Instalace Windows 8.1 na Air 2011

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Jozinek
Příspěvky: 2
Registrován: 12 zář 2014 18:53

Instalace Windows 8.1 na Air 2011

Příspěvek od Jozinek » 12 zář 2014 19:00

Docela dlouho jsem využíval Win 7 nainstalovaný skrze BootCamp, protože ale doba pokročila a chtěl jsem se posunout i já (navíc jsem v práci vyhrál legálně Win 8.1), rozhodl jsem se nainstalovat nový systém. Win 7 jsem smazal a jal jsem se instalovat Win 8.1 skrze bootcamp. Vyzkoušel jsem několik ISO souborů, zkusil jsem několik USB flash třeba i externí disk, ale nikdy jsem nebyl úspěšný. Aktuální stav:

- v Airu mám Beta 2 OSX 10.10, to by ale problém být neměl
- instalace Win 8.1 64 bit je čistá bez úprav
- vše probíhá dobře do chvíle, kdy se má spustit instalace win, objeví se jen hláška
no bootable device insert boot disk and press any key

Na internetu jsem se snažil k tomu něco najít, většina návodů ale odkazuje na to, jak se z tohoto stavu dostat opět do OSX, to ale vím, to problém není. Zkusil jsem už testovačně třeba i nainstalovat Windows 8, ale problém zůstává stejný. Přiznám se, že když jsem kdysi instaloval Win 7, vše proběhlo napoprvé a do ničeho jsem nezasahoval, nyní to ale vypadá, že někde v procesu dělám chybu. PS: když pak zapnu Air s držením Alt, tak oddíl Bootcamp vůbec nevidím, je zde jen klasický disk s OSX + Recovery. Je problém v tomto? Podle mě ne, to by chybová hláška byla jiná...

PS: teď jsem zkusil jinou flešku, stejné ISO a pro změnu hláška - Non system disk, press any key to reboot

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Instalace Windows 8.1 na Air 2011

Příspěvek od lulu » 12 zář 2014 20:10

To legální windows jste dostal na jakém médiu? Nebo taky jenom jako iso? Pro bootovací USB flash na widle nestačí pouze ji vytáhnout z iso image.

Jozinek
Příspěvky: 2
Registrován: 12 zář 2014 18:53

Re: Instalace Windows 8.1 na Air 2011

Příspěvek od Jozinek » 12 zář 2014 20:42

Dostal jsem klíč, iso je normálně staženo z webu MS, něco jako když nakupujete na Alza.cz. ISO jsem použil v Bootcamp pro vytvoření bootovací flašky, to je špatně?

Tak další posun - jiná instalačka (už pátá, zkouším všechno), instlaace se rozjela ale v systémech EFI lze windows nainstalovat jen na disky GPT

Posun číslo tři - instalace proběhne, ale po instalaci mám stejně jen černou obrazovku (už po zadání LiveID atd...)

Odpovědět