Prémiové účty

Máte otázky týkající se provozu diskuzí na MacForum.cz, tip na vylepšení, chcete se přidat do našeho týmu? Zde s námi můžete veřejne komunikovat. Jsme tu pro Vás.

Moderátoři: Alisczech, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Prémiové účty

Příspěvek od Alisczech » 07 úno 2014 14:02

Někteří uživatelé volají po zavedené prémiových účtů, který by zvýšili komfort na Macforu. Jde o funkčnost, které se z principu nebráníme, ale otázkou je, jak prémiový program nastavit tak, aby byl opravdu užitečný. Napište nám, co by podle Vás měl prémiový účet uživateli přinést?

Web bez reklam?
Rozšířený uživatelský profil?
Možnost sledovat pouze vybraná témata?
Možnost personalizace vzhledu fóra?
Emailový, web nebo telefonický Apple support?

V tomto okamžiku o prémiových účtech uvažujeme jako o cestě, jak odměnit aktivní uživatele s možností pro ostatní si prémiový účet předplatit za cca 990Kč na 6 měsíců.
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Prémiové účty

Příspěvek od MichalM.Mac » 07 úno 2014 16:29

Ocenil bych
- větší inbox na PM
- vypnutí reklam
- více možností editace postů (více typů seznamů, code highlighting, embeding)
- applovské "hodnosti" podle počtu postů (inspirace z MacRumors)

Chtěl bych vědět
- jak budou peníze použity? (jen na provoz fóra/zisk pro tebe/etc.)

IMHO 1k mi připadá dost i na 12 měsíců (pro moje požadavky na premiový účet). Pokud by v tom měla být telefonická podpora, tak ok, ale to bych radši viděl u nějaké další kategorie premiového účtu.

Uživatelský avatar
pekros
Příspěvky: 173
Registrován: 15 črc 2012 20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Prémiové účty

Příspěvek od pekros » 07 úno 2014 17:25

990,- na 6 měsíců mi přijde dost. Na 12 měsíců je to ale ok, Méně bych nedával aby si účty zachovaly opravdu status "Prémiové".
Uvítal bych to co již bylo zmíněno. Možnost vypnout reklamy a hodnosti.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prémiové účty

Příspěvek od casey » 07 úno 2014 17:40

Chvíli mi dalo zabrat, než jsem pochopil o jakých reklamách je řeč :-) Pak jsem si vzpomněl, že bez AdBlocku vypadá Internet úplně jinak :-)
Osobně mě moc nenapadá žádná funkčnost, za kterou bych byl ochoten platit :-( Možná jenom v případě, že by "ne-prémiové" účty přišly o možnost vyhledávání a přístup přes Tapatalk. Ale to by zase asi postrádalo smysl a vzniklo by nové free fórum...

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Prémiové účty

Příspěvek od Demonicus » 07 úno 2014 18:14

Mě se tato možnost líbí, otázkou ale je, co je "aktivní uživatel"?
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Prémiové účty

Příspěvek od Sandra » 07 úno 2014 18:32

Byla bych pro premiový účet jako odměnu pro aktivní uživatele, kteří jsou přinosem pro ostatní, kteří pomáhají a radí. Možnost zaplatit za premiový účet považuji za zbytečnou, navíc 990 Kč by bylo moc i na dva roky, na půl roku je to totálně mimo. Navíc mi není jasné, co chcete nabídnout za výhody, abych vůbec uvažovala, že bych zaplatila. Nezobrazování reklam ??? Textové mi nevadí a ty vidím, grafické nemám nikde (na Macu to v Safari řeší AdBlock a v iOS iCab). Support ??? Je spousta webů, kde se dají získat informace zadarmo a spíš bych opravdu odměnila ty, kteří zde ve svém volném čase zadarmo radí a pomáhají ostatním. Rozšíření funkcí fóra ?? O co ??? Přiznám se, že mi tu nic nechybí. Možnost zaplatit si, abych byla něco víc ??? To je pro dětičky případné pro lidi, kteří mají potřebu si něco kompenzovat.

Takže já bych opravdu byla pouze pro odměnění aktivních uživatelů, kteří zde pomáhají ostatním. Případně pokud byste chtěli přispět na hosting, tak třeba hodnost "sponzor", "patriot" nebo jak si to nazvete :-) Ale aby z toho nebyly výhody, vlastně by šlo o čestnou hodnost, časově omezenou. Také bych nikde nezveřejňovala výši příspěvku, aby se někdo nemohl vytahovat, že přispěl X, zatímco někdo jiný "jen" Y ...

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Prémiové účty

Příspěvek od Schumi » 07 úno 2014 18:59

Musím souhlasit s příspěvkem nade mnou ...
Osobně, pokud bych měl nějakou částkou přispět a získat tím nějaké výhody, tak jedině kdyby pak byla použita jménem MacFora na nějakou dobročinou činost, nebo třeba nákup iHračky pro nějaké nemocné dítě, atd.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Prémiové účty

Příspěvek od tlacenka » 07 úno 2014 19:26

dovolim si osloveni pratele, i kdyz to neni uplne tak, jak by to mohlo byt mysleno, z hlediska vyznamu slova.

pratele, cilova skupina nejsou "aktivni uzivatele", ale zacatecnici a lide, kteri chteji/potrebuji poradit/maji problem.
"aktivni uzivatel" bude (asi - subjektivni nazor) myslen nekdo, kdo pomaha ostatnim uzivatelum/ma hodne smysluplnych prispevku (reci cisel receno: hodne prispevku a hodne podekovani - jako ulitba tomu, ze tu pomaha vytvaret obsah.

ad telefonicka podpora: tu by delal jako kdo ? ve smyslu zaplatim a muzu zavolat Honzovi ? respektive jedine, co by melo vyznam by byla asi ta telefonicka podpora (coz si zaplatite navic u operatora) - protoze web podpora..je vlastne forum a mail podpora... nema vyznam, pokud zadate dotaz na foru.

myslim si, ze ta castka je neadekvatni (alespon z naznacenych zameru) tomu, co za ni platce dostane.
zajimalo by me take, jak budou penize pouzity, ale vlastne ani ne - je to vase (majitelu fora) vec, pokud si mysli, ze to maji zapotrebi, urcite maji nejaky plan, jak ty investice zuzitkovat.

daleko vice by me zajimalo, kteri uzivatele volaji po zavedeni premiovych uctu - komunita volala po jedine veci a to bylo zruseni reklam (pokud se tedy bavime o tom, co se tu resilo v jinem vlakne).

Neni to nic osobniho proti HB, ani majitelum fora, jen subjektivni nazor.
neni to flame, pokus o nej, ani nic takoveho, takze si poprosim uzivatele s nazory typu "kdyz se ti to nelibi jdi jinam" aby se zdrzeli pripominek - o teto moznosti vim a premitam.....

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Prémiové účty

Příspěvek od zmiy » 07 úno 2014 21:23

Myslím, že je to zbytečné, protože:
1. Víme, jak je to u nás s placením a placeným obsahem - většina se to bude snažit nějak občůrat nebo s tím vyjebat. Jsme Češi, tak co si budeme nalhávat, že?
2. Začátečník, který by měl platit, půjde raději jinam, kde platit nemusí.
3. Heavy useři jsou především ti, kteří radí a pomáhají (zdarma), takže nevidím důvod, proč by měli platit oni.
4. Podpora přes mail nebo mobil - myšlénka je to hezká, ale kdo by to dělal? Zadarmo to funguje na fóru a platit se nikomu moc nechce. Nějaký web to před časem inzeroval (Palm OS a PocketPC/WindowsMobile) a počítali asi 39 Kč/min. O využívání této služby ani kvalitě jsem ale nezjistil nic.
5. Možnosti úpravy vzhledu fóra nebo PM schránky jsou zbytečnosti - kdo tu tráví 24 / 365?
6. Hodnosti podle počtu příspěvků bych nedoporučoval. Hunteři by pak zaplevelili fórum balastními příspěvky.

Já bych se v tom nevrtal a nechal to, jak to je. Možná 5 lidí ocení změnu, ostatním to bude jedno a naopak dalším 20 - 50 bude změna vadit, protože na to starý už byli zvyklí.

Reklamě se nebráním a její blokování na malých či podobných komunitních webech nepokládám za košer (opravdu byste okradli své kamarády?). Něco jiného jsou blikající a oči vypalující zhovadilosti známé z webů ze stáje iDnes, nebo ex-Computer Press a pod.

Když vezmu v potaz, že několika mým bonitnějším známým, kteří jinak na korunu nekoukají, zdá např. roční Premium účet u Evernote za 45 Ojro za zlodějinu, je 990 Kč za půl roku už trošku z jiného světa. Ale i kdyby to bylo 99 tisíc za měsíc, jde jen o číslo, které se stává reálným teprve v okamžiku, kdy se najde člověk, který to zaplatí.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Prémiové účty

Příspěvek od MichalM.Mac » 08 úno 2014 02:00

PM schránky jsou zbytečnosti
Tak to vidíš ty. Pro mě je to docela otrava to pořád promazávat, když mam plno :-)
Hodnosti podle počtu příspěvků bych nedoporučoval. Hunteři by pak zaplevelili fórum balastními příspěvky.
To by si někdo dal fakt tolik práce, jen aby měl u jména napsáno "PowerPC" nebo "iMac G3": :-D

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prémiové účty

Příspěvek od iMe1980 » 08 úno 2014 03:06

Naprosto souhlasím s tím co tu zaznělo. Tlaca to reflektoval naprosto!

Za co bych měl platit? Za to, ze tu radime ostatním? Za hodnost? Za místo navíc v PM? Za možnost nezobrazeni reklam? A kolik ze? 990 Kč za 6 měsíců? To není pro mne a ani mým podobným.

Pro koho to tedy je? Pro nováčky? Pro Ty, který muzou zadat jakýkoliv dotaz/problém a řešení se jim zodpoví v rámci komunity? Hm, i dont think so.

To, oč tu šlo, bylo ... udělat něco s otravnym banerem v příspěvcích, aby se nemuseli blokovat reklamy jako takové jinde/celkové. Výsledek? Idea, kterou tu témeř nikdo nepobral. Jen říkám.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Prémiové účty

Příspěvek od iMe1980 » 08 úno 2014 03:11

MichalM.Mac píše: To by si někdo dal fakt tolik práce, jen aby měl u jména napsáno "PowerPC" nebo "iMac G3": :-D
Hm, je vidět, ze tady možná nemáte s fory takovou zkušenost nebo se tak aspoň zda. Jsem staly účastník garáž autorevue již od roku 2003 a povím Vám, ze prave takových, tam není zcela málo. Naopak, myslet, ze takhle někteří členové fora (jakéhokoliv) neuvazuji, je naprosto liché. No jo :(
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Prémiové účty

Příspěvek od SteveJSF » 08 úno 2014 20:45

Za mě - mám taky ten názor, že je to zbytečnost. Ba naopak mám obavy z možného zneužívání některých novinek, jako např. těch hodností podle počtu příspěvků. Dobře, z jedné stránky to může být motivující, ale z druhé to může zaplevelit fórum. Momentálně nemám ten pocit, že by tím toto fórum mělo být lepší, což je to podstatné. Co se týče nějakého poplatku - víc než za Evernote bych určitě nedal a pokud bych si měl vybrat, dám to raději za Evernote. Reklamy mě tu netrápí, o žadných nevím, chodím sem výhradně přes Tapatalk.

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

Prémiové účty

Příspěvek od petr.sybol » 08 úno 2014 21:53

Priklanim se taktez k tomu, ze premiove ucty jsou zbytecnost a spise to prinese vice negativ a bordelu, nemluve o uzivatelich, kteri si timto plusem budou resit komplexy a delat ze sebe "in" protoze si zaplatili. Nevidim v tom zadny smysl.

O cene radeji ani nemluve...za takove penize jsou veskere zminene feature naprosto neadekvatni. Nevim, jestli z takove ceny se mam smat nebo brecet :D Ta cena je neuveritelne troufala v pomeru nabizenych premium features, ktere ve finale nejsou v nicem premiove a pokud mam byt uprimny, spise mi pripadaji hloupe vzhledem k uvadene castce. Uz jen bod "bez reklam" hovori za vse.

Tohle vsechno suma sumarum realne 99 Kc/rok.
Naposledy upravil(a) petr.sybol dne 08 úno 2014 22:07, celkem upraveno 2 x.
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Prémiové účty

Příspěvek od Hajnejch » 08 úno 2014 22:01

Mě současná podoba fóra vyhovuje až na pár drobností bez kterých se ale dá žít. Viz níže v druhém odstavci Já osobně bych určitě za jakýkoliv účet neplatil. Jediné za co bych byl osobně ochoten zaplatit je například, že mi někdo z fóra vytvoří třeba skript, tabulku nebo upraví knihovnu iTunes. nebo třeba udělá nějakou složitější grafiku a nebo něco jako za kvalifikovanou odpověď. Něco v tom stylu jako když si zaplatíte na finančním a oni vám závazně odpoví a je to bráno jako něco přes co nejede vlak. Pokud mi rozumíte. S jasně stanoveným Applovským ceníkem 30% Macfórum a zbytek autor. A popřípadě nějaký seznam položek co a za kolik.

Osobně bych uvítal tyto změny:
1) Zakladatel vlákna by měl mít možnost svůj příspěvek uzamknout tak jak to teď můžou dělat správci.
2) Zakladatel vlákna by mohl mít možnost vyloučit některé přispěvatele(příspěvky) ze svého vlákna
3) Mohla by být možnost odpovědi na daný příspěvek. Něco podobného jako je diskuze na Jablíčkáři buď napíšete svůj příspěvek do diskuze a nebo zareagujete už na něčí pod jeho příspěvkem. Ne jako teď kdy se vše řadí chronologicky.
4) Uvítal bych možnost zakladatele vlákna vybrat ze seznamu předdefinovanou odpověď. Typu: toto řešení mi pomohlo, nepatřičný příspěvek, atp..
5) Měla by být možnost správce(moderátora) vyžádat si od tazatele zda navrhované odpovědi pomohli k vyřešení problému. Teď to končí tak že si čtete nějaké vlákno a když ho dočtete, tak nevíte zda to vedlo k zdárnému konci a nebo se jen tazatel už neozval, nebo nemá tolik slušnosti to nějak slušně zakončit. Řešení viz bod 4.


Ale já jsem tu teprve krátce tak nevím zda mě ti zkušenější za toto neukamenují.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Prémiové účty

Příspěvek od tlacenka » 09 úno 2014 10:40

@ famtex: nikdo vas nebude kamenovat - pokud chcete mit takovouto kontrolu nad forem, zalozte si vlastni, bude to urcite levnejsi a budete si moci delat vse... nebo se prihlaste HB, ze chcete delat admina a pak budete mit prava na vetsinu z pozadovanych veci.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Prémiové účty

Příspěvek od Hajnejch » 09 úno 2014 14:38

Pane Tlačenko, asi jste už velký kluk a tak by jste už mohl pochopit význam některých slov. Přečtěte si co jsem napsal pak o tom chvilku přemýšlejte a pak mozná odpovězte. Tak speciálně pro vás, v každém z mých pěti bodů je zmiňován zakladatel vlákna, chceteli tak příspévku, tak nevím co melete o kontrole nad fórem? Ať si majitel fóra a zakladatel tohoto vlákna udělá co chce. Já si pana Březiny velice vážím. On položil otázku, a já z úcty k němu, napsal svůj názor jak bych si to představoval, a co by se z mého pohledu mohlo zlepšit. Pokud s mými komentáři máte problém tak si mě můžete přidat mezi nepřátele. Jistě o té možnosti víte. Víc pro vás asi udělat nemůžu.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Prémiové účty

Příspěvek od lanny » 09 úno 2014 17:00

Mne premiové účty neoslovují - nevím k čemu by mně byl. Vyslovené názory chápu a pokud běžný návštěvník fora bude mít i nadále free přístup, ostatní je mně jedno (v pozitivním slova smyslu).

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Prémiové účty

Příspěvek od lulu » 09 úno 2014 17:05

@famtex:
http://on.fb.me/LLVu4H
tahle dama to ma na svem profilu podobne. Staci napsat nevhodny prispevek, ten je ihned v zapeti smazat a vas ucet zablokovan pro pristup na stranku. Neni to nekdo do rodiny? 8-)

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prémiové účty

Příspěvek od Alisczech » 09 úno 2014 20:18

Díky moc všem za názory.
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Odpovědět