Boot start Mac fail

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
miroslav_r
Příspěvky: 8
Registrován: 11 úno 2016 14:40

Boot start Mac fail

Příspěvek od miroslav_r » 12 kvě 2016 16:26

info: - MacBook Pro (early 2011) NO SuperDriver 1xSSD 1xHDD (místo mechaniky) Boot Camp install windows

Čau lidi,
instaloval jsem Windows na mac, ale nepovedlo se to pomocí externí mechaniky mě to pustilo dál v bootcampu a počítač se restartoval, potom už nedokázal spustit z externí mechaniky instalaci, tak jsem to zkoušel přes USB, to však bez úspěchu no jo model 2011 :-/.
Tak jsem to vzdal a řekl jsi že na widle prdím. Co mě teď trápí je to že při startu Macu se zapne vždy bootování na windows (boot camp a ukáže se černá obrazovka "vložte instalační disk a zmáčkněte libovolnou klávesu". Řešení tohoto problému je že podržím při startu alt a vyberu SSD disk kde mám nainstalované OS X, chtěl bych se toho nějak zbavit aby se mě při každém startu nezapínalo bootovaní a chtělo to po mě disk. To hdd kam jsem se to snažil nainstalovat jsem formátoval, ale to nepomohlo a když to dělám přes průvodce bootcamp tak tam označím disk, ale možnost smazat windows není povolena protože tam vlastně nikdy nebyl a jen se to při startu bootuje a když nepodržím alt musím restartovat. Dost mě to se** díky za nějaké návrhy.

Mirek

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Boot start Mac fail

Příspěvek od MichalM.Mac » 12 kvě 2016 19:04

Jabko -> System Preferences -> Startup Disk
Vybrat oddíl s OS X.

miroslav_r
Příspěvky: 8
Registrován: 11 úno 2016 14:40

Re: Boot start Mac fail

Příspěvek od miroslav_r » 13 kvě 2016 13:54

Nevím proč, ale tam nevidím žádné startovací disky :-(

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Boot start Mac fail

Příspěvek od MichalM.Mac » 13 kvě 2016 14:00

Tak při bootu, poté co podržíš ALT proveď výběr systému s podrženou klávesou control.
http://www.macworld.com/article/1135944 ... pboot.html

miroslav_r
Příspěvky: 8
Registrován: 11 úno 2016 14:40

Re: Boot start Mac fail

Příspěvek od miroslav_r » 13 kvě 2016 17:15

Díky, pomohlo to :-)

Odpovědět