MBA 2015 a Bootcamp Windows 10

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
HonzaHulk
Příspěvky: 1
Registrován: 03 črc 2016 13:41

MBA 2015 a Bootcamp Windows 10

Příspěvek od HonzaHulk » 04 črc 2016 07:46

Zdravím, potřeboval bych vědět, jaké máte případně zkušenosti s Bootcampem u Macbooku Air... Co mohu čekat, je skutečně pravda, že hardware Macbooku není odladěný na okna, že při Bootcampu Windows jede větráček pořád na plné otáčky bez ohledu na tom, co dělám, zahřívá se počítač hodně už při otevření webového prohlížeče? :roll: V OS X téměř o větráku nevím,je neslyšitelný, a počítač teplotně v pohodě, když surfuji, dělám kancelářskou práci nebo koukám ve VLC na filmy a seriály...

Počítač je Macbook Air 2015 model s 4GB Ram, s 256GB SSD a tou slabší variantou procesoru, El Capitan. Verze Win, kterou bych bootcampoval, by byla zřejmě Windows 10 Home.

Jde mi o hraní starších her, např. Baldurs Gate 2, Gothic, Neverwinter Nights 1, tedy výhradně takovéto staré hry než např. nový Doom... Jinou práci jako stříhání videa atd. dělat nebudu, možná brouzdování po internetu, když se mi nebude chtít přepínat do OS X. Zkoušel jsem hrát tyto přes Wine nebo Playonmac.com v OS X, ale trvalo mi poměrně dlouho to zprovoznit a nebaví mě to moc nastavovat a zkoušet, ne vždy to jelo pěkně, navíc rád hraji s modifikacemi, tak to pro mě není moc řešení . :(

Co mohu čekat? Vyplatí se na tyto starší hry investovat do pořízení Windows, nebo je Bootcamp dost nepohodlné řešení pro Macbook Air?

Psal jsem i na jiné Apple forum, ale rád bych sesbíral co nejvíce zkušeností případně... Moc díky.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: MBA 2015 a Bootcamp Windows 10

Příspěvek od Honza.Mac » 04 črc 2016 16:15

Je toho plné toto fórum, stačí jej prohledat a pročíst.
Ale dle ohlasů zde, se stává nejen z Aira při používání Windows v BootCampu topinkovač ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MBA 2015 a Bootcamp Windows 10

Příspěvek od swenak » 05 črc 2016 12:56

Někdy ani ne tak topinkovač, jako stíhačka. Netopí, ale stejně fouká naplno. Ale vše je to Applem, nikolik MS a Windows.

Odpovědět