MapMyFitness - alternativa

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

MapMyFitness - alternativa

Příspěvek od MikeshCZ » 30 črc 2012 11:54

Ahoj,

na trackování výletů jsem používal vždy MapMyFitness. Bohužel po posledním updatu aplikaci hodně předělali a prakticky se jedná o webovou stránku načítanou v aplikaci. To mě dost vadí, protože v případě že jste v místě, kde nění (nebo je slabý) signál, nemůžete si naměřenou trasu uložit, apod. Navíc vše dlouho trvá, než se to načte.

Nemáte někdo nějakou alternativu, která nepotřebuje k ukládání tras web, respektive si uděláte sync s webem, až budete chtít.

Z minulosti znám ještě RunKeeper, ale ten je asi spíš na běhání podobně jako Nike+.

Hledám spíš něco na chození a pokud možno něco, co např. nějakým elegantním způsobem šetří i baterku (kvůli GPS) protože, pokud jdete na výlet je to zpravidla na déle než 5-6h. :?

Předem díky za návrhy.
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: MapMyFitness - alternativa

Příspěvek od Alisczech » 30 črc 2012 12:39

Nevim, kolik informaci chces zaznamenavat. Krasne jednoducha a fungujici zalezitost je Geotagphotos (http://www.geotagphotos.net/cs/), ktera je sice primarne urcena pro fotografy, ale uslou trasu z ni dostanes bez problemu
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: MapMyFitness - alternativa

Příspěvek od MikeshCZ » 30 črc 2012 14:41

Díky, to vypadá zajímavě! Zkusím Lite verzi a uvidíme ;) .
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: MapMyFitness - alternativa

Příspěvek od MikeshCZ » 01 srp 2012 10:48

Tak jsem nakonec šáhnul po WalkTracker PRO, ale bohužel neumí tu věc, aby zaznamenal polohu třeba jen jednou za minutu, aby šetřil baterku. Ale to kromě té aplikace co psal Honza neumí asi žádná. Nebo znáte nějakou takovou? :?
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Uživatelský avatar
hynecheck
Příspěvky: 148
Registrován: 15 črc 2012 20:44

Re: MapMyFitness - alternativa

Příspěvek od hynecheck » 02 srp 2012 12:11

Já jsem kdysi dávno používal Trails.
Je to fajn aplikace na výlety apod. Co se týče toho tvého požadavku, mohlo by to jít pomocí těchto funkcí:
Obrázek

A jinak byla fajn, protože (nechce se mi překládat a vypisovat):
- Record waypoints with altitude for multiple tracks (pause and resume as you like)
- Display your tracks OpenStreetMaps and select between road and topographic maps (that include cycle roads)
- Map cache allows you to load maps once and view them later offline (or abroad) without an internet connection.
- No internet connection required during tracking - ideal for holidays. (Loading of maps requires Internet though).
- Export your tracks along with time stamps as GPX file, to everyTrail.com and TrailRunner (free for Mac [používal jsem a je to super])
...A hlavně, má také Lite verzi, takže můžeš vyzkoušet!:)
Já jí měl moc rád, ale před těmi několika lety jsem potřeboval spíše na běhání, takže jsem nyní na RunKeeperu a Nike+. A co se týče RunKeepru, tak ten taky umí "chození". Stačí to vybrat v "aktivitě". (+Když si dáš manual entry, tak bude iPhone používat jen akcelerometr a GPS ne. Ale budeš pak muset zadat cestu ručně a to je asi mimo tvé požadavky)

Snad jsem pomohl :)

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: MapMyFitness - alternativa

Příspěvek od MikeshCZ » 02 srp 2012 13:02

No to vypadá zajímavě, tak to vyzkouším, protože WalkTracker má příšerné webové prostředí a neumožňuje Sync mezi zařízeními, jde jen uplodovat na server.

Jinak k tomu co jsi přikládal obrázek, to ale vypadá jen, kolik má dělat bodů, otázka je, jestli mezi body vypíná GPS a to si nemyslím... Ale každopádně vyzkouším.

O RunKeeperu vím, že to jde měnit na walk. Jestli mě nic jiného nenadchne, tak asi přejdu k němu.

Díky.
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Orxion
Příspěvky: 133
Registrován: 31 črc 2012 11:55
Bydliště: Zlín

Re: MapMyFitness - alternativa

Příspěvek od Orxion » 05 srp 2012 21:07

asi trošku odbočím ale .. co turistická GPSka?

na běh mám Nike+ a jinak sebou všude vláčím Garmin Motnanu 650, na kolo, do lesa, na hřiby, na procházku .. prostě když chci vědět kde jsem byl (není přoblém pak přehodit do online map .. já používám everytrail.com), nebo když si chci otagovat fotky (export GPX a pak přes třeba aperture, či jiný program projet exif) .. samozřejmě montana je už krapet cenově mimo, ale jsou i levnějí turistické navigace, navíc je to na tužkové baterky takže není problém kdykoliv nahodit další .. a hlavně když chcípne navigace tak to nemá žádný vliv na telefon .. narozdíl od ruzných telefonních aplikací :)

ale jak říká, je to lehce OT :D

Uživatelský avatar
JKL
Příspěvky: 32
Registrován: 15 črc 2012 20:12
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: MapMyFitness - alternativa

Příspěvek od JKL » 08 srp 2012 21:27

Za sebe musím vřele doporučit TRAILS (placenou verzi), protože dělá přesně to, co jsem očekával. Pracuje s GPX soubory, pomůže Ti lokalizovat fotky z foťáku bez GPS (což zmiňuje Alisczech)...

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: MapMyFitness - alternativa

Příspěvek od MikeshCZ » 09 srp 2012 15:16

Tak jsem vyzkoušel Trails a jsem spokojen, sice prostředí appky je trošku sušší, ale plní vše na 100%.

Díky všem za pomoc!
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Odpovědět