WIN 10 na Macu

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
amaroun
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2016 08:48

WIN 10 na Macu

Příspěvek od amaroun » 11 zář 2016 09:21

Chci se zeptat, pokud si nainstaluji kupříkladu WIN10 na MAC, jak poběží? poběží WIN 10 s iosem souběžně a toto řeší program Parallels, tedy budou mít ty souběžně dva běžící systémy vliv na výkon?
Nebo lze nainstalovat, aby běžel pouze na pozadí?A neměl vůbec na nic vliv.

Vysvětlím o co mi jde.Chci používat WIN je pro jedno specifické připojení ke vzdálené ploše, které prostě na iosu neběží, tedy běží jen po nějakou omezenou dobu a potom ho nelze obnovit, nějakým způsobem si prostě ios pamatuje vše a to připojení nelze obnovit ani promázáním bůhví všeho možného.To je celý problém proč WIN potřebuji, protože jinak jsem nadmíru spokojen.

Děkuji za tipy. ;)

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: WIN 10 na Macu

Příspěvek od sallvator » 11 zář 2016 09:26

Pres parallels pojedou soubezne a pres bootcomp si pri zapnuti pocitace volis jakej ma naject a pro prepnuti je treba restart

Pro vzdalenou plochu je nejlepsi na mac remote deskop primo od microsoftu sam se pres to pripojuju a jede to bezproblemu, win nepotrebuji

amaroun
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2016 08:48

Re: WIN 10 na Macu

Příspěvek od amaroun » 11 zář 2016 09:44

No OK pokud pojednou souběžně, má to vliv na výkon?Nebo prostě pojede v pozadí a mohu v rámci booku používat třeba Remote desktop?

Remote desktop jsem používal na iosu, to bylo OK, ale bohužel po 90-ti dnech se v rámci připojení k nám do firmy vypne a nelze to obnovit.
Na WIn to bylo v pohodě, promazaly se registry a jelo to znova (není to úplně košer tedy), ale ten ios si i po smazání a opětovné instalaci vše jakoby pamatuje a nelze to obnovit.Kdyby tohle někdo uměl, nepotřebuji žádné WIN :cry:

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: WIN 10 na Macu

Příspěvek od swenak » 11 zář 2016 10:42

Pokud se nepletu, problém je v dočasně přidělované licenci z RDP serveru, je to tak?

Zkuste toto, ač možná cesty budou teď jinak.

IFor Mac clients

Delete the contents of:
"/Users/Shared/Microsoft/RDC Crucial Server Information".

Attempt to reconnect to the server.

If it fails change the permissions on the folder using this command.
Terminal window:
sudo chmod -R g+w /Users/Shared/Microsoft/

amaroun
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2016 08:48

Re: WIN 10 na Macu

Příspěvek od amaroun » 11 zář 2016 14:46

Přesně tak, problém je v v licenci dočasně přidělované.
Dobrá, hned zítra vyzkouším a dám vědět.Zatím moc díky

amaroun
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2016 08:48

Re: WIN 10 na Macu

Příspěvek od amaroun » 13 zář 2016 10:29

Tak jsem to prošel, měl jsem zobrazené i skryté soubory, abych viděl všude. Prohledal jsem výrazy jako "Microsoft", "RDC", "REMOTE" apod.. Našel jsem jediné umístění s názvem Microsoft a to ve složce Library - název com.microsoft.rdc.mac
Snímek obrazovky 2016-09-13 v 11.27.56.png
Tuto složku jsem smazal (předtím jsem odinstaloval aplikace Microsoft RDC), následně provedl novou instalaci aplikace a konfiguraci připojení, ale stále to nefunguje.

Odpovědět