Problém s odinstalováním windows (bootcamp)

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
kirklazzarus
Příspěvky: 2
Registrován: 02 pro 2014 15:40

Problém s odinstalováním windows (bootcamp)

Příspěvek od kirklazzarus » 02 pro 2014 16:25

Zdravím, neúspěsně jsem nainstaloval windows na mac přes bootcamp. V bootcampu jsem zvolil možnost - Nainstalovat windows 7 nebo novější, použil jsem přes daemon tools win7.iso. Nicméně jsem nepřipojil flash disk (nevím, zda jsem vůbec měl). Zahájil jsem instalaci, která proběhla úspěšně a došlo k restartování macu. Následně se mac spustí na černé obrazovce a žádá boot device. (asi tu flešku)...

Nicméně když při spustění držím klávesu ALT, tak mě to normálně půsti do OSX. Následně jsem se rozhodl pro odinstalování windows, znova prostřednictvím bootcampu - v průběhu se instalace přerušila a zahlásila chybu.

Nyní když zapnu bootcamp tak už není možnost odinstalovat windows, ale při normálním spuštění se zase ukáže černá obrazovka s chce to boot device. A místo které jsem vyčleni z hdd přes bootcamp je zabrané. Když spustím disk utility tak těch 60gb vyčleněných je tam zobrazeno jako volné místo, ale nejde s ním nic dělat - ani v recovery modu.

Díky za rady.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s odinstalováním windows (bootcamp)

Příspěvek od ra3662 » 02 pro 2014 17:17

Nic dělat znamená ani odebrat přes "-"?

kirklazzarus
Příspěvky: 2
Registrován: 02 pro 2014 15:40

Re: Problém s odinstalováním windows (bootcamp)

Příspěvek od kirklazzarus » 02 pro 2014 17:27

Kdyz otevru disc utility tak vlevo mam jen Macintosh HD (nadrazene) a pod tim Macintosh HD podrazera a dale jen superdrive (diskocou jednotku). Kdyz kliknu na nadrazenou jednotku Macintosh HD a dám rozdělit tak v uspořádání oddílů ukáže rozdělení Macintosh HD nějakých 260gb, bez těch 60gb a pod tím šédé - volné místo - ovšem s tím nic nelze dělat - přejmenovat, změnit formát, nic

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s odinstalováním windows (bootcamp)

Příspěvek od ra3662 » 02 pro 2014 17:59

restart do zotavovacího oddílu a opravit práva a disk, nepomůže??

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Problém s odinstalováním windows (bootcamp)

Příspěvek od MICKI2701000 » 08 pro 2014 15:09

NO delal ste to spatne proto se nedivim.
1. Recovery, tam by ten oddil mel jit smazat resp. spojit popr. reset pram a toho druheho nevybavim si ted, myslim smc.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
marvin.vega
Příspěvky: 109
Registrován: 25 pro 2012 10:58
Bydliště: olomoucký/zlínský kraj

Re: Problém s odinstalováním windows (bootcamp)

Příspěvek od marvin.vega » 20 úno 2015 08:09

zkus si rozkrýt skryté partitiony http://www.cnet.com/news/manage-all-par ... y-in-os-x/ , třeba tě pak nechá s tím pracovat

a jinak pak už jedině přes nástroj jako třeba PARTED, kt. umožní víc práce než diskutility...

Odpovědět