@tlacenka Vs. @mouseho

Máte otázky týkající se provozu diskuzí na MacForum.cz, tip na vylepšení, chcete se přidat do našeho týmu? Zde s námi můžete veřejne komunikovat. Jsme tu pro Vás.

Moderátoři: Alisczech, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

@tlacenka Vs. @mouseho

Příspěvek od MichalM.Mac » 14 úno 2014 18:47

Fight!

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: @tlacenka Vs. @mouseho

Příspěvek od tlacenka » 14 úno 2014 19:18

round 1 :)
mouseho píše:
tlacenka píše:take by bylo fer rici, kolik ten poplatek mel byt a jake "vyhody" pro platici mel prinest
a tady se odsuzuje trosku jina vec, takze bych nemichal jablka a hrusky
samozrejme pokud mate potrebu flamewaru, pokracujme v tom vlaknu, ktere se reklam tykalo...at to neni vytrzene z kontextu, ne ?
Jen jsem odpověděl na dotaz.

Uvedl jsem, že poplatek byl nastaven vysoko.

Tady ve vláknu odsuzujete člověka, který chce ušetřit tisícovky, ale vám samotným není po chuti vytáhnout vlastní šrajtofli a zaplatit za fórum, kde si očividně honíte triko ( na cizí účet ). Toto ale není vaše fórum, ani s ním nemáte nic společného. Jen tady přispíváte a to je vše. Zaráží mě proto, že vaše příspěvky jsou psány stylem, jako kdybyste měl nějakou pravomoc rozhodovat co je a co není košer.

Pro někoho je tento způsob šetření malinko přes čáru, ale ruku na srdce... Vy jste nikdy nevyužili něco podobného? Třeba když váš známý nebo rodinný příslušník měl možnost slevy v obchodě... V principu jde o úplně stejnou věc.
1) nemam problem vytahnout srajtofli a neco si zaplatit, jen to musi mit smysl
2) k tem majetnickym problemum - kdo je vic ? majitel fora, nebo ten, kdo tvori vetsinu jeho obsahu, pomaha komunite (coz je mimochodem primarni cil mise tohoto fora), respektive se o to snazi, ve svem relativne volnem case ?
z toho mimochodem vyplyva i to, ze si mohu dovolit rici svuj nazor, stejne jako vsichni ostatni - jen na muj nazor bude nahlizeno trosku jinak. V jedne veci se pletete - s timto forem toho mam spolecneho vice, nez se nekterym lidem libi (neni mysleno z hlediska majetnickeho vztahu k foru) - proste jsem se dostal do pozice, kdy je potreba trosku s mym nazorem pocitat. Nic vam nebrani se do teto pozice dostat take (jak rikate Vy "honit si triko").
Kdyz uz jsme u honeni trika - vite jakym stylem se zde odpovidalo a resily se problemy, nez jsem nastoupil ? jaky byl reakcni cas ?
((aby nebylo pochopeno zle - timto nijak nesnizuji zasluhy HB ani ostatnich prispevovatelu - jen to proste fungovalo jinak))
tedy zpet k tomu placeni - za co bych mel ja jako uzivatel (vztahneme to na moji osobu primo) platit ? za to, ze si poradim sam ? za to, ze neuvidim reklamy ? za to, ze si muzu zmenit barvicku fora ? Kdyby HB napsal "hele kluci (a holky), potrebuju na provoz penize, stoji to za rok X, platil jsem to ze sveho a uz proste nemam chut, myslite, ze byste neco poslali - kdo posle, dostane nejakou hodnost, nebo jinou barvu uzivatelskeho jmena. Zaroven to zkousim pres reklamy, takze ten, kdo by neprispel by je videl, kdo by prispel by je nevidel. Co Vy na to?" Tak udela daleko lepe a prispeje mu daleko vice lidi, nez "uzivatele volaji po placenych uctech" a "tady mate reklamu a tak to bude". Nebo by mohl rict "nechce se mi to platit, kdyz se to nevyplati, tak to nekomu prodam, nebo to lehne".
(zadny utok na HB, jen alternativa) Tak budu mezi prvnimi, kdo posle donate. A verte tomu, ze ne proto, abych mel nejake vyhody, nebo jinou barvicku textu.

Ad šetření: ano, kazdy se snazi usetrit, ale vetsina normalnich lidi ne podvodem... tzn pokud nekdo nabidne slevu, tak proc toho nevyuzit (pokud ma smysl a je duveryhodny prodejce) - pokud je to stejny produkt. Pokud je to naopak stejny produkt a ma ho nejaky neduveryhodny prodejce za podezrele nizkou cenu, koupite ho tam ? Ja ne. Pokud da nekdo slevu pro drzitele ZTP tak ho budete take scanovat a upravovat udaje ?

slezacekm
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2013 19:05

Re: @tlacenka Vs. @mouseho

Příspěvek od slezacekm » 14 úno 2014 23:44

Chtel bych reagovat jen na posledni odstavec. V puvodnim vlakne jsem to pochopil tak, ze kdyz chci mac a slevu maji jenom ti s ZTP, tak pokud mam znameho se ZTP, reknu mu at mi mac koupi. To je cele. A toto mi jako podvod neprijde. Je fakt ze apple uvadi, ze majitel ho ma kupovat pro svou potrebu...
iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: @tlacenka Vs. @mouseho

Příspěvek od iMe1980 » 15 úno 2014 00:46

Pardonecek, ale zkoušet něco vyčítat Tláče nebo se o to aspoň v náznaku pokoušet je čiré blaznovství. Drobet soudnosti, prosím. Tláčenka je člověk: za prve rovny a za druhé takový, co vždycky poradí/pomůže. A co píse, to tak je. Vlastní zkušenost. Takže, kdyby mne někdo hledal, stojím hned za nim ;).
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: @tlacenka Vs. @mouseho

Příspěvek od albertan » 15 úno 2014 00:52

Pardonecek, ale zkoušet něco vyčítat Tláče nebo se o to aspoň v náznaku pokoušet je čiré blaznovství. Drobet soudnosti, prosím. Tláčenka je člověk: za prve rovny a za druhé takový, co vždycky poradí/pomůže. A co píse, to tak je. Vlastní zkušenost. Takže, kdyby mne někdo hledal, stojím hned za nim .
+1
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

slacho
Příspěvky: 488
Registrován: 19 srp 2012 18:17

@tlacenka Vs. @mouseho

Příspěvek od slacho » 15 úno 2014 20:16

Tlacenka mi veľa krát ochotne pomohol hlavne v začiatkoch ked som bol úplne mimo z nového SW bol trpezlivý a ochotný vysvetlit aj niekoľko krát rovnaku vec a hlavne v klude

Toto je asi najlepšie fórum na akom som regnuty proste super komunita ľudí bez zbytočných urážok a posmechov

Taktiež veľmi rad pomôžem ..... nepotrebujem výhody moja hlavná výhoda je že ľudia na tomto fóre ma zbavujú problémov za čo im ĎAKUJEM
MacMini
MacBook Pro retina 13” 2020 M1
iPad Pro M2 11” 256gb
iPhone 13 Pro 256gb
Airpods
Apple Watch 6
Apple TV

Odpovědět