Radiomagnetofon s FM a CD pro manzelku (s podporou iPhone)

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Uživatelský avatar
milouss
Příspěvky: 88
Registrován: 21 srp 2012 11:00

Radiomagnetofon s FM a CD pro manzelku (s podporou iPhone)

Příspěvek od milouss » 30 srp 2012 13:45

Ahoj,
rad bych v tomto tematu slysel Vas nazor na nejaky "radiomagnetofon" = prenosne radio napajene jak 220V, tak bateriemi, ktere po me chce manzelka k narozeninam, pricemz jeji zasadni pozadavek je FM radio + CD mechanika .. ! (netreba komentovat, berme to jako fakt) :)

Samozrejme ma iPhone (4ku), kdyz se ji nejaka muzika libi, tak ji nahraju do iPhone, nebo si ji koupi, ale ma stary CDcka a proste si je chce poustet.
Ja bych ale rad poridil neco, k cemu pujde pripojit iPhone a hrat muziku z nej, nejmin by se mi libilo kablikem vystupem na sluchatka do linein vstupu, lepsi by ale byl nejaky konektor na radiu, ale pak bych se asi bal mechanickeho poskozeni, protoze si radio zena bude brat na zahradu pod pergolu, kde si hrajou i deti... Mozna by byl i fajn bezdratovy prenos zvuku do radia, trebas pres bluetooth?

Zajima mne Vase pripadne konkretni zkusenosti, jak toto resite.

Diky

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiomagnetofon s FM a CD pro manzelku (s podporou iPhon

Příspěvek od rony » 30 srp 2012 14:04

bez ohladu na fakty:

1. zbierka CD: co tak ju podhodit programu iTunes na pocitaci (ripne, zaradi do kniznice, potom mozes syncovat s iphone) a takto ju mozes odlozit do archivu. Zbavis sa podmienky "CD". Ripnutie je pomerne svizne.

2. FM nebudem riesit, tiez si myslim, ze bezny prijem je lepsi ako internetovy stream.

Osobne mi najviacej viac vyhovuje Bluetooth repro, ktore fyzicky nepripajam k iPhone ale niekam to repro polozim, pripojim cez BT iPhone a ten mam neustale poruke, pricom muziku mozem lahko ovladat vratane pouzivania iPhone na ine ucely. Pripadny "odchod" z dosahu nemusim nijako riesit ;-) Bohuzial taketo repraky malokedy maju FM prijimac.

Ja by som siel do tohto riesenia s ripnutim CD do iTunes.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
milouss
Příspěvky: 88
Registrován: 21 srp 2012 11:00

Re: Radiomagnetofon s FM a CD pro manzelku (s podporou iPhon

Příspěvek od milouss » 30 srp 2012 15:02

Diky za reakci, ale jak jsem psal, muziku ji prubezne do iPhona pres iTunes davam.
Bohuzel pozadavek od zeny je FM radio s CD mechanikou a moznosti bezet i na baterky.
KDyz uz neco takoveho budu kupovat, rad bych tam mel moznost pripojit nejakym zpusobem iphone,
prikladne neco takoveho:
http://www.nakupka.cz/vyrobek/radiomagn ... e-vstupem/
ale u podobnych radii s dockem bych se bal,ze kdyz bude iphone v docku, muze nastat situace, ze o iphone nekdo/neco zavadi (rukou, venku micem, deti ..) tak se vylomi konektor bud na radiu, nebo na iPhonu = prijde mi to neprakticke.

toto je zajimave resene, iphone je schovan uvnitr, jakoby v sachte na kazetu:
http://www.alza.cz/jvc-rv-nb70s-d236130.htm
zase ale cenove zbytecne moc, ma predstava byla do 3000kc.

Tedku jsem narazil na toto a to asi bude to prave, nebo neco na ten zpusob, to se mi libi:
http://www.play.com/Electronics/Electro ... tails.html

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiomagnetofon s FM a CD pro manzelku (s podporou iPhon

Příspěvek od rony » 31 srp 2012 10:27

ja rozumiem, len uvazuj nakolko je to prakticke, ak treba iphone aj pouzivat na volanie. tieto docky pocitaju s tym, ze cely ten cas na iohone nesiahnes. to je zasadne minus a odsudzuje to pouzitie snad na cas zaspavania neskoro v noci.

preto hladal by som radsej stroj s moznostou pripojit iphone cez BT a nie formou docku.

ak to vsak nevadi a manzelka nebude potrebovat vyberat iphone z docku, tak je to dobre.

ja uz vsak par dock rieseni mam a skoncil som u BT prepojenia.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět