Jak to doma zapojit ?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Jak to doma zapojit ?

Příspěvek od sallvator » 01 dub 2013 15:17

Uz par dni doumam nad tim jak si doma zapojit vse aby to fungovalo a nemusel sem kvuli kazde cinosti lezt pod stul a prehazovat kabelaz

Jde o to ze mam nekolik zarizeni kazde na jinou cinost a nevim jak to zapojit nebo jake vychytavky v podobe rozbocovacu a switchu pouzit aby vse fungovalo

Moje zarizeni:
Macbook air na praci
Deskop s win uz jen na hrani her
Plazma na zdi kterou k tomu hrani her pouzivam
1x monitor kterej furt jak blbec prehazuju mezi deskopem a macbookem

Jde mi o to jak nejlepe vse zapojit aby byl jeden monitor zapojen do nake npr redukce k pc i mba, zaroven aby mi zustal zapojeny deskop a plazma... A dalsi problem je zvuk mam jedny bedny u tv a jedny u pc a take furt prehazuju v jedne dire

Napadlo me koupit k pc dalkove ovladani co by umelo prepinat mezi monitorem a telkou, zvuk dat do nakeho rozbocovace ze budou hrat oboje bedny a nevim jak vyresit snadne switchovani monitoru mezi deskopem a mba

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Jak to doma zapojit ?

Příspěvek od comatory » 02 dub 2013 09:43

KVM switch? replikator portu?

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Jak to doma zapojit ?

Příspěvek od sallvator » 02 dub 2013 10:06

Na mkv switch jsem koukal ale pochopil jsem ho tak ze je s jednoho pc do vice monitoru ale ja potrebuji naopak s jednoho monitoru do 2pocitacu

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Jak to doma zapojit ?

Příspěvek od comatory » 02 dub 2013 10:19

sallvator píše:Na mkv switch jsem koukal ale pochopil jsem ho tak ze je s jednoho pc do vice monitoru ale ja potrebuji naopak s jednoho monitoru do 2pocitacu
Tak delaji se i video switche, takze muzete nechat zapojenou kabelaz a prepinat mezi vstupy, neco takoveho:
http://www.alza.cz/aktivni-rozbocovac-v ... d71671.htm

Existuji i digitalni (DVI, HDMI) ale jsou dost drahe (3 tisice a vyse).

Jinak KVM switch ma vice funkci, primarni ucel je ovladani vice pocitacu z jedne obrazovka a klavesnice+myse. Ale uznavam pro vas to asi neni idealni reseni.

Co ta plazma? Kdyby k tomu clovek pripojil Apple TV (2. nebo 3. gen) tak lze bezdratove prenaset obraz z Aira (pokud je to teda model 2011 a novejsi) primo na plazmu a vynechat ten displej.
Jinak co se tyce zvuku asi bych koupil zesilovac a prepinal mezi vstupy podle potreby.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Jak to doma zapojit ?

Příspěvek od tlacenka » 02 dub 2013 10:25

mno...s tim tvrzenim, ze jsou jen drahe bych si dovolil nesouhlasit...
pouzivam toto

http://dx.com/p/mini-4-port-1080p-hdmi- ... out-113720

a funguje to, jak potrebuji ("vice pocitacu do jednoho monitoru" - mam pres to pripojeny herni pc, notebook, a funguje to jak jsem chtel) - jen doporucim vzit rovnou dva...ten muj uz zacina zlobit (ten prepinac vstupu)

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Jak to doma zapojit ?

Příspěvek od sallvator » 02 dub 2013 10:34

Plazmu nemusim vicemene resit ta je rovnou do deskopu a prepinam softwearove spis uvazuju o tom dalkovem ovladani

A jinak to co poslal tlacenka vypada dobre jen s dxka si na to mesic pockam :-/

Potrebuji vyresit ten zvuk a obraz s macka a pc do jednoho monitoru stim ze vse je hdmi a zrejme to vyresim tim tlacenkovo switchem teda pokud nesezenu nakou alternativu i u nas

To ze by se dal zapojit i mys a klaveska je taky zajimave ale u vsech mkv switchu sem nasel jen stare vystupy jak na obraz tak na mys a kla. Nenasel sem hdmi+usbcka

Edit: npr tohle ale da se s vga dostat na hdmi ?
http://www.czc.cz/edimax-ek-2u2c/86136/ ... AAAAAAAAAA
Naposledy upravil(a) sallvator dne 02 dub 2013 10:41, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Jak to doma zapojit ?

Příspěvek od comatory » 02 dub 2013 10:36

tlacenka píše:mno...s tim tvrzenim, ze jsou jen drahe bych si dovolil nesouhlasit...
pouzivam toto

http://dx.com/p/mini-4-port-1080p-hdmi- ... out-113720

a funguje to, jak potrebuji ("vice pocitacu do jednoho monitoru" - mam pres to pripojeny herni pc, notebook, a funguje to jak jsem chtel) - jen doporucim vzit rovnou dva...ten muj uz zacina zlobit (ten prepinac vstupu)
Tak jestli staci 1080P pak neni co resit. Supr cena, dik za tip.

KaldaJ
Příspěvky: 265
Registrován: 27 led 2013 21:03

Re: Jak to doma zapojit ?

Příspěvek od KaldaJ » 02 dub 2013 10:42

A ty monitory/počítače mají jaké vstupy? Obvykle mívá monitor i více vstupů (byť třeba různých, tj. třeba píchnout počítač přes DVI a MBA přes HDMI apod.). TV taky mívá více HDMI...
Tady by asi stálo za to popsat možnosti vstupu monitoru a možnosti výstupu z PC...

Jinak trošku dražší přepínač než píše tlacenka, ale automatický a s dálkovým ovládáním jsem kupoval tady:
http://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-swit ... 58/produkt

A k poznámce o AppleTV - bezdrátově se dá přenášet i ze staršího Maca - je ale třeba aplikace AirParrot

A pokud jde o řešení zvuku - tak záleží, jak to chcete zapojit, to jsem popravdě z toho popisu moc nepochopil, jaké zapojení je dle Vás ideální. Sám z desktopu i Maca mám zapojení do TV přes HDMI, takže se mi přenáší zvuk přes něj a přepínám si to na počítači, nikoliv kabelama...

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Jak to doma zapojit ?

Příspěvek od sallvator » 02 dub 2013 10:47

Monitor ma DVI a VGA

Deskop HDMI a DVI
Macbook HDMI s redukci do displayportu

Zvuk idealne aby hraly oboje bedny ale bez straty

Odpovědět