Problém s obnovením disku po odinstalování Win

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
shtefka
Příspěvky: 1
Registrován: 31 srp 2014 13:39

Problém s obnovením disku po odinstalování Win

Příspěvek od shtefka » 31 srp 2014 13:49

Měl jsem nainstalovaný win7 na polovině(60GB) disku přes bootcamp. Chtěl jsem je odinstalovat, tak jsem postupoval přes průvodce bootcamp , kde je přímo možnost odinstalování. Bohužel to nahlásilo chybu. Výsledek je že OSX pořád vidí jen tu svou půlku disku, a k druhé se nejde dostat protože win už jsou odinstalované.
Druhý pokus byl přes Diskovou utilitu, kde jsem současnou participaci prostě roztáhl přes celou kapacitu a dal použít.
Po minutě to zahlásilo tuto chybu:

Přerozdělování selhalo s chybou:

Mapu oddílů nelze změnit, protože ověřování souborového systému selhalo.

Teď už nevím jak dál a nikde jsem žádnou radu na tomto foru nenašel. Jsem připraven i horší varianty a mám udělanou zálohu :)
Jaké jsou moje možnosti? Chci jen aby OSX byl přec celý disk.
Jedná se o Air 2013, a Mavericks

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Problém s obnovením disku po odinstalování Win

Příspěvek od MICKI2701000 » 02 zář 2014 19:50

Ahoj, a vidis tam to neprirazene misto resp. jako volne? Zkusil bych jestli ano vytvorit druhy oddil, naformatovat, pak smazat a zkusit zvetsit puvodni.
A hlavne asi delat to v recovery konzoli, me taky myslim nesel zvetsit disk jinak nez v Recovery konzoli.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Problém s obnovením disku po odinstalování Win

Příspěvek od Hajnejch » 13 zář 2014 07:52

Pokud budete upgradovat na Yosemite až vyjde, tak si ho stáhněte, nainstalujte, zazálohujte data a pak zformátujte disk a nainstalujte čistou instalaci Yosemite. Budete mít skvěle fungující Mac na jednom oddílu.

Odpovědět