SuperApple Magazín 5/2012 (nakoukněte pod pokličku)

Chcete položit otázku autorům serveru SuperApple.cz nebo SuperApple Magazínu? Máte námět na zlepšení? Napište nám

Moderátoři: dandas, petrskuta, schotek

Odpovědět
Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

SuperApple Magazín 5/2012 (nakoukněte pod pokličku)

Příspěvek od schotek » 14 srp 2012 09:52

Přátelé, zde se můžete podílet na směřování obsahu příštího vydání časopisu (vychází 12. září), postupně v tomto vláknu budou přibývat různé novinky k tomuto číslu :)

Začněme osnovou k hlavnímu tématu, ve kterém bude sbírka tipů a praktických návodů pro lepší přechod na Mountain Liona - jak vypadá osnova vidíte v příloze, chybí vám tam něco, co byste se rádi dozvěděli? Je to zatím hrubý nástřel témat, jejich pořadí a finální názvy se ještě budou měnit...
Přílohy
Snímek obrazovky 2012-08-14 v 10.25.52.PNG
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: SuperApple Magazín 5/2012 (nakoukněte pod pokličku)

Příspěvek od Ladis » 15 srp 2012 16:52

Snad to píši do správného tématu.
Pro mě a snad i jiné by bylo fajn popsat dostatečně srozumitelně a jednoduše jak vyněnit stávající HDD za SSD.
Vzít to od modelů Macbooků po jaký SATA atd. Prostě krok za krokem i s tipy na osvědčené disky.
Dík

Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 168
Registrován: 01 srp 2012 23:26
Bydliště: MT

Re: SuperApple Magazín 5/2012 (nakoukněte pod pokličku)

Příspěvek od dodo_mt » 15 srp 2012 17:12

Ladis to ako vymeniť (postup) disk v MacBooku nájdeš na YouTube s tým vôbec nevidím problém.

To aký disk zvoliť podľa parametrov tiež nie je problém kukneš na parametre MacBooku a podľa nich vyberies disk. Jediný problém tu vidím vybrať SSD so SATA 2 alebo 3. Kedže však SATA 3 bude fungovať aj na SATA 2 tak v podstate bez problémov.

A to aký disk vybrať? Pochybujem že každý mal doma spon 5 druhov a testovali ich na všetkých možných modeloch...

Na takéto veci sú tu podľa mňa lepšie fóra.

dodo
Apple iPhone SE 64GB gold | iOS 9.3.5 - no JB | Orange
Apple iPad Air 2 64GB Wifi gold
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: SuperApple Magazín 5/2012 (nakoukněte pod pokličku)

Příspěvek od Ladis » 16 srp 2012 07:39

Jistě máš pravdu, ty videa jsem viděl, návody četl. Ovšem já jsem stará škola a pokud to vyjde tiskem posvěcené p.Jenečkem, má to jinou váhu. Už jen přesun OS z jednoho disku na druhý se mě zdá pro hodně váhajících bodem kvůli kterému zatím nepřešli. Prostě si myslím, že by se to na dvě strany časopisu vešlo a bylo by to hooodně čtivé.

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SuperApple Magazín 5/2012 (nakoukněte pod pokličku)

Příspěvek od MikeshCZ » 16 srp 2012 07:58

Těším se hlavně na 10. Proč je čistá instalace zbytečná. Právě totiž uvažuji, jestli bych neměl jen tak ze sportu přeinstalovat. :D
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SuperApple Magazín 5/2012 (nakoukněte pod pokličku)

Příspěvek od schotek » 17 srp 2012 08:32

Ladis píše:Jistě máš pravdu, ty videa jsem viděl, návody četl. Ovšem já jsem stará škola a pokud to vyjde tiskem posvěcené p.Jenečkem, má to jinou váhu. Už jen přesun OS z jednoho disku na druhý se mě zdá pro hodně váhajících bodem kvůli kterému zatím nepřešli. Prostě si myslím, že by se to na dvě strany časopisu vešlo a bylo by to hooodně čtivé.
Něco takového plánujeme - budeme mít zapůjčeno několik SSD disků, které vzájemně porovnáme a "fotonávod" na jejich výměnu také není špatný nápad. Pokud vše klapne, mělo by se toto téma objevit již ve vydání Listopad-prosinec...
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SuperApple Magazín 5/2012 (nakoukněte pod pokličku)

Příspěvek od schotek » 17 srp 2012 08:38

Rychlá momentka přes rameno grafika - Michal Moravec tentokrát pojal recenzi Zombie vyvražďovačky opravu originálně :)
Přílohy
WP_000576.jpg
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Odpovědět