WINDOWS na imac 2017

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
DISHONORED
Příspěvky: 1
Registrován: 10 lis 2017 11:05

WINDOWS na imac 2017

Příspěvek od DISHONORED » 10 lis 2017 11:12

Ahoj,

jsem PC uzivatel, ale koupili jsme ted novy imac a pc bude muset jit z domu, tak bych se rad zeptal, jestli muzou na imacu fungovat oba softy? Ze jeden uzivatelky ucet pobezi na windows a druhy ucet na mac os x? A pokud by toto slo, bude to mit nejaky zasadni dopad na rychlost imacu?

dekuji
Disho

Uživatelský avatar
Vebecko
Příspěvky: 108
Registrován: 22 zář 2013 22:25

Re: WINDOWS na imac 2017

Příspěvek od Vebecko » 10 lis 2017 12:53

Windows lze na Macu provozovat. Existuje několik možností.

A/ bootcamp - tzn oba systémy jsou vedle sebe a při startu si vyberete
B/ virtualizace - Windows běží na virtálu pod macOS (existují různé programy na virtualizaci Parallels, VMware Fusion). Tzn. Mac naběhne vždy do macOS a pokud potřebujete WIN tak si je pustíte.

Zkuste tato hesla zadat do vyhledávání a přečíst si o tom. ¨
Já mám na Macu Windows ve virtuálu pod Parallels a žádné problémy jako rychlost a pod jsem nezaznamenal.
Macbook Pro 15 | iPhone 6s

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

WINDOWS na imac 2017

Příspěvek od Honza.Mac » 10 lis 2017 16:42

BootCamp je “nepohodlný” ale tím jsem zde vyhlášený ... Obrázek
Šel bych cestou virtualizace, pohodlnost, méně starostí s drivery.
Při virtualizaci je důležité uvědomit si jestli chci aplikace/hry náročné na grafiku (pak použít placené Parallels, VMware Fusion), pokud to chcete na “standardní” používání (kancelář, nenáročné editory atp.) pak stačí bezplatný VirtualBox.

EDIT : Při virtualizaci doporučuji 8GB RAM, nejlépe 16 GB RAM (MacBook Pro) no a pokud budete mít na iMacu 32GB RAM máte “neomezené” možnosti a virtuálním Windows můžete dát 16GB virtuální paměti a budou lítat jako fík.
U nás máme iMacy s 32 GB RAM, VMware Fusion 10 v nich Windows 10 s 16GB RAM a CAD programy na tom lítají líp jak na pevném železe ... :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět