Aký software na "sledovanie" prístupov k Macu (anti theft)

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Aký software na "sledovanie" prístupov k Macu (anti theft)

Příspěvek od rony » 15 srp 2012 07:42

Máte skúsenosti s používaním programov na ochranu počítača? Ide mi o obdobu Find My iPhone pre Mac. Čiže zistenie polohy macu, odfotenie používateľa (zlodeja), prípadná ochrana systémových nastavení, vymazanie obsahu a pod. Viem, že týchto programov je viacej a nikdy som žiadny nepoužíval, takže ak ste používali viacej a robili si výber, sprostredkujte svoje dojmy a odporučte najvhodnejší.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký software na "sledovanie" prístupov k Macu (anti thef

Příspěvek od casey » 19 srp 2012 15:45

Find my iPhone funguje i pro Mac.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký software na "sledovanie" prístupov k Macu (anti thef

Příspěvek od rony » 19 srp 2012 17:41

To som uz zistil. Co konkretne INE programy, ktore by eventualne robili aj nieco ine ako Find My Mac? To, ze nejake existuju viem, zaujima ma, ktore konkretne vobec pouzivate.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký software na "sledovanie" prístupov k Macu (anti thef

Příspěvek od casey » 19 srp 2012 18:35

Osobně žádný jiný nepoužívám. Kdysi jsem zkoušel i jeden, který dělal fotky webkamerou, ale už si nepamatuji jeho název. Byl docela dobrý, ale připadlo mi to zbytečné.

Mám tedy ještě nainstalovaný LogMeIn, pokud bys ho považoval za "anti thef" software, protože jím lze vzdáleně ovládat počítač a tedy i zapnout kameru.

gondo
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2012 10:53

Re: Aký software na "sledovanie" prístupov k Macu (anti thef

Příspěvek od gondo » 22 srp 2012 12:07

Používám http://hiddenapp.com. Vyzkoušel jsem i jiné aplikace, všechny pracují v podstatě na podobném principu, ale žádná jiná mě neoslovila. Při testování jsem zkoušel i některé zdarma. Problém byl, že buď bylo obtížné (až nemožné) je nastavit, nebo občas nefungovaly. Někdy jsem zjistil, že aplikace prostě neběží i když by měla.
Od takovéto aplikace ovšem čekám, že poběží spolehlivě, že jí nainstaluji a zapomenu. A to přesně splňuje Hidden. Stojí $15 ročně, to je vcelku zanedbatelné.
Je ovšem potřeba počítač trochu nastavit. Udělat nový uživatelský účet, který není chráněný heslem, nebo má heslo napsané v nápovědě. Je potřeba zloději umožnit používání počítače, jinak se nepřipojí k netu. Také je třeba zapnout heslo firmware, takže bez zadání hesla nebude možné nabootovat z jiného než hlavního disku a tedy nebude možné přeinstalovat systém a zbavit se tak hlídacího SW.
Po aktivaci módu "Stolen" v uživatelském účtu na webu Hidden počítač odesílá na web fotky zloděje, otisky obrazovky, polohu zakreslenou v Google mapě (bere jí z okolních Wi-Fi sítí) a hromadu síťových informací. Dá se tak snadno zjistit provider a dříve či později dorazí i screenshot, kde se zloděj loguje do mailu nebo na Facebook.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký software na "sledovanie" prístupov k Macu (anti thef

Příspěvek od rony » 22 srp 2012 15:52

robil si si aj nejaky test funkcie, zjednodusene: tvaril si sa, ze macbook je prec a skusal, co vsetko naozaj pozistujes?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

gondo
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2012 10:53

Re: Aký software na "sledovanie" prístupov k Macu (anti thef

Příspěvek od gondo » 22 srp 2012 15:57

Ano. Aplikace má "test mode" po jehož aktivaci se nashromáždí jedna sada dat (foto z kamery, poloha, síťové info a screenshot). Stav se hned potom automaticky opět přepne na "not stolen". Funguje spolehlivě, občas to testuji.

Odpovědět