Problém s vybraním oddílu

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
NashJoker
Příspěvky: 2
Registrován: 05 říj 2014 18:16

Problém s vybraním oddílu

Příspěvek od NashJoker » 05 říj 2014 18:33

Zdravím,

Mám menší problém s instalací WIN 8 pro na Mac. Když chci vybreru Flashku, kde mám věci z BOOT CAMPU a která už je naformátovaná, tak se mi zobrazí okno s "Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má styl oddílů GPT." Nevíte někdo, co s tím?

Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

Problém s vybraním oddílu

Příspěvek od petr.sybol » 05 říj 2014 21:42

Predpokladam, ze jsi postupoval dle pruvodce BootCamp, ktery ti vytvoril oddil a pripravil flash disk s Windows 8. Vrat se tedy do OS X, spust Disk Utilitu a symbolem "-" odstran vytvoreny oddil "BootCamp". Po odstraneni z nej zbyde prazdny obdelnik s volnym mistem. Zvol, ze chces tento oddil naformatovat na exFAT a dle libosti ho pojmenuj, napr. opet BootCamp. Pote restartuj a drz ALT. V menu vyberu disku zvol flashdisk, na kterym je Windows. V pruvodci instalace Windows vyberu disku zvol dany oddil a zvol volbu naformatovat (nutnost). Nyni by se jiz mela instalace potvrdit bez chyby.
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

NashJoker
Příspěvky: 2
Registrován: 05 říj 2014 18:16

Re: Problém s vybraním oddílu

Příspěvek od NashJoker » 08 říj 2014 16:01

petr.sybol píše:Predpokladam, ze jsi postupoval dle pruvodce BootCamp, ktery ti vytvoril oddil a pripravil flash disk s Windows 8. Vrat se tedy do OS X, spust Disk Utilitu a symbolem "-" odstran vytvoreny oddil "BootCamp". Po odstraneni z nej zbyde prazdny obdelnik s volnym mistem. Zvol, ze chces tento oddil naformatovat na exFAT a dle libosti ho pojmenuj, napr. opet BootCamp. Pote restartuj a drz ALT. V menu vyberu disku zvol flashdisk, na kterym je Windows. V pruvodci instalace Windows vyberu disku zvol dany oddil a zvol volbu naformatovat (nutnost). Nyni by se jiz mela instalace potvrdit bez chyby.
Ano, už všechno běželo jak má. Instalace se zdařila. Děkuji moc. :)

Odpovědět