Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 20 srp 2012 21:16

Přiznám se, že mě používání obou programů dokopalo k tomu, že chystám sérii článků o ovládání navigace na telefonu, a především o GUI. Připadá mi, že navigační software si jde svou vlastní cestou, snaží se zuby nehty implementovat svoje GUI do iPhone (možní i jiných device) a častokrát to díky menší obrazovce iPhone nedopadá dobře.
Jako příklad mohu uvést - překrývání šipek a odpočítávání metrů u Sygic, nebo drobné ukazatele v Navigonu, kde například u Spped limits aby člověk hlavou pohnul až k displeji, stejně tak odpočítávání metrů v tunelu je prima věc, ale od místa řidiče neviditelná. Takových přehmatů mají v ovládání i grafice oba sw tolik, že o tom prostě musím napsat. :-)

K tomu mám dotaz, jak jsou na tom jiné navigace a jak to vidíte vy? Jsem až moc veliký perfekcionista, či je pro Vás důležitější jen navigační funkce a na vzhled a ovládání nehledíte, protože po zadání už nic nemačkáte?

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od albertan » 20 srp 2012 22:07

V Severni Americe pouzivam Navigon - testoval jsem a vlastnim - Navigon, Garmin off-line a TomTom - Navigon se ukazal jako nejspolehlivejsi ... V Evrope nevim.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Alisczech » 20 srp 2012 22:09

Sygic ma super mapove zdroje pro i velmi exoticke oblasti. Jen v ruznych regionech ma ruzne verze aplikace
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 20 srp 2012 22:44

Tele Atlas mě docela baví, znal jsem jeho mapy v roce 2003 a naše ulice tam nebyla. Nyní, když jsme se přes Sygic opět dostal k mapám od této firmy, tak už tam jsou čísla popisná, ale uliční síť ne. Jsme sice vesnička, ale přijde mi vtipné, když člověk na mapě v poli vidí čísla popisná. Navteq mě zase nanaviguje přímo před dům :-).
Přílohy
obrázek.PNG

Uživatelský avatar
HonzaD
Příspěvky: 156
Registrován: 31 črc 2012 16:45

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od HonzaD » 22 srp 2012 00:13

Kenika jak pises, navigace mam taky strasne rad a ikdyz moc nejezdim, tak je o to rad testuji a zkousim. Zacinal jsem na TomTomu na Palm Zire 72 a prislo me to uplne uzasny.
Pak jsem si do iPhonu nainstaloval Navigon a po te co me parkrat protahl lesem po polnackach jsem v nem ztratil duveru. Libi se mi i Waze, ale s body zajmu a adresami je to u neho na pytel a vecne tam nemohu nic najit.

Sygic jsem v akci od Vodafonu taky zkousel, ale neprisel mi o nic lepsi.

Kazdopadne souhlasim, ze ovladani techto navigaci je fakt utrpeni.
iPhone 5S 32GB, iPad Air 2 128GB, Apple TV 2nd, MacBook Pro Retina 15" 256GB 16GB 2014

Uživatelský avatar
JarosPetr
Příspěvky: 46
Registrován: 04 srp 2012 07:49
Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od JarosPetr » 22 srp 2012 07:00

Slyšel jsem, že některá navigace umožňuje i pohled jakoby za volantem s pomocí streetview. Je něco takového použitelného?
Twitter : @JarosPetr
Instagram : @JarosPetr http://instagram.com/jarospetr

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 22 srp 2012 07:29

Audi využívá Google Earth, je to trošku jiná liga :-)

http://www.youtube.com/watch?v=fdfV92_B ... ata_player

http://www.youtube.com/watch?v=t_YlOMrS ... ata_player

Prémiových značek je Audi jinde, Aleš nás datová síť není podle mě tak rychlá, aby to zvládla a za hranicemi je to pasé.

Každopádně mají automobilky funkce, které by mohly navigace mít, kdyby sledovaly vývoj, třeba určit si upovídanost navigace (stručný, podrobný) a takových drobností, kdyby někdo trošku chtěl přemýšlet je strašně moc:-)

Uživatelský avatar
SWACZ
Příspěvky: 14
Registrován: 16 srp 2012 10:06
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od SWACZ » 22 srp 2012 09:13

a které nemají :?: pokud můžu chvíli zdržovat...

Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2012 10:47
Bydliště: Praha

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od sova » 22 srp 2012 09:25

Možná to je trošku od věci, ale já jsem velmi spokojenej s aplikací Nokia Autem, která je offlajnová, zdarma pro Nokie ale bohužel pro iOS neexistuje..

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 22 srp 2012 09:36

Od věci to není. Ve své podstatě by se dalo napsat, že alfou a omegou aplikace a vyhledávání je kvalita POI a práce s nimi. Navigon má třeba velikou chybu, kde by člověk očekával, že když zadá POI v celé zemi, tak tam jsou všechny, omyl, je jich tam pár a nedá se tam nic najít. Druhou chybu, kterou má: Chtěl jsem zadat do trasy Golf Club Karštejn, ale nevěděl jsem název vesnice, dal jsem Obec Karštejn a nenašel nic, dal jsem Beroun a nenašel nic, musel jsem zadat přesný název vesnice (tj. podívat se na internet, opsat vesnici a to potom našel, trvalo mi to cirka 6 minut, než jsem si s tím vyhrál, Sygic - stačí zadat Beroun - golf a ono to najde nejen ve městě, ale i v okolí, takže mi to našlo za pár sekund. A průser je v tom, že kvalitu POI při nákupu poznat nemůžete, kupujete jen podle vzhledu, který je pomalu nejméně důležitý :-)
Už se těším na ten článek, ale škoda, že mi do srovnání bude chybět klasika všech klasik - Tom Tom, ale jen kvůli článku investovat 70 EUR se mi vážně nechce :-(

Uživatelský avatar
HonzaD
Příspěvky: 156
Registrován: 31 črc 2012 16:45

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od HonzaD » 22 srp 2012 12:30

Napis do TomTomu at ti poslou Reedem kod.. :) A nebo si to kup a napis pak do Applu, ze jsi to koupil omylem, at ti vrati penize, aplikace ti zustane a penize se ti vrati..

Ale ted vazne:

POI taky bojuji, vcera mi zrovna volala bracha v deset vecer, ze se mu nekde vysipalo auto, ze potrebuje olej, tak jsem si ho pomoci Find My Friend nasel kde a chtel jsem mu najit nejblizsi benzinky, ke kterym by mohl dojet. Zkousel jsem Navigon, Waze, Google Maps, Seznam Maps, aplikaci Google Mista, Foursquare a ani v jednom jsem nemohl najit tuto zakladni vec, vetsinou mi to stale dokola hledalo benzinky v mem okoli a kdyz jsem chtel zvolit jinou lokaci a primo ji vybrat na mape, tak se mi to ptalo na nazev dediny, coz jsem samozrejme nevedel co je tam pobliz a musel jsem to zjistovat atd.. Taky me to v ruznych aplikacich ukazovalo ruzna data a jednou to benzinku naslo a vjine aplikaci tam ta benzinka nebyla a ted cemu mam verit, je tam, nebo tam neni?
iPhone 5S 32GB, iPad Air 2 128GB, Apple TV 2nd, MacBook Pro Retina 15" 256GB 16GB 2014

Uživatelský avatar
nemo
Příspěvky: 1
Registrován: 31 črc 2012 08:07
Bydliště: Praha

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od nemo » 22 srp 2012 15:10

Waze. Spousta veci ji chybi, za nektere by to chtelo autory popravit, prilis moc je znat, ze ji delaji pro Android, ale ten napad!
From some I have met with ridicule and from others I have mostly also met with ridicule.

Uživatelský avatar
Ovomocil
Příspěvky: 135
Registrován: 31 črc 2012 12:53
Bydliště: Pardubice

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Ovomocil » 29 srp 2012 17:48

Jak na iPhone, tak iPadu jedine Navigon...
iPhone XS & iMac 5K 27"

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 29 srp 2012 18:34

Jak nyní připravuji srovnání Navigonu a Sygicu (bohužel Tom Tom se neozval a 70 éček mi přijde dost na investici ze svého, kterou nepotřebuji), tak jsem začínal s tím, že Navigon jedině a Sygic hodně vzadu, ale čím déle a více jezdím s aplikacemi, většinou tam s jednou, zpět s druhou, tak se síly začínají vyrovnávat...

Mimochodem:
- obě umí navádět s chybami
- obě mají grafické nedostatky
- obě mají výrazné plusové body

A babo raď, kterou vybrat :-D.

Jerry
Příspěvky: 28
Registrován: 31 črc 2012 10:09

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Jerry » 30 srp 2012 08:53

Navigon nemá chybu co do UI a funkcí. V České republice dokáže ovšem velmi nemile překvapovat. Pokud se dostanete na silnice II a III třídy, dokáže vás zahnout i na pěšinku pro pejskaře. Nemá na to vliv nastavení trasy na nejrychlejší atd... Dokonce v Praze mě několikrát vedl na adresu a číslo popisné obloukem a přitom stačilo zahnout 10 metrů k dané adrese a on vede okolo celé čtvrti. Přitom žádná jednosměrka na trase zrovna nebyla. Nejsem sám, koho dokáže Navigon pěkně vytočit. Nejsou to ojedinělé situace. Vinou budou samozřejmě mapové podklady ČR. V Rakousku Navigon nemá problém ani ve vesnici o 20 chalupách dovést přesně na místo a čp. Nebo žeby logaritmus výpočtu trasy v ČR byl jiný a chybný ?

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od MikeshCZ » 30 srp 2012 12:15

Offline používám Navigon a jsem s ním nadmíru spokojen. Online používám Waze. Komunita v ČR i SK roste a tak se zpřesňují mapy. Hlavně uživatelé online reportují různé nebezpečí, které se online zobrazí všem (např. policejní hlídky, zácpy, apod.)
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 30 srp 2012 12:51

Dávám 4 obrázky, obě navigace zobrazují to samé. Jak je vidět, každé GUI má své mouchy:

Obrázek
Obrázek

Dále:
Obrázek
Obrázek

Když to zobecním, tak Navigon naviguje skvěle pomocí symbolů a hlasu, ale na mapě toho moc vidět není a to ani ve městech. Navíc km do odbočky jsou malinké a když je telefon dál, tak je to hůře čitelné.

Sygic má perfektně čitelnou spodní lištu (ale hodně GUI chyb) a dobrý zoom mapy. Jen prostě hůř vypadá. Nevím, jak to Navigon dokázal, ale mapy vůbec nevypadají jako složené z vektorů, u Sygicu je to občas hodně nevzhledné, hlavně, když se pohybujete v Alpách...

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od casey » 30 srp 2012 13:02

Za mne Navigon :)

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od musashi » 30 srp 2012 14:13

Za me hlas pro Sygic :o)

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Alisczech » 31 srp 2012 22:19

Za me hlas pro Sygic
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Mikispider
Příspěvky: 181
Registrován: 30 črc 2012 20:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Mikispider » 02 zář 2012 08:49

Trochu OT:
No v tomto shledávám velkou nevýhodu iPhone a to jeho malou obrazovku - na navigaci používám PNA Garmin.
Jinak v iPhonu jesm velmi spokojený s Waze - vzhledem k tomu, že potřebuje data, tak je pro nás v zahraničí nepoužitelný :-( Ale na druhou stranu, každý uživatel může zadávat info o nehodách, nebezpečí, radarech atd., které se okamžitě promítnou všem lidem. V tomto zase vidím jeho obrovské plus.
MBP 15 (mid 2009), C2D 2.66, 8GB RAM, HDD 320GB, OS X Yosemite + iPhone 8 256GB iOS 11.3
Magic Mouse + Apple Keyboard + AirPort Extreem (5th gen)
DNS-320L 2TB HDD, Acer X203H

Pokud je text bez diakritiky, tak se omlouvám - je odeslán z iPhone :-)

Uživatelský avatar
pekros
Příspěvky: 173
Registrován: 15 črc 2012 20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od pekros » 02 zář 2012 09:28

za mě Navigon

Faramir

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Faramir » 02 zář 2012 09:42

Nemám rád ani Navigon ani Sygic, obě považuji za špatné a nepřehledné. Díky akci používám na iOS Dynavix (verze pro ČR za $9.99 USD), která sice má některé mouchy, jako třeba špatná správa vlastních POI, ale je celkem přehledná, chytrá trasa funguje velmi dobře a naviguje opravdu hodně dobře, ale nedám dopustit na iGO, které sice ve verzi pro iOS zdaleka nemá na iGO pro WM, ale přesto jde podle mě o nejlepší offline navigaci. Škoda jen, že se nedá upravovat tak jako na WM, kde jsem měl mapy od TeleAtlasu, Navtequ a Cedy a přepínal jsem si je podle potřeby/chuti, měl jsem tam spoustu doplňků, 3D terén, spoustu modelů budov, různé hlasy (svého oblíbeného Pavla Lišku, který je původně pro Dynavix, hantec, ostraváka a mnoho dalších, spíše jen pro pobavení), perfektní nastavení upozornění na radary (což Dynavix také umí, ale ne tak dobře). Prostě iGO se zjednodušilo a podle mě zhoršilo, ale stále je to nejlepší navigace následovaná Dynavixem.

Uživatelský avatar
SWACZ
Příspěvky: 14
Registrován: 16 srp 2012 10:06
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od SWACZ » 02 zář 2012 10:07

offline Navigon, online WAZE :idea:

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 03 zář 2012 08:43

Najel jsem s oběma dalších cca 1000km a verdikt?
Sygicu bych musel vynadat za něco, za co asi nemůže. A to jsou mizerné mapové podklady, především, co se rychlostních limitů týká. Jen na 7km na Slovensku jsem zaznamenal asi 5 chyb v signalizaci rychlosti. Navigon bez chyb, například dálnice Bratislava - Trnava má časovou značku, přes den 110 v noci 130. Navigon s přehledem. Bratislavský Sygic ukazuje stále 130. Problém Navigonu ale je, že sice ukazuje rychlosti dobře, ale na tu dálku to číslo skoro nejde přečíst a jestli tam je 100 nebo 130 nebo 50 a 70 se skoro nepozná, navíc změnu rychlosti neindikuje (zvuk nebo grafické upozornění), jen překročení.
Sygic na celé čáře vyhrává spodní navigační lištou. Je přehledná a čitelná i z dálky. Na drklající D1 se malé písmo Navigonu čte špatně a když máte 2 cíle, tak je text o dojezdu a času o velikosti špendlíkové hlavičky... tj, nepoužitelné. Sygic navíc u každé dálniční křižovatky ukáže směrovou ceduli s hlavním cílem, což oceňuji především v zahraničí, kde se člověk vizuálně ujistí, že jede dobře.

Obě aplikace mají mizerný zoom. Nad 130 v Panorama view je Navigon tak vysoko, že už není vidět ani ta oranžová čára, ideální je rychlost 110, to je hezké. Sygic zase občas zmateně přibližuje a vzdaluje, doposud jsem nepoznal logiku tohoto kroku.
U Navigonu je nejhorší příjezd do města, kde při 90km/h je zoom vysoko a vy místo města vidíte jen chumel něčeho, ve městě při 50 je zoom už OK, ale než docílíte 50, tak se dá navigovat jen podle hlasu a piktogramů, rozhodně ne podle mapy. V tom vede zase Sygic.

Na rozdíl od Navigonu mi Sygic sjel 2 - 3x z dálnice, asi se mu zhoršil signál. Navigonu, když se ztratí signál, tak se drží trasy (jako by jel v tunelu) do doby, než ho znovu najde, rozhodě nesjíždí z dálnice na souběžnou silnici.

Jinak Sygic nedoporučuji do Alp, kde jsou tunely. Navigon naviguje perfektně, vede si trasu, dokud nenajde signál, Sygic, jakmile vyjede z tunelu, tak hledá Signál, když ale okamžitě vjedete do dalšího, je ztracený, v Alpách jsou ale často za tunelem odbočky, takže pokud potřebujete hned odbočit, se Sygicem máte prostě smůlu. Tady Navigon poráží Sygic na celé čáře. Trasa Vídeň - Udine byla v Alpách na dálnici v Itálii (Tarvisio - Udine) se Sygicem utrpení. Navíc Panorama Sygicu je šílené i graficky, kopce do 600m nad mořem v pohodě, jak je to výš, tak je to nevzhledné :-(.

Jestli bych měl něco kritizovat na obou, tak mě přijde, že je připravují od stolu a s těmi navigacemi nejezdí. Jen mě osobně napadá min 20 až 30 vylepšení, které zpříjemní jízdu. Prostě jiný úhel pohledu je, když sedíte u compu a simulujete trasy a když s tím reálně jezdíte.... Typický příklad - Navigon krásně ukazuje jízdu v tunelu, má i odpočet délky tunelu, což je perfektní věc, ale proč je text odpočtu vzdálenosti veliký pár mm, když se na celém displeji nic neděje??? Proč to nedají doprostřed tunelu, kde můžou dát velikost textu i 1 cm? To je prostě typický příklad, který se ale objevuje u obou. Sygic a dopravní info, perfektní, ale čas zpoždění ukazuje na hlavním displeji - velikost textu nepřesahuje 3mm, takže když chcete vědět, jak moc se zdržíte.. musíte hlavu narvat na vzdálenost pár cm k iPhone... a přitom si myslím, že to je jeden z hodně důležitých informačních prvků... Proti tomu upozornění na blízké POI (doplňková funkce) je veliká jak kráva 2cm a navíc bez dodatkové funkce, kdybych na to aspoň mohl kliknout a nechat se tam navigovat... No vydalo by to na opravdu perfektní analýzu, kterou si buď obě navigace udělaly, ale neřídí se tím, a nebo jsou tak zaslepení, jak to dělají dlouho, že si chyb neuvědomují, kdo ví, jak to u těch společností chodí :-) Každopádně, podkladů pro recenzi je už nyní tuna :-)

Uživatelský avatar
marekpiggy
Příspěvky: 229
Registrován: 31 črc 2012 20:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od marekpiggy » 07 zář 2012 20:31

Já používám Dynavix. Na to moje občasný výletování mi úplně stačí. (:
Editor, korektor a redaktor magazínu Appliště.cz

Obrázek

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 08 zář 2012 09:56

Krásný víkend všem:-)

Tak na základě vašich postů jsem vyzkoušel Waze. Přistupoval jsem k němu velice nedůvěřivě. Ale jsem neskutečně překvapený. Je vidět, že jeho silnou stránkou je přesně to, co u klasických navigací funguje velmi špatně. Evidence překážek, nehod, radarů, kolon. Perfektní. Navigace, vyhledávání a další je opravdu v pohodě. Jen mi trošku vadilo hlasové ovládání, ale v podstatě tomu není co vytknout.

Bál jsem se hodně datového toku. Ale na cestě Praha - Liberec mi to sežralo 5MB. Takže skoro prd. Škoda, zě využití je jen v ČR. Ale klobouk dolů. Pomohlo mi to zjistit největší slabiny velkých off board navgací. Díky za tip!

Uživatelský avatar
HonzaD
Příspěvky: 156
Registrován: 31 črc 2012 16:45

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od HonzaD » 03 říj 2012 00:28

Tak co rikate na novou Apple (TomTom) navigaci v iOS 6?
Jak se vam podle ni jezdi?

P.S.: v zavorce je TomTom proto, protoze mi ta vizualizace a vykreslovani prijde hodne podobne s TomTomem.
iPhone 5S 32GB, iPad Air 2 128GB, Apple TV 2nd, MacBook Pro Retina 15" 256GB 16GB 2014

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 15 led 2013 12:26

Tak po delší době se nakonec práce snad podařila a v nejnovějším čísle časopisu SUPERAPPLE si můžete přečíst moje srovnání navigací. Tak doufám, že se Vám bude líbit:-)

http://superapple.webnode.cz/products/s ... nor-2013-/

AHOSO_VIDAHO
Příspěvky: 137
Registrován: 01 říj 2012 08:40

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO » 15 led 2013 17:59

s těma tunelama v alpách u Sygicu je to fakt hrozné .. někdy pokračuje, někdy se ztratí /iphone5/ ...

ale jinak, za ty peníze, které mě stála celá evropa /29,99 EUR/ je to bomba. Vyhledávání POI je super. Sice jsem se trošku bál, ale peněz nelituju.
iPhone6s Plus,
iPad3 64gb 3G,
Apple TV,
Airport Extreme
Mac Mini i5 Late 2012,
MacBook retina

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Kenika » 15 led 2013 19:21

U Sygicu se mi jako u jediné často stávalo, že na dálnici se šipky hodila na silnici podél dálnice a překonala celou trasu. Také nepříjemné, toto se mi s Navigonem ani TomTomem na mých trasách nestávalo.
Ale jinak souhlas, pokud budu brát v úvahu peníze, volba je jasná, Sygic mě také dopravil všude:-)

Uživatelský avatar
HonzaD
Příspěvky: 156
Registrován: 31 črc 2012 16:45

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od HonzaD » 15 led 2013 21:28

Ja si tedy taky hodne hraji s navigacemi a v telefonu mam tyto:

Apple Maps
Google Masp
Navigon
Waze

Jezdim jen po cesku, takze nerozlisuji jestli jsou off-line a nebo on-line. A musim rict, ze kazda ma neco.

Apple Maps - nejlinulejsi
Google Maps - nejaktualnejsi silnice
Navigon - data o max rychlosti + pokus panoramaticke zobrazeni
Waze - super komunitni prostredi a docela je to v cesku vyuzivane a neni to mrtva sluzba

Jeste jsem zadal T-Mobile o promocod na Dynavix, ale jeste me T-Mobile nic neposlal.. :(
iPhone 5S 32GB, iPad Air 2 128GB, Apple TV 2nd, MacBook Pro Retina 15" 256GB 16GB 2014

Charvi
Příspěvky: 39
Registrován: 04 pro 2012 08:36

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Charvi » 10 kvě 2013 11:30

Zdravím - prosím vás netušíte někdo zda funguje nějaká offline navigace ? Chystám se na cestu po zahraničí a úplně se mi nechce jet online na navigaci, to by asi nebyl hezký účet, a bohužel navigace co mám tak jsou všechny online .

Díky za radu.

AHOSO_VIDAHO
Příspěvky: 137
Registrován: 01 říj 2012 08:40

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO » 10 kvě 2013 11:36

Sygic, navigon, tomtom apod. se přeci používají offline. Nepotřebuješ mít data!


Online musíš být pro: waze, apple maps, google maps, apod.
iPhone6s Plus,
iPad3 64gb 3G,
Apple TV,
Airport Extreme
Mac Mini i5 Late 2012,
MacBook retina

Charvi
Příspěvky: 39
Registrován: 04 pro 2012 08:36

Re: Navigace v iPhone (Navigon vs. Sygic)

Příspěvek od Charvi » 10 kvě 2013 11:55

AHOSO_VIDAHO píše:Sygic, navigon, tomtom apod. se přeci používají offline. Nepotřebuješ mít data!


Online musíš být pro: waze, apple maps, google maps, apod.
Díky, právě ani jednu z nich neznám, krom tomtomu který mám ozkoušený ještě coby klasickou navigaci a nemám v něj důvěru.
Tak že díky

Odpovědět