Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
marvin.vega
Příspěvky: 109
Registrován: 25 pro 2012 10:58
Bydliště: olomoucký/zlínský kraj

Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od marvin.vega » 22 úno 2015 16:37

Tak jsem po dvou dnech vzdal zprovoznění bootcampu..

MACBOOK PRO MID2012

primary disk SSD 128 GB (schéma GUID - dva oddíly, HFS+, NTFS)
secondary HDD 512 GB (GUID - HFS+)

to SSD je tam místo optické mechaniky..

první to vůbec nešlo nainstalovat, installer měl spoustu problémů a po pátrání na internetu jsem zjistil, že mu vadí další HDD.. pokud ho natvrdo odpojím (asi neexistuje něco jako EFI menu, kde by šel disk na chvíli disablovat??), tak instalace proběhne, windows bootuje úplně vpořádku..

Ale jakmile připojím druhý disk, tak místo bootu do WIN vidím jenom blikající kurzor... MAC OS s tím problém nemá, ten startuje vždy..

hledal jsem pomoc na různých forech.. občas lidem pomáhalo spustit DVD wininstall a z rescue console napsat tři příkazy typu FIXMBR, ale to mi nepomáhá.. : (

Takže fakt netuším, co s tím..

mimochodem Parallels s tím oddílem problém nemají.. nabootují úplně vpohodě..

příjde mi, že je problém s tou EFI boot sekvencí..

no kdyby někoho něco napadlo tak dejte vědět : )

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od MichalM.Mac » 23 úno 2015 23:12

Tušim, v čem je problém. Bohužel mam po ruce pouze iPhone, takže nebudu do weekendu psát delší příspěvky.

Používal si Bootcamp assistant k vytvoření partišny pro Windows nebo ta vznikla jiným zpusobem?

Uživatelský avatar
marvin.vega
Příspěvky: 109
Registrován: 25 pro 2012 10:58
Bydliště: olomoucký/zlínský kraj

Re: Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od marvin.vega » 24 úno 2015 04:59

Prošel jsem komplet celý proces asistenta od prvniho do posledniho bodu. Od vytvoreni install flashky, pres kopirovani driveru, po rozdeleni disku. Vsechno probehlo regulerne bez chyb.

Ale jak jsem psal. Uz instalace nechtela probehnout dokud jsem neodpojil druhy disk. Pak uz to slo, i boot byl v poradku.

Mam ted v planu zkusit jine distribuce win7. Pak jeste testnu win8/8.1 a pak win10..

Napadlo me zkusit prehodit disky, dat SSD do primary, ale odtud mi nebootuje ani Yosemite. Jak jsem psal v jinem vlakne, asi je poskozeny SATA FLEX cable, jak dojde jiny tak budu pokracovat..

Jinak diky Michale, budu cekat az budes moc napsat vic..

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od MichalM.Mac » 24 úno 2015 11:45

Popiš mi, jak byly disk před spuštěním zapojeny a jaké na nich byly partiton tabulky (GPT nebo MBR) a samotné partišny.

+ prováděl si s partišnami v instalátoru Win něco jiného, než formátováni cílové jako NTFS?

Uživatelský avatar
marvin.vega
Příspěvky: 109
Registrován: 25 pro 2012 10:58
Bydliště: olomoucký/zlínský kraj

Re: Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od marvin.vega » 24 úno 2015 12:31

ok

pokud byl systém v konfiguraci: PRIMARY SATA: 512GB HDD (GUID, 1x HFS+), SECONDARY SATA: 128 SSD (GUID - 1.hidden partition EFI,2.HFS+,3.vytvořená bootcamp assistantem ExFat, 4.recovery partition HFS+) tak se windows installer ani po formatu nerozběhl. napsal chybu 0x0832000 a konec. Ani po odebrani parttiony, nic nešlo..

takže jsem vypl macbook, fyzicky odpojil PRIMARY SATA, tzn. zůstala mi jenom SSD na secundarní satě = potom proběhne instalace úplně vpořdáku. Dokonce boot windows parttiony proběhne ok.

všechno funguje do doby, než připojím znovu PRIMARY SATA.. nehledě na to co na ní je. Jestli je tam MBR/GUID, jestli je tam v libovolnem schematu FAT32,exFAT,HFS+,NTFS.. jakmile prostě detekuje druhý disk, tak bliká kurzor...

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od MichalM.Mac » 25 úno 2015 08:38

Můžeš data z toho HDD zazálohovat a tomu disku zcela smazat hlavičku (partition table)?

Pak připojit HDD a zkusit nastartovat Win z toho SSD. Pokud se to nepodaří, řešil bych ten flex kabel.

Moje podezření je, že firmware Macu si myslí, že na tom HDD je bootovatelná partišna s Win, i když tam neni.

Uživatelský avatar
marvin.vega
Příspěvky: 109
Registrován: 25 pro 2012 10:58
Bydliště: olomoucký/zlínský kraj

Re: Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od marvin.vega » 25 úno 2015 11:46

MichalM.Mac píše:Moje podezření je, že firmware Macu si myslí, že na tom HDD je bootovatelná partišna s Win, i když tam neni.
jo, todle je taky můj závěr. Win se chce prostě nastartovat z primary PART. čekám na ten flex cable, jsem ho zkusil objednat.

Jinak disky jsem oba dva uplne přeformátoval. jsou čistý jak padlý sníh : ) Bez toho jsem se zasekl na jine chybove hlášce (win mel problem z GUIDEM.. bylo tam porušena part.tabulka)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od swenak » 11 bře 2015 07:07

Někdo tady řešil taky podobný problém. Zkusil bych vše vyčistit, SSD dát jako primární a HDD do rámečku mechaniky a instalovat nanovo.

Uživatelský avatar
marvin.vega
Příspěvky: 109
Registrován: 25 pro 2012 10:58
Bydliště: olomoucký/zlínský kraj

Re: Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od marvin.vega » 11 bře 2015 07:31

SSD se v primary BAY ani nechytne. EFI ho prostě ignoruje, nedokáže z něj nabootovat i když v DiskUtility pomoci Recovery part. ho vidím. Podle mě BUG toho flex cabelu.. čekám na nový.

jinak už jsem oba disky davno formatoval a daval je čistý, nepomohlo.. :/

Uživatelský avatar
marvin.vega
Příspěvky: 109
Registrován: 25 pro 2012 10:58
Bydliště: olomoucký/zlínský kraj

Re: Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od marvin.vega » 10 kvě 2015 14:14

jenom krátký update ..

FLEX kabel zabral, takže super..

disky opět prohozeny

primary BAY: SSD 120GB
second.optic BAY: HDD 500

instalace bootcampu už proběhla slušně, chtělo to jenom fixmbr opravit zavaděč a šlape

Uživatelský avatar
marvin.vega
Příspěvky: 109
Registrován: 25 pro 2012 10:58
Bydliště: olomoucký/zlínský kraj

Re: Blikající kurzor po instalaci bootcampu (WIN7)

Příspěvek od marvin.vega » 20 kvě 2015 09:22

tak je tu jeden problémek

pokud kombinovaně spouštím WIN7 z bootcampu a pak z Parallels, tak se WINdows chtějí stále aktivovat.. protože každé přepnutí vymění HW počítače a microsoft si to hlídá: (

Tak to nevím jak přesně dál..

zkusím tenhle postup https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/312295/en-us

Odpovědět