upload stránek pomocí Rapidweaveru

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
Szkandi
Příspěvky: 7
Registrován: 14 srp 2012 22:22

upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od Szkandi » 14 srp 2012 22:26

Zdravím, nemá někdo zkušenost s uploadem webu vytvořeného pomocí rapidweaveru? Jaký hosting? Jak to nastavit? Jsem pravděpodobně idiot (důvod používání macu) ale nějak mi to nejde. Díky za pomoc

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od musashi » 14 srp 2012 22:55

Hosting lze jakýkoliv, ideálně mít vlastní. Důležité je jej v RW správně nastavit.
Co konkrétně máš za problém?

Szkandi
Příspěvky: 7
Registrován: 14 srp 2012 22:22

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od Szkandi » 14 srp 2012 23:03

Všechno nastavím podle videa (tutorialu) dokonce mi to uploadne stranky, na webu je to vsak nezobrazi. Mozna bych to potreboval naznacit celkove, jak pro blbce.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od lanny » 15 srp 2012 11:53

Szkandi píše:Všechno nastavím podle videa (tutorialu) dokonce mi to uploadne stranky, na webu je to vsak nezobrazi. Mozna bych to potreboval naznacit celkove, jak pro blbce.
To byste musel zveřejnit nastavení. Já publikuju Rapidweavera na mnoho hostingů. ale problém jsem zatím neměl.

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od musashi » 15 srp 2012 12:46

Szkandi píše:Všechno nastavím podle videa (tutorialu) dokonce mi to uploadne stranky, na webu je to vsak nezobrazi. Mozna bych to potreboval naznacit celkove, jak pro blbce.
Co znamená, ze je na webu nezobrazi?
Když zadas kompletni URL adresu (vcetne jména souboru), tak se nezobrazi?
Nebo se nezobrazi po zadání jména domény?

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 15 srp 2012 13:09

Taky používám RW, probléms uploadem nemám. Podívej se zda máš na ftp nahraný souor index.html, nebo index.php, nevím v jakém formátu totam máš.

Program je fajn, ale občas narazím na nějaké omezení.

Používáte nějakou alternativu? Já si zatímkoupil jen pár témat, nějaké stacks. Každopádně malé projekty jde udělat raz dva a pěkně.:)

Szkandi
Příspěvky: 7
Registrován: 14 srp 2012 22:22

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od Szkandi » 15 srp 2012 19:43

Ok, vypydá to, že jsem úplně mimo. Můžete mi prosím nastřeli zhruba jak mám nastavit RW pro např. hosting na IC? Děkuji

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 15 srp 2012 22:54

Szkandi píše:Ok, vypydá to, že jsem úplně mimo. Můžete mi prosím nastřeli zhruba jak mám nastavit RW pro např. hosting na IC? Děkuji
napiš dyžtak co máš nebo zda jde přidat semka print screen to co máš v "publish settings"

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 16 srp 2012 07:57

Asi by to chtělo i zaožit téma jen o RW. Já mám ted´problém s facebookem a jeho tlačítkama, na FB stránce si nechám vygenerov kód (náhled vypadá tak jak chci) a vyberu si iframe a dám to na stránkuv rámci stacsk so pole s html, ale na stránkách se mi nechce nic zobrait, jako by tam ani nebylo přidané nové polé s html.

- úprava: tak teď z práce to už vidím, že je to v pořádku, zajímavé, že se mi to nezobrazilo hned po uploadu na ftp.

Szkandi
Příspěvky: 7
Registrován: 14 srp 2012 22:22

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od Szkandi » 16 srp 2012 10:26

server: ftp.szkandi.webpark.cz
user name: szkandi.webpark.cz
path: szkandi.webpark.cz/
Věřím, že jsem vedle jak ta jedle, tak opravuj a raď :-)

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 16 srp 2012 10:49

Szkandi píše:server: ftp.szkandi.webpark.cz
user name: szkandi.webpark.cz
path: szkandi.webpark.cz/
Věřím, že jsem vedle jak ta jedle, tak opravuj a raď :-)
zkuš to bez toho "path" a nech to prázdné

Szkandi
Příspěvky: 7
Registrován: 14 srp 2012 22:22

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od Szkandi » 16 srp 2012 11:33

Ani zrušení path nepomohlo...

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 16 srp 2012 13:44

Szkandi píše:Ani zrušení path nepomohlo...
a když se podíváš na ftp, máš to tam vše nahrané? případně se podívej na stránky poskytovalte do jakého adresáře se mají stránky nahrávat

Szkandi
Příspěvky: 7
Registrován: 14 srp 2012 22:22

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od Szkandi » 16 srp 2012 14:41

chlapi sorry, ale myslel jsem, že poskytovatel mi zadá co potřebuji, to zapíšu do RW a to je vše. Nějaké nastavování adresáře nebo něco podobného vůbec neznám...

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 16 srp 2012 15:23

Szkandi píše:chlapi sorry, ale myslel jsem, že poskytovatel mi zadá co potřebuji, to zapíšu do RW a to je vše. Nějaké nastavování adresáře nebo něco podobného vůbec neznám...

možná pomůže tohle:

[1] Nahrál jsem obsah stránky ale nezobrazuje se. Pořád vidím, tato subdoména je registrována na serveru IC.cz

Musíte smazat soubor index.html, který tam byl automaticky nahrán při zřízení účtu.
Pořadí souborů index.* je následující
DirectoryIndex index.html index.htm index.php index.php3 index.php4 index.php5 index.xhtml index.wml

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 28 srp 2012 16:56

chtěl bych tohle téma trochu oživit, co používáte nejraději na RW? dříve tu byla stránka rapidweaver.cz, ale ta už ukončila činnost, byl bych rád v kontaktu s lidma, kteří s tímto SW taky pracují.

Zrovna řeším jeden problém. Při pouřítí Stacks a vložení 2 sloupců. vložení textu tak každý má po jedné polovině. Chtěl bych aby jeden sloupec byl širší a ten druhý aby zabíral už jen 1/3 na šířku. Půjde to?

Díky

Szkandi
Příspěvky: 7
Registrován: 14 srp 2012 22:22

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od Szkandi » 28 srp 2012 17:19

Já pořád řeším ten upload... Kdyby se někomu chtělo, ať vybere nějaký free hosting a krok po kroku mi napíše jak uploadovat pomocí RW5. Budu velmi rád za pomoc... :D

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od musashi » 28 srp 2012 17:54

abiba píše:chtěl bych tohle téma trochu oživit, co používáte nejraději na RW? dříve tu byla stránka rapidweaver.cz, ale ta už ukončila činnost, byl bych rád v kontaktu s lidma, kteří s tímto SW taky pracují.

Zrovna řeším jeden problém. Při pouřítí Stacks a vložení 2 sloupců. vložení textu tak každý má po jedné polovině. Chtěl bych aby jeden sloupec byl širší a ten druhý aby zabíral už jen 1/3 na šířku. Půjde to?

Díky
V nastaveni jde nastavit pomer mezi sloupci.
Jinak v RW taky delam a rad bych sdilel zkusenosti a diskutoval problemy s dalsimi kolegy ...

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 29 srp 2012 18:34

musashi píše:
abiba píše:chtěl bych tohle téma trochu oživit, co používáte nejraději na RW? dříve tu byla stránka rapidweaver.cz, ale ta už ukončila činnost, byl bych rád v kontaktu s lidma, kteří s tímto SW taky pracují.

Zrovna řeším jeden problém. Při pouřítí Stacks a vložení 2 sloupců. vložení textu tak každý má po jedné polovině. Chtěl bych aby jeden sloupec byl širší a ten druhý aby zabíral už jen 1/3 na šířku. Půjde to?

Díky
V nastaveni jde nastavit pomer mezi sloupci.
Jinak v RW taky delam a rad bych sdilel zkusenosti a diskutoval problemy s dalsimi kolegy ...

díky moc, jsem si toho v tom nastavení vůbec nevšiml.:)

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 29 srp 2012 18:49

musashi píše:
abiba píše:chtěl bych tohle téma trochu oživit, co používáte nejraději na RW? dříve tu byla stránka rapidweaver.cz, ale ta už ukončila činnost, byl bych rád v kontaktu s lidma, kteří s tímto SW taky pracují.

Zrovna řeším jeden problém. Při pouřítí Stacks a vložení 2 sloupců. vložení textu tak každý má po jedné polovině. Chtěl bych aby jeden sloupec byl širší a ten druhý aby zabíral už jen 1/3 na šířku. Půjde to?

Díky
V nastaveni jde nastavit pomer mezi sloupci.
Jinak v RW taky delam a rad bych sdilel zkusenosti a diskutoval problemy s dalsimi kolegy ...
A máš nějakou ukázku? Já ted´dělám na třech věcech, tak pak postnu.

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: upload stránek pomocí Rapidweaveru

Příspěvek od abiba » 05 zář 2012 23:04

jak jednoduše děláte SEO na RW? Jen přes keywords v Headeru?

Odpovědět