsem si šel pro krásný nový MacBook, černý, byla na něj totiž veliká sleva, na podzim stál přes 42 tisíc a já ho v březnu sehnal za krásných 29 tisíc. První dva roky jsem měl na stroji i paralerně windows, ale nyní již 2 roky jedu jen čistě na OS X. No a první iPhone přišel logicky s příchodem iPhone 3G, následoval iPhone 4G, který jsem po roce reklamoval jako první Apple device, ale jen kvůli tomu, že zlobilo tlačítko, tak jsem dostal po roce nový kousek, takže to vypadá, že ještě tuto generaci, co bude představena přeskočím :-).
iPad byl pro mě must have a to tak, že jsem se s ním zařadil mezi šílence - mám kamarádku v USA, takže jsem to objednal na její adresu a už na konci dubna byl u mě v Čechách.... to byl device, po kterém jsem snil od doby, co jsem používal kapesní palmy.... no a teď mám samozřejmě iPad 3 :-)
V současné době je můj plastový MacBook už první, co nepodporuje nový systém a už začíná trošku nestíhat, hlavně mi vadí u iPhota, kde mám 10 tisíc fotek, že se to skoro přes pomalost nedá používat.... takže letos na podzim jdu do MacBook Air 13 a už se na něj moc těším :-).

Tečka na závěr. Rodiče si na Apple tak zvykly, že už má iPhone i máma, táta asi taky brzy neodolá, ten jediný má zatím Android. A ovlivnil jsem už tolik lidí kolem, že se to nedá ani spočítat :-)))

db.
Příspěvky: 107
Registrován: 05 srp 2012 07:34

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od db. » 19 srp 2012 11:30

1995 / Power Macintosh 7100 / Mac OS7
☕ kavárenský povaleč - Certified Trainer
*Gorenie K337 *Elektrolux EWT1000 *Eta Compact *Tefal Aquaspeed 250

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od rony » 19 srp 2012 17:49

Niekedy v okolo r. 1995, ci pred alebo po nom uz neviem. Sme do firmy dostali z centraly takpovediac vyradeny stroj MacIntosh IIci s obrovskou, fakt obrovskou obrazovkou. Mala mozno... bohuprisaham mozno aj 19"!!! :-) mozno aj 20"... ciernobielych. Lamalo sa na tom v Quarku ciernobielo.

Mohol som sa s tym hrat, neexistovali vtedy ziadne hlupe predsudky, lebo Apple hlupi ludia nepoznali. Stroj sa mi pacil, bola to taka doba, ze u nas sa bral ako nastroj pre grafikov a typografov.

2007: iPhone
2009: mac mini

iPad som mal hned prve dni ako sa v USA zacal predavat a odvtedy je to pre mna najdolezitejsi stroj.

Mac mi vyhovuje, dal mi moznost vypnut z ajtackeho kolotoca, kde clovek ziije len tym, ako neustale v tom cosi vymiena a steluje.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
JKL
Příspěvky: 32
Registrován: 15 črc 2012 20:12
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od JKL » 21 srp 2012 21:46

Ke značce Apple jsem se dostal ještě předtím než vůbec iPhone spatřil svět, takže jsem skalní fanoušek. :) Od jedenácti jsem se tak nějak snažil tvořit ve Steinberg Cubase ještě na Win. Postupem času jsem začal narážet na omezení, která úzce souvisí se zpracováním audia na PC. Nízkolatenční výpočet je trošku oříšek... Narazil jsem na DSP urychlovače, takové šikovné mašinky, které bylo možně připojit přes FireWire... Ha! Najednou jsem pochopil celou tu provázanost a objevil Logic Audio. Uvědomil jsem si, že jsem na Apple díval nějak jinak. MacOS, MacPro... Jako kreativní nástroj nemá obdoby. To mu nedokáže upřít ani Hulán. Poznal jsem mnoho studií a je jasné, jaká značka jim vládne v jasné převaze. Dnes mám MacPro poslední generace, MacBook, iPad 2, iPhone 4S a jsou to věci, co mám fakt rád...

Takže za svůj "obor" doporučuji! Okna patří do stěn, nikoliv do počítačů...

Kawis
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2012 14:42

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od Kawis » 22 srp 2012 07:17

K Apple jsem se dostal náhodou, nikdy mě to moc nebralo ale asi před 2 lety jsem vyhral jednu noc 1800 dolarů v kartách, chtěl jsem to utratit za neco hezkýho pro sebe a tak jsem si koupil iPhona 4 a byl jsem uchvácen asi rok na to jsem opět vyhrál v kartách cca 3000 dolarů tak jsem zakoupil Macbook Air a ted už bych nikdy nepřešel na nic co na sobě nemá nakouslý jablko :)
iPad 4.gen.
IPad Air 2
iPhone 6s
Macbook Air 13" 2016

Uživatelský avatar
Ovomocil
Příspěvky: 135
Registrován: 31 črc 2012 12:53
Bydliště: Pardubice

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od Ovomocil » 22 srp 2012 10:49

Ze zvědavosti jsem si koupil iPod Shuffle. Pak následoval 60GB iPod Video.

Následně jsem se rozhodl koupit MacBook. Zvolil jsem tehdy White 13" MacBook, který jsem po roce a půl vyměnil za MacBook Air 11".

A teď už se s tím roztrhl pytel. Následoval iPhone 4, 27" Apple Cinema Displey a iPad 2. :)

Ať mi hlavně někdo netvrdí, že Apple není droga. :-)
iPhone XS & iMac 5K 27"

dv_comedy
Příspěvky: 14
Registrován: 07 srp 2012 20:47
Bydliště: Praha

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od dv_comedy » 22 srp 2012 17:59

2005 / Powerbook G4 / Mac OS X 10.3.8 Panther ... a tim to vsechno zacalo :D

Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 168
Registrován: 01 srp 2012 23:26
Bydliště: MT

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od dodo_mt » 22 srp 2012 19:53

Tak ja som dlhodobo pokukoval po iPod Nano ale vzdy sa mi zdal ako strasne drahy na to ze to je "len" mp3ka... :) Par rokov to tak islo dalej a len som ich vzdy okukoval al enikdy nekupil....

No a zacalo to iPhonom v roku 2008. Presne si pamatam ked som si pozrel videa na YT ako funguje ako sa ovlada atd. a to ma neskutocne ohurilo jednoducho som ho musel mat! Bolo to nieco fantasticke. Tak som si teda jeden v polovicke roku 2008 objednal z USA od chlapika ktory mal inzerat na fore... Velmi som sa bal co pride... :) Ak si dobre pamatam tak som zan dal 12 000sk a na den ked mi prisiel z posty domov a ja som ho rozbaloval nikdy nezabudnem :D bol zabaleny v dvoch krabickach od ckurikov a priznam sa ked som otvoril prvu a vnej bola dalsia krabicka od ckurikov tak mi nebolo vsetko jedno... :D Nastastie v druhej krabici sanachadzal novucicky iPhone. Prve spustenie neskutocne potom rychle oboznamenie so systemom... vsetko islo tak krasne plynule jednoducho som bol uneseny!
Kym mi prisiel iPhone z USA tak som si o nom vsetko nastudoval mal som prejdene vsetky fora vsetky navody vsetky app takze uz som vedel co a ako...

iPhony som mal postupne 2G, 3Gs no a teraz mam 4s.

Po cca roku som si kupil MacBook (late2008 prvy hlinikovy model) Tiez velke nadsenie. Vydrzal mi do 07/2012

Medzitym som si kupil iPod shuffle

No a teraz ked mi umrel MacBook som si kupil Mac Mini.

Mam rad Apple ;)

dodo
Apple iPhone SE 64GB gold | iOS 9.3.5 - no JB | Orange
Apple iPad Air 2 64GB Wifi gold
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

hejno.vrn
Příspěvky: 66
Registrován: 30 črc 2012 16:45
Bydliště: Hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od hejno.vrn » 26 srp 2012 13:06

O Apple jsem se dříve vůbec nezajímal a skoro jsem nevěděl, že existuje. Znal jsem ho jen z vyprávění kamarádů, kteří ho měli ve škole a vždycky mi vyprávěli o jednotlačítkové myši a o tom, že je v macu místo příkazu "použít" nebo "ok" slovíčko "budiž".

Někdy kolem roku 2005 jsem dostal k vánocům iPod Nano. Byl jsem jím naprosto unešen, jak skvěle fungoval, perfektně se ovládal a vydržel na baterii. V roce 2008 mi umřel starý notebook HP a já se rozhodoval, co bych si pořídil. Vybíral jsem klasické notebooky, až jsem narazil na Apple počítače. Začal jsem se o to výrazněji zajímat a objednal si přímo od Apple knihu iWoz a knihu o iLife. Obojí jsem přečel, prošel různá fóra a totálně si Macy zamiloval (i když jsem žádný v té době nikdy nedržel v ruce a ani naživo nikde neviděl). Jelikož jsem tou dobou měl peněz navíc, rozhodl jsem se pro iMac 24. Objednal jsem ho úplně naslepo, OS X jsem v podstatě neznal (jen z videí na YT), žádný Mac jsem do té doby nikdy nezkoušel, ale byl jsem přesvědčen, že dělám správně. iMac přišel o týden později. Nikdy předtím jsem neviděl vymazlenější kus HW. iMacy jsou nádherné počítače. Bohužel jsem se rozhodl iMac vyměnit za MacBook Pro, čehož do teď lituju. Takže mám za sebou rok a půl z iMacem 24 a od podzimu 2009 mám MBP 13 dovezený z USA, který mi do teď bez sebemenšího zaškobrtnutí slouží. A určitě ještě tak 2 roky sloužit bude. Už nikdy nic jiného než Apple nechci, nikdo jiný nedělá tak kvalitní a krásné počítače. Stejně jako přehrávače. Od roku 2005 jedu jen na iPodech a v žádném případě bych neměnil. Sám jsem k macům překonvertoval nekolik lidí z okolí.
MacBook Pro 13" Mid 2009
OS X Mountain Lion
iPod Nano 5th gen

Uživatelský avatar
golinho
Příspěvky: 286
Registrován: 30 črc 2012 12:21
Bydliště: Břeclav

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od golinho » 26 srp 2012 22:29

Mac Os X 10.4 Tiger - iBook G4 někdy kolem roku 2005... potom jsem prošel všechny systémy krom Snow Leoparda.
MacBook Pro Retina 2014 8GB 256GB
iPhone 5 16GB White
iPod Shuffle

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od zmiy » 30 zář 2012 12:11

Po letech s Windows, Pocket PC, Windows Mobile, PalmOS a Symbianem, jsem postupně switchnul na iOS (10/2010 iPhone, 8/2011 iPad a 11/2011 13" Air) a stále na tom vidím jedno velké negativum: že jsem ten switch neudělal už mnohem, mnohem dříve.

Pěkné prostředí, nic není třeba složitě nastavovat a vylaďovat (doinstalovávat a odinstalovávat) - funguje i v defaultním nastavení, ani není potřeba nic studovat - (skoro) vše intuitivní, jen některé návyky a zkušenosti z Win jsou někdy ku škodě.

Síla v detailu
Třeba taková zbytečnost a kravina (jak jsem si před nákupem Air-u ríkal), jako je podsvícená klávesnice. Uáááá, jak jsem bez toho mohl ty roky být?

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od comatory » 05 říj 2012 10:09

Uplne prvni - Classic Macintosh na zakladce, kterej nesel nabootovat, pak dlouho nic. Jeste za boomu MP3 prehravacu jsem pokukoval po necem, co se mi po pul roce nerozmlati a o iPodech jsem vedel, ze vydrzi dost, to bylo 2007/8, jeste celnici nezabavovali veci z US a ja na eBayi koupil iPod Nano "Fat" 3G za krasnych 2500 s postovnym (refurbished unit).
O dva roky pozdeji jsem byl v praci "donucen" pracovat na Final Cut Pro na Alu Macbooku Pro 15", krasny pristroj. O rok a neco pozdeji Macbook Pro 13" unibody.

Momentalne? 2xMacbook Air (2010+2011), Mac mini 2009, Apple TV, Time Capsule, iPod shuffle-classic-touch, iPhone 4S, iPad 2. Brzy pribude nejaky stolni kousek (iMac 27" nebo MM server).

Uživatelský avatar
Petr Illek
Příspěvky: 111
Registrován: 20 srp 2012 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše začátky s Apple

Příspěvek od Petr Illek » 07 říj 2012 21:42

První setkání někdy v roce 1992 kdy nám domu přistál Macintosh IIvi. Když jsem spolužákům říkal, že v něm máme na tehdejší dobu neuvěřitelných 48MB paměti, tak mi to nikdo nevěřil. Možná bych ještě někde našel 3,5" disketu s Photoshopem 2.
Pak přišla Performa 6400/180, krásný stroj. Bohužel ho máma někdy kolem roku 2003 někomu dala. Měl jsem zálusk na case, protože v tý době už jsem fungoval samostatně a na macka neměl, tak jsem tam chtěl narvat PC.
Momentálně funguju na na MB Pro 2011 (s matnou obrazovkou), IP4s (s matnou fólií),a nový iPAD (čeká na matnou fólii).
Ty matné fólie můžu jen doporučit, mnohem líp se telefon používá, nic se na něm neleskne a vypadá to hodně dobře.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Studio ILLEK
http://www.studioillek.cz

Odpovědět