Stránka 1 z 1

WINDOWS na imac 2017

PříspěvekNapsal: 10 lis 2017 11:12
od DISHONORED
Ahoj,

jsem PC uzivatel, ale koupili jsme ted novy imac a pc bude muset jit z domu, tak bych se rad zeptal, jestli muzou na imacu fungovat oba softy? Ze jeden uzivatelky ucet pobezi na windows a druhy ucet na mac os x? A pokud by toto slo, bude to mit nejaky zasadni dopad na rychlost imacu?

dekuji
Disho

Re: WINDOWS na imac 2017

PříspěvekNapsal: 10 lis 2017 12:53
od Vebecko
Windows lze na Macu provozovat. Existuje několik možností.

A/ bootcamp - tzn oba systémy jsou vedle sebe a při startu si vyberete
B/ virtualizace - Windows běží na virtálu pod macOS (existují různé programy na virtualizaci Parallels, VMware Fusion). Tzn. Mac naběhne vždy do macOS a pokud potřebujete WIN tak si je pustíte.

Zkuste tato hesla zadat do vyhledávání a přečíst si o tom. ¨
Já mám na Macu Windows ve virtuálu pod Parallels a žádné problémy jako rychlost a pod jsem nezaznamenal.

WINDOWS na imac 2017

PříspěvekNapsal: 10 lis 2017 16:42
od Honza.Mac
BootCamp je “nepohodlný” ale tím jsem zde vyhlášený ... [emoji6]
Šel bych cestou virtualizace, pohodlnost, méně starostí s drivery.
Při virtualizaci je důležité uvědomit si jestli chci aplikace/hry náročné na grafiku (pak použít placené Parallels, VMware Fusion), pokud to chcete na “standardní” používání (kancelář, nenáročné editory atp.) pak stačí bezplatný VirtualBox.

EDIT : Při virtualizaci doporučuji 8GB RAM, nejlépe 16 GB RAM (MacBook Pro) no a pokud budete mít na iMacu 32GB RAM máte “neomezené” možnosti a virtuálním Windows můžete dát 16GB virtuální paměti a budou lítat jako fík.
U nás máme iMacy s 32 GB RAM, VMware Fusion 10 v nich Windows 10 s 16GB RAM a CAD programy na tom lítají líp jak na pevném železe ... :D