Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od Bianchi » 16 dub 2013 20:53

Zdravím Macaře :-),

chtěl bych se zeptat na Váš názor. Každý asi ví, že O2 má nové tarify na paušál. Po několika dlouhých vyčkávacích telefonech (desítky minut) jsem se dovolal operátorovi a nechal si změnit tarif, čímž budu mít základ paušálu (asi za 2 týdny, prý to hned změnit nejde :-D) levnější měsíčně o polovinu.

Říkal jsem si, že bych tu ušetřenou polovinu měsíčně dával na službu O2 Mobil, tedy měl bych nový telefon na bezúročné splátky. Dotované telefony už nedělají. Má s touhle službou někdo už zkušenost?

Dnes jsem navštívil O2 prodejnu a požádal jsem o podklady ke smlouvě služby O2 Mobil. Ne zrovna příjemná pracovnice mi zpočátku nechtěla nic dát. Nakonec mi dala podklady, jen všeobecné podmínky s tím mini textem o velikosti písma asi 6 bodů. Chtěl jsem vidět smlouvu, ale tu mi neukázala. Ještě mi dala takový ceník od té úvěrové společnosti se jménem Essox. Je tam rozpis samých poplatků, když uděláte jakoukoliv chybu z nepozornosti. Třeba, že spletete variabilní symbol, nebo dříve splatíte tu půjčku a další...

Celkem mě to znechutilo. Vypadá to jako past na nepozorného spotřebitele. Každopádně NUTNOST číst smlouvu před podpisem, i kdyby to trvalo půl hodiny!

Obecně s O2 nejsem moc spokojen, protože mi několikrát nabízeli něco, co jsem poněkolikáté nechtěl. O pro mě výhodných akcích se neozvou. Ozvou se jen, když je to výhodné pro ně. Operátor mi slíbil nedávno, že mi za chvíli zavolá zpět a už se vůbec neozval :-D.

Nemůžu si pomoct, ale Eurotel jsem měl radši. Tahle firma mi přijde, že má až moc velkou španělskou laxnost a neochotu.

Díky za info

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od sallvator » 16 dub 2013 22:09

Ja pro sebe vydupal pres firmu tarif volani za 1kc/min... Sms za 60 halru vse neomezene a do ipadu mam net s 5gb fupem za 90 kc mesicne a sem u nich vic nez spokojen ale dalo to skoro mesic vyjednavani :-D

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od tlacenka » 17 dub 2013 03:03

Je to fungl nova sluzba, stejne jako tarif - nikdo o ni nevedel (z normalnich zamestnancu ani skolitelu) - nemuzete cekat, ze vam da nekdo relevantni informace a zkusenosti. Essox je tusim od KB, tak se nesmite divit. Pockejte tak mesic az se to ustali a vyjasni. Jinak pokud jste nebyl primo v prodejne outu - mysleno ve znackove primo jejich, tak se te ochote moc nedivte, ani oni dle meho nemaji moc informaci k temto novym sluzbam.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od SteveJSF » 17 dub 2013 05:07

To sallvator:
Jestli jsi vydupal hovory za korunu za minutu a SMS za 60 haliru, tak co tam tedy mas neomezene? :-) To pak mame vsichni neomezene, jen to pak musime zaplatit. ;-)

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od sallvator » 17 dub 2013 07:22

Mysleno neomezene tak ze je to za tuto cenu vsude a furt, a ne jen prvnich 60 min npr
Naposledy upravil(a) sallvator dne 17 dub 2013 07:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od ra3662 » 17 dub 2013 07:40

Cca před 1/2 rokem nám zaměstnavatel dal za 200,- měsíčně neomezené volání a SMS do všech sítí. Už v té době se šuškalo o levnějším volání. Proto se mi nechce věřit že o tom nikdo nevěděl. No uvidíme co se stane s příchodem dalšího operátora.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od tlacenka » 17 dub 2013 08:00

myslel jsem zamestnance outu "v prvni linii" - tzn ty, kteri jednali se zakazniky na konci chvostu spolecnosti...

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od lulu » 17 dub 2013 08:09

klasika - Kellner má přijít na trh, tak co nejvíc potenciálních přeběhlíků uvážeme za pár korun na co nejdelší dobu.
V přípatě těchto služeb platí podobně jako u Apple - nikdy nebrat první generaci ;)

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od Bianchi » 17 dub 2013 15:53

Byla to přímo oficiální značková prodejna O2. Každopádně jsem se pevně rozhodl. S*ru na to. Prostě mě to odradilo. Akorát kolem toho starosti, nový telefon nutně nepotřebuji. Lepší si na něj ušetřit postupně a pak koupit za hotové třeba v Alze, svatý klid.

Myslel jsem, že akontace se platí přímo v O2, ale ne. Akontace se musí uhradit do 7 dnů Essoxu a pak platit měsíčně Essoxu. Jen můžu upozornit budoucí zájemce, aby si ohlídali, kdy je splatná poslední splátka. Prý může být splatná do jiného dne, než předchozí splátky. Pokud člověk takhle zachybuje, hned platí penále a snad i úroky (ačkoliv to je původně bezúročné).

Nelíbí se mi jak přístup O2, tak přístup Essoxu. Prostě vůbec nejde o zákazníky, ale jen a pouze o peníze. Přijde mi, že od dob Eurotelu šel přístup k zákazníkovi strašně dolů.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od tlacenka » 17 dub 2013 16:48

No nechci nic rikat, ale ja nikdy s eurotelem a jeho pristupem spokojen nebyl-nerikam, ze je to ted lepsi.
Co se tyka "vyhodnych" mobilu tak to nebylo vyhodne u outu potazmo eurotelu dle meho nikdy.

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od Bianchi » 18 dub 2013 19:47

Pro mě osobně byl Eurotel lepší. Akorát jedna velká nepříjemnost se mi stala, když Eurotel přešel na O2. U Eurotelu existoval Benefit program (kam se na to hrabe O2 Extra) a mně dost bodů propadlo. Volal jsem jim a operátor mi řekl, že prý všem posílali obálku s informacemi o přechodu na O2, aby lidé včas využili benefit body. Jenže mně žádná obálka nepřišla a tak body propadly, protože O2 Benefit program nemělo. Tak si kladu otázku, opravdu ty obálky rozesílali?

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Služba O2 Mobil (aneb konec dotovaných telefonů)

Příspěvek od pavliczeck » 07 zář 2017 19:45

Osobně dotované telefony moc nechápu a docela se tomu bráním. Raději se s obchodníkem domluvím, že mi dá lepší podmínky na "paušál" a za ušetřené peníze si koupím telefon kde chci já. Už jenom řešit reklamaci u operátora je otrava. Když jsem naposledy řešil rámcovku, rovnou jsem řekl, že chci 100% slevu rozložit na služby, že budget na hw nechci. Sice jsem ho nakonec taky dostal, ale řekněme, že raději ušetřím 50 tisíc na službách než abych dostal 50 na HW....
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Odpovědět