Instalace Windows na iMac

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
petrzprahy
Příspěvky: 4
Registrován: 22 říj 2014 22:01

Instalace Windows na iMac

Příspěvek od petrzprahy » 22 říj 2014 22:06

Zdravim vsechny,
posledni tri dny se zoufale snazim nainstalovat Windows 7 pomoci BootCamp na svuj rok stary plochy iMac.

Windows mam original na CD, udelal jsem z nich ISO obraz za pomoci aplikace WBI Creator, postupoval jsem standardne pres BootCamp, po restartu se mi objevila hlaska No bootable device - Insert bootable disc and press any key, toto jsem prekonal pres opetovny restart a stisk klaves Option, vybral jsem Windows oddil rucne a naskocila uz standardni Windowska instalace, nicmene hned pri prvni obrazovce, kde mate vybrat zemi a jazyk mi system okamzite zamrzne a neda se nic udelat. Zkousel jsem pockat i vice nez hodinu a nic.

Dale jsem se nedostal. Umite mi nekdo poradit?

Tomu kdo mi na dalku pomuze system nainstalovat klidne i zaplatim!

Dekuji!

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od lanny » 22 říj 2014 22:17

Teď už je pozdě, ale zítra se na to podíváme. O které Windows jde?

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od swenak » 23 říj 2014 02:37

To není možná zamrzlé, ale problém je v nefunkčnosti klávesnice/myši díky problémům s USB. Je to asi podobný problém, jako se řešil (a nevyřešil) např. i na MBA 2013. Obojí funguje jen, pokud je instalace Windows správně puštěna po restartu z OSX. Jakmile to ale neprojde a pustíte to ručně, už to není to samé. Takže bych se spíše snažil zjistit, proč to po restartu nefunguje (i mně se to pár krát stalo). Zkusil bych možná instalovat přímo z CD a na USB mít jen ovladače z BootCamp.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od tlacenka » 23 říj 2014 03:19

Jsou ta windows x64?

petrzprahy
Příspěvky: 4
Registrován: 22 říj 2014 22:01

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od petrzprahy » 23 říj 2014 14:13

To s tou klávesnicí mě též napadlo, jenže co s tím?

Pokud mi jste někdo ochoten pomoci konkrétně, napište mi zprávu zde na fóru s vaším skype nickem, přidám si vás a můžeme se na to podívat.

Jde o Windows 7 64bit Home Premium edice, přímá instalace z CD není možná, protože k iMacu nemám externí mechaniku a kupovat ji jen pro tuhle instalaci se mi zdá zbytečné. Takže pokud to jde nějak obejít...
_

Tak změna: Právě jsem koupil Apple USB SuperDrive, doslo mi, ze ji zrejme stejne budu potrebovat, pokud to nepujde primo z disku, zase se ozvu...

petrzprahy
Příspěvky: 4
Registrován: 22 říj 2014 22:01

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od petrzprahy » 23 říj 2014 17:02

Tak mám zase podobný problém. Pomocí mechaniky a disku se mi podařilo Windows nainstalovat, nicméně jsem se zasekl na kroku prvního spouštění Windows. Do oddílu Windows se normálně přes výběr disku dostanu, nicméně jak naběhne okno, kde mám vyplnit jméno a uložit jej, tak mi zase nic nereaguje. Ani klávesnice, ani myš (macovská, drátová, bezdrátová, nic).

Zřejmě potřebuje ty podpůrné ovladače, ale není schopen si je načíst, protože jsou na té flashce a USB to neumí díky scházejícím ovladačům. Ví někdo, jak z toho ven?

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Instalace Windows na iMac

Příspěvek od swenak » 23 říj 2014 22:47

A poustel jste instalaci z OSX? Tedy ne rucne? Jinak mechaniku stacilo poridit obycejnou za parnset Kc, neni nutna superdrive za 2tis.

petrzprahy
Příspěvky: 4
Registrován: 22 říj 2014 22:01

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od petrzprahy » 24 říj 2014 10:24

swenak píše:A poustel jste instalaci z OSX? Tedy ne rucne? Jinak mechaniku stacilo poridit obycejnou za parnset Kc, neni nutna superdrive za 2tis.
Ano, klasicky pres BootCamp to bezelo cele, nezsahoval jsem do toho. Na flasku jsem dal podpurne ovladace a z CD jsem to instaloval. Mam vse Apple, tak to uz je jedno :)

Uživatelský avatar
kubart
Příspěvky: 57
Registrován: 24 lis 2014 02:06

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od kubart » 03 pro 2014 17:25

pokud jsem nic nepřehlídnul - instalace Win 8.1 na můj starší iMac (late 2007) přes Boot Camp asi není možná. Nebo ví někdo o nějaké berličce?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od tlacenka » 03 pro 2014 17:59

ne, psoledni verzi, kterou tam dostanete jsou 7

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od lulu » 03 pro 2014 18:42

Mě to na w7 blbo s x64 - černá obrazovka. 32-bit verze žádný problém

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Instalace Windows na iMac

Příspěvek od swenak » 04 pro 2014 05:08

A přímo to nejde?

Odpovědět